Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

200eur.......

matr so te nategnl

pjero... določeni stanejo še več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no... jaz sem tega nabavil =) opcija notranjega in zunanjega napajanja torej baterija ali aku

MyChron Light TG

MCL%20TG.jpg

laptimerholder3.jpg

laptimer6.jpg

Popravljeno . Popravil Valetski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no... jaz sem tega nabavil =) opcija notranjega in zunanjega napajanja torej baterija ali aku

]

A lahko posreduješ link kje si to nabavil? Zanimam me tudi nosilec; zelo zanimiva rešitev. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarman ima tele lap timerje, je pa slabih 300 eur, če se ne motim.. Me bo Valetski popravil..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja cena za komplet set... torej timer, transmiter, software in pa usb kabel za prenos podatkov na računalnik iz timerja...

cena v nemčiji oz na e-bayu 350 eur...

je pa meni osebno najbolši timer, glede na to kaj sem videl na tržišču

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
A lahko posreduješ link kje si to nabavil? Zanimam me tudi nosilec; zelo zanimiva rešitev. Hvala.

Če potrebuješ samo nosilec ti ga lahko izdelam.

041 900 176

Damajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo prezakomplicirano bom probal izdelati nekaj takega za projekt na faxu :whistle: Da pršparam kak sold :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se bom še jst mal lotil tega, pa če kej rata lahko združva moči.

Bom probu en programček napisat da bi tole delal, pa prikazoval na monitorju čase, seveda bol počasi ker je celo zimo cajt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj me zanima sama komunikacija med eno in drugo enoto. Prav komunikacije so ponavadi problem, plus tega da bi mogu zvedet kako je s temi motnjami, da nebi motil drugih Lap timerjev, oz. da nebi zaznaval kar vseh frekvenc(spet od drugih timerjev)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja koker si jst zamišljam tole zgleda nekako takole, potrebuješ nek mikrokontroler, na katerega rukneš preprosti programčič, ki šteje čas. Potem neko senzorsko diodo, ubistvu dve, eno na odajniku pa eno na laptimerju in ko dioda dobi signal (se stakne) se čas zabeleži, tko da je potreben nek majhen spomin, zresetira in šteje ponovno. To se nadaljuje pač dok uporabnik želi al pa zmanka spomina. Potem potrebuješ še par funkcij, pregled časov, torej gumb start in stop, pa gor in dol za pregled časov. Seveda še en lcd da vse to izpiše, pa nekaj za napajanje.

Signal se pomojem ne bi motu, pač zbereš eno tako k ima ne standardno frekvenco itak pa diode ne delajo na daleč.

Sliš se simpl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa probaš še dodat neko povezavo na osnovi radijskih valov...na motorju bi bil oddajnik, na start/cilj pa prejemnik...ko bi sprejemnik zaznal te radijske valove v bližini bi upošteval signal IR diod, drugače ne, tako bi čas štel samo tebi in nobenemu drugemu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa probaš še dodat neko povezavo na osnovi radijskih valov...na motorju bi bil oddajnik, na start/cilj pa prejemnik...ko bi sprejemnik zaznal te radijske valove v bližini bi upošteval signal IR diod, drugače ne, tako bi čas štel samo tebi in nobenemu drugemu

Zakaj že bi blo treba tako komplicirat? Ponavadi imajo lap timer-ji nastavljivo zakasnitev med katero ne lovijo ir signala. Žarek prvega transmiterja ga prekine, ostale pa enostavno ne zazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja koker si jst zamišljam tole zgleda nekako takole, potrebuješ nek mikrokontroler, na katerega rukneš preprosti programčič, ki šteje čas. Potem neko senzorsko diodo, ubistvu dve, eno na odajniku pa eno na laptimerju in ko dioda dobi signal (se stakne) se čas zabeleži, tko da je potreben nek majhen spomin, zresetira in šteje ponovno. To se nadaljuje pač dok uporabnik želi al pa zmanka spomina. Potem potrebuješ še par funkcij, pregled časov, torej gumb start in stop, pa gor in dol za pregled časov. Seveda še en lcd da vse to izpiše, pa nekaj za napajanje.

Signal se pomojem ne bi motu, pač zbereš eno tako k ima ne standardno frekvenco itak pa diode ne delajo na daleč.

Sliš se simpl :)

Saj tudi je simpl. Ampak čisto tako simpl pa tudi ne... :)

V oddajniku imaš en kup IR diod, ker bi domet ene same bil premajhen. Signal, ki ga diode oddajajo je moduliran - se pravi diode ne svetijo ves čas, ampak se vklapljajo in izklapljajo z določeno frekvenco, lahko tudi s kakšnim bolj kompleksnim vzorcem (kodo) - tako bi dobil možnost, da imaš več oddajnikov (vsak s svojo kodo) za različne namene (vmesni časi).

V sprejemniku imaš IR foto-tranzistor (ponavadi, verjetno bi tudi z IR foto-diodo šlo). Ta reagira na IR signal tudi od drugih oddajnikov, v programu pa moraš narediti tako, da reagira samo, ko sprejme ustrezno kodo.

Simpl. ;)

pa probaš še dodat neko povezavo na osnovi radijskih valov...na motorju bi bil oddajnik, na start/cilj pa prejemnik...ko bi sprejemnik zaznal te radijske valove v bližini bi upošteval signal IR diod, drugače ne, tako bi čas štel samo tebi in nobenemu drugemu

Različni dddajniki se motijo, če so čisto skupaj. Takrat se rado zgodi, da lap-timer ne zazna prave kode. Če pa so kak meter ali dva narazen, pa ni panike.

Kot je Rude že povedal, tudi ni panike, če imaš več enakih oddajnikov (z isto kodo).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste neki majstri tu gor pa ko je vse tak simpl zakaj nima vsak svojega .. mislim home made?

sigurno bi prišlo vsaj pol če ne še več ceneje.. simpl :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste neki majstri tu gor pa ko je vse tak simpl zakaj nima vsak svojega .. mislim home made?

sigurno bi prišlo vsaj pol če ne še več ceneje.. simpl :krneki:

Ker bi bilo bistveno dražje.

Rentabilnost teh stvari se začne lkjub simpl pri par sto kosih.

Če želiš narediti res profesionalnega še več.

Že to kar se prodaja v bližini je še (IMHO) leta od profesionalnega izdelka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bi bilo bistveno dražje.

Rentabilnost teh stvari se začne lkjub simpl pri par sto kosih.

Če želiš narediti res profesionalnega še več.

Že to kar se prodaja v bližini je še (IMHO) leta od profesionalnega izdelka.

Dvomim da če si sam narediš po svoje, da te pride 300€. Če seveda ne šteješ svojega truda ampak le komponente. Najdražji je verjetno zaslon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da če si sam narediš po svoje, da te pride 300€. Če seveda ne šteješ svojega truda ampak le komponente. Najdražji je verjetno zaslon.

Ja, pa program spisat, pa ...

Saj, če ur in razvoja ne bi štel, potem je marsikaj na svetu lahko čisto poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bi bilo bistveno dražje.

Rentabilnost teh stvari se začne lkjub simpl pri par sto kosih.

Če želiš narediti res profesionalnega še več.

Že to kar se prodaja v bližini je še (IMHO) leta od profesionalnega izdelka.

če naredi kdo načrt in program naredim jaz vse ostalo..

z materialom vred. simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Program napisat je tamanjša. Problem pri takih stvareh je vedno komunikacija med dvemi "deli" in pa motnje drugih oddajnikov/sprejemnikov, sploh če ne veš njihovih frekvenc oz. sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!