Skoči na vsebino

Tomaž Humar


Priporočene objave

Sklepna misel.

Na cesti in v gorah, se kalijo karakterji.

Na forumih pa razodevajo.

Motor naredi človeka? (en najbolj butastih, kar sem jih prebral)

PS: in nikjer drugje, samo na cesti in v gorah? A vse drugo, kar ni alpinist al pa motorist, je pa pussy al kako? ah, dejte no ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, jao. Kaj ti delajo današnji mediji! Dobesedno v živo lahko spremljamo boj človeka z goro, mogoče nam bodo lahko celo pokazali njegov padec v večno temo, kamere snemajo non-stop. Ampak a je to res to, kar si želimo videt? Brez dramatizacije, ki jo omogoča javljanje izpod Nange Parbata, bi bil to le še eden izmed norih podvigov g. Humarja. Ta medijsko-tehnološka pokritost ekstremnega alpinizma mi gre maksimalno na živce. RealityTV par excellence. Si sploh ne znam predstavljati, kaj bo, ko se z gore ne bo več javil, če je že zdaj okoli tega takšen direndaj. Pa vsemu temu maksimalno mediatiziranemu sranju se sploh ne da izognit. Internet, TV, radio... povsod nas šopajo s tem. Če mu uspe, kar mu iz srca želim, ne bo pol toliko ekstatično, kot če se ne vrne.

Če mu le delno uspe, bo še poskušal, mogoče celo kje drugje, se bo že našla še malce bolj zajebana stena, ki bo dovolj zanimiva za medije in sponzorje. Ja, tudi ekstremni alpinizem je velik biznis in Humar pač živi od tega. Je pa res, da je eden najboljših v svojem poklicu.

Vso srečo mu želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre pač za posebnega človeka in ne vem čemu taka kritika....kako ima on zadeve doma pošlihtane z ženo in otroci je njegova stvar in ni stvar nas....res je, da mora imeti zadeve pospravljene s svojo ženo in posledično otroci....

da je "čuden" je bilo večkrat omenjeno....moje mnenje je, da on živi za gore in tam, kjer je danes ne bi mogel biti, ne zaradi denarja, ne zaradi slave(?) ampak zaradi svojega srca...in po mojem mnenju se je tudi pomiril s tem, da tam večno ostane če bo gora tako hotela...

če je kdo bral čtiva naših ekstremnih hribolazcev bo videl vzorec, ki se ponavlja...namreč nihče izmed naših eks. hribovcev ne zdrži v "našem normalnem" tempu življenja ampak živi le v/za gore...eden izmed njih(imena se ne spomnim) je tudi poizkusil službo v pisarni vendar se je po treh dneh z ruzakom na rami odpravil brez pojasnila v gore, ker mu je dojadilo....

gre za življenje z goro...ko humar to objasnuje mi gre skoraj na smeh ob tej na videz "otroški naivnosti" toda očitno je na temu nekaj več kot le slava in denar(če sploh je denar v igri)....

torej humarju ni moč očitati čudaštva in motivov, ki bi v naši družbi veljali za nezaželjene....jaz ga poskušam razumeti v vsej tej njegovi "norosti"....dejstvo je da je na svetu par sto ljudi fizično pripravljenih doseči podoben izziv, vendar do sedaj se je le eden tudi psihično pripravil in zadevo poizkušal doseči/osvojiti...

je to norost, neodgovornost, samomor....kar koli že je, služi Humarju kot hrana, brez katere v življenju očitno ne more....

naj mu bo sreča namenjena v steni, kjer danes v meter globoki luknji v ledu išče zavetrje....

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dva citata

Vsaka gora ima svojo dušo. Če te gora ne sprejme, ti pa vseeno vztrajaš, te bo pogubila,"

"80 % alpinizma je v glavi. Z učinkovito psihološko pripravo lahko zmanjšaš subjektivni učinek, objektivne nevarnosti seveda ostanejo. Samo ti si in stena, ti in gora, nič drugega."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam osebo (žensko), katere brat je umrl v gorah in ki je bil v španoviji tudi s Humarjem. Pravi, da na splošno so več ali manj alpinisti čudaki (se veliko z njimi druži, pa tudi s Humarjem je še vedno veliko v kontaktu) in tudi njen brat je bil. Zanimivo, pa je (po njenih pričevanjih), da od cele klape alpinistov (ki se družijo), je Humar še najmanj čudak .)

Nekateri govorite, da alpinizem in motorizem ni za primerjat. Jaz pa glede na situacije v prometu, ki se nam dogajajo mislim, da nekako je. Nekateri celo pišete, da bi bil čas, da bi Humar nehal delat preglavice družini. Kaj jih mi mogoče ne? Vedno, ko se vsedem na motor in odpeljem, so moji v skrbeh, da se nazaj ne bom več vrnil. Kaj to ni delanje preglavic? Tako on kot jaz veva, da se iz naših dogodivščin lahko ne vrneva, vendar zaradi notranjih in ne vem še kakšnih užitkov, nisva pripravljena nehat. On ne hodit v gore, jaz pa prodat motorja .) On mogoče dela s svojimi ekstremi preglavice svoji družini parkrat letno, jaz pa jih od aprila do septembra "vsaki" vikend, pa povejte katera družina je na slabšem, njegova ali moja?

Pozdrav od Roberta

P.S.: To, da motorizem ali alpinizem delata človeka, se strinjam s Symrujem, večje bedarije še nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne moreš primerjat alpinizma in motorizma. Oboje je sicer relativno nevarno, tukaj se pa vsa podobnost neha. V motorizmu lahko, če se ti vse skupi zazdi preveč spustiš gas al pa ustaviš ob cesti. Ko pa si enkrat v steni moraš prit do vrha, saj v težjih stenah ponavadi ni umika.

Kar se pa tiče izjave, da alpinizem in motorizem naredita človeka se pa strinjam, da temu ni tako. Si kakršen si pa če se na glavo postaviš in to najbolje spoznaš v steni. V hribih spoznaš sebe in to v nulo. Pa še ti je spoznanje všeč al pa ne (ponavadi ti ni). Ampak če se poznaš, lažje živiš, saj poznaš svoje napake in sposobnosti.

Pa ne omenjat ekstremnega alpinizma, ker ga ni! Je le vrhunski alpinizem. Mogoče se folku, ki spremlja Tomaža preko neta zdi, da tvega čez vse meje. Ampak tveganje lahko oceni le on sam in verjemite, da ne tvega preko meja varnosti. OK, on ima pač drugačen pogled na varnost kot vi. Je pa eden najboljših in najbolj normalnih ljudi, kar jih poznam.

LP

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je na svetu lepo število vrhunskih alpinistov, pa so se zelo redki spravili plezat to smer na Nangi. Zakaj le? Sam Humar je ocenil, da je možnost uspeha 30%. A to ni vsaj malo ekstremno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko jih je pa umrlo na poti na Mount Everest - ki je bil v takratnih časih pred osvojitvijo tudi "gora smrti"......... meje se prestavljajo in če ne bi bilo ljudi, ki bi jih prestavljali, še do danes ne bi bilo človeka na Triglavu...........

Ekstremizem ali optimizem?

odvisno na kateri strani si .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v kakšno dobro človeštva je ali se speza na 8.000m v taki pa mal drugačni tehniki? In kaj bi bilo tako grozno če človeka še ne bi bilo na Triglavu... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze:

Skoraj popolnoma vseeno mi je kak bo izid odprave. odkrito rečeno, je predaleč stran od mene da bi lahko dojela njeno bistvo in razumela kaj in komu je hotel človek dokazati s tem ko se je lotil podviga. Moji občutki - če sploh so, so mešani. Gotova sem v eno: da mu slabega zagotovo ne želim.

Vem pa tudi da alpinizma, pa ne samo extremnega in motociklizma pač ne gre primerjati. Alpinizem, celo gorništvo (to je tisto kar se gredo stare mame in ateji ko lezejo na Slovenski Ponos) zahteva prevec truda in vztrajnosti, trme in osredotočenja na cilj. V gorah se resnično kalijo značaji. Rojevajo osebnosti. Na motocilih ne. Ne danes. Morda nekoč. Pred 10, 20imi leti. Danes dečko ali deklica, ki si zaželita izstopanaj iz "povprečne" družbe napraskata na kupček denar, odstopicata v TC Motoshop, malo pocvilita vsem tistim evil evil prodajalcem, da želita uresničiti svojo veliiiko željo in ...se pustita streči - motocikel, oprema, image, karakter - instant na kredit...motonapuh included

Motociklizem se danes popolnoma civilno vklaplja v vsakodnevno življenje, ne vpliva na medsebojne odnose, odnose v družini in ne ogroža bivanja članov družine - če ima motorist nekaj soli v glavi.

zato ne vlečite vzporednic tam kjer jih ni zato da bi podkrepili svoje dolgočasne teze na piškavo - trhlih nogah :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa Tomaž zdi eden redkih nenapihnjenih, neošabnih in neprevzetnih vrhunskih alpinistov :OK: , kar je v slovenski srenji prava redkost. Ker bolj ali manj solira, ne spravlja v nevarnost ostalih ... in pri svojih podvigih, če hočete ali ne, promovira tudi Slovenijo.

Njegove alpinistične zgodbe so že zdej legendarne - najbolj všečna mi je tista v Vežici, ko nikakor ni mogel zlest ene hude tehnike, dokler ni od doma prinesel ribiške palice :eek: ... ni kej človek je inovativen.

Sicer pa, le kdo sem da lahko moraliziram o tem :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DEJTE SE RAZGLEDAT PO VSEH TEMAH PA SE ZAMISLTE ČE BI BILI V PARLAMENTU :hmm:

HUMAR JE PA CAR
:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :yea1: :yea1: :yea1: :yea2: :yea2: :yea2: :worship: :worship: :worship: :worship:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegove alpinistične zgodbe so že zdej legendarne - najbolj všečna mi je tista v Vežici, ko nikakor ni mogel zlest ene hude tehnike, dokler ni od doma prinesel ribiške palice  :eek: ... ni kej človek je inovativen.

kako pa gre ta štorija? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je na svetu lepo število vrhunskih alpinistov, pa so se zelo redki spravili plezat to smer na Nangi. Zakaj le? Sam Humar je ocenil, da je možnost uspeha 30%. A to ni vsaj malo ekstremno?

Baje se ni noben gor prsu, pa baje je gor ze velik zmrzjenih alpinistov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa gre ta štorija? :o

če te zanima si vzemi kako njegovo knjigo v roke in preberi.

Nobenih vzporednic nisem vlekla z motorizmom - ker ni bila poanta v motorizmu... ampak v temu, da kar nekaj res obožuješ, si seveda bolj egoističen........ ampak to je težko razumeti.

tudi nisem vlekla vzporednic s Triglavom dobesedno s Triglavom... ampak kar se nam je nekaj časa nazaj delo nedosegljivo je sedaj čisto normalno in preklemano lahko.

uff.. upam, da se ne bo več vleklo nekih zvporednic in da ne boste delali doktorskih dizertacij, zato da imate kaj povedati in pljuvati po ostalih, kako so si dovolili nekaj rečt...... ampak se (sej vem iluzorno) posvetili temi.......... sej vem... težko bo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanima si vzemi kako njegovo knjigo v roke in preberi.

tudi nisem vlekla vzporednic s Triglavom dobesedno s Triglavom... ampak kar se nam je nekaj časa nazaj delo nedosegljivo je sedaj čisto normalno in preklemano lahko.

To je res kar si rekla, sam Himalaja bo Himalaja. Tezko si predstavljam gorsko zeleznico speljano na vrh everesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanima si vzemi kako njegovo knjigo v roke in preberi.

aja sori ok nisem vedel - ko bo on v pizdariji, mu lohk toploto pošiljamo v hrib, zdej pa ko mene firbec matra, kako je z ribiško palco plezal, moram it pa knjigo kupit pa celo čitat, al kaj? Matr ... sori, veš kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se lahko vsi kurci ki nimate pojma o alpinizmu malo umirite in se vrnete na razprave o poziranju na ridah pa o nacistih pa o topli župi in ostalih pomembnih sestavinah vašega življenja?????? :angry2: :BUA: :SS :SS :SS :SS

nekateri ki pa razumemo ta šport in kaj žene človeka v to pa lahko napišemo kakšno dobro besedo ker vemo koliko to pomeni ko moreš zbrati še zadnje atome moči in se izvlečti iz situacije.

IN NE, TOMAŽ NI NOBEN TEŽAK ALI NOREC, ZELO PRIJAZNA OSEBA JE IN NEGLEDE NA TO DA JE AS V ALPINIZMU SE BO TUDI Z ČISTO NEPOMEMBNIM ALPINISTOM POGOVARJAL BREZ VSAKE PREVZETNOSTI KAR ZA MARSIKATEREGA VRHUNSKEGA ŠPORTNIKA NI MOGOČE TRDITI!!!!!!!

moderatorji prosim zaklenite to sranje, naj se ljudje preseravajo po kvazi motorističnih temah!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjige ni pri roki, kupit je tut ne grem, v knjižnico pa se mi ne da ... se da komu na hitr natipkat, v čem je bil "štos ribiške palce"? No, drgač pač ne bom nikoli vedel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjige ni pri roki, kupit je tut ne grem, v knjižnico pa se mi ne da ... se da komu na hitr natipkat, v čem je bil "štos ribiške palce"? No, drgač pač ne bom nikoli vedel ...

na ribiško palico zahakljaš majhen jeklen krempelj (cca 5 mm širok) in potem na slepo vržeš preko previsa in upaš da se bo zataknil za kakšno milimeter ali dva globoko lusko ali razpoko. ko se ti zdi da se je zahaklal se v glavi prepričaš da more držati in se obesiš na vrv ki je prihaklana na krempelj in se počasi (da ga ne odhaklaš) potegneš po vrvi preko previsa. simpl ko pasulj! :P

jeba je edino da če krempelj ne drži (ker je VEEEEEELIKAAAAAA možnost) odletiš 1000 metrov v pod :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, še vic o Humarju z njegove strani:

O Tomažu Humarju kroži okoli tale vic

Se srečata dva jetija in prvi vpraša drugega:

" Ti, a si slišal, da nas baje en Messner išče že kar nekaj časa?"

Pa drugi pravi:

"Ja, pa še res je."

Pa ga vpraša prvi:

" Kako pa to veš ?"

" Kako, kako? Saj mi je Humar povedal."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne moreš primerjat alpinizma in motorizma. Oboje je sicer relativno nevarno, tukaj se pa vsa podobnost neha. V motorizmu lahko, če se ti vse skupi zazdi preveč spustiš gas al pa ustaviš ob cesti. Ko pa si enkrat v steni moraš prit do vrha, saj v težjih stenah ponavadi ni umika.

jah tuki pa morm pripomnt da tako kot humar ne ve kdaj odnehat, tud nekateri motoristi ne vedo kdaj spustit gas al se pa ustavt ob cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah tuki pa morm pripomnt da tako kot humar ne ve kdaj odnehat, tud nekateri motoristi ne vedo kdaj spustit gas al se pa ustavt ob cesti

daj ne bluzi tu ni merila kdaj odnehat - če kalkuliraš kaj vse se lahko zgodi sploh ne greš niti blizu, če pa te kaj preseneti pa navadno ni preproste poti nazaj tako da odnehat ne moreš in ne me jebat z motorji in alpinizmom. na motorju obrneš ključ ugasneš motor in to je to, pri alpinizmu pa se ne moreš sredi skale odločiti da je prehudo moreš do vrha ali pa dol kar je včasih še težje izvedljivo kot gor.

PA PROSIM ZAKLENITE ŽE TO SRANJE KER KURCI NIMAJO POJMA O ČEM GOVORIJO IN POL NEKE MOTORJE KO JIH ITAK VEČINA VOZI KO POSRANCI MEŠAJO ZRAVEN!!!

MOTOR JE PREVOZNO SREDSTVO IN NI IN NIKOLI NE BO BLIZU NEČEMU TAKO EKSTREMNEMU KOT ALPINIZEM. NA MOTORJU SI LAHKO KAMIKAZA IN IŠČEŠ PROBLEME, V ALPINIZMU PA POSKUŠAŠ PREŽIVETI KO JE PROBLEM VSE RAZEN TEBE!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaklenit glih ni treba, lahko pa se probamo fokusirat.. :hmm:

..then again, it's MS.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!