Skoči na vsebino

Po kolenu Vol. 2


chris

Priporočene objave

Jap ni fajn in ni v skladu z zakoni... :worship:  :worship:

Ampak kot je gregs reku, se vidi se raje kak ovink naprej kako je  :yea1:

LP;Rock

P.S Sicer pa kdo so cestarji da bodo oni dolocevali kje je crta  :lol1:

Zakaj hudiča se morte desci take frajerje delat? A vam je zalaganje res v tak užitek, da tvegate življenje, ko zalagate po sosednjem pasu? Čeprav se mi vseeno zdi, da je tle več kot preveč frajarije (sem vmes štejem zelo popularno točko - Ride)...

Upam samo, da če bom slučajno jaz na kakega takega "frajerja" naletela, da ne bo nobenih incidentov, ker ga bom sicer še jaz kam ruknila... :nono: :nono: :fight2: :SS :headbang:

Izživljajte se na pisti, NE NA CESTI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chris,mislm da motosvet ni zate...dej se prjav na kšn forum o domačih ljubljenčkih al pa kej... pa brez zamere :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj hudiča se morte desci take frajerje delat? A vam je zalaganje res v tak užitek, da tvegate življenje, ko zalagate po sosednjem pasu?

JAP je užitek, če boljše pomislim je to skoraj edina vožnja, ki res paššššššššeeeeeee, za ostalo more bit že čudovita nova pokrajima, odlično vreme, pravo počutje,...... zalaganje pa vedno paše, tudi na cesti, ki jo voziš vsak dan :OK:

PS: a verjameš, da se moraš včasih znoreti skoraj vsak dan in da feeling piste ne drži prav dolgo?

PS2: a je "One of those days?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj hudiča se morte desci take frajerje delat? A vam je zalaganje res v tak užitek, da tvegate življenje, ko zalagate po sosednjem pasu? Čeprav se mi vseeno zdi, da je tle več kot preveč frajarije (sem vmes štejem zelo popularno točko - Ride)...

Upam samo, da če bom slučajno jaz na kakega takega "frajerja" naletela, da ne bo nobenih incidentov, ker ga bom sicer še jaz kam ruknila...  :nono:  :nono:  :fight2:  :SS  :headbang:

Izživljajte se na pisti, NE NA CESTI!

... ampak konkretno v tem ovinku je preglednost daaaaleč naprej, tako da greš lahko kjerkoli in je še vedno varno, ker vidiš vse dogajanje...  .)

ne zagovarjam vožnje po nasprotnem pasu, ampak so fantje lepo povedali kakšna je preglednost v ovinku(omenjenemslika)! Glede brušenja pa se nebi strinjal, da gre za frajarijo O:-) drajsat z kolenom :wub: . Se pa strinjam, da je bistevno varnejše po pisti, kakor pa po cesti :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zagovarjam vožnje po nasprotnem pasu, ampak so fantje lepo povedali kakšna je preglednost v ovinku(omenjenemslika)! Glede brušenja pa se nebi strinjal, da gre za frajarijo O:-) drajsat z kolenom :wub: . Se pa strinjam, da je bistevno varnejše po pisti, kakor pa po cesti :yea2:

a se gre "kdo bo prej zbrusil slajderje" al je kako drugo pravilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chris,mislm da motosvet ni zate...dej se prjav na kšn forum o domačih ljubljenčkih al pa kej... pa brez zamere :D

Oh, stari moj, motosvet JE definitivno tud zame, samo očitno sem kar prav uganila tole o "frajarjenju" določenih motosvetovcev.. Očitno pa že :devil:

Očitno so nekateri pač tako zakompleksani in se lahko pred drugimi dokažejo samo s frajarijo... Poznaš to? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zagovarjam vožnje po nasprotnem pasu, ampak so fantje lepo povedali kakšna je preglednost v ovinku(omenjenemslika)! Glede brušenja pa se nebi strinjal, da gre za frajarijo O:-) drajsat z kolenom :wub: . Se pa strinjam, da je bistevno varnejše po pisti, kakor pa po cesti :yea2:

Kljub preglednosti sem še vedno proti vožnji po kolenu po cestah - kdo pa pravi, da se ne bo nek motoristek pač precenil... :SS

To delajte na pisti. In pika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debata o tem kolk je vožnja po kolenu bolj varna/nevarna je že bila...

nekaj na splošno označevat vožnjo po kolenu za bolj nevarno je ... neumno

in ne, nisi mi stopila na žulj

...kaj ko bi tiste dneve v mesecu pustila gumb "dodaj odgovor" pri miru? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, stari moj, motosvet JE definitivno tud zame, samo očitno sem kar prav uganila tole o "frajarjenju" določenih motosvetovcev.. Očitno pa že  :devil:

Očitno so nekateri pač tako zakompleksani in se lahko pred drugimi dokažejo samo s frajarijo... Poznaš to?  :hmm:

maaaaaaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii meedveeeedka mi deeej :cry:

po kolenu je prou fajn,kaj češ.po pisti,na parkirplacu al pa na maričko.z moje strani .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debata o tem kolk je vožnja po kolenu bolj varna/nevarna je že bila...

nekaj na splošno označevat vožnjo po kolenu za bolj nevarno je ... neumno

in ne, nisi mi stopila na žulj

...kaj ko bi tiste dneve v mesecu pustila gumb "dodaj odgovor" pri miru? :P

Hmmmm.... :hmm: Ne, ne bi ;) Ker bi lahko isto rekla za butce, ki prihajajo ven s takimi budalaštinami (da je vožnja po kolenu in to po cesti, po nasprotnem pasu, varna, če se vidi naprej...) A veš ;)

Nisem nikoli rekla, da je vožnja po kolenu neumna; pač, stvar posameznika. Stojim samo za tem, da se to pač ne bi smelo delat na cestah. In pika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm....  :hmm:  Ne, ne bi ;) Ker bi lahko isto rekla za butce, ki prihajajo ven s takimi budalaštinami (da je vožnja po kolenu in to po cesti, po nasprotnem pasu, varna, če se vidi naprej...)  A veš ;)

Nisem nikoli rekla, da je vožnja po kolenu neumna; pač, stvar posameznika. Stojim samo za tem, da se to pač ne bi smelo delat na cestah. In pika :P

ne bereš....

označevanje vožnje po kolenu za bolj nevarno je neumno, ne pa sama vožnja :doze:

ne vem zakaj druge učiš o vožnji po kolenu, če še nisi probala tega. Se mi zdi da nisi ravno kompetentna.

Starševski nasveti pa po moje tudi niso na mestu, pa čeprav bi jih marsikdo rabu.

in ja, če je pregledno je varno

halo, kdaj (kje) pa je potemtakem sploh varno po tvoje?

na pisti in nikjer drugje? ne boš verjela, tudi tam se da dobro pasti :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starševski nasveti pa po moje tudi niso na mestu, pa čeprav bi jih marsikdo rabu.

evo,mislm da s tem lahko zaključmo debato :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo,mislm da s tem lahko zaključmo debato :)

buhahaha... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bereš....

označevanje vožnje po kolenu za bolj nevarno je neumno, ne pa sama vožnja  :doze:

ne vem zakaj druge učiš o vožnji po kolenu, če še nisi probala tega. Se mi zdi da nisi ravno kompetentna.

Starševski nasveti pa po moje tudi niso na mestu, pa čeprav bi jih marsikdo rabu.

in ja, če je pregledno je varno

halo, kdaj (kje) pa je potemtakem sploh varno po tvoje?

na pisti in nikjer drugje? ne boš verjela, tudi tam se da dobro pasti  :xx:

1. Aaaa, seveda se da na pisti dobro pasti.. Ampka tam se ne boš zvalil pod noben avto in nobena smreka te ne bo ustavla. Kdo zdej ne bere??? :hmm:

Očitno TI ne bereš dobr. :BUA:

2. Kot sem že na začetku rekla - po kolenu ali ne, je stvar posameznika. Meni bolj odgovarja "turistična" vožnja.

3. Nobenga NE učim, kako se vozi po kolenu, ker tega pač ne znam in mi NE odgovarja. Pika.

4. Čisto vsak, ki pač ne zna mislit z glavo, rabi en nasvet, pa naj bo starševski ali prijateljski. Če ga pa ti pač zaradi trme ali česar koli drugega ne sprejmeš, je pa to tvoj problem. Tudi ko se boš zvalu pod nekaj, bo to tvoj problem in pa problem voznika nasproti vozečega avta/tovornjaka/traktorja/whatever..

5. Varno? 100% varno ni nikjer. Je pa manjše tveganje, če se goniš po pisti in ne na cesti. Konec koncev je varneje tudi za nasproti vozeče, ne samo zate.

6. Ne vem zakaj naj bi nekoga sodili po tem, ali sodi sem na forum ali ne, če je proti vožnji po kolenu. Pač nismo vsi za iste vrste motorja, vožnje,... In ne vem zakaj ne bi nekdo smel povedati svojega mnenja, brez da bi nekdo zafrajaril nazaj... Pač sem proti butastim vožnjam po cestah - izživljajte se na pistah in je to to. Moje mnenje... Kdo ne bere? :BUA:

Ti še kaj ni jasno? :naughty:

No, naj ti pojasnim še enkrat; sem za turistično vožnjo in NE učim nikogar, kako se vozi po kolenu. MOJA POANTA JE, DA SE TEGA NE BI SMELO DELATI NA CESTI, ZARADI VARNOSTI. PIKA.

Če ti še kaj ni jasno, me lahko kontaktiraš na PM-ju in ti dam dodatna pojasnila (da ne bomo smetili teme s pametnimi izjavami). :naughty:

LP

Popravljeno . Popravil chris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva če bi to uzakonil-vožnja po kolenu 30.000 sit + 5 kazenskih točk :D

bla bla BLA BLA BLA bla bla bla BLA BLA bla bla :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chris, če se z nečim ne strinjaš poveš enkrat pa je mir. Konec koncev nikogar ne briga kako se nekdo drug vozi. Če tebi paše turistična vožnja se tako vozi, pa pusti druge pri miru.

Pa ne strinjam se da je vožnja po kolenu nevarna. Po štapi je bolj, ker se lahko kam zatakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gre kdo stavit, da začetnik na motorju v prvih 2 letih naredi več nevarnih napak in bolj ogroža druge kot nekdo ki zna če gre tu in tam na koleno?

in ko gledam nesreče tipa "zapeljal na drugi pas v avtomobil" ali "ni zvozil ovinka" se mi nehote utrne misel, da če bi dotičen osebek znal it na koleno bi mogoče zvozil ovinek. :?

In ne zdaj jokat in stokat, sem že videl milijonkrat "zagovornike turistične vožnje" ko so narobe ocenili ovinek potem pa delali bedarij ker niso upali bolj nagnit motorja. :slap:

nasvet - ja ga vedno sprejmem od kompetentnih oseb!

jaz nevaren na kolenu? - nič manj oz. ziher manj kot večina debilnih slo voznikov in voznic v avtomobilih. te mi prej spucajte z ceste, pa vse alkoholike preden se obešate na polaganje "na koleno!"

DAMN TURISTI IN MODROVALCI! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, edina nevarnost ki jo jaz vidim pri kolenčkanju je ta, da se širna motorja "poveča" ker rider ob motorju sedi. In če preveč ob črti pelje je lahko neprijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva če bi to uzakonil-vožnja po kolenu 30.000 sit + 5 kazenskih točk :D

bla bla BLA BLA BLA bla bla bla BLA BLA bla bla :oops:

oooooooow :slap: ma s kje si padu, kaj misliš d serjem miljone :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se širna motorja "poveča" ker rider ob motorju sedi

Širina motorja se v horizontali ne poveča veliko... veliko več doda širini sam nagib motorja

POMEMBNO: Vožnja po kolenu nima nobene druge dirkaške funkcije kot to, da s kolenom določiš-otipaš svoj max nagib. Funkcijo ima prenos teže s presedanjem, ker s tem motor lahko pelješ bolj pokonci ob isti hitrosti in posledično se tako voziš VARNEJE!!!!

Če malo povzamem:

- nekdo, ki ne pride na tla s kolenom, tvega, da se bo nagnil preveč

- tisti, ki pride na tla s kolenom, se načeloma tudi presede => vozi varneje!

Še bolj varneje se pelješ, če skozi cel ovinek povečuješ pospeševanje... kar je sicer skregano z kmečko logiko, vendar drži .... torej skozi cel ovinek enakomerno navijat gas! S tem se prenese teža na zadnje kolo, ki v nagibu opravlja funkcijo krmiljenja motorja skozi ovinek...

:blink: uf, kva sm pameten....

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!