Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

Tole sem jz sprobal ko je mel štajerski motoklub svoj dan na grobniku(14.5). Imel sem nokijo 6210 clasic, in GPS bluetooth vmesnik, kater je dol najdu 12 satelitevo in je zadeva kr lepo delala. Najprej sem mel GPS vmesnik v jakni, kjer je sicer najdu 5 satelitov a je bla točnost na psu. Ko sem ga nalimu (duck tape powaaaah) na kestel je pa lepo delu. Lepo je izrisovalo kje sem se vozil, tako da sem prav lepo narisu grobniško dirkališče na svojem mobilcu. Profil piste sem si naložu iz strani kjer se da dobit racechrono ki vsebuje tudi 2 vmesna časa. To pride še kako prav ko gledaš čase in vidiš kok maš še rezerve v določenih sektorjih. Pozitivno sem bil presenečen nad tem ni kj...

Še tole, večinoma dneva sem se po pisti podil z kolegom, ki je približno tako hiter/počasen kot jaz in sva imela zelo podobne čase ko sva jih primerjala. Tako sm 100% da zadeva kaže +/- 0.5s natančno, kar je pa za 30 € improviziran lap timer zelo dobr!

Če koga zanima lahko nalimam par slik, kako zgleda analiza krogov, kako nariše pisto itd...

0.5s je sicer ogromno. A se da dobit kak GPS sprejemnik, ki bi deloval z +/-0.05s natančnostjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0.5s je sicer ogromno. A se da dobit kak GPS sprejemnik, ki bi deloval z +/-0.05s natančnostjo?

Avtorji programa priporočajo QStarz GPS sprejemnik, ki podatke osvežuje s frekvenco 5Hz, kar je sicer še vedno 0,2s. To verjetno ni zadostno za 'uradne' rezultate, je pa povsem OK za treninge in spremljanje lastnega napredka - še posebej, ker imaš možnost definirati vmesne čase in se lahko osredotočiš tudi na posamezne dele steze.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Je mogoče kdo preizkusu GPS laptimer?

Recimo

PZRACING- timetronic

G.P.T.-laptimer gps 2001

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je mogoče kdo (ali pozna koga) ki bi posodu ali dal v najem laptimer ?

Rabu bi ga 25.6.-Grobnik

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Je mogoče kdo preizkusu GPS laptimer?

Recimo

PZRACING- timetronic

G.P.T.-laptimer gps 2001

verjetno je to precej draga zadeva, ampak tale GPS na telefonu pa je pomojem prov super zadevca, GPS BT modul od Qstarz pride pri nas 90€ (model Q818 eXtreme, kot priporočeno), pa še fino ti animacije dela:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miniLAP+serial download cable 216,00 €

Niti ni spet tko drago v primerjavi z običnim laptimerjem(no še zmer dražje).

Kako je pa s tem modulom koci, to se da na obični gsm priklopit, al morem met enga z gps pa simbianom?

Ker mal sem že razmišlu o tem, sam če morem dat 100eur za drug mobitel + tveganje ko padeš da ti še mobitel gre :D, laptimer dobiš pa že za okol 120-140eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem si zadnjič od kolega sposodil Omnio pa ta program naložil. Samo so rezultati bili kr neki. Bi moral dat na računalnik pa bolj preverit. Ti sprejemniki pa najbrž delujejo samo na novejših tel.? Na moji Nokii N70 nabrž ne bi :D?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem si zadnjič od kolega sposodil Omnio pa ta program naložil. Samo so rezultati bili kr neki. Bi moral dat na računalnik pa bolj preverit. Ti sprejemniki pa najbrž delujejo samo na novejših tel.? Na moji Nokii N70 nabrž ne bi :D ?

Pod komentarji piše, da deluje na Symbian S60 sistemu, v katerega pa tvoja Nokia ne spada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miniLAP+serial download cable 216,00 €

Niti ni spet tko drago v primerjavi z običnim laptimerjem(no še zmer dražje).

Kako je pa s tem modulom koci, to se da na obični gsm priklopit, al morem met enga z gps pa simbianom?

Ker mal sem že razmišlu o tem, sam če morem dat 100eur za drug mobitel + tveganje ko padeš da ti še mobitel gre :D, laptimer dobiš pa že za okol 120-140eur

samo symbian S60 telefon rabiš pa BT povezavo na njem, preko katerega se potem telefon poveže z GPS sprejemnikom, tako da oboje potem nosiš s seboj na pisti, lahko tudi pod zic daš in zadekaš z cajtngom pa mu ne bo nič pri padcu......jaz sem si zdaj software naložu na mojo nokio E50 (na bolhi dobiš rabljeno za 50€), sam še GPS morm kupit (okoli 90€) pa je to to, pa tudi to je super ko imaš točke za vmesne čase že zarisane na pisti, na grobniku sta dva, eden na koncu riješkega in eden na izhodu iz luknje, je pa na njihovi strani že zarisan grobnik, panoniaring, zalužani, samo marof ne vem če je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod komentarji piše, da deluje na Symbian S60 sistemu, v katerega pa tvoja Nokia ne spada.

Kolikor jaz vem, je Nokia N70 telefon, ki uporablja Symbian 8.1 S60. ?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, je Nokia N70 telefon, ki uporablja Symbian 8.1 S60. ?

ja, moralo bi delat, N70 deluje na S60 2nd edition sistemu, lahko da je napačno mapo naložil na telefon ker imaš programček za različne verzije symbiana, samo pod download sekcijo greš in poiščeš svoj telefon v seznamu: KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga zanima. Pravkar naročil Q818 eXtreme na ebayu. Cena je 58 evrov z poštnino. Mislim, da se je za 30 evrov je splačalo pomatrat teh 20 minut. Samo upam, da tudi dobim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

a ima kdo za prodat ksn IR lap timer, po moznosti cimcenejsi in cimbolj enostaven!

recimo kej podobnega GPT micro time (klik)

hvala & lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo za prodat ksn IR lap timer, po moznosti cimcenejsi in cimbolj enostaven!

recimo kej podobnega GPT micro time (klik)

hvala & lp

Točno takega imam, malo rabljen, ker mi samo leži na polici, je vseeno, če ga prodam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno takega imam, malo rabljen, ker mi samo leži na polici, je vseeno, če ga prodam...

Ravnokar sem ti poslal PM da se zmeniva kaj vec! =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ravno razmišljam o nakupu enega lap timerja (tudi rabljenega, če se komu kaj pametnega valja doma).

Na ebay sem zasledil G.P.T. MT2001.

Pomni serijo do 60 krogov.

Vidim, da jih nekateri tukaj tudi uporabljate.

Kakšne so vaše izkušnje z njimi?

Predvsem me moti to, da IR signal ni "kodiran", po čemer sklepam, da enkrat pobere signal iz enega, enkrat iz drugega oddajnika, oz. pobira najbrž z vseh, ki oddajajo IR?

Koliko se to v praksi izkaže za problematično?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!