Skoči na vsebino

Honda VTR 1000F Firestorm / VTR 1000 SP-


Janck

Priporočene objave

Jest sm sel iz TDM 850 na VTR 1000...

Leta 2001

Men je VTR tolk boljša da ne morem povedat.

Na TDM sm kar naprej brusil po tleh.Slabo vleče proti VTR itd itd...

Skratka tudi boljša polovica je na VTR lažje sedela kot na TDM.

Še vedno se v zivo spomnim ko si na TDM odpru gas pa so samo špegli zacel rukat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako dilemo sem mel pred tremi leti. TDM al VTR. vzel sem vtr in mi ni žal. I love it. RAZEN ko sva na njej oba z MojoMojo. ker tud mi2 nisva pigmejca je hondič mal tesen za oba. v tem primeru bi se Yam bolš odrezal. Upam da letos peljem tdm 900, ker malo naložen 850 ni ravno poskočnež. se mi zdi, da gre v-strom 650 celo kanček bolje!

ja saj 90% cajta bi se itak sam fural :yea2: sn glih pri tem da pluse pa minuse premetavam... pa trenutno je več plusov pri TDM-u. Srce pa duša pa vleče na bolj cestno varjanto :) Kolko se poznam se bo pa mogo vozit v širokem območju vremenskih pogojev

ne vem kaj bo konc mesca prneslo domu...kolko vama pa prbl pije VTR?klasičnih 7-10?ker to se iz MB na fax v ce pa nazaj zategnem --> pumpa :slap: no skoraj...

LP

Popravljeno . Popravil m4Rko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem tam okoli 180km se mi lučka pržge...

Pol pa racuni, lahko se pa tud pr 120 :evilgrin:

Tole sm dons v garazo prnesu :worship:

post-2720-0-38583400-1299696054_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T, kaj točno si naredil s kolektorji, de zgledajo bolš ko novi? :blink: peesda pr teb use zgleda bolš ko novo.

@m4rko: nesmem debatirat o porabi, ker je imela moja zelo zanemarjen zračni filter, olje in oljnega sm pač menjal, zračnega nisem. :blush: morda tud zato ni pila nikoli pod 8. 7,5 v izrednih razmerah, 50km iskanja črpalke in vožnja pod 70 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo T, kdaj gre v montažo?

Imam za prodat en sedež, lepo narejen (na novo oblečen), bolj primeren za dva (skrajšan voznikov del, bolj vodoravno postavljen in bolj obložen sovoznikov del.....Sva včeraj probala z mojo pa dosti lepše sedi zadaj kot na originalu (ampak ga ne potrebujema, ker se itak vozi s svojim motorjem)....Samo starega dol vzameš in tega gor....Dam ugodno če kdo rabi...

post-16576-0-60259700-1299758518_thumb.jpg

post-16576-0-42458500-1299758530_thumb.jpg

post-16576-0-57021800-1299758540_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salieri, a je nisi ti prodal? si jo vzel nazaj?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salieri, a je nisi ti prodal? si jo vzel nazaj?

Ja, od včeraj je spet pri meni trance_43_wavetowel2.gif

Preprosto sem pogrešal grmljenje....grim.gif

Sem šel gledat sicer kar nekaj motorjev, vendar mislim da za ta denar preprosto ni boljšega motorja zame...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo T, kdaj gre v montažo?

Mal dons ponoč :)

Čez dan nimam časa :(

Dons mam plan zadnjo vilco nazaj skup dat pa amortizer gor.

Pa mrbit še vzmeti zmontiraz v prednje vilce pa olje zamenjat.

Ostalo pa pol...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx za odgovore

ja sn jaz tud klical tipa za ta rdečo, pa mi je že po glasu bil antipatičen...pa kao je motor kot nov, pol pa vidim da je bil malo tak pa malo tu...

upam da se še nea kaj skriva...

Pri oni beli pa je mene tud barva zmotla...pa se tud že nekaj cajta prodaja, tak da bom vido.

Ma še kdo kakešn predlog kot alternativo VTR. Po možnosti 2 cilindra (Sound me ubija :)), pa tak da se lahko tud tu pa tam 2 gor peljeta.

LP

Kaj pa Falco??

Men všečen moped, sicer se ni prijel, ampak men je kul...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...

Kot SP-02 ne bo in ne more bit :)

Če bi ze tolk hotu, de se pele kot SP-02 bi si kupu spjko

Mislim pa da bo kar dobr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...

Kot SP-02 ne bo in ne more bit :)

Če bi ze tolk hotu, de se pele kot SP-02 bi si kupu spjko

Mislim pa da bo kar dobr :)

In enkrat si jo bo treba kupt, ker to je motor za takšnega kot si ti. In če se še SP-2 tkole posvetiš bi bil to res lep primerek tega spoštovanega Hondinega dvovaljnika. Takšna bi bla zate k znaš to cent .)

post-8975-0-08814200-1299882837_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...

Kot SP-02 ne bo in ne more bit :)

Če bi ze tolk hotu, de se pele kot SP-02 bi si kupu spjko

Mislim pa da bo kar dobr :)

Ja itak,sej nisem mislil dobesedno sam se bo pa verjetn precej dobro peljala :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Projek zaključen :)

Zdej se je treba pa peljat da vidm razliko...

Ko je bilo ze v kosih sem še prebarvali vilce in roko, in zamenjal luč.

post-2720-0-48177900-1300134090_thumb.jpg

post-2720-0-08592200-1300134098_thumb.jpg

post-2720-0-54461200-1300134105_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Projek zaključen :)

Zdej se je treba pa peljat da vidm razliko...

Ko je bilo ze v kosih sem še prebarvali vilce in roko, in zamenjal luč.

Dobr zgleda :worship: , zdej bo pa verjetn treba nekaj časa da Veti nastaviš tko kot je treba... :whistle:

Saund je zdej tut taprav :wub::music1::music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo moja bivša je, kot sem omenil že na prejšnji strani, spet pri meni (od marca).... whistle.gif

V tem času sem dal nastavit ventile, preventivno menjat oba napenjalca verige odmične gredi, malo sem ga podrobneje spomladansko očistil,

mu nalepil trakove na felne (se še odločam če ostanejo), pobarval sem bug-spoiler in ščitnik ketne....

Ena slika stanja motorja od danes:

post-16576-0-17564000-1302687953_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prosim pomoč za kolega, na VTR, letnika 99 se občasno v mašini sliši šponar verige.

Zaropota, nato 50km vožnje nič, potem pa spet.

Je to to ali kaj drugega?

Koliko okvirno stane menjava verige in šponarjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdraf

Na VTR SP1 mi števec laže in to konkretno. Motor imam že drugo sezono, pa mi do zdaj ni blo panike, ker sem mislo probam, se malo navozim in lifram.

Ampak se je zadeva obrnila: V2 + HONDA power = juhuhu :naughty:

Ne dam več stran.

Gume so orginal 190/50/17 in 120/70/17

Nisem še probal prestavit v milje/uro, mogoče bi pol štimalo in je po tem takem korekcijski faktor napačen. Se da to spremenit?

Ma kdo kako rešitev iz rokava?

lp,Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdraf

Na VTR SP1 mi števec laže in to konkretno. Motor imam že drugo sezono, pa mi do zdaj ni blo panike, ker sem mislo probam, se malo navozim in lifram.

Ampak se je zadeva obrnila: V2 + HONDA power = juhuhu :naughty:

Ne dam več stran.

Gume so orginal 190/50/17 in 120/70/17

Nisem še probal prestavit v milje/uro, mogoče bi pol štimalo in je po tem takem korekcijski faktor napačen. Se da to spremenit?

Ma kdo kako rešitev iz rokava?

lp,Robi

Poglej če imaš še originalni zobniški prenos ( spredaj 15 zob/zadaj 40 zob)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spredaj ne vem, bom preveril. Zadaj sem sedaj menjal z 40 zob na 42, pa laže isto, ni neke opazne razlike :hmm:

Moral sem zamenjati ketno in sem bil zadnjič na Marofu, pa sem vozil 2.,3. in mi v 2. ni ravno vlekla iz ovinka(v 1. me je paranoja hvatala).

Pa sem menjal še zadnji zobnik in zaj cufne mnogo jače. Sem bil včeraj doli pa se je ful poznalo.

Kam je sploh števec priklopljen?

Hvala za odgovor

lp,Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spredaj ne vem, bom preveril. Zadaj sem sedaj menjal z 40 zob na 42, pa laže isto, ni neke opazne razlike :hmm:

Moral sem zamenjati ketno in sem bil zadnjič na Marofu, pa sem vozil 2.,3. in mi v 2. ni ravno vlekla iz ovinka(v 1. me je paranoja hvatala).

Pa sem menjal še zadnji zobnik in zaj cufne mnogo jače. Sem bil včeraj doli pa se je ful poznalo.

Kam je sploh števec priklopljen?

Hvala za odgovor

lp,Robi

Pri menjavi zobnikov bi se mogl poznat pri "laganju" števca. Se pravi če je zadaj večji ali spredaj manjši od originala števec preveč kaže ali obratno.

Ketno si pri menjavi zadnjega zobnika z večjim, moral verjetno za en glid dati dalšo. ( Ker vem, da SP-2 zadnja nihajka še ima prostor da pomakneš gumo naprej če pustiš original ketno in montiraš zadaj večji zobnik, pri SP-1 pa ni prostora.

Drgač sm se prej zmotu in imata serijsko SP-1 in SP-2 spredaj zonnik 16 in ne 15 zob.

Števec odčitava hitrost na sprednjem zobniki pri izhodi iz menjalnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar, ki jo ti potrebuješ se imenuje speedohealer... Dobiš pa ga tukaj : http://www.vtr-higge...240&s=808594031 ali pa kar na ebayu....

Meni po menjavi zobnikov tudi kar precej laže....Mene ne moti, se vsaj realno bolj počasi vozim, če že po števcu mislim da divjam :)

Tu pa imaš potem možne kombinacije zobnikov in potem nastavitev tega speedohealerja....

http://www.vtr-higge...nstellungen.pdf

Meni je malo predrago...Laže pa mi enih 15 % glede na GPS...

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar, ki jo ti potrebuješ se imenuje speedohealer... Dobiš pa ga tukaj : http://www.vtr-higge...240&s=808594031 ali pa kar na ebayu....

Meni po menjavi zobnikov tudi kar precej laže....Mene ne moti, se vsaj realno bolj počasi vozim, če že po števcu mislim da divjam :)

Tu pa imaš potem možne kombinacije zobnikov in potem nastavitev tega speedohealerja....

http://www.vtr-higge...nstellungen.pdf

Meni je malo predrago...Laže pa mi enih 15 % glede na GPS...

Sem se malo zatipkal... tam od 8-10 % :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo zatipkal... tam od 8-10 % :)

kako pa maš zamenjane prenose? moja 1000f nad 150Km/h laže okrog 10%, raj mal več, brez da bi menjal prenose

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!