Skoči na vsebino

Tomaž Humar


Priporočene objave

V Pakistanu je privatna helikoptrska družba pristala na polet, a le na ogled situacije. Manjši helikopter naj bi bil okoli petih popoldne v baznem taboru. Trenutno sicer piha močan vrtinčast veter, a upamo, da se bo do takrat umiril. Jutri pa naj bi takoj, ko se zdani, torej okoli petih zjutraj, poletel nad steno in poslikal ter posnel Tomaževo situacijo.

Ali bi bil pripravljen za kakršnokoli ceno poskusiti tudi reševanje, je nemogoče napovedati. Bodo pa ti podatki dobrodošli za morebitne ostale reševalce. Posadko iščejo tako v Kirgiziji, kjer so že odgovorili, da bi za polet v Pakistan potrebovali vsaj dva dneva. Dovoljenja za let v Pakistan, sklepamo, glede na politične stike glede reševanja Tomaža, najbrž ne bodo problem. V akcijo so se vključili tako vodilni slovenski in pakistanski politiki, vsi, ki imajo kakršne koli povezave s helikopterji, tuji alpinisti.

Ena izmed idej, ki je prišla na misel mnogim je, da bi ta izziv sprejel testni pilot Eurocopterja, Francoz Didier Delsalle, ki je maja postavil višinski rekord in pristal na najvišji gori sveta, na 8848 m visokem Everestu. Reportažo si lahko ogledate na: http://www.mounteverest.net/news.php?id=143

To pa mora bit mašina, da pristane na Mt. Everestu, od kje pa dobi zrak, dalaufa...? :blink: Čeprav je odvisno, kolk časa bi rabu helikopter iz Evrope do Himalaje, razen če imajo dol kakšnega podobnega :eek:

Skratka upajon na najboljše, da se bo vse srečno končalo, še vrem mora svoje dodat.

Res da fant izziva, vendar je še zmeraj tisočkrat večji car kot pa zamaščeni lavorboy Martin Strel, ki plava po toku navzdol v kletki :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, ampak s svojim egocentrizmom, ki ga je spravil v tak položaj, bo zdaj ogrozil še življenja vsaj dveh ali treh dobrih ljudi. Sta čast in slava res vredna toliko?

nihče ga ne bo reševal ker to mora po defoltu..nismo kitajci

Tudi pilotu helihopterja, ki bo sprejel izziv ta je to nekaj kar je verjtno Humarju splezati na tisto goro....biti resnično as v tistem kar počneš...sebi dokazati nekaj, nekaj je pa tudi biznis in no guts no glory.

Bo pa to strašna promocija eurocopterja če jim rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vsak bo šel tja gor po lastni volji, tako kot Tomaž sam. Je pa zanimivo, kako tragedija dobiva kar naenkrat mednarodne razsežnosti. Boj človeka z goro se spreminja v boj za človeka. Vmešali so se že celo vladni predstavniki. Mogoče bo pa to prineslo še kaj dobrega, na primer sodelovanje odkritih sovražnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkule....... nekaj, kar me je zelo razveselilo, ko sem prižgala PC doma:

Novo iz Flycoma... Kar neverjetno, a uspelo nam je dobiti najboljše.

Nismo dobili pilota Didier Delsalle-ja, ki je Maja 2005 pristal na Everestu, ampak smo dobili celo njegovega INŠTRUKTORJA.

Z njim sem govorila, predlagal mi je enega njegovih pilotov, ki bi vodil reševalno akcijo. Ta ima več kot 10.000 ur letenja.

Ta pilot, ki mu je ime Pascal, je pripravljen iti takoj v Pakistan, vendar bi bila po njegovih besedah akcija veliko bolj hitra in bilo bi več možnosti, če bi reševali z helikopterjem LAMA.

Pilot ima veliko izkušenj na tem tipu helija. Ta helikopter naj bi bil boljši za pogoje vetra, ki so v steni Nange parbata.

BTW ma kdo kako LAMO doma?? :whistle:

:kva2: če me je danes instinkt izdal, ker sem imela slab feeling, da bodo avto ukradli ponoči, če pa ga ne bodo, da se bom pa sesula, pa sem še vedno živa in avto tudi tu pomeni, da me tudi kar se tiče Humarja narobe feeling daje..... :OK:

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še par besed članov odprave in Tomaža:

Vsi člani odprave in še posebej Tomaž, ki je trenutno 'ujet' v steni, se vam zahvaljujemo za vse vaše misli, molitve, vzpodbude.

Ko jih prebiramo in beremo tudi Tomažu na goro, smo včasih prav ganjeni in s solzami še sami pripomoremo k večji zračni vlagi. Navdaja nas optimizem, ko vidimo, koliko ljudi želi in misli dobro. V človeku je veliko dobrega, Ljubezni, Svetlobe, le odpreti se je treba temu.

Prisrčen pozdrav vsem, izpod mogočne Nange Parbat, ki nas navdaja s ponižnostjo in spoštovanjem. Tudi mi vam želimo vse dobro in Njegove Ljubezni.....

Člani odprave : Tomaž, Stipe, Aleš, Nataša, Maja, Anda

P.S.: Verjamemo, da je rešitev za Tomaža in bo zmogel z Njegovo pomočjo!

Tomaž ob teh sporočilih sporoča iz gore, da je ponosen, ker je SLOVEN'C.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2:  če me je danes instinkt izdal, ker sem imela slab feeling, da bodo avto ukradli ponoči, če pa ga ne bodo, da se bom pa sesula, pa sem še vedno živa in avto tudi tu pomeni, da me tudi kar se tiče Humarja narobe feeling daje

A si že razmišljala, da bi zamenjala pijačo? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMS iz baze

7.8.05 07:53 CET

Helikopter, ki je včeraj pristal v bližini baze je danes vzletel in poletel nad Tomaža, potem, pa se obrnil, saj mu je zmanjkalo goriva. Nato je poletel še enkrat, a tudi tokrat mu ni niti odvrgel hrane, kaj šele, da bi ga pobral. Sedaj se je nad mestom , kjer je Tomaž, naredil oblak. Počakati bo treba

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uauč...kako strašljivo lepo

Yep, strašljivo, če si tam in lepo, če to slikco na svojem monitorju iz udobnega fotelja gledaš :friend1:

Držim pesti za možakarja. Karkoli ga že žene v to...moram priznati, da ima volframova jajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, strašljivo, če si tam in lepo, če to slikco na svojem monitorju iz udobnega fotelja gledaš

A spet en, ki mi razlaga kaj jest vidim in da si narobe intrepretiram...in ljudje lezejo po gorah zato, ker jim je vse skup strašljivo :blink:

Sorry, izgleda božansko, mogočno, čudovito, dih jemljajoče...tam si čist majhen ici bici picajzeljček upajoč na dobro voljo veličastne tete, da te s prvim veterčkom ne pomete kot smet...da te kljub tvoji groteskni podobi pusti zgolj preživeti... da kljub tvoji neznatnosti zazna tvojo močno voljo, veličino duha, neustavljivo strast, neizmerno znanje (da ne gre za podcenjevanje) in čist namen. Če ji vzbudiš vsaj malo pozitvnega zanimanja ti mogoče izkaže razumevanje za tvoj podvig...da ti ne vrže kar takoj skale na glavo...in to je vse....Po tem je pa samo še... ti.. tvoje znanje, volja in iskušnje ki te bodo prinesle na cilj-z njenim dovoljenjem.

Vsaj jest to tako doživljam.

In res je veličastna in lepa

post-1392-1123410203_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet en, ki mi razlaga kaj jest vidim in da si narobe intrepretiram...in ljudje lezejo po gorah zato, ker jim je vse skup strašljivo :blink: 

Sorry, izgleda božansko, mogočno, čudovito, dih jemljajoče...tam si čist majhen ici bici picajzeljček upajoč na dobro voljo veličastne tete, da te s prvim veterčkom ne pomete kot smet...da te kljub tvoji groteskni podobi pusti zgolj preživeti... da kljub tvoji neznatnosti zazna tvojo močno voljo, veličino duha, neustavljivo strast, neizmerno znanje (da ne gre za podcenjevanje) in čist namen. Če ji vzbudiš vsaj malo pozitvnega zanimanja  ti mogoče izkaže razumevanje za tvoj podvig...da ti ne vrže kar takoj skale na glavo...in to je vse....Po tem je pa samo še... ti.. tvoje znanje, volja in iskušnje ki te bodo prinesle na cilj-z njenim dovoljenjem.

Vsaj  jest to tako doživljam.

In res je veličastna in lepa

ni kaj za dodati - točno to in samo to!

Lina :worship: zelo lepo povedano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res lepo povedano in tako poetično. A žal daleč od resnice. Vse kar se na gori dogaja je sosledje dogodkov, ki je popolnoma neodvisno od tega ali si ti tam ali pa te ni. Vse te lepe besede a la gora ga je vzela, ga ni pustila k sebi, gora je tako hotela... ki namigujejo, da je gora živo bitje z lastno voljo, so plod človekove domišljije, ki je za svoja nerazumna dejanja moral poiskati izgovor. To je preprosto način, kako se človeški razum bori proti fataliteti, ki je smrt, konec, tema, ko se mora enkrat soočiti z njo. V območju smrti se ti po glavi podijo čudne misli in na koncu se res znajdeš v pogovoru z naravo ali pa celo z unim tam gor. Toda vse je samo v glavi. In kaj Humar zdaj razmišlja,ve samo on. Mi pa bomo lahko o tem brali v kakšni njegovi knjigi, če se vse srečno konča. Medtem pa priporočam prebiranje zapisov Toneta Škarje ali Vikija Grošlja. Takšne stvari so že preživljali in preživeli mnogi alpinisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne Lina ne jaz (bom raje zase govorila) nimava problemov se soočati s smrtjo. Jaz Linino pisanje bolj vzamem, da je narava tista (tu ji je pač ime gora, drugič je to bog, ali pa medved), ki določa vse okoli našega življenja. Sami lahko kaj malo vplivamo na to. in če se "gora" odloči, da te bo vzela, te pač bo. Nič poetičnega ali mogoče celo herojskega.. zelo golo dejstvo, katerega se večina premalo zaveda.

Tu je bila le izbira papirja za paket (beri besede) drug izbran.... pomen ostaja isti.

Pa četudi bi vzeli tako, kot si ti interpretiral......... mislim, da ti ljudje ne uporabljajo Goro za nekaj, kar je dejansko neživo, pa ima svojo moč odločanja. Vsaj za Lino ali Humarja ne bi to rekla - seveda se pa lahko motim.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet en, ki mi razlaga kaj jest vidim in da si narobe intrepretiram...in ljudje lezejo po gorah zato, ker jim je vse skup strašljivo :blink: 

Calm down :friend1:

Meni takšne ekstremijade izgledajo strašljivo v prvi osebi. Če tudi sam grem kdaj v gore, ne grem lih na Nanga Parbat po imfuckingpossible varianti. V gore grem guštat ne pa rikavat od straha. Sem pa podobne občutke majhnosti, kot si jih ti, doživljal na jadrnici, sredi nevihte. Ja, smo majhni, majčkeni - narava pa tako čudovito mirna in veličastna, divja in vsemogoča...

:topic: Lina, a bo kmal dopust? Nekam si :devil: , če se te kdo le dotakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frizt -nauk: Ne dotikaj se me .) :)

lucky...vse lepo in prav...konc koncev pa ne veš in pravtako ne jaz...sam to je že druga tema...meni matilda s koso seka...tebe pa sosledje dogotkov lahko pahne v smrtj...definitivno je meni bolj zabavno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne Lina ne jaz (bom raje zase govorila) nimava problemov se soočati s smrtjo. Jaz Linino pisanje bolj vzamem, da je narava tista (tu ji je pač ime gora, drugič je to bog, ali pa medved), ki določa vse okoli našega življenja. Sami lahko kaj malo vplivamo na to. in če se "gora" odloči, da te bo vzela, te pač bo. Nič poetičnega ali mogoče celo herojskega.. zelo golo dejstvo, katerega se večina premalo zaveda.

Tu je bila le izbira papirja za paket (beri besede) drug izbran.... pomen ostaja isti.

Pa četudi bi vzeli tako, kot si ti interpretiral......... mislim, da ti ljudje ne uporabljajo Goro za nekaj, kar je dejansko neživo, pa ima svojo moč odločanja. Vsaj za Lino ali Humarja ne bi to rekla - seveda se  pa lahko motim.......

Pupa, jaz luckyja razumem v smislu "neumnosti je dosti lažje početi, če tem neumnostim pripišemo blazen romantičen pomen ... " ... to počnemo motoristi, to počnejo alpinisti, to počnejo najstniki, to počnejo tatovi, to počnejo klošarji, to počnejo klovni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym - Ten Points

Linči - OK, bom ne, spljoh, ankol :004

Drugače sem po svoje razmišljal kaj je strašljivo lepo...in niti najmanj nisem mislil razlagati tebi, kaj ti misliš.

Če sem povsem iskren sem ene petnajst let nazaj nehal poskušati razumeti kaj ženske sploh hočejo. Enostavno vas sprejemam tako kot vremenske razmere :slap: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem povsem iskren sem ene petnajst let nazaj nehal poskušati razumeti kaj ženske sploh hočejo. Enostavno vas sprejemam tako kot vremenske razmere  :slap: :devil:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Koliko otrok, ki so jim počitnice na morju lahko samo sanje, bi za denar samo od ene ure leta ''specialnega'' helikopterja, preživelo počitnice na morju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Koliko otrok, ki so jim počitnice na morju lahko samo sanje, bi za denar samo od ene ure leta ''specialnega'' helikopterja, preživelo počitnice na morju?

:slap: in kake veze ma to s humarjem, a veš kolk otrok ne bi blo lačnih, če bi Bill Gates razdelil svoj gnar, no na srečo ga bo, ko bo umrl :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!