Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

@ Strela: Ne vem kako bo šlo v dvoje po kamnitem makadamu, trdi zemli, ... Sem skeptičen. Sklopka se obnaša enako kot serijska. Meni in še enemu je začela cvilt po kakšnih 20.000 km pr šaltanju na dol. Samo pr večjih obratih. Ampak sem se navadu. Za Maroko ti je najboljši tajming okol 1. maja. Drgač pa samo pokliči. Maš tlf v profilu.

@Bladzo: Ravno zato keramika, če se zakoplješ v kak pesek, blat ... rineš po kuglah. Odpade vsaka skrb. Me je slaba izkušnja iz Namibije, ko sem z Yamaho XT-660 več kot 30 km rinil po mehkem pesku pošteno izučila. Sm pa s keramiko brez skrbi otovorjen na špago šlepu francoza na V-Stromu na katerem je v blatu skuril lamelo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, koliko povprečno zdrži lamela?

Menjal le enkrat na 148.000 km (le relacijska vožnja izključno po normalnih cestah)

Je pa na mojmu prvemu crknila pri cca 115.000km (sicer ne več meni) in ta moped je pa kr neki off road vožnje vidu. Nisem pa nikoli svinjal s sklopko. Ko mi je nekajkrat prismrdela pri malo bolj oštrem štartu, sem hitro pogruntal, da jo lahko upalim v 100km!.

@ Strela: Ne vem kako bo šlo v dvoje po kamnitem makadamu, trdi zemli, ... Sem skeptičen. Sklopka se obnaša enako kot serijska. Meni in še enemu je začela cvilt po kakšnih 20.000 km pr šaltanju na dol. Samo pr večjih obratih. Ampak sem se navadu. Za Maroko ti je najboljši tajming okol 1. maja. Drgač pa samo pokliči. Maš tlf v profilu.

@Bladzo: Ravno zato keramika, če se zakoplješ v kak pesek, blat ... rineš po kuglah. Odpade vsaka skrb. Me je slaba izkušnja iz Namibije, ko sem z Yamaho XT-660 več kot 30 km rinil po mehkem pesku pošteno izučila. Sm pa s keramiko brez skrbi otovorjen na špago šlepu francoza na V-Stromu na katerem je v blatu skuril lamelo.

Se vsekakor strinjam, da se da zadevo precej izboljšat z dobro robo, želel sem le povdarit, da je največ na vozniku samem in da je prav, da se zaveda s čim ima opravka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti pravim, v glavnem bo makadam pa asfalt, mogoče kakšen kilometer slabše trase, če bo lih mus. Ampak sva oba ziheraša in moj bi na usak način rad neki drku in šraufu, da se ne bo počutil nekoristnega, ker sm js road manager. B) Pa ne bi jo rada skurla v kakšnem nanosu peska al jst ne vem... :hmm:

In bladzo dobro ve, da je dotični svinjakar na motorju :P Še mal me bo jezil pa bom HP2 -enduro kupila :rolleyes:

Oh, Whiskey. Bom zrihtala holandski per, da se boš dobro vživel in te bom nadlegovala do nezavesti O:-) za informacije seveda :xx:

Usake zadeve se najprej lotm z manualom :rtfm: Zdej sm u tej fazi: mam lonely planet, en camperski potopis in Chrisa Scotta naročenga. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti pravim, v glavnem bo makadam pa asfalt, mogoče kakšen kilometer slabše trase, če bo lih mus. Ampak sva oba ziheraša in moj bi na usak način rad neki drku in šraufu, da se ne bo počutil nekoristnega, ker sm js road manager. B) Pa ne bi jo rada skurla v kakšnem nanosu peska al jst ne vem... :hmm:

In bladzo dobro ve, da je dotični svinjakar na motorju :P Še mal me bo jezil pa bom HP2 -enduro kupila :rolleyes:

Oh, Whiskey. Bom zrihtala holandski per, da se boš dobro vživel in te bom nadlegovala do nezavesti O:-) za informacije seveda :xx:

Usake zadeve se najprej lotm z manualom :rtfm: Zdej sm u tej fazi: mam lonely planet, en camperski potopis in Chrisa Scotta naročenga. :010

Super,ko boš vse te knjige prebrala boš lohk šla okol sveta pa te nč ne bo mogl presenetit :P

P.S. preberi še Motoriderjevo knjigo,ki je polna koristnih nasvetov in navodil za takšna popotovanja,resno ,velik koristnih informacij :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, kaj čš delat pozim? Glancaš krivine, pečš potico, nažigaš božične u interkom in čitaš potopis kam use boš šel :kva1:

Če me kej iz knjige reši iz kšnga dreka, super. U potopisu recimo piše, da ne smeš keša po tleh na bazarjih pobirat, ker je to past... jst mali židek bi use zbasala pol bi me pa u kšn nekvaliteten harem zaprl :mellow:

A nej pridm u knjigarno/knjižnco pa nej rečem: ej ou, a mate a n ejga ud motorajdrja bukvo?! Naslov pa avtorja prosim, pa kje lahko dobim...hvala kmet :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, kaj čš delat pozim? Glancaš krivine, pečš potico, nažigaš božične u interkom in čitaš potopis kam use boš šel :kva1:

Če me kej iz knjige reši iz kšnga dreka, super. U potopisu recimo piše, da ne smeš keša po tleh na bazarjih pobirat, ker je to past... jst mali židek bi use zbasala pol bi me pa u kšn nekvaliteten harem zaprl :mellow:

A nej pridm u knjigarno/knjižnco pa nej rečem: ej ou, a mate a n ejga ud motorajdrja bukvo?! Naslov pa avtorja prosim, pa kje lahko dobim...hvala kmet :004

Belči Strelči...no takole....Miran Juvančič-V SEDLU MOTOCIKLA-S.Amerika inj Evropa.....veliko koristnih informacij kot sem ti že omenil,kaj vzet sabo,kako spakirat...itd......

P.S. pa ne rabiš jo kupit,ti jo posodim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooo kako si pa ti prjazen :inlove: a jo lahko prideva iskat :P se glih na makadam napravljava zdele... B)

Ni blema,maš št. ko boš spodaj me zvrcni pa ti jo prnesem,če pa hočta do mene po makedamu pejta pa na partizanko pa gas :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, kaj čš delat pozim? Glancaš krivine, pečš potico, nažigaš božične u interkom in čitaš potopis kam use boš šel :kva1:

Če me kej iz knjige reši iz kšnga dreka, super. U potopisu recimo piše, da ne smeš keša po tleh na bazarjih pobirat, ker je to past... jst mali židek bi use zbasala pol bi me pa u kšn nekvaliteten harem zaprl :mellow:

A nej pridm u knjigarno/knjižnco pa nej rečem: ej ou, a mate a n ejga ud motorajdrja bukvo?! Naslov pa avtorja prosim, pa kje lahko dobim...hvala kmet :004

..... hahahahaha ....

..... "... nekvaliteten harem zaprl ... " :eek:

ps.

upam, da najdeš u teh knjigah tud vodiča, po poteh kvalitetnih haremov .... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že prou kmet, usa blatna zberem pogum za te klicat in ti se ne javš! :closedeyes:

Nisem vedu ,da sem mobi dal potih,ker sem mel lepotilni spanec,ti jo dostavim :blush:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedu ,da sem mobi dal potih,ker sem mel lepotilni spanec,ti jo dostavim :blush:

boš moral dat še za đekkolo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons bo jack-čaj ... sm na slabm glasu k mi je učer zarad superiorne aerodinamike GSa pihal za vrat. :sleep2:

čas za goldwinga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons bo jack-čaj ... sm na slabm glasu k mi je učer zarad superiorne aerodinamike GSa pihal za vrat. :sleep2:

Čao!

MRA spojlerček nabavi pa ti ne bo več pihalo za vrat,preizkušeno.Imajo ga v BS moto .

lp Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, čas za vešpo s poštarsko šajbo. :boobies:

K2, kdaj pridš?

Sm že pršu :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo za posodit original GPS od BMW? Navigator 4.

Bi ga potreboval le, da preverim podobnosti z Zumom 660. Glede nalaganja rut, kart itd...

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navigator IV je Zumo 660, le da ima dodatno še gumbe na strani in po defaultu nameščeni BMW dealerje med POI.

Glede nalaganja zemljevidov in ostalega je vse enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navigator IV je Zumo 660, le da ima dodatno še gumbe na strani in po defaultu nameščeni BMW dealerje med POI.

Glede nalaganja zemljevidov in ostalega je vse enako.

Hvala Snecer.

Sicer glede gumbov ob strani na nosilcu je odvisno od modela motorja (recimo GT upravlja GPS baje preko vrtečega gumba na levi ročici.... ) Zakaj ma pa BMW dealerje med POI ti je pa jasn verjetn... :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo za posodit original GPS od BMW? Navigator 4.

Bi ga potreboval le, da preverim podobnosti z Zumom 660. Glede nalaganja rut, kart itd...

Hvala.

Karte uporablja iste kot pa Zumo, drugače pa ma drug Firmware kot pa zumo, tud zarad tistih 4 tipk dodatno na nosilcu. Če daš v tisti nosilec zumota ti ne bodo delale. Ja pa še ena podrobnost sem odkril in sicer narejeno ruto lahko pošlješ prek bluetootha na drug navigator, kar mislim da pri zumotu no go.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneci, plusi, da se mal bl angažiraš v temah k so ti bliže profesiji.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!