Skoči na vsebino

Po kolenu Vol. 2


chris

Priporočene objave

a gre kdo stavit, da začetnik na motorju v prvih 2 letih naredi več nevarnih napak in bolj ogroža druge kot nekdo ki zna če gre tu in tam na koleno?

koleno gor ali dol,ničkolikokrat sem v debati že povedal,da sem presrečen,da smo prežvel cajte mopedov...takrt brez nevemkakšne opreme,z vprašljivo vzdrževanimi motorji (premza?ah,sej bo že...) je blo res včasih precej bolj nevarno...kot zdej :hmm: al kva nej rečem

jaa,pa smo :topic:

šit hepns ol d tajm :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@chris: :slap:

sori, sm blont, dej mi raje nariši...

@PERVY: :worship:

@simonsi: glede same širine nisem prepričan če se sploh kaj poveča. Pri ENAKI hitrosti v ovinek boš moral brez presedanja motor bolj nagnit. Kje boš imel takrat glavo? (zgolj pametujem ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj varneje se pelješ, če skozi cel ovinek povečuješ pospeševanje... kar je sicer skregano z kmečko logiko, vendar drži .... torej skozi cel ovinek enakomerno navijat gas! S tem se prenese teža na zadnje kolo, ki v nagibu opravlja funkcijo krmiljenja motorja skozi ovinek...

... če seveda voznik te stvari obvlada... Če jih ne, je bolj varno, da sedi na motorju kot na konju ali biciklu in lepo turistično vozi pokonci čez ovinek ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, edina nevarnost ki jo jaz vidim pri kolenčkanju je ta, da se širna motorja "poveča" ker rider ob motorju sedi. In če preveč ob črti pelje je lahko neprijetno.

To je res edina nevarnost, ja ... da o silah na naležno površino pnevmatike itd. sploh ne govorimo ... ma pa ja de .... :D

PS: dam pa Pervyju seveda prav. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če seveda voznik te stvari obvlada... Če jih ne, je bolj varno, da sedi na motorju kot na konju ali biciklu in lepo turistično vozi pokonci čez ovinek ...  :OK:

Še dobro, da imamo v Sloveniji toliko poligonov, na katerih se voznik lahko te stvari varno nauči.:slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bi lahko isto rekla za butce, ki prihajajo ven s takimi budalaštinami (da je vožnja po kolenu in to po cesti, po nasprotnem pasu, varna, če se vidi naprej...) 

Tukaj si pa konkretno meni rekla, da sem butec, kar pa mi ni všeč. Sploh ne od osebe (vsaj tako pravijo), ki nima izpita in sploh ne ve, kako se vozi motor... :hmm:

Ni mi všeč, ni mi všeč... ker baje sploh nisem butec... :lol1: ...

Torej, kaj naj sploh napišem?! :hmm: Ah, tebi nič, ker sem v tvojih očeh butec. Če pa že... ko narediš izpit, pa pridi, te bom naučil vožnje po kolenu skozi pregleden ovinek po nasprotnem pasu... samo ti bom nekaj računal, recimo kot ena slaba kurba... za prijateljice "special price" oz. "offerta"... samo 100 EUR za pol ure... :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi kolenčkanje (presedanje bo bolj prav) čisto fajn in je tehnika, ki bi jo morali se navadit vsi, tudi "turistični" vozniki.vključno z mano :afro1: ...edino kar me je vedno motlo pri nekaterih, ki dovolj obvladajo motor je to, da začnejo vozit po cesti ko po pisti...prehitevanje u škarje, v nepregledne ovinke...večinoma imajo več sreče kot pameti, kljub čudovitemu obvladanju motorja. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater Gregs....maš pa drage inštrukcije  :slap:  :P

za prijatelje se vse "dogovori" :naughty:

@gorazd: Nič lažjega, pridi, pokazal ti bom :photo:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, zdej pa mamo ... Gregs je popizdu :friend1:

chris, še zmer mi ne gre u glavo, vožnja po nasprotnem pasu (koleno gor ali dol) je nevarna, pa čeprav je pregledno.

Torej je vsako prehitevanje nevarno?

:krneki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, očitno res ne štekate...

Še enkrat (pa dejte že enkrat prebrat in ne kr neki po svoje sklepat):

1. Kolenčkanje je osebna izbira posameznika. Meni ni všeč, mi je všeč pač turistična vožnja. In me boli karkolže za dirkanje in kolenčkanje in ostale "mačistične fore", ki jih izvajate.

2. Napisala sem tudi, da bi morali motoristi voziti samo po pistah oz. naj se še njim naredijo motoristične steze po državi - kot imajo kolesarji svoje. In ne bo toliko nesreč in vseh pizdarij, kot jih je zdej. S tem, k zalagate po nasprotnem pasu, ne ogrožate samo sebe, pač pa tudi druge. Če tega pač ne vidite, vaš problem.

3. Misty: boli me, a si blond al roza - ne znaš sprejet kritike oz. nasveta oz. drugega mnenja - pa ne samo Misty, pač pa večina tega motoforuma, ki so se na moje mnenje odzvali z direktnim napadom. Sem mislila, da je povsod svoboda govora in da človek pač lahko izrazi svoje mnenje, brez da se bodo neki "pametnjakoviči" nanj spravili s svojimi bedarijami.

4. Ja, bi napisala samo svoje mnenje in nato pustila, da vsak dela, kot želi ampak na provokacije se bom pač odzvala - z žaljenjem se tudi ne pride daleč. Vedno sem za normalen pogovor, konec koncev me boli K***** za to, kakor se boste vi odločil vozit. Pa še vedno vztrajam, da se motoristi spravijo s cest in ALI dobijo svoje proge ALI pa piste. PIKA!

5. ŠE vedno stojim za svojim mnenjem in mi ga ni problem zagovarjat, ker pač nisem po vetru - sem spoznala marsikoga, ki je raje tiho, kot da bi v obraz povedal, kar si misli, potem pa za hrbtom govoriči po svoje.

Tako. Vi veselo kolenčkajte, po možnosti po nasprotnem pasu in upajte, da se ne boste kdaj precenili in...

Jaz pa bom še vedno prispevala svoje mnenje in ga zagovarjala. In očitno bodo (vsaj tukaj, na tem forumu) vedno neka napadanja, ker prepotentni desci pač ne prenesejo kritike oz. drugačnega mnenja.

In Gregs - nikjer ne vidim moje opombe, da se karkoli nanaša nate osebno. Nikogar nisem omenila po imenu, ker se kazanja s prstom na osebo pač ne grem - mi je pod častjo ;) Samo v primeru, da se me direktno žali, bom pač tej osebi povedala svoje. Tožarjenja pa ne maram ;)

Samo vidim pa, kako nestrpni so nekateri do drugih, ki imajo drugačno mnenje :)

Pa kaj pol :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolenčkati ali ne kolenčkati... :hmm: To je sedaj vprašanje... :grim

Ne vidim zakaj se govori o kolenčkanju če je pa problem v hitrosti v ovinkih? :? Sej konec koncev bi bilo tudi brez kolena možno prehiteti tistega, ki je na kolenu... Pa bi po izgledu te debate tisti na kolenu bil norec... :)

Dejstvo, športni motorji dandanes zdržijo vožnjo po kolenu in še več. Če pa motorist nima toliko pameti, da pred takim početjem vsaj preveri cesto za raznorazne ''napake'' (pesek, olje, blato itd...) Potem pa tu nekako ni več problem hitre vožnje, problem je v tem da se človeku pač ne da storiti tisto malo za svojo varnost. In potem je tu še celo poglavje o precenjevanju lastnih sposobnosti... :fredy:

Če se pa človek, ki zna in ve da je cesta ql pelje po kolenu... Ne vem točno zakaj ne... Pač uživa... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober dan

sem nov na forumu in mam MZ 125,zato bi vas nekaj prašal. ful me boli hrbet in odločam se med jogijam dormeo in lineaflex,model ortopedicco. glede na to,da je dormeo uporabljal tudi martin strel,se mi zdi da more bit jako dobr jogi.

hvala za nasvete

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, očitno res ne štekate...

Še enkrat (pa dejte že enkrat prebrat in ne kr neki po svoje sklepat):

se ti ne zdi malo čudno da te noben kao ne razume?

1. Kolenčkanje je osebna izbira posameznika. Meni ni všeč, mi je všeč pač turistična vožnja. In me boli karkolže za dirkanje in kolenčkanje in ostale "mačistične fore", ki jih izvajate.

Če je tebi na zadnjem sedežu všeč turistična vožnja povej to svojemu šoferju in ne obremenjevat drugih s tem. Ker nas ne zanima.

Če ti dirkanje, vožnja po kolenu in ostale kao "mačistične fore" ne leži in ni v tvoji domeni, še ni potrebno vihati nosu. Tudi meni dol visi za Oprah, Jerryja in ostala sranja ki so načeloma bolj v ženski domeni.

2. Napisala sem tudi, da bi morali motoristi voziti samo po pistah oz. naj se še njim naredijo motoristične steze po državi - kot imajo kolesarji svoje. In ne bo toliko nesreč in vseh pizdarij, kot jih je zdej. S tem, k zalagate po nasprotnem pasu, ne ogrožate samo sebe, pač pa tudi druge. Če tega pač ne vidite, vaš problem.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

daj tole še enkrat preberi...

da ti izpostavim dvoje:

- motoristi bi morali voziti samo po pistah

- motoristom bi morali narediti motoristične steze, podobno kot imajo kolesarji svoje

In daj si že dopovedat da je nasprotni pas, kadar je prazen, VAREN.

3. Misty: boli me, a si blond al roza - ne znaš sprejet kritike oz. nasveta oz. drugega mnenja - pa ne samo Misty, pač pa večina tega motoforuma, ki so se na moje mnenje odzvali z direktnim napadom. Sem mislila, da je povsod svoboda govora in da človek pač lahko izrazi svoje mnenje, brez da se bodo neki "pametnjakoviči" nanj spravili s svojimi bedarijami.

Sprejel sem tvoje mnenje ki je bilo izraženo bolj v obliki kritike in starševskega nasveta. Na tvoj post nas je par podalo drugačno mnenje, po tem pa si zavzela stališče da te ne razumemo, da smo postavljaški, pametnjakoviči itd.

Kdo ima sedaj težave z sprejemanjem drugačnega mnenja?

Verjemi, da z mojega vidika ti pišeš bedarije. In če besede Gregsa (ki jih nisi komentirala) držijo, sploh ne vem zakaj na tak način vseskupaj komentiraš če pa nimaš niti izkušenj z vožnjo motorja.

4. Ja, bi napisala samo svoje mnenje in nato pustila, da vsak dela, kot želi ampak na provokacije se bom pač odzvala - z žaljenjem se tudi ne pride daleč. Vedno sem za normalen pogovor, konec koncev me boli K***** za to, kakor se boste vi odločil vozit. Pa še vedno vztrajam, da se motoristi spravijo s cest in ALI dobijo svoje proge ALI pa piste. PIKA!

kake provokacije neki? kot že rečeno, vsak je napisal svoje mnenje. Če ti to vidiš kot provokacijo, tvoja stvar.

In še vedno mi je smešno kake bedarije pišeš. Motoriste bi spravila dol s cest? :kva2:

5. ŠE vedno stojim za svojim mnenjem in mi ga ni problem zagovarjat, ker pač nisem po vetru - sem spoznala marsikoga, ki je raje tiho, kot da bi v obraz povedal, kar si misli, potem pa za hrbtom govoriči po svoje.

Tako. Vi veselo kolenčkajte, po možnosti po nasprotnem pasu in upajte, da se ne boste kdaj precenili in...

vedno stojim za svojimi besedami, je pa res da mojih postov kot je tale ne boš zasledila dosti na MSju ker se mi enostavno ne da nabijat o tem. Slučajno imam čas zdele :D

In spet govoriš o precenjevanju. A na svojem pasu se pa ne moreš precenit? Spet krneki.

Jaz pa bom še vedno prispevala svoje mnenje in ga zagovarjala. In očitno bodo (vsaj tukaj, na tem forumu) vedno neka napadanja, ker prepotentni desci pač ne prenesejo kritike oz. drugačnega mnenja.

In Gregs - nikjer ne vidim moje opombe, da se karkoli nanaša nate osebno. Nikogar nisem omenila po imenu, ker se kazanja s prstom na osebo pač ne grem - mi je pod častjo ;)  Samo v primeru, da se me direktno žali, bom pač tej osebi povedala svoje. Tožarjenja pa ne maram ;)

Samo vidim pa, kako nestrpni so nekateri do drugih, ki imajo drugačno mnenje :)

Pa kaj pol :P

LP

sem si še enkrat prebral poste in nisem zasledil da bi te kdo žalil oz. da bi bil kdo nestrpen. Če se pa nekdo ne strinja s tabo pa ne prec za žalitev vzet :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, očitno res ne štekate...

Še enkrat (pa dejte že enkrat prebrat in ne kr neki po svoje sklepat):

1. Kolenčkanje je osebna izbira posameznika. Meni ni všeč, mi je všeč pač turistična vožnja. In me boli karkolže za dirkanje in kolenčkanje in ostale "mačistične fore", ki jih izvajate.

2. Napisala sem tudi, da bi morali motoristi voziti samo po pistah oz. naj se še njim naredijo motoristične steze po državi - kot imajo kolesarji svoje. In ne bo toliko nesreč in vseh pizdarij, kot jih je zdej. S tem, k zalagate po nasprotnem pasu, ne ogrožate samo sebe, pač pa tudi druge. Če tega pač ne vidite, vaš problem.

3. Misty: boli me, a si blond al roza - ne znaš sprejet kritike oz. nasveta oz. drugega mnenja - pa ne samo Misty, pač pa večina tega motoforuma, ki so se na moje mnenje odzvali z direktnim napadom. Sem mislila, da je povsod svoboda govora in da človek pač lahko izrazi svoje mnenje, brez da se bodo neki "pametnjakoviči" nanj spravili s svojimi bedarijami.

4. Ja, bi napisala samo svoje mnenje in nato pustila, da vsak dela, kot želi ampak na provokacije se bom pač odzvala - z žaljenjem se tudi ne pride daleč. Vedno sem za normalen pogovor, konec koncev me boli K***** za to, kakor se boste vi odločil vozit. Pa še vedno vztrajam, da se motoristi spravijo s cest in ALI dobijo svoje proge ALI pa piste. PIKA!

5. ŠE vedno stojim za svojim mnenjem in mi ga ni problem zagovarjat, ker pač nisem po vetru - sem spoznala marsikoga, ki je raje tiho, kot da bi v obraz povedal, kar si misli, potem pa za hrbtom govoriči po svoje.

Tako. Vi veselo kolenčkajte, po možnosti po nasprotnem pasu in upajte, da se ne boste kdaj precenili in...

Jaz pa bom še vedno prispevala svoje mnenje in ga zagovarjala. In očitno bodo (vsaj tukaj, na tem forumu) vedno neka napadanja, ker prepotentni desci pač ne prenesejo kritike oz. drugačnega mnenja.

In Gregs - nikjer ne vidim moje opombe, da se karkoli nanaša nate osebno. Nikogar nisem omenila po imenu, ker se kazanja s prstom na osebo pač ne grem - mi je pod častjo ;)  Samo v primeru, da se me direktno žali, bom pač tej osebi povedala svoje. Tožarjenja pa ne maram ;)

Samo vidim pa, kako nestrpni so nekateri do drugih, ki imajo drugačno mnenje :)

Pa kaj pol :P

LP

Chris,

Štekajo, štekajo ampak to so koleno drsalci, ki obvladajo u nulo, tebi pa je tehnika neznana in zato prvič; fantje ne bodo sprejeli tvojih nasvetov in bodo žive hudobe drugič; pa se boš ti samo še bolj razburila.

Se pa s tabo popolnoma strinjam. Vožnja po kolenu je za na pisto! .)

Frajerji k drsate po cesti pa takole (pa sem bil tudi jest kriv tega greha!)...

Fora je u tem, da ko se presedeš nagneš in drsaš s kolenom taco in komolcem moraš ta ovink po tej liniji tut suvereno odpeljat. Če se ti kej nepredvidenega pripeti lahko en K$#&C popravljaš - bo sam še tresk bum in nasvidenje.

Sam moje skromno mnenje... :hmm:

Seveda pa se bo zdaj en najdu k bo superman pa bo začel kako lohk naenkrat nazaj u sedlo skočiš pomanjšaš nagib, rukneš u drugo stran pa mim drevesa pa po potoku pa nazaj na cesto... :whistle:

Chris ti pa kr po pameti in turistično vozi če ti je to kul, ker je to tut čist uredu.

Življenje ma pa itak vsak sam eno... :hmm:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chris,

Štekajo, štekajo ampak to so koleno drsalci, ki obvladajo u nulo, tebi pa je tehnika neznana in zato prvič; fantje ne bodo sprejeli tvojih nasvetov in bodo žive hudobe drugič; pa se boš ti samo še bolj razburila.

Se pa s tabo popolnoma strinjam. Vožnja po kolenu je za na pisto! .)

Frajerji k drsate po cesti pa takole (pa sem bil tudi jest kriv tega greha!)...

Fora je u tem, da ko se presedeš nagneš in drsaš s kolenom taco in komolcem moraš ta ovink po tej liniji tut suvereno odpeljat. Če se ti kej nepredvidenega pripeti lahko en K$#&C popravljaš - bo sam še tresk bum in nasvidenje.

Sam moje skromno mnenje... :hmm: 

Seveda pa se bo zdaj en najdu k bo superman pa bo začel kako lohk naenkrat nazaj u sedlo skočiš pomanjšaš nagib, rukneš u drugo stran pa mim drevesa pa po potoku pa nazaj na cesto... :whistle:

Chris ti pa kr po pameti in turistično vozi če ti je to kul, ker je to tut čist uredu.

Življenje ma pa itak vsak sam eno... :hmm:

Ne morm vrjet; pa so le razmišljujoči in normalni ljudje na forumu, ki ne samo da znajo sprejeti drugo mnenje ampak znajo tudi svojega povedat brez enih predsodkov in izpadov.

Misty, tebi pa itak tudi besede ne več - mi je pod častjo trobit eno in isto, pa še izguba časa.. <_< Ko boš pa spoznal, kaj je normalen pogovor in izražanje stališča, se pa javi, pa bova razglabljala..

Pa še vedno velja: MOTORISTE DOL S CEST, kolenčkanje prepovedat, pa vsakmu mulcu, k ma prevelik ego, prepoved (doživljenska) izpita za motor. Kok bi vas blo brez :grim

Konec in pika :P

Popravljeno . Popravil chris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o buh kam je tu pršlu, še malo bo zaklenjeno kukr ride :slap:

NEHEJTE OŠTJA :angry2: k bo zaklenjen ceu motosvet če boste šli tku naprej :fredy: .... Chris ja??? :? In ostali jodlarji k odgovarjate :P Nej živi v svojem prepričanju.

K jo bom vidu na cesti pa se bom lepo nagnu in malenkost dvignu koleno d ne bo drajsalo, d ne bom izpadu norc pr njej :blush: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ti bom nekaj računal, recimo kot ena slaba kurba... za prijateljice "special price" oz. "offerta"... samo 100 EUR za pol ure...  :P  :D

Daj mi pošlji PM, pa ti dam naslov kake dobre kurbe za manj kot 100EUR. Gre tud na kolena (da ne bo čist OFF TOPIC)! :naughty:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še vedno velja: MOTORISTE DOL S CEST, kolenčkanje prepovedat, pa vsakmu mulcu, k ma prevelik ego, prepoved (doživljenska) izpita za motor. Kok bi vas blo brez  :grim

Ma jst sm mislila, da si ti tud motoristka :hmm: In če si, kje se ti voziš? U krogu, po stanovanju, kjer je bol varno :slap: Ker, če ne spadaš med motoristke, poglej za kak forum, kjer pišejo od kvačkanja ali kuhanja, tisti so bol varni... :yes: Al je spet tu debata kdo je pravi motorist in motorist je samo tisti, ki pelje po kolenu in tisti dol s ceste :? al tud usi ostali :? Ma jst ne štekam :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še vedno velja: MOTORISTE DOL S CEST, kolenčkanje prepovedat, pa vsakmu mulcu, k ma prevelik ego, prepoved (doživljenska) izpita za motor. Kok bi vas blo brez  :grim

Konec in pika :P

Kaj pa če bi avtomobiliste dal dol s ceste i vsakmu k ma prevelik ego, prepovedali izpit ? Mal :topic: ampak se nisem mogel zadržat :whistle:

Osebno nimam nič proti vožnji na koleno.....ko voli nek izvoli, sam ko grem jst mimo naj se svojega dela ceste drži :grim

Aja..pa še neki...ni potrebna zmeri ne vem kakšna hitrost,da se brusi koleno po cesti :naughty:

naj me popravijo tisti k kolenčkate,če sem se zmotil :blush:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da imamo v Sloveniji toliko poligonov, na katerih se voznik lahko te stvari varno nauči.:slap:

D.

Nujni glih niso ... Če ma pa kdo par deset milijonov za investirat, pa je motorist po duši, bi pa lohk naredu kaj, ... da ne bo to večni očitek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujni glih niso ... Če ma pa kdo par deset milijonov za investirat, pa je motorist po duši, bi pa lohk naredu kaj, ... da ne bo to večni očitek ...

Ko bom velik in bom imel svojo službo pa plačo, bom šparou in naredu dikrališče kukr je u Mugellu :OK: Štartnino pa prosim nakažite kej hmali k mam full zasedeno že v naprej... Sprejemam na TTR: ...... :lol1:

sym, za par deset miljonu, boš edino papirje zrihtu in zemljo ogledu, d ne govorim kupu... pa spremenu namembnost v gradnjo... davki, ojejej, že če NG pogledam k so zdej davke na nepozidane zazidalne parcele udarli :wacko: :wacko:

Nč ne bo, še bomo po pločnikih drsali kolena, d bo naša Chris varno peljala po cesti O:-)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pade visoka sedmica na lotu (tko da ne bom pogrešal tistih 80mil SIT ) svečano prisegam,da bom dal prispevek za dirkališče :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!