Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

sam neki me zanima...

1.

država nič ne more...ok ne more več nižati trošarin....kaj pa Petrol...a oni tok drago kupujejo in če, zakaj...sej konckoncev so borze in če lahko luksemburški ,,Petrol,, prodaja polcenejši bencin in še vedno dela profit potem je s tem našim monopolistom nekaj hudo narobe. Oz. a mi lahko en razloži to foro, da se ne da nič narest...da tako pač je...konec leta bom brala o strašnem dobičku izrednouspešne naftne družbe in o izplačanih nagradah, dobrih plačah itd...petrola valada.

2.

Kakšen je postopek pridelave biodizla iz oljne repice? En Slovenc (se ne spominjam kdo) pridela 5000 l dnevno in vse mu odkupi Petrol če po takih cenah bo najbogatejši evopejec do konca leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Držana NOČE, ne da ne more. S tem ko Petrol kupuje dražje, imajo lahko oni višjo trošarino in davek - večji odstotek jim pade v žep. $$$

2. Blagor se njemu. Še bogatejši bo tisti, ki bo začel izdelovati avtomobile na vodo. In BTW to je mogoče. No ne ravno na vodo ampak na vodik in kisik, ki sta sestavine vode. www.ballard.com Tako rekoč si gorivo narediš lahko sam doma. In zakaj to še ni na tržišču? Preprosto, ker je prevelik trg z nafto in nas bodo obirali dokler nas bodo lahko. :slap:

Še najbolj pa se lahko zamislijo tisti, ki se z avtomobilom SAMI vozijo v službo vsak dan. Tudi, ko je lepo vreme in kurijo 10l/100km za popoln prazen nič. Zato da vozi s sabo vso tisto kletko in sedeže in eno tono ali več pločevine. Gužva v mestih vsak dan večja in bolj kot ne se ne vozijo ampak cijazijo in čakajo v kolonah. Profit in pol. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler bo v nadzornem svetu Petrola sedala :SS Adrijana Starina Kosem ki si polni vse svoje luknje z državnim denarjem bo še slabše,pa ne samo s Petrolovim tud ROG je spravila na tla pa 3 milione mark pokasirala,pa v Merkatorju drkari,pa še na par koncih

jo je pa Janša nastavu kot paradno napadalko iz ministrstva za gospodarstvo...gospa zna na prefinjen način krasti pod okriljem države

rezultati so jasni plačujemo navadni reveži s svinjskimi podražitvami :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno je danes po črpalkah :slap:

Na poti iz dravograda smo do prebolda iskal črpalko, kjer ne bomo čakal pol ure.. na koncu smo tankal na vranskem, ker smo bli že na hlapih.. useeno čakal :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je postopek pridelave biodizla iz oljne repice? En Slovenc (se ne spominjam kdo) pridela 5000 l dnevno in vse mu odkupi Petrol če po takih cenah bo najbogatejši evopejec do konca leta.

kolkor vem sodobnim dizlom odsvetujejo uporabo biodizla .) niti garancije ti ne priznajo :nono: po kakovosti ja je :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Blagor se njemu. Še bogatejši bo tisti, ki bo začel izdelovati avtomobile na vodo. In BTW to je mogoče. No ne ravno na vodo ampak na vodik in kisik, ki sta sestavine vode. www.ballard.com Tako rekoč si gorivo narediš lahko sam doma. In zakaj to še ni na tržišču? Preprosto, ker je prevelik trg z nafto in nas bodo obirali dokler nas bodo lahko.  :slap:

Kako pa si narediš gorivo (tekoči vodik) doma?

Po moje to ni tako enostavno in marketing seveda predstavlja samo svetlo stran medalje - kaj pa pridobivanje vodika? A je poceni? A je 'čisto'? Dvomim...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar tankal na tuševi črpalki v Mariboru.Čakal pol ure,tankal obe vozili, skupaj z tuševimi kuponi prišparal cca. 1300 sit.Nekaj je(v pol ure se nikoli nisem zasluzil jurjatristo)

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V večernih urah sem se znajdel na črpalki. Napumpal gume in glej ga zlomka - avtov je bilo kot tam nekje 82 godine.. V navalu pri-varčevanja sem še sam dolil nekaj litrov. Pri-varčeval nisem nič,ker je v bližini --gostilna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je omenil Ameriko.Tam je bencin več kot 3x cenejši, kot pri nas(ko sem bil nazadnje (2003) je bila galona 1,16 USD.

Sicer pa imajo v Los Angelesu (pa verjetno tudi drugje po velemestih) zanimiv način stimulacije vožnje v dvoje. Skozi LA gre 6-pasovnica. Na desnih 4-ih pasovih je hitrost omejena na 40 mph, na levih dveh pa na 55 mph. Vendar sta leva pasova (tahitra) namenjena samo avtom, v katerih sta najmanj dve osebi.

Pa ne daj bože, da te policaji dobijo, da sam blefiraš po levem pasu. Kazen je 1000 USD (kot,če,npr. vržeš smet iz avta)

Verjetno bodo podražitve ,slej kot prej tudi pri nas prisilile voznike, da bomo malo bolj "šparavni".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...ne bo pršlo kar tako enostavno do tega biodizla in drugih virov. Naftni lobij ne bo dovolil tega...ubistvu so vsi ti motorji že skoraj popolnoma razviti, vendar naftarji ne dovolijo da se uporabljajo :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak nismo pretirano...  .) ...bodi pošten...  :P

Dramatiziram, no :whistle:

No.. sicer samo par minut, amapk smo mel kar srečo .)

Cist mal sva :topic:

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so po moje buče saj glede na tako veliko povišanje cen ni nikjer zaslediti nobenega članka na to temo (finance, 24ur, siol.....)

Valda, da ne, ker je do 19:00 veljal embargo na objavo podražitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega nihče ne more napovedati.

verjamem... zanimivo mi je blo samo to, da mi je za to podražitev povedal 2 dni prej, sicer je rekel da bo šlo gor za 14sit... je blo pa blizu.. zato skorajda verjamem da ima prav... vem pa da je težko oz. nemogoče napovedati take stvari... sicer pa... bomo videli... upam da ni imel prav :unsure:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: Nove cene tekočih goriv:

95-oktanski bencin: 254 SIT/l

98-oktanski bencin: 266,70 SIT/l

Dizelsko gorivo: 238,90 SIT/l

Kurilno olje: 155,20 SIT/l

To je največja podražtev naftnih derivatov doslej! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa si narediš gorivo (tekoči vodik) doma?

Po moje to ni tako enostavno in marketing seveda predstavlja samo svetlo stran medalje - kaj pa pridobivanje vodika? A je poceni? A je 'čisto'? Dvomim...

D.

Z elektrolizo vode? Ni nujno da je utekočinjen.

Pridobivanje vodika sila enostavno. Elektroliza ali kot stranski produkt v kemijskih tovarnah. Še več bi ga dobil iz bencina. No saj v avtomobilu ti tako ali tako izgoreva vodik. Kisika pa imamo na pretek v zraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin in ostali naftni derivati so DEFINITIVNO prepoceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zakaj to trdim.....

Sam poglejte zjutraj po avtomobilih......blazna redkost sta DVA v avtomobilu!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin in ostali naftni derivati so DEFINITIVNO prepoceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zakaj to trdim.....

Sam poglejte zjutraj po avtomobilih......blazna redkost sta DVA v avtomobilu!!!!!!!

Definitivnoi je res, res pa je tudi, da je bencin prepoceni glede na ostale države EU.

Po moje bo do konca leta tam nekje cca 300 SIT/l in to bo približno taprava cena.

:BUA: :SS

Tako je življenje. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin in ostali naftni derivati so DEFINITIVNO prepoceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zakaj to trdim.....

Sam poglejte zjutraj po avtomobilih......blazna redkost sta DVA v avtomobilu!!!!!!!

blazna redkost sta tudi dva na motorju... :grim dej nehaj klimbrič poj pa voz soseda na šiht k se drgač ne moreta v lajfu :grim

pa motor poj tud rab stalno še enga zadaj vozit.. :grim saj je poraba pr nekaterih motorjih enakovredna celo večja kot pri avtomobilih srednjega razreda

:nono: ne men pet koga bom vozu če pa ga mi pa pokažte tistega ki bo odprl DENARNICO pa kj prmaknu zravn :slap: preklet mal jih je takih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bencin prepoceni glede na ostale države EU. 

SEVEDA...sploh na višino plač večine. :grrr

dva v avtu?...vsak večer grem k fantu...a gre še kdo z mano.....največ 4 prostovoljce rabim :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blazna redkost sta tudi dva na motorju... :grim dej nehaj klimbrič poj pa voz soseda na šiht k se drgač ne moreta v lajfu :grim

pa motor poj tud rab stalno še enga zadaj vozit.. :grim saj je poraba pr nekaterih motorjih enakovredna celo večja kot pri avtomobilih srednjega razreda

:nono: ne men pet koga bom vozu če pa ga mi pa pokažte  tistega ki bo odprl DENARNICO pa kj prmaknu zravn :slap:  preklet mal jih je takih :grim

Veš dragi moj......v lepih starih časih, ko je bilo benza nadvse malo....in smo se šli redukcije, pa varčevanje na vsakem koraku...pa naj stane kolikor hoče......so si naši vrli oblastniki izmislili ene par inovacij za varčevanje in ekonomično izrabo bencina........PAR-NEPAR....BONI.......pa mi ne boš verjel, kako hitro so se imeli sosedi radi........!!!!!!!

Napovedujem obdobje dobrososedskih odnosov in medsebojne ljubezni!!!!! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predobro sem občutil par-nepar :grim

pa bone tudi :grim mislim da je alternativa tudi plinski pogon...če kdo kaj ve naj napiše ali odpre novo temo

namreč ko so bili boni smo se vozili na plin..samo kaj takrat so bili avti z vplinjači danes pa druga tehnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!