Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

Zgolj medklic.......

Če "dejstva", ki jih navaja ftp držijo.......je nemudoma potrebno iskati odgovornost pri človeku, ki je dovolil izgradnjo uvoza na cesto......ne, da je pogojeval ogledalo...........namreč.......ne glede na to, da je omejitev 50km/h.......bi moral lastniku pred izgradnju dovoza predpisati obnvezen izračun preglednostnega trikotnika, kar pomeni.......minimalno 80m odprtega pogleda. V nasprotnem primeru, je postavitev ogledala NUJNO....in to na stroške investitorja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Že davno je bila tema na MS........kako v GB gledajo na take zadeve.........kdor izsili in odvzame prednost.......nima pravice sklicevati se ne na hitrost tistega, ki je pripeljal po prednostni cesti.....in še manj na to, da ga ni videl.....naj lepo stopi do okulista, če ima probleme z vidom.....ali pa naj vrne vozniški izpit in se nikdar več ne vsede za volan!!!!!!!!

Če ga bo pekla samo vest......je to še precej mila kazen......naj se zaveda, da je indirektno UBIL človeka!!!!!

Zakaj potem sploh omejitve. V naselju se lahko potem pelješ kot na dirkališču, sam da si na svoj strani, pa da se komu v rit ne prpizdiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj pazi nase in s tem naredi največ. Če to vključuje počasno in previdno vožnjo - so be it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, kwa si se pa ti tolk razburil? Šparaj srček!

Dejstvo pa je (kar moraš tudi ti priznat), da obstajajo motoristi, ki so prepričani, da morajo drugi pazit na njih, da bodo lahko neovirano kamikazirali po cestah. Ja, saj vem, pravila so pravila....sam dokler ne bomo sami pazili nase, bomo pač dosti tvegali, a ne. Aja, pa saj to je bilo žee 100x povedano..... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, kwa si se pa ti tolk razburil? Šparaj srček!

Dejstvo pa je (kar moraš tudi ti priznat), da obstajajo motoristi, ki so prepričani, da morajo drugi pazit na njih, da bodo lahko neovirano kamikazirali po cestah. Ja, saj vem, pravila so pravila....sam dokler ne bomo sami pazili nase, bomo pač dosti tvegali, a ne. Aja, pa saj to je bilo žee 100x povedano..... :glare:

samo jaz osebno sem to vsaj 100x napisal na ta forum ... ampak se mi ne da več. .. I learned my lesson :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čiščenje ograj, ... je že prav, bi bilo prav, da tudi v naših glavah nekaj počistimo.

Kaj misliš, da bi za 10% zmanjšali svojo hitrost, ki roko na srce je večinoma nad dovoljenjo.

To pa ne. Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čiščenje ograj, ... je že prav, bi bilo prav, da tudi v naših glavah nekaj počistimo.

Kaj misliš, da bi za 10% zmanjšali svojo hitrost, ki roko na srce je večinoma nad dovoljenjo.

To pa ne. Zakaj?

če jo bo- bo šel v rikverc :)

in potem ne bo nikamor več prišel :blink:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jo bo- bo šel v rikverc :)

in potem ne bo nikamor več prišel :blink:

Koliko resnice v tvojih besedah :OK: :OK: :OK: :OK: :winkiss:

Čiščenje ograj, ... je že prav, bi bilo prav, da tudi v naših glavah nekaj počistimo.

Kaj misliš, da bi za 10% zmanjšali svojo hitrost, ki roko na srce je večinoma nad dovoljenjo.

To pa ne. Zakaj?

Morda tvoja......jaz vem, kje lahko peljem hitreje od dovoljenega........in tega se zelo držim.

To pa so ceste, kjer ni nepreglednih ovinkov, kjer ni priključkov, kjer sem se vozil že 10000000000x.

Drugje pa ...........no, tisti, ki me poznajo......že vedo, da ne nabijam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi te rad opozoril, da nisi edini motorist in da nisem pisal samo zate. Velja naspošno za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi to leto pa smo vsi nekaj hudi. Saj vsi dobro hočete...

Dejstva so dva - priključek na prednostno cesto je tam precej nerodno narejen in človek je umrl. Vse ostalo je stvar strokovnjakov, meritev itn. Vse okoliščine nikoli ne bodo jasne.

Če bo statistika ostala, nas to leto čaka še 30-40 takšnih dogodkov. 30-40 tragedij, katerim sledi posplošeno zlivanje gnojnice na vse uporabnike motornih koles. In če malo pogledamo forum vidimo, da nekateri tudi tukaj promovirajo obnašanje, ki močno dviga verjetnost tragičnih dogodkov. O tem se mi zdi da govori ftp. Horjo ima čisto prav, da je vsakršno nakladanje o določeni nesreči, brez poznavanja dejstev, najmanj neumnost. Klimbra ima prav, da vsak lahko nekaj naredi. And so on...

Fantje in punce, Peace in :worship:

Naj možakar počiva v miru.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je kriv in kdo ni.... lahko tu razglabljamo do onemoglosti.

Dejstva so: da predvsem nekateri mladi motoristi, ki imajo kratek čas izpit in mislijo da so frajrji , vozijo brezglavo okoli ... nekateri celo brez potrebne opreme (vsaj čelado si je trba dati na glavo).

Nekateri vozijo kot kamikaze in ogrožajo varnost sebe in drugih udeležencev na cesti in ob njej.

Niso zastonj omejitve v naseljih 50km/h... in na nekaterih nevarnih odsekih lahko še manj. Pač teba se jih je držat.

Dosti kat tudi cestarji ne opravljajo svojega dela... in lahkonaletiš na luknjo, zaradi katere padeš (težko dokažeš, da je ta luknja nastala pred kratkim, da nisi vedel za njo, da se je na daleč ni videlo.. če je ostala cesta ok. ..) pa še kriv boš v večini primerov , ker nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti. Isto lahko poškoduješ na kaki luknji avto.

Res je tudi, da imajo nekateri izvoz/dovoz od/do hiše na nepreglednih delih ceste... in da se jim ne da kupiti tistega ogledala.

Mislim , da so tudi nekatere obcestne ograje postavljene po nepotrebnem... tam pa ko bi morale biti, pa jih po nekot ni ali pa so v slabem stanju.

Torej kaj je na nas:

da upoštevamo CPP, opazujemo okolico, predvidevamo situacije, vozimo po omejitvah (vsaj tam, ko je to izrecno zahtevano in po vaseh) in po svojih zmožnostih. Pa se zavedamo to, da se vidni kot močno zmanjšuje pri velikih hitrostih.

Lahko pa bi začeli tudi že v avtošolah opozarjati kako je treba biti pozoren na ostale udeležence v prometu.

(nekateri kamionarji znajo biti prav arogantni in jih skoraj ne briga za ostale).

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bezino preletel strani...

Ne se sedaj razburjati! Zavedati se moramo, da se vsakemu v prometu, lahko kaj nepredvidenega pripeti. Res pa je, da lahko na to največ vplivamo SAMI!!! Pa zato ni potrebno voziti počasi. Razen, če je to potrebno!

1) Potrebno je ločiti; Kje lahko voziš hitro in kje moraš zreducirati hitrost!!!!!!!

2) Nekajkrat smo že povdarili, da četudi si na prednostni cesti, nikomur ne verjemi, ki pripelje s stranske ceste, da bo pred STOP znakom res ustavil !!!!!!!!!!!! Ali ne bo precenil naše hitrosti, zavil iz kolone in motoristu zaprl pot!

3) V teh dneh (in času), se moramo zavedati, da je asfalt še hladen, drseč in cesta nesprana!!!

Kadar bomo upoštevali "to malenkost" sem prepričan, da bo nesreč s smrtnim izidom za 1/4 manj! Morda celo odstotek več? Garantiram!!!

No, samo to sem hotel povedati. (To pa v bistvu ni nič novega)!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri strani mnenj - v vsakem je delček resnice! Vsak ima po svoje prav....eni bolj, drugi manj!

Problem motorja je isti, kot z drogo - če daš prevelik šus greš v reciklažo pod zemljo!

Lahko pa delaš vse 300% prav - pa greš isto v reciklažo, nič kriv in dolžan! Zakaj - ker nisi imel sreče, srečal si napačnega človeka v napačnih okoliščinah - temu lahko rečemo tudi usoda, naključje, smola.....krivica, ampak javkanje ne pomaga, ker si IZBRISAN (nima veze z ovaj ....onima pa znate)

To vidim, kot loterijo, samo redki zadanejo, žal se na cesti zadeva dnevno - sam ne sedmica Ta dan nas lahko doleti danes, jutri - nikoli! Ali se dovolj zavedamo tega - mislim, da ne!

Tako je na tem planetu in tako tudi bo! Zajebal je tisti imbecil, ki je izumil kolo!

Sicer je tole videt, kot eno nakladnje (sej tudi je :kva2: ) ampak tudi v tem je delček resnice!

Vsak naj ima svojo resnico, čimbolj kompatibilno z ostalimi udeleženci v prometu - AMEN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi smo 'pametni'

prihranimo to pamet za takrat, ko bomo sami za krmilom ... no, ob priliki lahko tudi opozorimo prijatelja, če dela neumnosti ...

večina opozoril na forumu pa gre bolj kot ne v prazno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ob priliki lahko tudi opozorimo prijatelja, če dela neumnosti ...

večina opozoril na forumu pa gre bolj kot ne v prazno ...

Ali prijatelj opozori nas, ni nujno, da gre večina opzoril v prazno - včasih videz vara, mogoče ni vse brez veze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek, ki ga je napisal novinar, je že v naslovu obtožil motorista. Kljub temu, če gledamo stvar po ccp, ni bil v nobenem primeru sam kriv za nesrečo! Le njegovo domnevno divjanje ni povzročilo nesreče, je pa pripomoglo, da je do nje prišlo (če je sploh divjal). In tu je potrebno doseči enakost pri obravnavanju takšnih zadev. Pri tem je obojestranska objektivnost zelo pomembna!

Sam sem imel (ne)SREČO, ko je pijani voznik zapeljal na nasprotni pas in čelno trčil vame. Ko so me pripeljali v bolnico, me je zdravnik začel spraševati, zakaj sem norel z motorjem, pa sploh ni vedel kaj se mi je zgodilo. K temu je pripomogel naš slab sloves, za katerega smo odgovorni v večini sami.

Ko se peljem "hitreje", se zavedam kaj počnem in sem pripravljen za svoja dejanja prevzeti vso odgovornost. A to ni dovolj, na koncu ne bom odgovarjal le jaz, ampak vsi vi (mi), s tem, ko vas bodo "ostali" gledali postrani. In potem bomo ponovno napisali nekaj strani....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K temu je pripomogel naš slab sloves, za katerega smo odgovorni v večini sami.

Ko se peljem "hitreje", se zavedam kaj počnem in sem pripravljen za svoja dejanja prevzeti vso odgovornost. A to ni dovolj, na koncu ne bom odgovarjal le jaz, ampak vsi vi (mi), s tem, ko vas bodo "ostali" gledali postrani.

Bistvo naj bo očem vidno.....

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večina opozoril na forumu pa gre bolj kot ne v prazno ...

Seveda, posebej tistim, ki vozijo večinoma na internetu in manj po cesti. :grupni:

Sicer se pa tud na netu lahko sesuješ, posebej ko ti čelno piči virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi smo 'pametni'

prihranimo to pamet za takrat, ko bomo sami za krmilom ... no, ob priliki lahko tudi opozorimo prijatelja, če dela neumnosti ...

večina opozoril na forumu pa gre bolj kot ne v prazno ...

Ja,ko pa pridemo na cesto, se pa pozabi,kaj smo doma razmišljali :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek, ki ga je napisal novinar, je že v naslovu obtožil motorista.

V osnovi je bila namenjena tema takšnim komentarjem in ne razglabljanja o tem kakšen je odsek ceste in kako daleč se vidi.

Gre za to, da nas takoj, ko se zgodi nesreča kategorizirajo kot divjake, krivce za nesrečo, samomorilce...

Pri tem pa vsi pozabljajo na to, da smo bili izsiljeni. PREDNOSTNA in NEPREDNOSTNA cesta. Če ta razlika ne obstaja več naj povsod naredijo enakovredne ceste pa ne bo problema. Dokler pa obstajajo prednostne ceste je to prvo merilo za krivdo.

Takšne nesreče je najlažje oceniti kot deljena krivda(z strani policije), detaljna preizkava je brezveze, saj valda vsi vedo, da je tisti norec, ki se je razbil vozil prehitro (obsodijo nas brez dokazov). Pa tudi zavarovalnicam takšna deljena krivda paše.

Sem imel sam primer, kjer sem na semaforju zavijal desno (zelo majhna hitrost) , pred mano ni bilo nikogar, po 100 m mi je pot zaprla ženska, ki me je cca 3 s mirno gledala nato pa tik pred mano zapeljala levo. Škoda ni bila velika zaradi majhne hitrosti. njen izgovor je bil, da je mislila, da sem moped in da ima še dovolj časa. Vrli policisti so takoj po prihodu strokovno ocenili (po dveh minutah), da sem vozil prehitro. imel sem pa srečo, da obstajajo še pošteni ljudje. V avtu tik za menoj se je peljal ata, ki je pričal o moji hitrosti.

Kolikokrat so nas takšne "počes" ocene, opredelile za krivce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za vsakršno resno analizo, kaj se je dejansko zgodilo in zakaj je iz članka (katerega koli) premalo podatkov, še posebaj, ker so članki pisano po moji oceni dokaj subjekivno ...

...nabijanjepress...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ni bila velika zaradi majhne hitrosti. njen izgovor je bil, da je mislila, da sem moped in da ima še dovolj časa. Vrli policisti so takoj po prihodu strokovno ocenili (po dveh minutah), da sem vozil prehitro.

A?! P(t)ička jim m.....a!!!

V avtu tik za menoj se je peljal ata, ki je pričal o moji hitrosti. / MOJ POKLON!!! :worship: :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se lahko še js vmešam.

nočem izpast pameten in ne vem kaj še vse kar sodi zraven. zdi se mi, da je zadeva lahko zelo enostavna. če smo motoristi mnenja, da se nam na cesti godi krivica potem se motosvetovci zberimo vkup in si vsak kupi kamero za svoj motor, po "skupinski" ceni, si jo namontira in posname vsak narejeni meter . tako bo vsak imel dokaz kdo je kriv v morebitni nesreči. po koncu sezone pa zberemo "najhujše cvetke" slovenskih cest, jih zapečemo na cd in pokažemo širnemu občinstvu, kaj se dejansko dogaja. to je lahko najboljša preventive, če...

upam, da sem dovolj razumljivo povedal.

Popravljeno . Popravil kaciga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem na avtobusu slišala izjavo enega moškega srednjih let:

˝MA ZDAJ PA ŠE ZARADI TEH NORIH MOTORISTOV NO BOMO MOGLI OVINKOV SEKAT, KER TI LAHKO PRILETI IZ DRUE STRANI KOT KAMIKAZA.˝ in še nekaj cvetk je natrosil glede tega, kako se je samo zaradi motoristov treba držati svojega pasu in biti previden na cesti.

jaz sem se kar malo zgorzila.

LP

:) :topic:

Popravljeno . Popravil Angel_girl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se lahko še js vmešam.

nočem izpast pameten in ne vem kaj še vse kar sodi zraven. zdi se mi, da je zadeva lahko zelo enostavna. če smo motoristi mnenja, da se nam na cesti godi krivica potem se motosvetovci zberimo vkup in si vsak kupi kamero za svoj motor, po "skupinski" ceni, si jo namontira in posname vsak narejeni meter . tako bo vsak imel dokaz kdo je kriv v morebitni nesreči. po koncu sezone pa zberemo "najhujše cvetke" slovenskih cest, jih zapečemo na cd in pokažemo širnemu občinstvu, kaj se dejansko dogaja. to je lahko najboljša preventive, če...

upam, da sem dovolj razumljivo povedal.

Te podpiram, sam treba mal sufesticiran sistem gor dat, da bo kazal še mal hitrost motorja, ker se bo širša javnost lažje predstavljala kako hitro se je posamezna situacija odvila ter kakšne so bile pričakovane reakcije udeležencev v situaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!