Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

Ja, kruci, ne vem kaj čakaš. In tale nolanka ti tudi ni v ponos :P :P

Drugače bi pa bremzerja al pa kšnga stručkota rada vprašala, kakšen napenjalec verige ima moj bokserček? Nič ni narobe z njim, samo skrbi me, ker je bremzer rekel, da naj zarad ventilov obrnem kolo ... pri novejših avtih se v takem primeru lahko zgodi, da veriga preskoči, ker imajo hidravliko.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kruci, ne vem kaj čakaš. In tale nolanka ti tudi ni v ponos :P :P

Drugače bi pa bremzerja al pa kšnga stručkota rada vprašala, kakšen napenjalec verige ima moj bokserček? Nič ni narobe z njim, samo skrbi me, ker je bremzer rekel, da naj zarad ventilov obrnem kolo ... pri novejših avtih se v takem primeru lahko zgodi, da veriga preskoči, ker imajo hidravliko.

Hvala.

NIČ se nebo zgodilo obrni brez skrbi, raje v smeri vožnje(vrtenja mašine) ni pa nujno.Skoraj vsi oljni napenjalci danes so hidravlični in narejeni tako da tudi,če motor dolgo stoji in iz napenjalca steče malo olja ketna nesme in NEBO pteskočila ! Kar se tiče avtov so danes skoraj vsi z zobatim jermenom in ne z verigo ! Zakaj zato ker je izvedba mašine z zobatim jermenom veliko cenejša, verige imajo samo še bolj zmogljive, dražje mašine in z dodatnim krmiljenjem odmičnih gredi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjah, zgodil se je na 135i in avtov z verigo je še zmeri preklet velik!

Js sm to že pred 14 dnevi obrnila in zdej sm u kaši. Če je preskočila, kaj nrdim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjah, zgodil se je na 135i in avtov z verigo je še zmeri preklet velik!

Js sm to že pred 14 dnevi obrnila in zdej sm u kaši. Če je preskočila, kaj nrdim???

Imaš partnerja - prepusti njemu tehnične stvari okoli motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum::fight2: :blink: :nono:

Ne najdem več jeznih smajlijov. Za motorje pr nas doma skrbim jaz, on pa za avte in kavne mlinčke.

Kakšen bolj konstruktiven odgovor prosim. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par let, kolikor imam švabsko klusje ga dam v času zimovanja v 5. prestavo - najvišjo in cca en krat na mesec zavrtim zadnje kolo za minimalni obrat, toliko, da se prestavita bata, da ne ležita skoz na isti točki v valju.

Mislim, da je to svetoval enkrat Brumer - Bremzer in zaenkrat ni šlo kaj narobe - saj ne more it :) Koliko pa je to smiselno oz efektivno, da se počne pa nevem.

Lep pozdrav s poplavljene Koroške

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to mi je pa že bolj všeč. Tudi jaz sem ravnala kot je svetoval Bremzer. V 6. prestavi sem v smeri vožnje zavrtela zadnje kolo, tako, da se je motor premaknil. Je bilo pa zelo težko, dosti težje kot takrat, ko so pokrovi cilindrov sneti in ni svečk.

Potem sem pa slišala to zgodbo o preskakovanju verige na 135i ... en nadobudnež je hotel videt, če ima zadeva špero in je drkal kolesa v prestavi, ko je bil avto na liftu. Ketna je preskočila, povihal je ventile ... u glavnem, totalen drek. Zato me je malo zaskrbelo.

Nej se še tko čudno sliši, mojga partnerja motorji bolj malo brigajo, je po duši dirkač na 4 kolesih in si dam js dela s konzervacijo, servisiranjem, študiranjem itd itd. ... In na strojno fakulteto mi niso pustili :blush:

Hvala za tolažbo in upam, da imate čimmanj težav zaradi vode.

LP, BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum::fight2: :blink: :nono:

Ne najdem več jeznih smajlijov. Za motorje pr nas doma skrbim jaz, on pa za avte in kavne mlinčke.

Kakšen bolj konstruktiven odgovor prosim. O:-)

izvoli, da ti priskočim na pomoč ;)

poleg že predhodno zgoraj navedenih imaš še: :glare: :BUA: :jezen :angry: :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to mi je pa že bolj všeč. Tudi jaz sem ravnala kot je svetoval Bremzer. V 6. prestavi sem v smeri vožnje zavrtela zadnje kolo, tako, da se je motor premaknil. Je bilo pa zelo težko, dosti težje kot takrat, ko so pokrovi cilindrov sneti in ni svečk.

Potem sem pa slišala to zgodbo o preskakovanju verige na 135i ... en nadobudnež je hotel videt, če ima zadeva špero in je drkal kolesa v prestavi, ko je bil avto na liftu. Ketna je preskočila, povihal je ventile ... u glavnem, totalen drek. Zato me je malo zaskrbelo.

Nej se še tko čudno sliši, mojga partnerja motorji bolj malo brigajo, je po duši dirkač na 4 kolesih in si dam js dela s konzervacijo, servisiranjem, študiranjem itd itd. ... In na strojno fakulteto mi niso pustili :blush:

Hvala za tolažbo in upam, da imate čimmanj težav zaradi vode.

LP, BS

Še enkrat ne se sekirat dokler se mašina lepo zavrti,ni nič preskočilo,kajti ta moment,če bi ketna preskočila mašine na roko več nemoreš obrnit, ker bat zadene v ventil.Jaz sam,če ti popravici povem imam akumulator priklopljen na vzdrževalec in mašino (ne vžigam) ampak samo za sekundo pritistem gumb za zaganjanje samo toliko, da se obrne za ca 1 obrat.Mašine ni nujno vžigat važno je samo,da se malo bata-ti premaknejo in sprostijo vzmeti ventilov tako,da ni celo zimo stisnjena enainista vzmet. Ima pa vsak svojo teorijo z prezimovanjem motorja:eni ga dajo v sobo,drugi ga vžigajo,tretji se vozijo tudi pozimi itd.itd. vsak ima svojo trditev ,ki je seveda najboljša-najpametnejša ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako ste kaj, ste poniknili- nič ne dogaja v našem delu Motosveta; razen en del o multi super motorju. V začetku decembra je zima pošteno pokazala zobe sedaj pa takšna odjuga in prijetne temperature, ejejej - Helga spi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom vzela na znanje. Mi2 mava tudi v planu menjavo za sintrano (?) in bi dali rabljeno obnovit na tak način. Ubistvu bolj za probo, da vidimo, kako bo izpadlo ... mava v planu Maroko. Te tudi še pocukam za rokav, ko bova kaj bolj konkretnega vedela.

Trenutno trenirava offroad (SE, makadam) v dvoje, zbirava literaturo, izjasnjujeva želje in zmožnosti.

Sklopka je tudi na seznamu. Imava ravnotako GSA.

BTW, kako se obnese keramična?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ za GS-ovo sklopko lahko naredi voznik sam. Kakršno koli drsenje sklopke odpade, pa če si še tko "zaglavu"... Če se tega zavedaš in prilagodiš vožnjo temu, bo sklopka trajala, pa če bo lesena :music4: :music4: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!