Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

mestu) usnjene hlače stanejo po 90 k in so dokaj nefunkcionalne za v šolo. A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

V šolo po mestu se malokdo vozi v opremi... kavbojke so dovolj, razen, če se razsuješ ,seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

Vsekakor boljše kot šuškavac trenirka. Tako kot je tudi malo slabša čelada boljša kot tri kile želeja na glavi. In tako kot so tudi moto gležnarji boljši kot najki in ribuk patike. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz še nism motorist, ampak upam da mi bo še to sezono ratalo da stopim v te vrste :OK:

Zdej me pa nekaj zanima, (jz bom mel motor večinoma za v šolo kjer hitrost ne bo višja od 40-50 km h po mestu) usnjene hlače stanejo po 90 k in so dokaj nefunkcionalne za v šolo. A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

lp grega

Kupi si kavbojke za na motor (so mal bolj ojačane)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šolo po mestu se malokdo vozi v opremi... kavbojke so dovolj, razen, če se razsuješ ,seveda.

Kupi si kavbojke za na motor (so mal bolj ojačane)

safety first right.

kaksne izjave. :slap: :doze:

ce ze "kavbojke" potem draggin´ jeans ali podobno.

osebno bi raje vlacil rezervne halce zraven in se preoblekel iz usnja v jeans in spet nazaj.

but hey, it´s your butt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene je izučil, da se vedno "dam" v bolj ali manj kopletno opremo, ker če ne mi napiha vrat al pa ledvice... sploh v teh hladnih dneh. Sem se že tako navadil na kompletno opremo, kadar sem na motorju, da bi se počutil nekako golega če bi se peljal brez jakne, rokavic, al pa čelade..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mal pregledu to stran o draggin jeans tnx ICE :OK: zgledajo kr vredu, ima že kdo te hlače?

V šolo po mestu se malokdo vozi v opremi... kavbojke so dovolj, razen, če se razsuješ ,seveda.

Mah, mam rajš da se mi ljudje smejijo kokr pa da tvegam svojo rit :closedeyes:

Popravljeno . Popravil GregorT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če maš do šole par km pol jest bi hodu v kavbojkah, spodej rečeš mami da ti našije usnje na kolena. In v šoli si lohk v njih, namesto vetrovke ali bunde maš kako ornk jebačko motoristično jakno in si tajači na šoli :D

Pa med vožnjo greš bolj počasi in bolj paziš in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mal pregledu to stran o draggin jeans tnx ICE :OK: zgledajo kr vredu, ima že kdo te hlače?

Mah, mam rajš da se mi ljudje smejijo kokr pa da tvegam svojo rit :closedeyes:

če imaš res samo par km do šole in se boš vozil s hitrostjo 40-50 km/h... pomisli ... to se ljudje s skuterji in mopedi vozjo tok daleč in tok hitro ... in ne glih v 'popolni bojni opremi'...

Predvsem pa ne komplicirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se res velikokrat zgodi da ti na dvodelnem kombinezonu popusti zadrga in te sleče? :?

ok izkušnje z grobnika ne velajo ker tam je res šmirgl asfalt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene je izučil, da se vedno "dam" v bolj ali manj kopletno opremo, ker če ne mi napiha vrat al pa ledvice... sploh v teh hladnih dneh. Sem se že tako navadil na kompletno opremo, kadar sem na motorju, da bi se počutil nekako golega če bi se peljal brez jakne, rokavic, al pa čelade..

Tudi meni se zdi, da če grem na motor in da če nimam vsega na sebi, da mi nekaj manjka. Samo na srečo sem se tega kar tako navadil in me ni nič izučilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni težko oblečti nobenega kosa motoristične opreme. Edino hlače mi je muka vlačiti na sebe, pa še ful vroče je v njih. Obvezno moram nabaviti neke lahke tekstilne hlače za po mestu in do 10km. A ve kdo za kake dobre, ki jih delajo v velikih številkah? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se res velikokrat zgodi da ti na dvodelnem kombinezonu popusti zadrga in te sleče? :?

ok izkušnje z grobnika ne velajo ker tam je res šmirgl asfalt...

Ne biksaj ga...preden bo kakšna zadrga popustila, se boš srečal z drevesom, količkom, ograjo...nič bati.

Za pisto je po moje enodelni boljši, za na cesto pa dvo-iz praktičnih razlogov. No, med nami so gotovo oni orto, ki živijo za enodelca, pa magari do štacune :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

danes sem tole temo do dobra prebrala...

sem že šla v trgovino se malo pozanimat kaj in kako...

pozabila pa sem uprašat eno stvar...

videla sem, da ste napisali, da nosite ščitnike za hrbtenico. sedaj pa me zanima, če potem še potrebujem ledvični pas, ali je ta ščitnik takšen, da ima ledvični pas že "vgrajen"?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

danes sem tole temo do dobra prebrala...

sem že šla v trgovino se malo pozanimat kaj in kako...

pozabila pa sem uprašat eno stvar...

videla sem, da ste napisali, da nosite ščitnike za hrbtenico. sedaj pa me zanima, če potem še potrebujem ledvični pas, ali je ta ščitnik takšen, da ima ledvični pas že "vgrajen"?

hvala

hrbteničnik/želva ma ledvični pas u bistvu (po navadi) že not...pa si vseeno kupi tudi klasičen pas, za kratke vožnje bo še kako prav prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni težko oblečti nobenega kosa motoristične opreme. Edino hlače mi je muka vlačiti na sebe, pa še ful vroče je v njih. Obvezno moram nabaviti neke lahke tekstilne hlače za po mestu in do 10km. A ve kdo za kake dobre, ki jih delajo v velikih številkah? :D

jaz se fijakam v službo in po opravkih kar v kavbojkah, obvezno želvo+čelado+rokavice, po potrebi usnjeno jakno, tekstilno jakno, usnjene hlače pa za namenske furce, ko ne rabim bit 'civil'... Pač motor, kadar je možnost, uporabljam v glavnem kot univerzalno prevozno sredstvo za vsak dan....

edino ko vozim po Večni poti in me prime, dabi šel 160 km/h, si za zalaganje tistega najdaljšega ljubljanskega ovinka oblečem usnje, za vsak slučaj ;)

(ok, to zadnje je joke)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Po mojem mnenju ledvičnega pasa v primeru, da kupiš želvo, ne potrebuješ. Splača se biti disciplinaran in jo vedno nositi tudi kadar gre za krajše furce. Osebno mi na začetku ni bila preveč všeč, kasneje sem se navadil in je sedaj OK. Želva nudi tudi oporo hrbtenici, tak da si po zlo dolgih furah (vsaj js) zvečer mal manj utrujen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrbteničnik/želva ma ledvični pas u bistvu (po navadi) že not...pa si vseeno kupi tudi klasičen pas, za kratke vožnje bo še kako prav prišel.

Tudi na kratkih mestnih vožnjah se lahko prefukaš do amena (beri: zaraditegaalionega razloga se uležeš po cesti) in pri tem s svojo hrbteničko priletiš na rob pločnika in HRRRCK! - goodbye dvonožno migriranje po svetu. :krneki:

ne ga srat, če maš cajt, da si daš ledvičnega gor, maš cajt tudi tisti dve ručki na rame fuknit. :fredy:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda. saj ni problem. jaz ledvični pas sicer že imam še od skuterja, kjer sem ga redno nosila, tudi za 500 metrov vožnje. če ga nisem mela, sem ga kar pogrešala.

saj tudi ta hrbteničnik ko bi kupila, bi ga tudi nosila za kratke razdalje. zanimalo me je samo, če potrebuješ dodatni ledvični pas ali je že "vgrajen".

katere firme teh hrbteničnikov pa nosite? jaz sem včeraj gledala enega od wintex-a je bil na 3 člene, pa mi je prodajalec rekel, da bi bilo bolje, če mi prinese onega na 4 člene iz ljubljane. kako dolgega pa imate? še nikoli nisem tega poiskusila, pa me zanima, da ne bom kaj narobe kupila.

hvala vam za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na kratkih mestnih vožnjah se lahko prefukaš do amena (beri: zaraditegaalionega razloga se uležeš po cesti) in pri tem s svojo hrbteničko priletiš na rob pločnika in HRRRCK! - goodbye dvonožno migriranje po svetu. :krneki:

ne ga srat, če maš cajt, da si daš ledvičnega gor, maš cajt tudi tisti dve ručki na rame fuknit. :fredy:

Ok, dvoje: mišljeno je bilo do kofeta pa nazaj, mnenje pa res iz prakse. Se sicer povsem strinjam z "želva 4ever", sam to je bolj ideološko. Ampak ja, če je pa volja trdna, pol pa kar. .)

@rossie20

3 ali 4 člene je (kolko jaz vem) še vedno "ledvični pas". Hrbtenični je po celi hrbtenici, običajno z naramnicami (poleg pasu spodaj)...Pa kupi si kaj orenk, ni vsaka dila ista...res jih probaj enih par, pa se potem odloči...

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... kako dolgega pa imate?

A hrbteničnik? :D

Jest imam dva: Dainessovega 6 členskega in IXSovega na 8. Tko je: čim več členkov tem višje je hrbtenica zaščitena. Ledvičnih pasov nisem nikol nosil, ker je v bistvu hrbteničnik že en konc ledvičnika. Drugače pa kupi tistega, v katerem se boš dobr počutila.... pa tut če je kakega Prešerna dražji .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok

hvala za nasvete. si bo treba vzet kak dan časa pa it mal po lublani, da vidim, kaj imajo kaj tam... tu v celju vem samo za pilko trgovino in nč druga kaj konkretnega.

gledla pa sem nekaj takega:

http://tc-motoshop.si/shop/page/detail/git..._HRBTENICNIK/-/

ali

http://kolosi.tripod.com/id28.html - Želva UFO: 6 členov do višine 1.65 (jaz sem vlka nekje 1.63) m, cena 13.000 sit

a ma kdo kaj od tega mogoče? a še ve kdo za kako stran, da si še kaj pogledam? lahko tudi vi svetujete, kaj je uredu, pa da jaz pol malo pogledam. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu imajo znižan Dainesov hrbtenižnik iz 90 na 60eur. Če si bolj iz gorenske strani, se ti morda splača it iskat.

!KLIK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!