Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

O krivih in nedolžnih motoristih sem se vam namenil napisati naslednjo resnično zgodbo, ampak najprej o tem zakaj o krivdi sploh govorimo.

Krivdo iščemo lahko na pravni in nepravni način. V temle topicu povečini govorimo o moralnih krivdah in se, ker gre za zelo neoprijemljiva pravila, nekateri zelo oprijemljivo razburjajo. Ker jih npr. moti kolektivna krivda motoristov (po defaultu so krivi). Nekaj podobnega so spohali na Nurenbirnškem procesu proti vojnim zločincem in cel nemški narod obsodili kolektivne krivde spohanja nacizma. Ni fajn za narod, ker so še sedaj malce poštempljani.

Druge vrste krivde so pa prekrškovne, kazenske in odškodninske. V prometnih nesrečah so vpleteni neposredni udeleženci, posledično pa tudi tretji, npr. vzdrževalci cest, lastniki zemljišč in stavb ob cestah ... Iniciatorji razsojanja so policmani. Oni pravzaprav napišejo predlog za uvedbo postopka o prekršku (našli so krivca), v poročilu napišejo vzrok in povzročitelja ter v primeru večje škode, hujših telesnih poškod ali žal celo smrti zadevo predajo javnemu tožilcu, da sproži kazenski pregon zoper tistega, ki naj bi bil kriv. Iz tega postopka izhaja tudi odgovornost ali krivda za povzorčeno škodo. Čeprev se krivda v kazenskem in odškodninskem pravu po teoriji presojata zelo zelo drugače, v praksi zaradi poenostavljanja in neznanja temu ni tako. V načelu te obsodi sodnik ali ti pripopa krivdo. Ampak če si v startu obtožen, si cel postopek v defenzivi kar ni dobro pravijo vojaški strategi).

In se zopet vrnemo k izvoru zgodbe krivde (s konkretnimi posledicami - , kazen prekrška/zapor/odškodnina). Policmani. Kot sem že napisal, se mi je lani jeseni zgodilo, da je v #moji# skupinici po tleh odletel mladenič v Ankaranskem drevoredu. Sam sem pripeljal dve minuti po dogodku (starci natikamo čeladi bistveno dalj kot mladina) in fant je takoj kot iz topa ustrelil, da ga je nekdo butnil od zadaj. Policmani? Šef instruktorjev motoristov koprskih polcajev se je postavil na stališče, da je mali itak prehiteval v gužvi, pa se mu ni sešlo. In ni hotel slišati niti besede o tem, da je kaj drugega. Šef prometnikov pa je bil drugačnega mnenja. Vse nesreče motoristov vedno razišče do konca, je rekel. In jo je ter našel sledi udarca os. avtomobila v motor. Šef instruktorjev se je seveda jadrno izgubil. In če nebi raziskal #cestni šef#, bi fant fasal še sodnika za prekrške. Krivec jo je itak popihal.

Nauk zgodbe? Preberite si bladzotovo mnenje v tem topicu. Car uporabljabesedo ODGOVORNOST.

Vaš Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedolžen - kriv...neizpeta pesem...

Žal je res, da nas ima (pre)velik kup folka spredalčkane kot brezglave divjake...zakaj je temu tako, se je pa tudi že na veliko pisalo in bralo...

Morda bo pa en mali hasek, če se napiše čimvečkrat...VSAK NAJ ZAČNE PRI SEBI!

Pa srečno vsem! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSAK NAJ ZAČNE PRI SEBI!

Vsi moramo paziti nase, jaz pazim nase, ampak ker sem kar preudaren, lahko marsikje vozim hitreje od predpisov :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri vsem tem je, da nas vsepovprek vsi tisti, ki nimajo niti malo pojma o motociklizmu, obtožujejo in kategorizirajo kot norce, divjake... Takih ljudi pa je neverjetno veliko, tudi na položajih (naši vrli policisti)kjer bi jih lahko malce podučili o motoristih.

To sem doživel, ko je policist naglas razlagal, da se ne vidi zavorna pot motorja in da sigurno ni zaviral. ???? Po njegovem bi mu moralo zadnje kolo zablokirati pri močnem zaviranju in bi tako pustilo sled. Ko sem ga povprašal kako si predstavlja zavorno pot pri pravilnem zaviranju z prednjo zavoro, nisem dobil odgovora.

Vsaj nekaj učnih ur bi pa lahko posvetili motoristom in nesrečam v katerih so udeleženi. Da se vsaj osnove naučijo.

Pa tudi kakšno reklamo po tv bi lahko financirali. O tem da smo že na cesti in da se splača ostalim udeležencem malce bolj pogledati okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri vsem tem je, da nas vsepovprek vsi tisti, ki nimajo niti malo pojma o motociklizmu, obtožujejo in kategorizirajo kot norce, divjake... Takih ljudi pa je neverjetno veliko, tudi na položajih (naši vrli policisti)kjer bi jih lahko malce podučili o motoristih.

To sem doživel, ko je policist naglas razlagal, da se ne vidi zavorna pot motorja in da sigurno ni zaviral. ???? Po njegovem bi mu moralo zadnje kolo zablokirati pri močnem zaviranju in bi tako pustilo sled. Ko sem ga povprašal kako si predstavlja zavorno pot pri pravilnem zaviranju z prednjo zavoro, nisem dobil odgovora.

Vsaj nekaj učnih ur bi pa lahko posvetili motoristom in nesrečam v katerih so udeleženi. Da se vsaj osnove naučijo.

Pa tudi kakšno reklamo po tv bi lahko financirali. O tem da smo že na cesti in da se splača ostalim udeležencem malce bolj pogledati okoli sebe.

Lej, imaš možnost vse to naredit in če nimaš ideje kako bi se zadeve lotil, me kontaktiraj in z veseljem te bomo zaposlili pri MAKSI-ju (plača zagotovljena cca 60 minut/uro). Eni se že kopamo v "minutah"/uro .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri vsem tem je, da nas vsepovprek vsi tisti, ki nimajo niti malo pojma o motociklizmu, obtožujejo in kategorizirajo kot norce, divjake... Takih ljudi pa je neverjetno veliko, tudi na položajih (naši vrli policisti)kjer bi jih lahko malce podučili o motoristih.

To sem doživel, ko je policist naglas razlagal, da se ne vidi zavorna pot motorja in da sigurno ni zaviral. ???? Po njegovem bi mu moralo zadnje kolo zablokirati pri močnem zaviranju in bi tako pustilo sled. Ko sem ga povprašal kako si predstavlja zavorno pot pri pravilnem zaviranju z prednjo zavoro, nisem dobil odgovora.

Vsaj nekaj učnih ur bi pa lahko posvetili motoristom in nesrečam v katerih so udeleženi. Da se vsaj osnove naučijo.

Pa tudi kakšno reklamo po tv bi lahko financirali. O tem da smo že na cesti in da se splača ostalim udeležencem malce bolj pogledati okoli sebe.

to glede reklam se pa popolnoma strinjam, če so reklame proti alkoholu, bi lahko tudi (morali) naredili reklamo v opozorilo vsem voznikom, da smo motoristi zopet prisotni med njimi

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sarkazem bi lahko opredelili kot prikrito izzivanje, ntolcevanje, podpihovanje itd... :lol:

no tu kej dosti ni za povedat. opazil sem pa večkrat, kako nekateri v avtomobilih postanejo naravnost nervozni, ko se jim približaš z motorjem začnejo počenjat vse sorte neumnosti. vidno so v nekem posebnem stanju. druga plat je "normalna" vožnja...takoj se ti en zalepi 2 cm od riti in te poskuša prehitet v najmanj ugodnem trenutku, recimo sredi ovinka, ko prihaja nasproti kamion itd... :D 50% se jih pa vedno malo umakne na desno.

lahko rečem, da sem za vse "situacije" nekako 50% kriv sam (hitrost, tvegano prehitevanje ipd ) vendar večinoma iz mesta. v mestu pa 5% moje krivde priznam. ostalo je popolna trenutna norost nekaterih voznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem Avtomagazinu vam Brane LEGAN lepo razloži zgodbo, ki je povod za ta topic.

Ostali pa imate lahko na nagrobniku napisano - IMEL SEM PREDNOST. Lastni nagrobnik si lahko postavite že pred smrtjo, so še sporočili iz komunalnih podjetij v SLO, upravljalcev grobov in grobišč.

AMEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšnjo debato na tej strani...

Ste si pa vzeli čas gospodje moderatorski kreteni, da ste tako temeljito vse pobrisali

Še en dokaz, da motosvet temelji na usmerjenem mišljenju tipa: česenestrinjaštebomopobrisalipress

Bognedaj da kakemu od šefov na rep stopiš, čeprav kruli v vse smeri.

Pa lep dan želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat..... :doze:

Držite se teme, za ostalo klobasanje si odprite pa novo, če se vam zdi tako nujno potrebno.

Pa hvala za kompliment! :004

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa hvala za kompliment! :004

Alla B)

Kje si pa ti tu kompliment zasledila? :eek: :hmm:

No, dajte moj post zbrisat.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšnjo debato na tej strani...

Ste si pa vzeli čas gospodje moderatorski kreteni, da ste tako temeljito vse pobrisali

Še en dokaz, da motosvet temelji na usmerjenem mišljenju tipa: česenestrinjaštebomopobrisalipress

Bognedaj da kakemu od šefov na rep stopiš, čeprav kruli v vse smeri.

Pa lep dan želim

dradi moj fantek to je DEMOKRACIJA če še neveš

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PAZITE NASE IN SREČNO V POMLAD. :yea1:

...jaz bi tukaj še dodal..... IN NA DRUGE!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšnjo debato na tej strani...

Ste si pa vzeli čas gospodje moderatorski kreteni, da ste tako temeljito vse pobrisali

pavsalizacija. si nedemokraticen in skrajno pristranski. :devil:

Še en dokaz, da motosvet temelji na usmerjenem mišljenju tipa: česenestrinjaštebomopobrisalipress

po tvoje: kdor ni s teboj je proti tebi. crno-belo. dobro-zlo. :krneki:

(fantekpress)

Bognedaj da kakemu od šefov na rep stopiš, čeprav kruli v vse smeri.

samo vprasanje: so leti na to pobrisane izjave o sym-u?

ce je temu tako, bodi proooooooooosim tako dober in se natancno pozanimaj kaksen status im kdo na tem forumu. samo zaradi reda in da bomo vedeli o cem pravzaprav debata tece.

.)

Pa lep dan želim

oh, hvala. enako. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšnjo debato na tej strani...

Ste si pa vzeli čas gospodje moderatorski kreteni, da ste tako temeljito vse pobrisali

Še en dokaz, da motosvet temelji na usmerjenem mišljenju tipa: česenestrinjaštebomopobrisalipress

Bognedaj da kakemu od šefov na rep stopiš, čeprav kruli v vse smeri.

Pa lep dan želim

dobro napisano :OK:

dradi moj fantek to je DEMOKRACIJA če še neveš

janih

tudi za demokracijo mora biti človek usposobljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tole bo sicer :topic: ampak se moram oglasiti. Vse, ki se sklicujejo na demokracijo, a vi veste, kaj vse bi mi morali brati, če bi se vse pustilo napisati. Že tako je preveč smeti (vključno s tem postom) od vseh ljudi, ki so tako pametni, da jim škodi (nobenega ne mislim užaliti). Tu se povsem strinjam z moderatorji: če ne znaš normalno napisati svojega mnenja (mimogrede bi bilo dobro, da ima vsaj malo zveze z dotično temo), se briše. Demokracijo jaz vidim samo v tem, da lahko forum, kateremu si se pridružil-a prostovoljno (in seveda sprejel-a pogoje uporabe, ki so jih napisali moderatorji), kadarkoli zapustiš.

Pa lep pozdrav in brez zamere. V prihodnje se bom takšnih postov vzdržal, da ne bi tudi jaz po nepotrebnem smetil v temah (ki za takšne poste niso primerne).

:)

P.S.: zaradi mene lahko tole tudi zbrišete, hkrati pa lahko malo popucate tole temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekje sem prebral...al u soboto al danes (ne vem več :rolleyes: ) o dveh nesrečah z motorji pri katerih sta bila motorista popolnoma brez krivde (beri nista vozila hitro :doze: ). zgodilo se je zaradi izsiljevanja prednosti. v članku so celo zapisali besedo (svinjsko in nesramno, kot, da je norma, da so motoristi krivi :angry2: ) "TOKRAT...brez krivde"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekje sem prebral...al u soboto al danes (ne vem več :rolleyes: ) o dveh nesrečah z motorji pri katerih sta bila motorista popolnoma brez krivde (beri nista vozila hitro :doze: ). zgodilo se je zaradi izsiljevanja prednosti. v članku so celo zapisali besedo (svinjsko in nesramno, kot, da je norma, da so motoristi krivi :angry2: ) "TOKRAT...brez krivde"..

ja v Pomurju sta padla dva, ki nista bila kriva. 3/4 folka je čoravih in gluhih to se mormo kar navadit :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšnjo debato na tej strani...

Ste si pa vzeli čas gospodje moderatorski kreteni, da ste tako temeljito vse pobrisali

Še en dokaz, da motosvet temelji na usmerjenem mišljenju tipa: česenestrinjaštebomopobrisalipress

Bognedaj da kakemu od šefov na rep stopiš, čeprav kruli v vse smeri.

Pa lep dan želim

Fantek na to se boš mogu pa kar navadit saj nisi prvi pa ne zadnji :closedeyes:

Folk nas še ni vajen na cesti zato pa kar pazite da ne bo pizdarije :)

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kdaj se bo pa spremenilo mnenje o motoristih??

V nedeljo me je ze drzalo da stopim iz avta in stresem

iz hlac dva pacijenta na cist novih HRC hondah seveda obe neregistrirani.

Sam se prevazam naokol z 11 let staro kraco in cist vsakmu privoscim super motor,

samo ne ga srat po cest .

No zadeva je taka grem jest lustno iz nedeljskega kosila+obiska pri starsih po LJ obvoznici

smer Crnuce-Bezigrad in v ogledalu vidim dva motorista ok super fanta uzivata

Nakar en pade mimo mene po levi drugi pa po desni strani s tem da sem vozil po voznem pasu

se pravi pacijent je prehiteval med mano in ograjo ja dobr da sem jih vidu in nisem trznil

zdej si pa predstavljite enga atija al pa mamo za volanom

Ko zagrmi na eni strani se avtomatsko odmakne na drugo s tem pa zapre pot drugemu in kdo je kriv??

No potem pa nekaj takih osebkov mece slabo luc na vse zato stekam tudi folk k se pritozuje nad

motoristi so ze mel kaksno slabo izkusnjo isto kot mi s traktoristi al pa nedeljskimi soferji

Tolk o tem pa srecno sezono

Zdej grem pa registrerat suzi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 14h20min. na kureščku v vasi golo kjer je omejitev 50kmh, mi je nasproti z več kot 100kmh pripeljal nek motorist, moram vam še povedat da je pred približno tremi leti prav na tem odseku, nek nori avtomobilist do smrti povozil devet let staro punčko, pa še to, takoj za motoristom sta čez cesto stekla dva psa, raje sploh ne pomislim kaj bi se lahko zgodilo, zato v opozorilom vsem, ki se vozite čez kurešček, BODITE previdni čez vasi, kajti kureščani slabo mirkajo na motoriste, sem se že parkrat sam prepričal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 14h20min. na kureščku v vasi golo kjer je omejitev 50kmh, mi je nasproti z več kot 100kmh pripeljal nek motorist, moram vam še povedat da je pred približno tremi leti prav na tem odseku, nek nori avtomobilist do smrti povozil devet let staro punčko, pa še to, takoj za motoristom sta čez cesto stekla dva psa, raje sploh ne pomislim kaj bi se lahko zgodilo, zato v opozorilom vsem, ki se vozite čez kurešček, BODITE previdni čez vasi, kajti kureščani slabo mirkajo na motoriste, sem se že parkrat sam prepričal

a je biu črn naked motor, pa tip ma sivo-črno čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je biu črn naked motor, pa tip ma sivo-črno čelado?

ja ta je bil :grim un pred teboj pa ga je tud na uč zmeru pa napisal več kot sto/h :eek:

abla dabla pa tak pavšalen kometar brez radarja zmert hitrost so zmožni samo exsperti :zzz: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BODITE previdni čez vasi, kajti kureščani slabo mirkajo na motoriste, sem se že parkrat sam prepričal

sej se je on tut že prepričov, da premal merkajo na motoriste, k je meu lani prometno nesrečo z motorjem RS 125ccm lih na tistem delu ceste. Bom mu reku, da nej mal bl počas fura .)

ja ta je bil :grim un pred teboj pa ga je tud na uč zmeru pa napisal več kot sto/h :eek:

abla dabla pa tak pavšalen kometar brez radarja zmert hitrost so zmožni samo exsperti :zzz: :zzz: :zzz:

To je moj frend, k je iz Zapotoka (al kaj je že tm gor) in tut vem, da ne voz lih počas. Sam kej več kot 100km/h pa tut ne vem če je šou, ker še vseen ma mal slame v glavi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!