Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

tok, tok...

Je kdo doma? :huh:

... :yawn: ... :zzz:

seveda je....gripozni do amena.....filamo se s čajčki in vitamini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pipe od pira misliš trance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.gif

Ne od pira od SNOPSA! ravno zdejle je štamperle pred mano, pravi antigripin ga čutiš skoz do želodca!!!Moram bit zdrav, jutri domač kmečki praznik KOLINEEEE!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne od pira od SNOPSA! ravno zdejle je štamperle pred mano, pravi antigripin ga čutiš skoz do želodca!!!Moram bit zdrav, jutri domač kmečki praznik KOLINEEEE!!! whistle.gif

Oj, pol ti ne bo treba tazga kufra z orodjem sabo jemat

post-5391-125986000798_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, pol ti ne bo treba tazga kufra z orodjem sabo jemat

post-5391-125986000798_thumb.jpg

u jebenti....potovalni komplet....to bi pa nabavil za dodatek k prvi pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanimivo worship.gif kje se nabavi ?

ZD€N€ kovček imaš :hmm:doma. Orodje nabaviš pa pri tehle na sliki.

Vesele praznike in čim več "orodja"!

post-7865-126158827534_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav zaspanci

Kaj, a samo papcate in spančkate? Kaj delate? Kakšne projekte ta hip izvajate v privat režiji?

Imam namen izdelati prtljažnik za motor pa ne vem kakšne cevi uporabiti in kje bi se jih dalo nabaviti.

Malo sem se učil varit. Nameravam nabaviti še kakšno pripravo za krivljenje cevi in se lotit zadeve kar sam. Prtljažnik bom dal kromirat.

Morda kakšen nasvet?

LP

Nikola Tesla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav zaspanci

Kaj, a samo papcate in spančkate? Kaj delate? Kakšne projekte ta hip izvajate v privat režiji?

Imam namen izdelati prtljažnik za motor pa ne vem kakšne cevi uporabiti in kje bi se jih dalo nabaviti.

Malo sem se učil varit. Nameravam nabaviti še kakšno pripravo za krivljenje cevi in se lotit zadeve kar sam. Prtljažnik bom dal kromirat.

Morda kakšen nasvet?

LP

Nikola Tesla :D

Lep pozdrav

jaz sem kar naredil iz polnega materiala iz neerjavečega železa - rostfrei-a fi 12, nisem pa dal kromirat, ker če boš dal kromirat moraš imeti tudi luknjice, zaradi vročine

Dušan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra varianta so tudi cevi za hidravliko. Ne vem točno naziva, dobiš jih pa povsod, kjer se s hidravliko ukvarjajo. Se ne lomijo pri krivljenju . Sam sem nekaj poskušal z njimi, samo mi krivljenje ni ravno uspelo, pa sem opustil zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je bila pa zares dobra informacija. Še nisem slišal za to varianto. Se bom pa vsekakor malo bolj pozanimal in nato povedal, kaj sem ugotovil in kako sem se odločil.

BMWslo zelo si želim v 2010 po tvoji poti v Dolomite. Upam, da to tudi uresničim.

LP

Nikola Tesla

Popravljeno . Popravil NikolaTesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je bila pa zares dobra informacija. Še nisem slišal za to varianto. Se bom pa vsekakor malo bolj pozanimal in nato povedal, kaj sem ugotovil in kako sem se odločil.

BMWslo zelo si želim v 2010 po tvoji poti v Dolomite. Upam, da to tudi uresničim.

LP

Nikola Tesla

Kjer je volja, tam je pot

(Jaka Čop) worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav zaspanci

Kaj, a samo papcate in spančkate? Kaj delate? Kakšne projekte ta hip izvajate v privat režiji?

Imam namen izdelati prtljažnik za motor pa ne vem kakšne cevi uporabiti in kje bi se jih dalo nabaviti.

Malo sem se učil varit. Nameravam nabaviti še kakšno pripravo za krivljenje cevi in se lotit zadeve kar sam. Prtljažnik bom dal kromirat.

Morda kakšen nasvet?

LP

Nikola Tesla :D

Zakaj ne bi uporabil aluminija.

Lepo se krivi, lahko uporabiš cevi ali polno, namesto kromanja pa lahko eloksiraš.

Lahko in uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komplicirat! Kot je predlagal bmwslo cevi za hidravliko so zelo pripravne in tudi najcenejše, je pa res, da rabijo zaključno obdelavo barvanje ali kromiranje. Jaz sem material za svoje nosilce nabavil v Joštovem mlinu pri Levcu

Vsaka druga "eksotika" Alu, nerjaveči profili so problem, če se zgodi na poti, da kaj popusti (krhkost) sploh na zvarih, padec ali manjši trk. Težko najdeš mostra, da ti to zavari. S cevmi za hidravliko pa ni problem. Vsak kovač v še tako oddaljeni vasi to poštima.

Najboljše orodje za krivljenje cevi sta dva koleščka kot škripec z utorom enakim kot je "fi" cevi na posebnem držalu. Krivojo se pa hladno. Cevi za hidravliko pa zato ker so brez šiva, debele stene in ne pokajo.

Nekaj smo o tem pisali v temi Alu kovčki, če se ne motim....

Ajd, vesele in srečne praznike vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je bila pa zares dobra informacija. Še nisem slišal za to varianto. Se bom pa vsekakor malo bolj pozanimal in nato povedal, kaj sem ugotovil in kako sem se odločil.

BMWslo zelo si želim v 2010 po tvoji poti v Dolomite. Upam, da to tudi uresničim.

LP

Nikola Tesla

Če se boš lotil sam krivljena cevi brez pripomočkov za krivljenje moraš cev-i predno jo segreješ in začneš kriviti napolni z suhim kremenčevim peskom ali suho mivko nakoncih zamašiš (zavariš) in se da zelo lepo kriviti.Če so cevi tenkostenske lahko segrevaš kar z plinskim gorilcem. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!