Skoči na vsebino

Po kolenu Vol. 2


chris

Priporočene objave

pravzaprav nasprotno.

vaja dela mojstra.

niti priblizno..ker je v edno nekje nekdo ki se zeli pokazat, ki se mu ne da na dirkališče samo zato da bo trikrat nagnil na kleno potem se pa lepo civilizirano pelajl dalje na kavo v portoroz...pa tudi nekdo ki ne bo imel denarja za uro na pisti....fantje in dekleta v srednji soli in na faksu nimajo denarja za dirkališče, še za gumo ga nimajo...vožnje z motorjem in uzivanja pa jim ne moremo kar tako prepovedat.....vcepit je treba samo primerno"oliko"....

razen če si mislil da bo z dirkališči ce vec kolenčkanja po cesti....

s cimer se spet ne morm strinjat, ker opažam, da je večina dirkačev in tistih ki resno tekmujejo z motocikli, zelo umirjena na cesti, ali pa motocikla za na cesto sploh nimajo

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pole to pomeni da lahko pridem med motosvetovce tudi če nimam gume do roba znucane?  :(  :?

mogoče pa vseeno je kej prihodnosti... :)

jebeš ti motosvetovce..sam šrot..pejt se raje pelat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vcepit je treba samo primerno"oliko"....

no ja.. zaželjeno, a utopično..

pa poglejmo na mojem primeru: zajc v meni mi preprečuje, da bi se na cesti spustil do kolena, čeprav si želim. in ni hudič, da si z nekaj vožnjami na kakšnem dirkališču tudi tega ne bi privoščil in naučil, nato malce zvadil, da nahranim samozavest in

ker smo krvavi pod kožo, bom sigurno to tudi kdaj probal na cesti.

je tako? je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja..  zaželjeno, a utopično..

pa poglejmo na mojem primeru: zajc v meni mi preprečuje, da bi se na cesti spustil do kolena, čeprav si želim. in ni hudič, da si z nekaj vožnjami na kakšnem dirkališču tudi tega ne bi privoščil in naučil, nato malce zvadil, da nahranim samozavest in

ker smo krvavi pod kožo, bom sigurno to tudi kdaj probal na cesti.

je tako? je tako.

bolj švoh ...ker ko enkrat prides na pisto in vidiš razliko med pisto in cesto ti je jasno zakaj tu določen odstotek ljudi trobi da raje ne kolenčkajmo na cesti....

tole o samozavesti bi pa jest raje trrenirala kje drughe kjer je bolj varno....nekje mogoce kjersi lahko polomim kosti . ,..ne pa umrem....

največ samozavesti bos dobil ce bos dirkal in zmagoval na pisti.....kjer se bos pomeril z najboljsimi...ne pa ne cesti kejr bos vecinoma naletel na levake...levaka prehitim tudi jaz

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravzaprav nasprotno.

vaja dela mojstra.

točno tako. In lepo vabljeni prav vsi na poligone, tečaje varne vožnje in na dirkališča

to ni nek bau bau, znanje pridobljeno tam se da pa lepo izkoristit v vsakdanjem življenju.

priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya.... :worship:  :worship: ...

a sm jst kdaj kaj druzga napisal? Aja, je pa res, da nisem v vato zavijal in dišavil z nežnimi dišavicami ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sm jst kdaj kaj druzga napisal? Aja, je pa res, da nisem v vato zavijal in dišavil z nežnimi dišavicami ... ;)

no ja ne vem...ni blo čist enako napisan .) ...pa mogoče izpod njenih prstov lepš izpade za prebrat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

porast kolenčkanka je dejstvo.

porast nesreč zaradi kolenčkanja je žal tudi dejstvo.

upad obeh je utopičen. preventivno se da sicer marsikaj naredit, a žal dvomim, da z nekim blaznim uspehom.

pika.

pa eno :devil: :topic: vprašanje: a so izpraznjena nedeljska intersparova parkirišča primerna za vadbo (sčohan asfalt, morje belih spolzkih črt, ipd.)? sploh v luči maksijevih delavnic, kjer vidim, da na parkiriščih svašta delate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

porast kolenčkanka je dejstvo.

porast nesreč zaradi kolenčkanja je žal tudi dejstvo.

upad obeh je utopičen. preventivno se da sicer marsikaj naredit, a žal dvomim, da z nekim blaznim uspehom.

pika.

pa eno  :devil: :topic: vprašanje: a so izpraznjena nedeljska intersparova parkirišča primerna za vadbo (sčohan asfalt, morje belih spolzkih črt, ipd.)? sploh v luči maksijevih delavnic, kjer vidim, da na parkiriščih svašta delate?

kaj zdej? a se da kej nardit al ne? zjasni se...

in asfalt na delavnicah je se vedno boljsi kot tisti po katerem se kolenčka na cesti....tko da je cist ok ...mogoce se predober :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ne vem...ni blo čist enako napisan .) ...pa mogoče izpod njenih prstov lepš izpade za prebrat :P

sym je nediplomatski za dramatizacijo mnenja in tako večji učinek....

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdej? a se da kej nardit al ne? zjasni se...

seveda se da.

lahko se zabubiš, pa se ti jebe za vse. mogoče in verjetno preživiš.

žal obstajajo izjeme. tudi Pantani je vedel celo abecedo zdravega življenja in njegove koristi, pa se je vseeno ferdirbal z antimaterijo. človeka zanese, kri pod kožo dela svoje. res pa je, da ti lahko nekdo kompetenten(!) z nasveti prihrani marsikatero bolečino (fizično, denarno ali zadnjo)

kolenčkanje je nevaren šport in tako so najslajši.

prisrčno Vaš,

Špilferderber, še nikoli na kolenu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal obstajajo izjeme. tudi Pantani je vedel celo abecedo zdravega življenja in njegove koristi, pa se je vseeno ferdirbal z antimaterijo. človeka zanese, kri pod kožo dela svoje. res pa je, da ti lahko nekdo kompetenten(!) z nasveti prihrani marsikatero bolečino (fizično, denarno ali zadnjo)

kolenčkanje je nevaren šport in tako so najslajši.

no sej to sem pa tud jest ze povedala :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razen če si mislil da bo z dirkališči ce vec kolenčkanja po cesti....

s cimer se spet ne morm strinjat, ker opažam, da je večina dirkačev in tistih ki resno tekmujejo z motocikli, zelo umirjena na cesti, ali pa motocikla za na cesto sploh nimajo

Jah pol pa niso tapravi motoristi, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da se kolenčkanja po cesti tudi z gradnjo dirkališč ne bomo znebili... ceste so priročne, so cenejše, predvsem pa o zbirališča kot so ride recimo - bolj opazna..oziroma tamkajšnji vozniki so bolj opazni.....

A se ti ne zdi, da bi poligoni/dirkališča - če bi jih imeli - s časom postali nova zbirališča in po popularnosti presegli recimo Planinske ride?

V zadnjih dveh nedeljah, ko sem bil v Novem Marofu se je ob stezi nabralo lepo število gledalcev - motoristov, avtomobilistov, kolesarjev in tudi pešcev.

in menim da se kolenčkanja po cesti ne sme obsojati, dokler to poteka na manj nevarnih (spet ne bom pisala "varnih") lokacijah - planinske ride so katastrofa :SS kar se varnosti tiče,... pa tudi z nekaj etike obnašanja voznikov.......

Osebno sem mnenja, da noben ekstremni stil vožnje ne sodi na javne ceste - ne 'kolenčkanje', ne drsenje skozi ovinke (supermoto stil), kot tudi ne maksimalni nagibi - pa čeprav brez 'kolenčkanja'.

Ni pa slabo, če motorist vse to obvlada, saj lahko s tem kdaj reši lastno -pa še čigavo- življenje. In kje naj se tega nauči oz. vadi, če ne na poligonu/dirkališču? :devil:

pred časom se je na forumu našel nek dečko (za njim jih je bila prava poplava) , ki je kupil superšportni motocikel, ...bil je brez izkušenj in znanja vožnje...a bistveno je bilo da v 14 dnevih pride na koleno.... :photo: ......kajti brez "kolena" je nihče, nobody.....ni motorist.......je samo manjvreden bednik........seveda se je po 1 tednu "učenja" sesul.....kapitalno in totalno.....ok ne totalno ker se je po padcu pobral, izpljunil denar za popravilo in poizkušal dalje, pa mu kljub temu ni uspelo....

In kolikor se spomnim, mu je cel tisti 1 teden pred crash-em vso vesoljno članstvo Motosveta pisalo, naj se umiri in naj se zadev loti počasi in zlagoma. Prav nihče mu ni rekel, da je bednik, ker ima motor že dva dni pa še ni vozu po kolenu.

zato vsem tistim, ki kolenčkanje obvladajo - ne prodajajte ga naokoli kot suho zlato, ker to ni....predvsem pa ga ne prodajajte novincem kot "mus"...

Ne, ni suho zlato in tudi ni"mus". Je pa tehnika presedanja, na kateri bazira 'kolenčkanje', koristna in bi se je moral naučit vsak motorist - na poligonu oz. dirkališču.

ti naj se ga učijo na dirkališču in naj gredo šele nato kolenčkat na cesto - če pač ze morejo in ce ne gre drugače......

:kva2: Najprej razlagaš. kako dirkališče ne bi ničesar spremenilo in kako je nepotrebno, potem pa novince pošiljaš prav na dirkališče!?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya.... :worship:  :worship: ...

...sej mene tud "jebejo" k mam kombinezon že več kt en let pa drsnike še nedotaknjene,pa seveda tak motor k kar sam sil po kolenu ane :) ...a jebi ga,zakaj bi tvegal padec na cesti in nevemkaj probaval,če se velik bl ziher pelem tko kt se pelem,se pravi nč po kolenu čez ovinke :) pa glih tolk hiter kt tist k gre po kolenu .)  ...pa sem že probaval po kolenu tud na cesti,sam sigurno ne na Ridah :grrr ...tm maš že z ovinki precej dela za zvozit lepo,kaj šele da bi se na kolen koncentriral :nono:

lp cagiva B)

Pri isti hitrosti skozi isti ovinek si ti z bolj nagnjenim motorjem precej bliže zdrsu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti priblizno..ker je v edno nekje nekdo ki se zeli pokazat, ki se mu ne da na dirkališče samo zato da bo trikrat nagnil na kleno potem se pa lepo civilizirano pelajl dalje na kavo v portoroz...pa tudi nekdo ki ne bo imel denarja za uro na pisti....fantje in dekleta v srednji soli in na faksu nimajo denarja za dirkališče, še za gumo ga nimajo...vožnje z motorjem in uzivanja pa jim ne moremo kar tako prepovedat.....vcepit je treba samo primerno"oliko"....

Če je 'nekdo nekje, ki ...' še ne pomeni, da ostali ne bi šli na dirkališče. Če ti pred hišo serje 20 ljudi, smrdi. Če jim postaviš WC, pa ti pred hišo serje samo še eden, smrdi manj. A ne?

razen če si mislil da bo z dirkališči ce vec kolenčkanja po cesti....

s cimer se spet ne morm strinjat, ker opažam, da je večina dirkačev in tistih ki resno tekmujejo z motocikli, zelo umirjena na cesti, ali pa motocikla za na cesto sploh nimajo

Naj ti namignem, da so tudi tisti, ki na dirkališče gredo zgolj rekreacijsko, na cesti bolj umirjeni. Nekateri celo razmišljajo, da bi motocikla za cesto sploh ne bi (več) imeli.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti namignem, da so tudi tisti, ki na dirkališče gredo zgolj rekreacijsko, na cesti bolj umirjeni.

:yes: ....sem tudi sam prej non stop poskušal na cesti prit s kolenom dol, vendar ni uspelo....o dirkališčih sem mel mnenje, da pa to ni zame, da je nevarno.....bla bla bla....skratka po prvem obisku piste in ko so mi mojstri pokazali kako se stvari streže, hodil kolenčkat le še na dirkališče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti namignem, da so tudi tisti, ki na dirkališče gredo zgolj rekreacijsko, na cesti bolj umirjeni. Nekateri celo razmišljajo, da bi motocikla za cesto sploh ne bi (več) imeli.

D.

...točn to gre men po glavi zadnje dni...da bi za na cesto kej bl umirjenga nabavu,za na stezo pa cestaka mel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!