Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

na Samsungu G810 mam problem.. ko se hočem povezati na internet preko wlan mi napiše: Internet:ni mogoče povezati, poskusite ponovno. To napiše še preden poišče razpoložljive wlan omrežja. Nevem ali so se mi kakšne nastavitve kaj spremenile, ker prej mi je delalo normalno, sedaj pa kr naenkrat noče delat. :unsure: telefon ima enak software kot n95 :whistle:

Svetujem ti da nam telefon prineseš na Ram 2, kjer ti pod garancijo naložimo najnovejši SW.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko zdrži baterija, predvaja muziko zadovoljivo, gps dela vredu in predvsem kako se obnaša WM6? Je zadovoljen z njim?

Meni baterija drži 2 dni, pri tem je pogovora 30-60min/dan, GPS dela brez problema, drugače je pa super telefonček, imam ga dobre pol leta.

Zaenkrat nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softeware ti lahko tudi jaz naložim :) ... samo je ziher neka druga fora...

Žal, brez vse potrebne opreme ne moreš posegati v določene sistema telefona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti da nam telefon prineseš na Ram 2, kjer ti pod garancijo naložimo najnovejši SW.

lp

a to je u Ljubljani ane? Mogoče ve kdo za kak servis bližje Celju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno malo smešno vprašanje...

Pri tušmobilu imam paket 30, kjer imam za svojo uporabo zadosti klicev/sms/mms. Rabil bi še internet oz. prenos podatkov. Zanima me koliko MB ponavadi porabite tisti, ki dokaj pogosto uporabljate internetne storitve na mobitelih. Se pravi maili, gledanje novic itd itd. Ne bi ravno vlekel dol filmov, temveč bi uporabljal zgolj za brskanje, msn in podobne stvari. Bo 20MB zadost al naj vzamem 50MB. Prvi stane 5€, drugi pa 10€. Kaj predlagate?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest k recimo 24ur pogledam, potegne dol ponavad približno 1,5 MB za eno novico, tako da bi jest rajši 50 mb izbral. Razen če imaš možnost WLAN-a bi vzel 20 in potem kombiniraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobitel ali Simobil - kdo je sedaj cenejši?

Ljubljana, ponedeljek 24.11.2008.

10 1

Mobitel je pretekli teden predstavil nov paket za mlade, in to po komaj dveh mesecih uvedbe novega paketa Itak Plus. Slednji je bil očitno brca v temo, saj so ga z novim paketom že ukinili. Seveda se je Mobitel moral odzvati na ponudbo svojega največjega konkurenta Simobila in priznati je treba, da jim je s paketom Džabest uspelo.

Potrošniki se (v današnjih časih pa še toliko bolj) odločajo tudi na podlagi cene, še zlasti če gre za primerljivo storitev. Marsikdo bo sicer dejal, da Mobitel nudi daleč največ od vseh mobilnih ponudnikov v Sloveniji, a takšno posploševanje je težko na mestu, saj vsak uporabnik želi in zahteva drugačne storitve in ponudbe. Če je bil Simobil pred leti še šibak na področju signala in dostopnosti, danes ni več. Kar se tehnologije tiče, je Mobitel še vedno v prednosti, a če vzamemo pod drobnogled povprečnega uporabnika, ki mobilni telefon prvenstveno uporablja za klice, kratka tekstovna in slikovna sporočila, potem je cena tista, ki prevlada.

V tem trenutku je za mlade do 30 let najugodnejši ravno Mobitelov Itak Džabest paket, ker so končno zastonj pogovori tudi v drugih omrežjih, resda le 200 minut, a jim bo ravna ta poteza prinesla nove uporabnike. SiMobilov paket za mlade Orto v nulo namreč v svoji mesečni naročnini nima vključenih vsaj nekaj minut brezplačnih pogovorov. Poglejmo si, kaj ponujata oba paketa za mlade pri največjih operaterjih:

Itak Džabest (Mobitel) Orto v nulo (SiMobil)

naročnina 15,00 EUR 10,00 EUR

klici v domače omrežje 1000 min 1001 min

klici v druga omrežja 200 min /

SMS in MMS 1000 1001*

prenos podatkov 1 GB /

strošek menjave paketa / 10,00 EUR

*samo MMS

Kljub temu, da je SiMobilov paket na prvi pogled cenejši, pa vas mesečni strošek lahko pride več kot 15 evrov, saj klice v druga omrežja zaračunavajo po ceni 0,10 evra, prav tako tudi MMS sporočila. Lahko torej pričakujemo, da bo v prihodnjih tednih SiMobil v svoj paket dodal še nekaj brezplačnih minut za klice v druga omrežja?

Primerjave z ostalimi ponudniki nismo naredili, saj le Mobitel in Simobil ponujata pakete posebej za mlade. A ker je boj za vsakega uporabnika hud, bodo verjetno tudi ostali sledili njima in oblikovali pakete, namenjene samo mladim. Navsezadnje so oni največji mobilni uporabniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo Tuš Telekom zaprl vrata?

Ljubljana, ponedeljek 24.11.2008.

1 2

Novinarji Financ so se dokopali do neuradnih informacij, da naj bi se v Tuš Telekomu pripravljali na ukinitev tega podjetja. Tušmobil, ki je začel prinašati dobiček, naj bi nemoteno posloval še naprej. Kaj pa ukinitev Tuš Telekoma pomeni za naročnike na njihove storitve interneta, televizije in telefonije?

Po poročanju Financ naj bi v Tuš telekomu že začeli prerazporejati vodilne delavce ter odpuščati tiste na nižjih delovnih mestih. To naj bi le še potrjevalo neuradne informacije, da naj bi Tuš Telekom zaradi slabega poslovanja kmalu zaprl svoja vrata.

Pred ukinitvijo Tuš Telekoma naj bi prišlo do dokončne in popolne ločitve omenjenega podjetja in Tušmobila, ki je nedavno presegel številko 100.000 naročnikov in začel ustvarjati dobiček. Tušmobil bo tako kot popolnoma samostojno podjetje posloval še naprej in nudil storitve mobilne telefonije.

Zastavlja pa se vprašanje, kaj bo z naročniki na storitve interneta, televizije in telefonije pri Tuš telekomu. Ker uprava Tuš telekoma ne želi komentirati neuradnih informacij o zaprtju podjetja, zaenkrat ni moč izvedeti niti kaj se bo zgodilo z obstoječimi naročniki. Še najbolj verjetna pa se zdi možnost, da bo Tuš telekomove naročnike prevzel kakšen drug operater.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobitel ali Simobil - kdo je sedaj cenejši?

T2 mobilna telefonija.......pa ne iskat cenika mobilne telefonije na njihovi strani.....je namreč isti cenik kot za klasično telefonijo v omrežju T2.....in ena zelo pomembna razlika....sekundni interval obračuna in BREZ vezave..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam simobilovo Nokio 6210 Navigator pa morm rečt da je navigacija kr vredu do zdaj še brez napake. Pa prvih 6 mescov maš zaston glasovno vodenje u Slovenščini karte maš pa za cel Balkan naložene. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vendar ti imaš že plačano različico za 6 mesecev. Jaz pa sprašujem za verzijo iz "trrgovine", ker sem slišal, da je velika razlika v točnosti. Je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vendar ti imaš že plačano različico za 6 mesecev. Jaz pa sprašujem za verzijo iz "trrgovine", ker sem slišal, da je velika razlika v točnosti. Je to res?

Itak da NI res.. to kar mamo mi so čiste kopije tistega kar ti kupiš v trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri navigacijski sistem je na telefonu najbolj točen oz. katerega vi uporabljate?

Garmin mobile XT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte mi hitro, nov HTC tytn II z garancijo za 330€ ali iphone prva serija rabljen za 270€??

Tud jz sem za HTC!Maš lepo pol še qwerty tipkovnico.Iphone 1 je star pa res slab fotoaparat.Na HTC maš vsaj 3mp

Kaj mogoče že ima kdo google g1?Uporabnost?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlog?

Prijatelj ima htc touch dual pa se mi zdi zadeva malo zakomplicirana. Nevem mogoče videz vara :D

Iskreno nisem imel ne enega ne drugega. Za iphone prve generacije sem prebral, da so znale biti težave. Sem pa pred parimi dnevi imel tega zadnjega v roki. Neki se je zmrznil in se ni dal resetirat. Baterije ne moreš kar tako vzet ven inp.. Kaj pa vem...mislim da je več šminke kot pa uporabnosti, ter da je zadeva precenjena. To je samo moje osebno mnenje.

Za kaj pa sploh rabiš tak telefon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!