Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

a kdo pozna kak dober software za enostavno in hitro predelavo imenika?

To ti naredijo tudi na Mobitelu/Simobilu (vsaj v Ljubljani, kolikor se spomnim, je tako).

Sicer je pa to najbolje naredit s sinhronizacijo z računalnikom - večina sinhronizacij omogoča ali sinhronizacijo z outlookom, ali pa windowsovim adresarjem.

Če rabiš pomoč pri tem, ko boš imel oba telefona, me komot poklič pa bova nekak šla čez to :-).

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi ti samo to rekla, da roke stran od LG-jev, če nočeš živcev izgubljat. Baterije imajo tak slabe, da si lahko ob minimalni uporabi srečen če ti zdrži do konca dneva :headbang: hitrost softverja bi lahko s koledarjem štopal :wallbash: kako je trenutno s servisi ne vem, vem pa da dobre pol leta nazaj ni bilo v sloveniji uradnega serviserja in so telefone pošiljali v italijo na popravilo... tak da si najbrš predstavljaš kako "hitro"so ti ga popravili, s tem da je moj telefon imel celo serijsko napako. :glare:

lahko da je ta tvoj dotični LG svetla izjema... za sebe vem, da ga nikoli več ne kupim.

točno tako, 2 LGja imamo pri hiši, pri obeh je crknu touch screen. (še v garanciji) Nadalje , za operacijski sistem je zelo težko dobiti aplikacije, za symbian ni nobenega problema. Nokie imajo gratis navigacijo, pa tudi Garmin krasno dela na nji. Preiskušeno, ker ga veliko uporabljam, med drugim tudi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Trenutno se spogledujem z androidom, ker nokia nima nič pametnega v mojem cenovnem rangu. Prva zanimiva Nokia primerna za zamenjavo E71 je Nokia C7, katera pa je daleč preko mojega budgeta. Glede tega LGja pa sem bral okoli da jih edino moti fotoaparat ki nima fleša in da nima video call kamere. Obojega na telefonu ne rabim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Trenutno se spogledujem z androidom, ker nokia nima nič pametnega v mojem cenovnem rangu. Prva zanimiva Nokia primerna za zamenjavo E71 je Nokia C7, katera pa je daleč preko mojega budgeta. Glede tega LGja pa sem bral okoli da jih edino moti fotoaparat ki nima fleša in da nima video call kamere. Obojega na telefonu ne rabim :D

no, če te slučajno zanima LG-jev fotoaparat... moj ima 5.0 mega pikslov in fleš in celo dela lepe slike zunaj na dnevni svetlobi. Čim pa svetloba ni idealna pa dela take zmazke, da si z njimi ne moreš popolnoma nič pomagat, ne glede na to koliko se z nastavitvami igraš. Za prvo silo je... se pa strinjam s tabo. Tudi jaz mislim, da ni noben telefon primeren za kakšne hardcore slike delat. :)

še mogoče moje skromno mnenje glede HTC Wildfire... meni sploh ne potegne. Kot služben telefon, sem ga preklela prvi dan, ko sem ga dobila. Baterija je sicer dokaj zmogljiva ampak ta touch screen je smrt za pisanje sporočil. In za kaj ostalega tudi če hočeš kaj na hitro pogledat brez da tisto palčko iz strani ven vlečeš. :nono: se mi zdi da kar drži - majo denarja, malo muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če te slučajno zanima LG-jev fotoaparat... moj ima 5.0 mega pikslov in fleš in celo dela lepe slike zunaj na dnevni svetlobi. Čim pa svetloba ni idealna pa dela take zmazke, da si z njimi ne moreš popolnoma nič pomagat, ne glede na to koliko se z nastavitvami igraš. Za prvo silo je... se pa strinjam s tabo. Tudi jaz mislim, da ni noben telefon primeren za kakšne hardcore slike delat. :)

še mogoče moje skromno mnenje glede HTC Wildfire... meni sploh ne potegne. Kot služben telefon, sem ga preklela prvi dan, ko sem ga dobila. Baterija je sicer dokaj zmogljiva ampak ta touch screen je smrt za pisanje sporočil. In za kaj ostalega tudi če hočeš kaj na hitro pogledat brez da tisto palčko iz strani ven vlečeš. :nono: se mi zdi da kar drži - majo denarja, malo muzike.

Sej pravim...fotoaparata na telefonu ne rabim, ker če grem kam, je fotoaparat vedno zraven :D Glede smsov je tak, da jih napišem nekje med 20-40 na mesec. Tak da to me sploh ne skrbi. Rad pa kdaj kaj posurfam in dostikrat pride gps prav. Sicer sem z mojo Nokio E71 super zadovoljen, ampak me najbol moti to, da je mini ekran za to kaj jaz telefon uporabljam (klicanje, gps, internet).

Zanimiv je tudi tanov Samsung Galaxy 551 ampak me je razočarala mala resolucija glede na velikost ekrana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim...fotoaparata na telefonu ne rabim, ker če grem kam, je fotoaparat vedno zraven :D Glede smsov je tak, da jih napišem nekje med 20-40 na mesec. Tak da to me sploh ne skrbi. Rad pa kdaj kaj posurfam in dostikrat pride gps prav. Sicer sem z mojo Nokio E71 super zadovoljen, ampak me najbol moti to, da je mini ekran za to kaj jaz telefon uporabljam (klicanje, gps, internet).

Zanimiv je tudi tanov Samsung Galaxy 551 ampak me je razočarala mala resolucija glede na velikost ekrana.

Nočem sedaj samo Nokie hvaliti, ampak meni je cool...imam XM5800, multimedijsko fenomenalen, navigacija štima 100na uro....in to je kar js rabim, pišem lahko mejle, slikam, gledam po netu, ekran zelo velik...takrat ko sem jo kupil sem jo dokaj drago plačal..ampak mi ni žal. Sedaj je ta tip telefona zastarel in ga dobiš za male pare, oziroma lahko kupiš oguljene verzije, ki te ne pridejo 50€, pa še vedno imaš gps. Potem pa si samo karte naložiš in šibaj miško.

Bi pa ponovno poudaril...updejtajte firmware takoj, ko je nov in bo aparat delal kot je potrebno.

Brat ima HTC (ne vem točno kateri, pač neko drago verzijo), to so predvsem pisarniški telefoni, ki imajo office, pa word in kup drugih neumnosti, pa stalno joče da mu nekaj šteka..

In ko bom menjal bom ponovno vzel ali X6, ali 5230, to so poceni telefoni, ki kvalitetno predvajajo glasbo in video, imajo gps in gratis zemljevide. In vsi imajo touch screen. Omogočajo hiter prenos podatkov in kolikor mi je znano imajo ta novo verzijo symbiana.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem sedaj samo Nokie hvaliti, ampak meni je cool...imam XM5800, multimedijsko fenomenalen, navigacija štima 100na uro....in to je kar js rabim, pišem lahko mejle, slikam, gledam po netu, ekran zelo velik...takrat ko sem jo kupil sem jo dokaj drago plačal..ampak mi ni žal. Sedaj je ta tip telefona zastarel in ga dobiš za male pare, oziroma lahko kupiš oguljene verzije, ki te ne pridejo 50€, pa še vedno imaš gps. Potem pa si samo karte naložiš in šibaj miško.

Bi pa ponovno poudaril...updejtajte firmware takoj, ko je nov in bo aparat delal kot je potrebno.

Brat ima HTC (ne vem točno kateri, pač neko drago verzijo), to so predvsem pisarniški telefoni, ki imajo office, pa word in kup drugih neumnosti, pa stalno joče da mu nekaj šteka..

In ko bom menjal bom ponovno vzel ali X6, ali 5230, to so poceni telefoni, ki kvalitetno predvajajo glasbo in video, imajo gps in gratis zemljevide. In vsi imajo touch screen. Omogočajo hiter prenos podatkov in kolikor mi je znano imajo ta novo verzijo symbiana.

Kolko vem je se symbian 3 začne pri Nokia C7. Starega symbiana pa nočem, ker pol v bistvu niti ne zamenjam E71 :D 5230 je v bistvu malo okleščena X6. Oba pa sta načeloma slabša tudi od E72. E72 samo touchscreena nima. Kot sem že rekel, pri nokii me edino zanima C7, katera pa je predraga za mojo plitko denarnico.

Glede kvalitete samih Nokia aparatov pa nič ne ugovarjam, ker sem do zdaj imel veliko nokij in me še nobena ni razočarala. Vsaj strojno ne...programsko pa se mi zdijo vedno bol neodzivne. Ko sem dal na mojo E71 garmina, opero in še nekaj programčkov, ki sem jih potreboval, je postala čisto neodzivna. Tak da jo imam trenutno spet na tovarniških nastavitvah in z nokia gps softwarom. Zdaj se da delat z njo. Na žalost je procesor prepočasen za tak telefon. Tistih dodatnih 100Mhz, ki jih imata X6 in 5230 ne verjamem da dosti pripomore k hitrosti. Verjetno sta še počasnejša zaradi touchscreena in background operacij ki jih ta zraven prinese.

Tak da trenutno v mojem cenovnem razredu nokie odpadejo, ker glede na moje izkušnje so prepočasne. Sem se pa še zdaj spomnil, da ima stric Nokia 5530 XpressMusic in ko sem se igral malo z njo, sem skoraj mlade zraven dobo, ker je počasna za znoret. In žalostno je to, ker je res ne uporablja za drugo kot za klicanje.

Gre se mi pa zato, ker bi rad izkoristo Petrolov kupon za 100€ popusta pri simobilu :D Pač da dobim nov gsm z skoraj nič doplačila.

Lp, Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima mam za prodat mesec dni star SAMSUNG GALAXY za 120€, garancija, račun.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima mam za prodat mesec dni star SAMSUNG GALAXY za 120€, garancija, račun.....

Kerega Galaxyja...ker jih je malo morje že :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem sedaj samo Nokie hvaliti, ampak meni je cool...imam XM5800, multimedijsko fenomenalen, navigacija štima 100na uro....in to je kar js rabim, pišem lahko mejle, slikam, gledam po netu, ekran zelo velik...takrat ko sem jo kupil sem jo dokaj drago plačal..ampak mi ni žal. Sedaj je ta tip telefona zastarel in ga dobiš za male pare, oziroma lahko kupiš oguljene verzije, ki te ne pridejo 50€, pa še vedno imaš gps. Potem pa si samo karte naložiš in šibaj miško.

Bi pa ponovno poudaril...updejtajte firmware takoj, ko je nov in bo aparat delal kot je potrebno.

Brat ima HTC (ne vem točno kateri, pač neko drago verzijo), to so predvsem pisarniški telefoni, ki imajo office, pa word in kup drugih neumnosti, pa stalno joče da mu nekaj šteka..

In ko bom menjal bom ponovno vzel ali X6, ali 5230, to so poceni telefoni, ki kvalitetno predvajajo glasbo in video, imajo gps in gratis zemljevide. In vsi imajo touch screen. Omogočajo hiter prenos podatkov in kolikor mi je znano imajo ta novo verzijo symbiana.

Jaz sem tudi pred par dnevi nabavil 5800, je bla 25eur, najcenejša varjanta da imam garmina in gps :)

Če jo želiš še malo izbolšat lahko rukneš gor firmware od C6, ker originalni za 5800 je bol kurc. Glih tistih par malenkosti, ki jih nima, so na C6, pa telefon postane bolj odziven in vse je na svojem mestu. Eni sicer pravijo da zmanjša avtonomijo telefona, samo jaz sem že prvi dan flešal tako da ne morem nič rečt :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je kdo na androidu testiral kak lap timer, kot ima symbian Race crono? Nevem kateri telefon bi uzel, pa da bi mel lap timer zravn za na pisto, nokio z symbian al htcja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kateri od teh mobičov se splača kupit? Kaj svetujete poznavalci!

Nokia C5-03

Samsung Galaxy 3

Samsung Wave 723

Sony Ericsson Xperia X8 to je to... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj povem da nisem nek poznavalec :)

Lepo bi bilo da poveš zakaj sploh hočeš met telefon. samo za klicat pa smse pošiljat so te vsei zgrešeni :D

Nokija ima Symbian, ki je dobro prilagojen "hardveru", rezultat je da baterija zdrži malenkost več, je pa neroden umesnik, ekran je rezistiven (pomeni da dela tako da ga moreš pritisnit da zazna dotik), tako da je mal neroden občutek za uporabljat, jaz bi odsvetoval.

Ostali trije imajo kapacitiven zaslo, se pravi ko se dotakneš, se spremeni kapacitivnost na ekranu in zelo natančno zazna kaj si pritisnil, rezultat je lepo odziven zaslon brez potrebe "bruteforce" pritiskanja.

Samsung ima svoj operacijski sistem, BADA, ki je kar pohvaljen med uporabniki, minusi so pa malo slabša podpora razvijalcev, kar se odraža v manjšem številu aplikacij, zdej pa čist odvisno kaj rabiš :). Opericijski sistem je kar pohvaljen.

Na ostalih dveh teče Android OS, ki je kar vredu zadeva, baterija bo zdržala kak dan ali dva :D, bo pa vse delalo, veliko aplikacij itd.. Taka solidna uporabniška iskušnja.

Mobitela sta zelo podobna, Samsung je malo novejši, tudi malenkost močnejši, je pa mišljen kot nižji rang telefona. Experia pa je nekje srednji/visoki rang... Samo že lep čas nazaj, kot pravim, je švohnej. Jst bi zaradi slabših iskušenj z samsungi vseeno uzel Experio če bi izbiral med tema dvema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Nokio C5-03. Baterija mi zdrži 2-3 dni ob dokaj pogosti uporabi (klici, sporočila, internet; občasno GPS, muzika na motorju). Touch screen deluje zelo dobro (veliko bolje proti Nokii 5800) in sam nisem opazil teh stvari, ki jih omenja @Dolenc™, res pa je, da je to moj prvi TS telefon. Zanj imaš polno aplikacij (Ovi Store,...).

Sam sem govoril, da ne bom nikoli kupil TS telefona, vendar je bil ta ugoden pa sem ga vzel. Saj niti ni tako napačen, vendar vseeno pogrešam tipke, kjer si točno vedel kdaj si pritisnil, tudi če nisi gledal na telefon. Moti me tudi, da je na soncu slabša vidljivost in ker fotoaparat nima Auto-focusa. Summa summarum za ta denar dobiš veliko telefona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj povem da nisem nek poznavalec :)

Lepo bi bilo da poveš zakaj sploh hočeš met telefon. samo za klicat pa smse pošiljat so te vsei zgrešeni :D

Nokija ima Symbian, ki je dobro prilagojen "hardveru", rezultat je da baterija zdrži malenkost več, je pa neroden umesnik, ekran je rezistiven (pomeni da dela tako da ga moreš pritisnit da zazna dotik), tako da je mal neroden občutek za uporabljat, jaz bi odsvetoval.

Ostali trije imajo kapacitiven zaslo, se pravi ko se dotakneš, se spremeni kapacitivnost na ekranu in zelo natančno zazna kaj si pritisnil, rezultat je lepo odziven zaslon brez potrebe "bruteforce" pritiskanja.

Samsung ima svoj operacijski sistem, BADA, ki je kar pohvaljen med uporabniki, minusi so pa malo slabša podpora razvijalcev, kar se odraža v manjšem številu aplikacij, zdej pa čist odvisno kaj rabiš :). Opericijski sistem je kar pohvaljen.

Na ostalih dveh teče Android OS, ki je kar vredu zadeva, baterija bo zdržala kak dan ali dva :D, bo pa vse delalo, veliko aplikacij itd.. Taka solidna uporabniška iskušnja.

Mobitela sta zelo podobna, Samsung je malo novejši, tudi malenkost močnejši, je pa mišljen kot nižji rang telefona. Experia pa je nekje srednji/visoki rang... Samo že lep čas nazaj, kot pravim, je švohnej. Jst bi zaradi slabših iskušenj z samsungi vseeno uzel Experio če bi izbiral med tema dvema.

Jaz imam Nokio C5-03. Baterija mi zdrži 2-3 dni ob dokaj pogosti uporabi (klici, sporočila, internet; občasno GPS, muzika na motorju). Touch screen deluje zelo dobro (veliko bolje proti Nokii 5800) in sam nisem opazil teh stvari, ki jih omenja @Dolenc™, res pa je, da je to moj prvi TS telefon. Zanj imaš polno aplikacij (Ovi Store,...).

Sam sem govoril, da ne bom nikoli kupil TS telefona, vendar je bil ta ugoden pa sem ga vzel. Saj niti ni tako napačen, vendar vseeno pogrešam tipke, kjer si točno vedel kdaj si pritisnil, tudi če nisi gledal na telefon. Moti me tudi, da je na soncu slabša vidljivost in ker fotoaparat nima Auto-focusa. Summa summarum za ta denar dobiš veliko telefona.

Hvala obema :beer2: tudi sam se odločam za prvega in četrtega imam pa še eno možnost Sony Ericsson Elm :hmm: imam za telefoniranje, sms, kakšno fotko. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lolek poskusi še tole, če nisi, SPB shell (download trial)

Doda tisto kar manka symbianu :)

Zajec, tam kjer ga boš kupil pejdi ožje kandidate sprobat, pa boš prec videl kaj sem govoril in kaj ti odgovarja.

Ti pa za to kar bi ti rad od telefona odsvetujem zaslon na dotik.

Baterija jim manj drži, nekateri so čudni za v roki držat, mal je sekiranja da se ti ekran ne spraska, tko da večina ga nosi v torbici (moja nokija je bla tko pocen da se mi jebe za to :D). Prednost je pa ubistvu v večjem zaslonu, za navigacijo, internet, različne aplikacije, če jih potrebuješ. Ampak če tega ne rabiš je res bedarija zaslon na dotik, že samo zaradi baterije, kak mobilni telefon je to če ga moraš vsak dan filat :D

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lolek poskusi še tole, če nisi, SPB shell (download trial)

Doda tisto kar manka symbianu :)

Zajec, tam kjer ga boš kupil pejdi ožje kandidate sprobat, pa boš prec videl kaj sem govoril in kaj ti odgovarja.

Ti pa za to kar bi ti rad od telefona odsvetujem zaslon na dotik.

Baterija jim manj drži, nekateri so čudni za v roki držat, mal je sekiranja da se ti ekran ne spraska, tko da večina ga nosi v torbici (moja nokija je bla tko pocen da se mi jebe za to :D). Prednost je pa ubistvu v večjem zaslonu, za navigacijo, internet, različne aplikacije, če jih potrebuješ. Ampak če tega ne rabiš je res bedarija zaslon na dotik, že samo zaradi baterije, kak mobilni telefon je to če ga moraš vsak dan filat :D

Mi ga bo firma kupila in sem omejen na znesek, bi pa tudi jaz raje imel klasiko kot zaslon na dotik, samo ne vem kateri je boljši in dati spet spisem klasik me boste imeli že poln kufer! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljša klasika trenutno nokia e52

sem tudi tega gledal :naughty: samo je predrag in iga barabe nočejo kupiti, da bi pa jaz doplačal pa ne pustijo :headbang:

hvala za trud :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lolek poskusi še tole, če nisi, SPB shell (download trial)

Doda tisto kar manka symbianu :)

Zajec, tam kjer ga boš kupil pejdi ožje kandidate sprobat, pa boš prec videl kaj sem govoril in kaj ti odgovarja.

Ti pa za to kar bi ti rad od telefona odsvetujem zaslon na dotik.

Baterija jim manj drži, nekateri so čudni za v roki držat, mal je sekiranja da se ti ekran ne spraska, tko da večina ga nosi v torbici (moja nokija je bla tko pocen da se mi jebe za to :D). Prednost je pa ubistvu v večjem zaslonu, za navigacijo, internet, različne aplikacije, če jih potrebuješ. Ampak če tega ne rabiš je res bedarija zaslon na dotik, že samo zaradi baterije, kak mobilni telefon je to če ga moraš vsak dan filat :D

Veš mogoče kje se dobi malce bolj dolgo delujočo verzijo? :P Zgleda vredu zadeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Js bi pa lepo vprašal kaj je narobe z mojim mobitelom ker ne morem shranjevat videoposnetkov a na spominski kartici je samo 1gb prostoram,zakaj ne bi hotlo?Hvala za odgovor,Imam pa mobitel Nokia x2.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Rabim telefon. Iščem rabljenega, dam tm max 80€. Mora pa met symbian ter gps (racecrono :) ). V mislim mam nokio C5, dost nov, pa pocen, zdj pa še mal gledam kako n79. Slednja me mika, ker ma še wlan, dosti ga ne rabim, sm včasih pa prav pride. Mogoče kako mnenje, ma kdo to n79? Mogoče bi sprobal kakšno E71, s tisto široko tipkovnico, touch vem da se mi ne dopade, mel herota, desirerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!