Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Nazadnje sem se z mopedom razdrl, ker sem s tačko zapel za asfalt in pozabil, da ni zložljiva. Seveda v mikici in papirnatih hlačah. Se 10 dni nisem mogel peljat s tapravim motorjem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj Skuba, kaj si šel brez poškodb skozi in motorček fajn razbit? Zakaj, pa boš prekinil, si dobil preveč straha?

Pozdrav od Roberta

Hja, kaj naj rečem, nimam nič zlomljeno (doktorji niso mogli verjeti, da nisem nič polomljen - so na koncu ugotovil, da me je rešila oprema, moja fizična moč in gibljivost), drugače pa mam ovratnico za vrat, malo krvi v urinu :alien1: , desno stegno komplet v barvah mavrice, natrgano trebušno prepono in itd. ...). Nesreče nisem mogel preprečiti, mi je avto-taksist speljal na moj pas ene 2 metra pred mano in nisem imel niti časa bremzat ter smo leteli po luftu, naslednje kar se spomnim je, da sem se postavu na noge in ga poslal u p.... m..... ter se nato ulegel nazaj na cesto, ker me je trebuh preveč bolel. Za letos sem zaključil sezono (preden se pocajtam bo sneg v vasi), za drugo leto pa me že čaka en lep KTM v DE, samo še ne vem če bom vozil - poleg mojega strahu, moram malo misliti tudi na druge.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste že imali kakšno nesrečo, je kdo imel oblečeno tekstilno zaščitno obleko (cordura...) in kako se je zadeva obnesla pri padcu (udarec, drsenje...) in kdo je bil proizvajalec?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste že imali kakšno nesrečo, je kdo imel oblečeno tekstilno zaščitno obleko (cordura...) in kako se je zadeva obnesla pri padcu (udarec, drsenje...) in kdo je bil proizvajalec?

LP

Dainese jakna s ščitniki ... nepoškodovana jakna pri padcu kjer se rila po razmočeni travi ene toliko, da sem si komolc izpahnila ...

Hlače so bile takrat še usnjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kaj naj rečem, nimam nič zlomljeno (doktorji niso mogli verjeti, da nisem nič polomljen - so na koncu ugotovil, da me je rešila oprema, moja fizična moč in gibljivost), drugače pa mam ovratnico za vrat, malo krvi v urinu  :alien1: , desno stegno komplet v barvah mavrice, natrgano trebušno prepono in itd.  ...). Nesreče nisem mogel preprečiti, mi je avto-taksist speljal na moj pas ene 2 metra pred mano in nisem imel niti časa bremzat ter smo leteli po luftu, naslednje kar se spomnim je, da sem se postavu na noge in ga poslal u p.... m..... ter se nato ulegel nazaj na cesto, ker me je trebuh preveč bolel. Za letos sem zaključil sezono (preden se pocajtam bo sneg v vasi), za drugo leto pa me že čaka en lep KTM v DE, samo še ne vem če bom vozil - poleg mojega strahu, moram malo misliti tudi na druge.

lp

Hvala bogu si jo lepo odnesel, pa naj še kdo reče, da so kavbojke in podobna šara čisto dovolj, pa čeprav se voziš le 30km/h in greš le 10 m do trgovine, če pretiravam. Upam, da bo tudi s trebuhom vse okej .) No, lepo se pozdravi .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste že imali kakšno nesrečo, je kdo imel oblečeno tekstilno zaščitno obleko (cordura...) in kako se je zadeva obnesla pri padcu (udarec, drsenje...) in kdo je bil proizvajalec?

LP

Jakna BULLSON (pa original) in hlače Wintex , drsel cca 6-8 m do avta in nato BUM v njega z glavo SCHUBERT Concept .

Rezultat jakna in hlače - oboje cordura, skoraj brez vidnih posledic. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste že imali kakšno nesrečo, je kdo imel oblečeno tekstilno zaščitno obleko (cordura...) in kako se je zadeva obnesla pri padcu (udarec, drsenje...) in kdo je bil proizvajalec?

LP

V soboto sem zdrsnil pri cirka 1oo km/h. Drsel sem po alsvaltu kakšnih 15m nato pa sem se na svojo srečo ustavil v zaščitnih gumah. Od hlač je ostalo bolj malo pa tudi jakna je raztrgana po celem rokavu. Od zdaj naprej še prisegam samo na usnje. Aja, jakna in hlače so bili od Daineseja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakna Alpinestars (cordura) z vsemi ščitniki,rokavice Alpinestars (usnjene), Nolan N83...Poletel skoz zadnjo steklo avtomobila in nato padel na tla..Brez praske..Na opremi se razume :unsure:

Skubaduba: čimprej okrevaj pa upam, da ti ni to vzelo volje do motociklizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste že imali kakšno nesrečo, je kdo imel oblečeno tekstilno zaščitno obleko (cordura...) in kako se je zadeva obnesla pri padcu (udarec, drsenje...) in kdo je bil proizvajalec?

LP

dainese gore-tex jakna. padec pri ca. 30 km/h.

obrnilo mi je scitnik in mi skurilo vse plasti koze do mesa na desni roki in za namecek se "vgradilo" kamenje v misico (katere runkel zdravniski v rakicanu sploh ni videl :wacko: ). BTW jakna je ostala skoraj cela - par sivov pocenih in malo spraskana. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kako različne izkušnje... jaz recimo nimam ravno razloga, da ne bi zaupal corduri.

Jakna SPX cordura, za hlače ne vem (mogoče Wintex... ), ravno tako cordura.

Padec na asfaltu pri kakih 90-100 km/h (pred ovinkom sem pospešil na 110 potem pa ne vem več).

Na jakni natrgana vrhnja plast rokava - tisti del, ki se je prvi srečal z asfaltom.

Hlače - natrgan del tik pod kolenom (na žalost sem bil brez kolenskih ščitnikov) - tudi ta del se je prvi dotaknil asfalta.

Za referenco - tudi močne usnjene rokavice mi je prepililo...

Ostalih nevemkoliko metrov drsenja po asfaltu ni pustilo nobenih posledic.

Čelada je šla pa v smeti... :glare:

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
No ja sam podobne poškodbe stakneš tudi na biciklu med spustom pri brzini 50-60 km/h. :cry:

Samo se vseeno splača nosit zaščina oblačila. Kljub temu, da lahko takšne poškodbe dobiš tudi na kolesu. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

potrebujem kovinsko spodnjo zaščito motorja za motorno kolo Yamaha XT 600 e. V katalogu dodatne opreme ne obstaja. Motor sicer ima cevno zaščito na katero bi želel pritrditi zaščitno luknjasto ploščo kot jo ima sedaj 660-ka.Lahko kdo pomaga z nasvetom kam naj se obrnem....

hvala.

Kir :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahko sam nardiš:

alu plata 3 mm debela, pa vbodna žaga, pa šeleshamer pa kak majstor ki švasa aluminij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrebujem kovinsko spodnjo zaščito motorja za motorno kolo Yamaha XT 600 e. V katalogu dodatne opreme ne obstaja. Motor sicer ima cevno zaščito na katero bi želel pritrditi zaščitno luknjasto ploščo kot jo ima sedaj 660-ka.Lahko kdo pomaga z nasvetom kam naj se obrnem....

hvala.

Kir :?

V tej temi boš našel telefonsko številko za FISMO, g. Stane Smodiš, Šmarje-Sap... pokliči, on to zna zelo dobro narest. Splača se pogledati tudi za "originalne" oz. za tvoj motor "že v prodaji" roll bare, ker mu lahko potem idejo v obliki fotke/skice prineseš, pol pa mal podebatirata, kaj bi bilo zate v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene zanima če ima kdo izkušnje s crash padsi firme GSG mototechnick (znana tudi pod imenom MOKO) in pa kje v bližini bi se jih dalo videt.

Všeč so mi zato ker za FJR ni potrebno vrtat plastike.... če ni druge bo treba preko neta naročit.http://www.erich-jahn.de/web_shop_ej/shopa...?artnr=52020423

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem kje se vse to zgoraj našteto dobi v Sloveniji :OK:

Ampak vam povem šele po novem letu, da ne boste pozabli.....

Pa še kaki popusti bojo verjetno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

potrebujem kovinsko spodnjo zaščito motorja za motorno kolo Yamaha XT 600 e.

Lahko ti naredim kaj takega! Kot našemu članu DesertSoul na KTM-u, kot vidiš je istočasno še rezervoar za pitno vodo; kapacitete 6 litrov. Material je inox (rostfrei). Pomisli na Dakar, ki se ravnokar odvija!, da ne ostaneš žejen sredi pustinje.

Izdelam pa tudi še kaj drugega, kot so razni nosilci za stranske torbe (platnene, da ne zaidejo na zadje kolo med vožnjo, itd... V glavnem zvite in zvarjene stvari, ki pašejo na motor, k motorju in v domačo delavnico.

LP Regipost-9597-1136548651_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti naredim kaj takega! Kot našemu članu DesertSoul na KTM-u, kot vidiš je istočasno še rezervoar za pitno vodo; kapacitete 6 litrov.

Samo še torbico za čajne filter vrečke rabiš... :D

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem kje se vse to zgoraj našteto dobi v Sloveniji :OK:

Ampak vam povem šele po novem letu, da ne boste pozabli.....

Pa še kaki popusti bojo verjetno

Po katerem novem letu? :?

No, kje se to dobi? :?

Kako je s popusti ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!