Skoči na vsebino

Tomaž Humar


Priporočene objave

Zadnja novica iz baznega tabora:

"Zadnje ure obupno vreme. Na gori močno sneži, gosta megla, -5 stopinj celzija, plazovi.

Tomaž se bori z zameti. Zdrži, mu ponavljamo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

OK, car, mu rata... ostane živ... celo spleza kar je namenil... se vrne domov... in kaj potem? po nekaj mesecih bo našel nov izziv, novo goro, novo steno in odšel tja... in na novo... in na novo... dokler ne bo našel tiste, s katere se ne bo vrnil.

Pa ga čisto nič ne obsojam, možakar si je pač (sam!) izbral življenje v katerem išče izzive, tako mu je všeč in briga ga kaj mi o tem modrujemo - to je njegova izbira, to dela zase in za nikogar drugega... in seveda tudi sam prav dobro ve da kdor išče ta najde... IMHO as simple as that.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestanek v SLO

8.8.05 01:08 CET

Danes zvečer ( 7 august 2005 ) so se sestali člani ekipe v Ljubljani, ki skrbi za koordinacijo reševanja Tomaža iz stene Nanga Parbata ( Viki Grošelj, predstavniki Flycoma in Mobitela ).

Prediskutirali smo status reševanja do sedaj in se strinjali, da je v tem trenutku lokalno helikoptersko reševanje Tomaža s pomočjo helikopterja tipa LAMA najbolj primerno.

Močno smo hvaležni pakistanski vojski, slovenskim vladnim predstavnikom in našima kontaktnima osebama v Pakistanu: g. Nazirju Sabirju in dr. Ahmedu Shahabu za njihovo pomoč.

Obljubljeno je, da naj bi vojaška helikopterska reševalna akcija stekla že jutri zjutraj ( v ponedeljek 8.8.2005 ). Spremljali bomo situacijo.

V primeru, da bi bila potrebna dodatna pomoč dosedanji lokalni ekipi, imamo pripravljene alternativne možnosti.

Seveda vse skupaj v tesni koordinaciji z pakistanskimi in slovenskimi oblastmi.

Hvala vsem, ki na naslov "pišite odpravi", pošiljate predloge za rešitev.

Upajmo, da jim bo danes res uspelo!

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor je bilo včeraj rečeno je pakistanska vojska sama ponudila pomoč in jo bodo verjetno naši zavrnili pa raje počakali na prihod Lame in unega pilota..... vsaj tako sem jaz razumela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temu že težko rečeš vukojebina, ker volkovi...

post-685-1123481778_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, novice se razlikujejo, od ja do ne, od načina do termina reševanja.... zadeva medijsko pada na celi črti in se spreminja v to, kar sem že cel čas pričakoval....medijsko mašilo za čas kislih kumaric. Najbolj žalostno je, če je Tomaž res v takih težavah (kar je glede na skomercializiranost teme v raznih medijih in nasprotujočih si informacij zame vedno manjj verjetno), in mediji take in drugačne dezinformacije širijo za večanje branja. Sicer pa, prvenstveno gre itaq za medijski cirkus, to da Tomaž zmrzuje v steni nobenega prav nič ne zanima, važno je, da se kolumne polnijo, branost povečuje in posledično denar od reklam priteka.

Kljub vsemu mu želim vse naj in srečno vrnitev, če v tem primeru ne bi bilo Tomaža, bi mediji našli drugo figuro, to tko je...in vsak, ki v temi vidi višje, globje in nevemkakšne interese, naj se tega zaveda.

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, novice se razlikujejo, od ja do ne, od načina do termina reševanja.... zadeva medijsko pada na celi črti in se spreminja v to, kar sem že cel čas pričakoval....medijsko mašilo za čas kislih kumaric. Najbolj žalostno je, če je Tomaž res v takih težavah (kar je glede na skomercializiranost teme v raznih medijih in nasprotujočih si informacij zame vedno manjj verjetno), in mediji take in drugačne dezinformacije širijo za večanje branja. Sicer pa, prvenstveno gre itaq za medijski cirkus, to da Tomaž zmrzuje v steni nobenega prav nič ne zanima, važno je, da se kolumne polnijo, branost povečuje in posledično denar od reklam priteka.

Kljub vsemu mu želim vse naj in srečno vrnitev, če v tem primeru ne bi bilo Tomaža, bi mediji našli drugo figuro, to tko je...in vsak, ki v temi vidi višje, globje in nevemkakšne interese, naj se tega zaveda.

zato pa edino stran, ki jo berem in poslušam je www.humar.com ker je to njegova in pišejo ljudje, ki so tisti trenutek tam........ no na 24ur.com je pa itak isto napisano, samo naslov dajo bolj dramatičen........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa edino stran, ki jo berem in poslušam je www.humar.com ker je to njegova in pišejo ljudje, ki so tisti trenutek tam........ no na 24ur.com je pa itak isto napisano, samo naslov dajo bolj dramatičen........

Ja, in potem imamo še teletext rtv in njihov portal, nedelo, siolov portal, radijska poročila na raznih postajah in še nekaj podobnih zadev, kjer se novice podajajo povsem različno...v nasprotju z vsako zdravo logiko, oziroma v skaldu s tistim, kar sem prej napisal....

Naštel sem samo tiste ki jih (bolj ali manj pogosto) sam spremljam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in potem imamo še teletext rtv in njihov portal, nedelo, siolov portal, radijska poročila na raznih postajah in še nekaj podobnih zadev, kjer se novice podajajo povsem različno...v nasprotju z vsako zdravo logiko, oziroma v skaldu s tistim, kar sem prej napisal....

Naštel sem samo tiste ki jih (bolj ali manj pogosto) sam spremljam....

bova probala še enkrat...... spremljaj tisto, kar se ti zdi najbolj prav (še vedno navijam za stran humar.com), pa ne boš imel teh problemov. jaz na vseh ostalih portalih in po radiu itd.... sploh ne spremljam kaj se dogaja. Ko me zanima (kar me skoz) odprem to stran in si preberem..... pa ne samo to, imajo tudi zvočne zapise pogovorov, ki ti dajo najbolj realno sliko, kaj se dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to da Tomaž zmrzuje v steni nobenega prav nič ne zanima, važno je, da se kolumne polnijo, branost povečuje in posledično denar od reklam priteka.

...

Gospod Humar se je odločil za moderno gladiatorstvo. Tvega življenje v zameno za materialne dobrine. Le te spet uporablja za zadovoljevanje svoje zasvojitve.

In ko enkrat ne gre več, so tisti, ki so mu vse omogočili in plačali fej in fuj?

Ne bi rekel. Sreča mu je pač obrnila palec navzdol. Čakamo naslednjega! Brez sožalij in lažnih solz!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bova probala še enkrat...... spremljaj tisto, kar se ti zdi najbolj prav (še vedno navijam za stran humar.com), pa ne boš imel teh problemov. jaz na vseh ostalih portalih in po radiu itd.... sploh ne spremljam kaj se dogaja. Ko me zanima (kar me skoz) odprem to stran in si preberem..... pa ne samo to, imajo tudi zvočne zapise pogovorov, ki ti dajo najbolj realno sliko, kaj se dogaja.

Pa dejva midva še enkrat.....nisem govoril kaj dejansko je na gori, ampak o medijskem priskledništvu....in Pupa, lej sej maš lahko tazadno bedeo, sam kolikor toliko pametna nej bo za zaključek.....In.....vsaka medalja ima več strani, to bi lahko že vedla....če samo eno bereš in spremljaš...jo kar dej.... itaq so vse poplnoma neodvisne, in taprave, a ne? Joj, kdaj bo tebe starostna zagrenjenost srečala :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rekel. Sreča mu je pač obrnila palec navzdol. Čakamo naslednjega! Brez sožalij in lažnih solz!

Točno to sem tud sam napisou.... s prispodobo o drugi figuri.....mediji in s tem posredno in neposredno tud narod hoče kruha in iger....in, gladiatorji so bili, so in bodo....in arene vedno polne...zaradi rekordov, vonja po adrenalinu, krvi ali smrti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar Tomaž dela temu se reče javni samomor, včasih so planinci to delali zase in za svoje potrebe sedaj se pa to spreminja v medijski cirkus, denar, sponzorji... in se gre v steno tut če pogoji niso najboljši.

Žal mi je tomaža upam da bi mu bodo lahko pomagali in da ga bo končno pamet srečala. Vem pa da bo zelo teško pravit reševanje tam, ker delam v vojski s helikopterji eurocopter in poznam performanse helikopterjev kot tudi težave lebdenja na takih extremnihvišinah.

Lahko samo upamo da bodo trije faktorji se poklopil, lepo vreme (brez vetra), zeloooooo dober pilot in da bo tomaž dovolj priseben da bo se lahko sam navezal na vrv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aktualne novice

Tomaž se je javil!!!

8.8.05 08:16 CET

Ob 10.20 sta postaji, v kateri smo nemočno zrli vse od ranega jutra, zaškrtali: "Baza javi se!"

Tomaž je povedal, da ga zelo zebe, da je premočen in da se boji omrzlin. Zdravnica Anda mu je naročila, naj vzame Adelat in Aspirin, naj poskusi migati kolikor se le da in si stopiti sneg, da se bi se malo ogrel. Sklepamo, da je zaradi močnega sneženja kopal vso noč in zjuraj morda celo zadremal. Prosil je še za kakšno besedo in prebrali smo mu topla sporočila obeh bratov. In mu povedali sveže novice o reševalni akciji, ki smo jih dobili iz Slovenije. Še vedno upamo, da bo, čim se bo pokazala vremenska luknja, reševanje steklo.

www.humar.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mu tudi ne privoščim polomije....... ampak mi je po drugi strani tudi vseeno kaj se zgodi.......sam je hotu tja, sigurno se je zavedal v kaj se spušča in je tako situacijo jemal v zakup.........

vsekakor se mu je želja izpolnila..... dobil je trenutek slave........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mu tudi ne privoščim polomije....... ampak mi je po drugi strani tudi vseeno kaj se zgodi.......sam je hotu tja, sigurno se je zavedal v kaj se spušča in je tako situacijo jemal v zakup.........

vsekakor se mu je želja izpolnila..... dobil je trenutek slave........

on je v tujini veliko bolj slaven kot pri nas.. pa ne zato, ker v meterski luknji čepi... ampak po svojih podvigih. kar pa itak pri nas ne znamo ceniti. Našega nočemo, drugo je pa super.......

se mi pa res malo naumno zdi, da pišejo kak narodni heroj je......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sigurno ne cenim takih ki vlečejo s sabo cel avtobus medijske podpore in se oglašajo vsakih 5minut ...kaj se jim dogaja.......

podobno kot martin strel.......

kaj jadralci ki objadrajo svet imajo zraven letalonosilko da jih snema????? tak način mene odbija.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!