Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Tudi mene je prav lepo zažgalo po ramenih inn kolenu (vsa bojna oprema) pri padcu.Niti pomisliti nočem na to kakšne bi ble poškodbe brez usnjenega kombinezona in čelade :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nemorem editat mojega posta bom kar v novem prašal čeprav upam, da nebo šel topic preveč izven teme :blink:

Uglavnm tisti kateri ste padli/imeli nesrečo tako, da ste se znašli v kliničnem....Zanima me a ste se/a se boste še vrnili nazaj na motocikel...Nažalost sem dobil mal straha in se ravno zaradi tega bojim sesti drugo sezono nazaj čeprav ob vožnji neizmerno uživam :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo vam je to natvezu... :hmm:

... če hočeš, ti jo malo odstopim ... .) .) .) ... brezplačno ... :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nemorem editat mojega posta bom kar v novem prašal čeprav upam, da nebo šel topic preveč izven teme  :blink:

Uglavnm tisti kateri ste padli/imeli nesrečo tako, da ste se znašli v kliničnem....Zanima me a ste se/a se boste še vrnili nazaj na motocikel...Nažalost sem dobil mal straha in se ravno zaradi tega bojim sesti drugo sezono nazaj čeprav ob vožnji neizmerno uživam  :huh:

Večina se vrne na motor. Strah na začetku je čisto normalna stvar. Če padeš v ovinku, te je nekaj časa strah polagat, potem pa se čez par mesecev zopet privadiš. Podobno je drugje. Vaja dela mojstra? Aaa ne drži. Dr. Lubej pravi: Vaja dela vajence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo vam je to natvezu... :hmm:

Lahko probaš tudi mojo, če hočeš.

Posledica kavbojk in srajce (recimo z motorjem na Roglo, zgoraj pa sprehajalci v bundah) :slap: .

Smo pač bili mladi in neumni :OK: .

Sedaj pa smo še samo neumni :cry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina se vrne na motor. Strah na začetku je čisto normalna stvar. Če padeš v ovinku, te je nekaj časa strah polagat, potem pa se čez par mesecev zopet privadiš. Podobno je drugje. Vaja dela mojstra? Aaa ne drži. Dr. Lubej pravi: Vaja dela vajence.

Hehe se strinjam :grim Še mal spodbude dobim in pocelim zlomljene kosti in bom spet zajahal svojo ljubico :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem she nisem padu ampak sm meu pa crash z avto.... ne vem no... mogoce ker sm mogu potem avto she domov peljat 200km sem mogu strah premagat :>

me je pa she vseeno malo strah na hitro bremzat (tko se je tut nesreca zgodila)

tko da Rok ni panike bos ze nazaj prisu s posebi che uzivas na motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem she nisem padu ampak sm meu pa crash z avto.... ne vem no... mogoce ker sm mogu potem avto she domov peljat 200km sem mogu strah premagat :>

me je pa she vseeno malo strah na hitro bremzat (tko se je tut nesreca zgodila)

tko da Rok ni panike bos ze nazaj prisu s posebi che uzivas na motorju...

Hehe itak pol gremo pa kšno furrco skup an :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jest sm padu na ridah v ovinku, pa spet polagam, malo bolj z rezervo in ne tkoj do tačke, ampak me ni strah kej preveč, bolj se bojimm folka in zaviranja hitrega recimo če ti kdo prednost izsili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede padcev in opreme: padel sem teden nazaj v pomankljivi opremi - nosil sem kavbojke. Posledice so precej oguljena in boleča kolena... ostala oprema je poškodovana, koža spodaj pa brez poškodb. Če bi nosil kompleten kombinezon bi bil nepoškodovan. Zakaj nisem bil v polni opremi? Ker sem šel le nekaj kilometrov stran na pijačo in seveda mislil -- saj se nič ne more zgodit.

O strahu po nesreči -- že takoj naslednji dan bi se šel vozit, če bi le mogel in če bi bil motor v primernem stanju. V nasprotju s tem pa oče pravi, da ga je zaradi te nesreče minilo veselje do vožnje... mislim da je reakcija odvisna od strasti do motorizma in zakoreninjenosti le-te v vsakem od nas... lahko pa temu rečemo tudi "neumnost"... sem pač hudo zabit osebek... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nemorem editat mojega posta bom kar v novem prašal čeprav upam, da nebo šel topic preveč izven teme  :blink:

Uglavnm tisti kateri ste padli/imeli nesrečo tako, da ste se znašli v kliničnem....Zanima me a ste se/a se boste še vrnili nazaj na motocikel...Nažalost sem dobil mal straha in se ravno zaradi tega bojim sesti drugo sezono nazaj čeprav ob vožnji neizmerno uživam  :huh:

Tudi jaz sem lani imel nesrečo in to proti nekaterim skoraj niti omembe vredno. Motor je bil rahlo popraskan, jaz pa sem imel le počen kuboid na nogi (1,5 meseca gibsa). Sem pa imel srečo, ker sem končal na drugi strani krožnega križišča, da se je avtu, ki je pripeljal po tem pasu, uspelo ustavit, ker verjetno zdaj teh vrstic ne bi pisal .) Tudi meni so se porajala razna vprašanja po glavi ali nadaljevat ali ne,...., in tudi pri meni se je ustvaril ene vrste strah, ki ga v tej obliki prej nisem poznal, pa še starši so mi težili. Na koncu sem se odločil, da s motorizmom nadaljujem. Staršem sem povedal, da trenutno brez tega ne morem živet, da mi veliko pomeni, da je motor eden izmed določenih zadev, ki mi polnijo baterije. Pa še na drugi močnejši motor sem prešaltal, tako, da starši takrat z mano cel teden niso govorili. No pozneje so se omehčali, pa mi letos za 30 let podarili celo motoristične usnjene hlače. Kaj naj ti rečem, sam moraš pri sebi razčistit.

Drugače, pa še danes ta strah ni popolnoma zbledel, pa čeprav sem v tej sezoni naredil 8500km. Verjetno popolnoma ne bo nikoli .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje dejte met opremo zmeraj na sebi, četudi greste samo 200 metrov do bifeja. Tudi jaz sem imel svoj nesrečen dan (nič po svoji krivdi) na motorju prejšnji teden in če ne bi imel opreme na sebi (ki jo imam zmeraj) ter moje počasno vožnjo v mestu, bi sedaj lahko me gledali kot zemljico na Žalah. V mojem primeru se je oprema izkazala oziroma je opravila svoj namen, za nadaljnjo motocikliranje pri meni pa je še vprašanje.

Dejte se počasi vozit po naseljih pa srečno na cesti.

Popravljeno . Popravil Skubaduba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, eno vprašanje v zvezi z opremo in manjšimi motorji - 125 ccm, pa ne šprotaki, ampak taki, ki več kot cca. 100 km/h nikoli ne vidijo.

A bi tam po vašem mnenju tudi moral človek imeti vse od kompletnega usnja, želve, ledvičnika, rokavic, škornjev itd.?

Ker jaz tako vozilce, sploh za po mestu, namesto skuterja, vidim bolj kot nekaj za v kavbojkah, usnjeno jakno in čelado (po možnosti tisto, ki je zelo odprta, vizir "pod brado"). Samo če bi se šlo na kakšno daljšo vožnjo, bi pomislil na ledvičnik, rokavice in kakšne bolj motoristične hlače.

Kaj pa materiali: usnje proti umetnim "plastikam"? Meni so bolj všeč slednje, še vendo pa nekako bolj zaupam usnju... Mnenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, eno vprašanje v zvezi z opremo in manjšimi motorji - 125 ccm, pa ne šprotaki, ampak taki, ki več kot cca. 100 km/h nikoli ne vidijo.

A bi tam po vašem mnenju tudi moral človek imeti vse od kompletnega usnja, želve, ledvičnika, rokavic, škornjev itd.?

Ker jaz tako vozilce, sploh za po mestu, namesto skuterja, vidim bolj kot nekaj za v kavbojkah, usnjeno jakno in čelado (po možnosti tisto, ki je zelo odprta, vizir "pod brado"). Samo če bi se šlo na kakšno daljšo vožnjo, bi pomislil na ledvičnik, rokavice in kakšne bolj motoristične hlače.

Kaj pa materiali: usnje proti umetnim "plastikam"? Meni so bolj všeč slednje, še vendo pa nekako bolj zaupam usnju... Mnenja?

Imej komplet opremo, tudi pri 30km/h se lahko fajn razsuješ brez opreme.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm meu tut na 125ki vse razen želve, ki jo mam pa zdej po tanovem na novem in vedno! Kokr se maš rad, pa ne d bi biu samovšečen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje dejte met opremo zmeraj na sebi, četudi greste samo 200 metrov do bifeja. Tudi jaz sem imel svoj nesrečen dan (nič po svoji krivdi) na motorju prejšnji teden in če ne bi imel opreme na sebi (ki jo imam zmeraj) ter moje počasno vožnjo v mestu, bi sedaj lahko me gledali kot zemljico na Žalah. V mojem primeru se je oprema izkazala oziroma je opravila svoj namen, za nadaljnjo motocikliranje pri meni pa je še vprašanje.

Dejte se počasi vozit po naseljih pa srečno na cesti.

Oj Skuba, kaj si šel brez poškodb skozi in motorček fajn razbit? Zakaj, pa boš prekinil, si dobil preveč straha?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj Skuba, kaj si šel brez poškodb skozi in motorček fajn razbit? Zakaj, pa boš prekinil, si dobil preveč straha?

Pozdrav od Roberta

Po težkih nesrečah se je res težko odločiti ali boš poskusil ponovno z vožnjo motorja pa tudi v primeru, da nisi bil ti kriv. Posebno je to težko če imaš ženo in otroke, ki so ti v najtežjih trenutkih stali ob strani in ti pomagali. Poznam prijatelje, ki danes po relativno težkih nesrečah spet vozijo motor.Toda verjemite mi da odločitev ni lahka. Res se zgodi mnogo nesreč s smrtnim izidom pa ne z motorjem ampak peš, s kolesom ali bodisi z avtomobilom. Takrat si misliš, da je usoda tako hotela. Iz tega razloga tudi jaz še nisem sprejel odločitve kako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna vsa oprema! Pred leti sem se prekucnil, drsel po cesti več 10m. Usnjene hlače so bile samo odrgnjene, cenejše rokavice razcefrane, želvica pa je pripomogla k celim rebrom in hrbtenici. Si ne predstavljam kaj bi bilo, če bi bil v kavbojkah, ali pa bog ne daj, brez čelade. Po moje bi mi rit šivali na obraz...

Strah; glb, ta je pa še zmeraj nekje zadaj :cry: In tako je tudi prav .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po manjših padcih, ki bi se sicer lahko skrajno grdo končali, sem doslej vedno nekak zlezel nazaj na mašino ... ampak rezerva, ki si jo jemljem pri vožnji na javnih voznih površinah, je pa vedno večja ... včasih morda za koga že kar moteča (če se ne vozim solo)... but still: i love the Always Coming Home Attitude ;) :OK:

aja, za v službo pa običajno čelada + rokavice + želva + ledr jakna + kavbojke + superge ... le redko samo jopca s kapuco + čelada + rokavice + želva (ki sem jo kupil šele po drugem padcu, ko mi je motor priletel v hrbet in bi lahko reklo "krrrrc, sayonaraaaa hrbtenica..." ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me a ste se/a se boste še vrnili nazaj na motocikel...Nažalost sem dobil mal straha in se ravno zaradi tega bojim sesti drugo sezono nazaj čeprav ob vožnji neizmerno uživam  :huh:

Sem prej se vozil z motorjem kot pa hodil brez bergel- pa sem eno leto preležal na postelji :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

padu pr 80km/h pa direkt na ramo letu....pa drsu ene cca12 m...

če nebi meu jakne gor,bi meu plastično ramo

tko da...če mate opremo,jo nataknte nase,če jo nimate pa rajš kupt...pa tut če maš skutrja k ti gre sam 50...

najprej varnost pol šele gnar...kle ni za škrtart

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prej se vozil z motorjem kot pa hodil brez bergel- pa sem eno leto preležal na postelji :cry:

Hehehehe :OK: Tudi tebi želim srečno okrevanje..Sem bral tvojo zgodbo :cry:

Drugače pa tudi jaz razmišlam o usnjenem enodelnem kombinizonu :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po manjših padcih, ki bi se sicer lahko skrajno grdo končali, sem doslej vedno nekak zlezel nazaj na mašino ... ampak rezerva, ki si jo jemljem pri vožnji na javnih voznih površinah, je pa vedno večja ... včasih morda za koga že kar moteča (če se ne vozim solo)... but still: i love the Always Coming Home Attitude ;)  :OK:

aja, za v službo pa običajno čelada + rokavice + želva + ledr jakna + kavbojke + superge ... le redko samo jopca s kapuco + čelada + rokavice + želva (ki sem jo kupil šele po drugem padcu, ko mi je motor priletel v hrbet in bi lahko reklo "krrrrc, sayonaraaaa hrbtenica..." ...

Če imaš v glavi popucano glede cm gasa, lahko tudi v mikici prevoziš krajšo razdaljo. Če ne, pa komplet oprema.

Tudi sam včasih skočim samo v čeladi in rokavicah do prijatelja. Ampak po polžje in oke na peclu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo, nimaš prav - ne vplivaš sam na dogajanje na cesti in čeprav se ti morda zdi da pri 50 kmh obvladuješ situacijo (imaš občutek da se nič ne more zgoditi), ni čisto tako.

Moja nesreča prejšnji teden se je zgodila ob zelo počasni vožnji zaradi razlitega olja na cesti. pred odhodom sem hotel vzeti jet (odprto) čelado.. no, na srečo sem si premislil, sicer bi zdajle jedel po slamici oz. bi cestarji praskali kožo z asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš v glavi popucano glede cm gasa, lahko tudi v mikici prevoziš krajšo razdaljo. Če ne, pa komplet oprema.

Tudi sam včasih skočim samo v čeladi in rokavicah do prijatelja. Ampak po polžje in oke na peclu.

Tudi jaz sem mislil, da če bom vozil počasi, da se mi ne more nič zgodit. Nazadnje se je moja nesreča zgodila pri 30-40 km/h, ko me je en stari zbil z avtom od zadaj .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!