Skoči na vsebino

BMW-jaši


Zdrawc

Priporočene objave

Hvala bremzer, super podatki, sam ne vem če si opazil, da si bolj zakompliciral kokr jst :grim

Če natančno opišem postopek "zakompliciram" ! !

Če ne natančno napišdem, me poplujete - kaj potem vam - ti vgaja ? ? ?

Pomerit zame pomeni:preverit,izmerit,določit do koliko minusa še vztreza hladilna tekočina, veselo upam,da me sedaj razumeš !

Obrnit mašino za 1 (en) obrat. Najbolje bi bilo,da je res točno na ZGMT (zgornja mrtva točka)sploh pri BMW-ju boxerju kajti takrat so visi ventili (na obeh straneh) zaprti in vzmeti razbremenjene.Pri 4-cilindrični mašini to ni mogoče zato je potrebno večkrat po malo obrnit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stran 134 v moji knjižici...

Zdej pa ne vem, meni tole zveni po testerju in nastavljanju datuma prek tega, sicer bi si ob datumski prekoračitvi pač samo prestavil datum nazaj in bi nehalo težit.

Wah, drek. Js imam tudi odklopljeno od 7. 10. . Menda se mu še ni sfuzlal? Meni ne meri servisnega intervala oz. nikoli ni nič rekel, naj peljem v servis pa sem bila čez 10 000. Je pa še predfaceliftan (2007letnik, model 2006), je možno, da tega nima?

Kaj je v tem primeru z datumom?

Če natančno opišem postopek "zakompliciram" ! !

Če ne natančno napišdem, me poplujete - kaj potem vam - ti vgaja ? ? ?

Pomerit zame pomeni:preverit,izmerit,določit do koliko minusa še vztreza hladilna tekočina, veselo upam,da me sedaj razumeš !

Obrnit mašino za 1 (en) obrat. Najbolje bi bilo,da je res točno na ZGMT (zgornja mrtva točka)sploh pri BMW-ju boxerju kajti takrat so visi ventili (na obeh straneh) zaprti in vzmeti razbremenjene.Pri 4-cilindrični mašini to ni mogoče zato je potrebno večkrat po malo obrnit.

Bremzer, vse je ok :004 , hvaležna sem ti za informacije, jaz sem te že štartu vse razumela, ker sem "mladi tehnik" :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre kdo v sredo na ribe! ;)

Jadranka kliče :)... Sem hotel it včeraj, pa me je jutranji mraz odvrnil in sem okoli poldneva šel do krasa. Jutra so premrzla in dnevi prekratki :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranka kliče :)... Sem hotel it včeraj, pa me je jutranji mraz odvrnil in sem okoli poldneva šel do krasa. Jutra so premrzla in dnevi prekratki :(

grem za dva dni, prespim in v četrtek lepo, ko se malo zagreje nazaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi je lahko brez skrbi odklopljen do nadaljnega?

Moj je 2009 letnik pa je bil predprejšnjo zimo 3 meseca brez baterije ... resetirala se je samo ura ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi je lahko brez skrbi odklopljen do nadaljnega?

Seveda.

Moj je 2009 letnik pa je bil predprejšnjo zimo 3 meseca brez baterije ... resetirala se je samo ura ;)

Dobro je vedeti, ker nisem imel pojma koliko časa je ta "daljši odklop"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel danes malo po Avstriji, do Železne Kaple sem že "skoraj" obupal. Megla, vlaga, neprijetni pogoji za vožnjo - ob vzpenjanju na Jezersko se je le končno prikazalo sonce in dan je pokazal svoj čar :) Na naši strani v Logarski dolini in po Savinjski dolini je bilo že prav vroče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem u Munchen u tork, upam, da imajo v Weltu tudi kej za Motorrad! :boobies:

Igor = Akrapovič (na Vespi) B)Akrapo na BMWja ne paše, šparam za AC Schnitzer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel danes malo po Avstriji, do Železne Kaple sem že "skoraj" obupal. Megla, vlaga, neprijetni pogoji za vožnjo - ob vzpenjanju na Jezersko se je le končno prikazalo sonce in dan je pokazal svoj čar :) Na naši strani v Logarski dolini in po Savinjski dolini je bilo že prav vroče.

sem te med 12 in13 vidu v solčavi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem te med 12 in13 vidu v solčavi ?

Najbrž si me res (rumeno zeleni GS 1100 - mislim, da sta 2 v SLO), si bil z avtom? Sem razmišljal al bi šel levo kr za Črno na Koroškem po makadamu samo sem se potem odločil za asfalt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, bla sem v Motorrad Zentrum Munchen.

Še bolj ogorčena nad slovensko uslugo in še bolj navdušena nad BMWjem. To morte probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, bla sem v Motorrad Zentrum Munchen.

Še bolj ogorčena nad slovensko uslugo in še bolj navdušena nad BMWjem. To morte probat.

Razlož...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlož...

Eh kaj ne veš,tam Nemčija tuki Slovenija...... :whistle:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlož...

Okej, pršla sm ke. Stopim not v salon... dolga steklena stena in ob njej dizajnerski stoli + mizice, na njih zadnje številke nemških motorevij. Skozi steno se vidi v salon, kjer so šraufali R1150GS sivga, rdečga S-a in GS Sertao. Kr hudo. Lastniki so na tistih mizicah srebal kavo espresso in ne iz avtomata. V salonu so imel VSE aktualne motorje in Husquarne. Sprejem v servis je bil podoben ... hmmmm... sprejemu?

V kleti imajo Premium selection motorje, nora izbira.

V prvem nadstropju pa Motorrad oprema. Z 2 strašno prijaznimi in uslužnimi prodajalci sem imela opravka. Bila sta izjemno ustrežljiva, kljub temu, da sem za nemce Balkanka. Opravičevala sta se, da je trenutno zelo malo robe na razpolago, ker je konec sezone. Malo robe? Prosm? Imeli so vse tipe motokompletov, tudi po več številk, razen nekaterih, očitno zelo popularnih. Pa več "fanovske" opreme, majčk, felp, jakn, afterracing... u glavnem kataloga Ride & Style v polni postavi. Vsa čistila (ki jih pri nas nimajo niti v katalogu in pravijo, da "so una od avta dobra" - ja sej so, ni pa to za motor) pa en odprt boxer motor, ki si ga lahko na roke vrtel in je blo prav zanimivo. Eno zadevo je najdu po ETK predn sm utegnla prit okol pulta pogledat. Mislim... hudo. Če že daš tok denarja, mislim, da si takole vsi zaslužimo, ne glede na geografsko širino.

Povedali so mi, da v tretjem tednu februarja pride nova kolekcija opreme in tistih drugih dodatkov. Mel so tudi torbe, tank torbe in jajca za na motorje. Tip je vedel tudi že za barvne kombinacije.

Cene so kataloške oz. zdej je bilo kakih 30% dol. Fer.

Ampak tista steklena stena mi ne da miru. S stisnjeno pestjo od jeze sm odmaširala po 2 urah ven.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, k bom kupila tanovo kolekcijo. B)

Sm pa kupila motorrad shampoo pa kunststoff pflegemittel pa tist multipurpose ovratnik pa moj je ujagu GS PRO rokavice... kr hard no.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!