Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Trosarine dol,cene gor :?    Aaajaaaa......sej smo v Sloveniji :slap:

To si pa zelo lepo povedal :OK:

A lahko mogoče sam kdo razloži, kaj država-parlament dosežeta s tem ko znižata trošarine, in koliko bi bili potem naftni derivati, če do tega nebi prišlo :?

Že vnaprej hvala za odgovore!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goriva so še vedno prepoceni... :grim

Furamo se tja v tri krasne,

Zemlja se duši v izpuhu,

in moja soseda se še vedno z avtom vozi v 500m oddaljeno trgovino.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno, da se Američani s svojimi ˝varčnimi˝ vozili vozijo s pol zastonj bencinom  :SS

Mormo še mi Irak napast, pa bo pr nas tut cenej bencin .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mormo še mi Irak napast, pa bo pr nas tut cenej bencin  .)

Vsak nepotreben "napad" 1$ več po sodčku .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goriva so še vedno prepoceni...  :grim

Furamo se tja v tri krasne,

Zemlja se duši v izpuhu,

in moja soseda se še vedno z avtom vozi v 500m oddaljeno trgovino.

:OK:

In ko se vrne iztovarja gajbo tega in gajbo onega, pralna sredstva po 5 kg, šteko tega in drugega... z lahkoto bi vse to ekološko neoporečno pripeljala v šajtrgi!

Ija... seveda! :yes:

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se vrne iztovarja gajbo tega in gajbo onega, pralna sredstva po 5 kg, šteko tega in drugega... z lahkoto bi vse to ekološko neoporečno pripeljala v šajtrgi!

Ija... seveda! :yes:

VeRonika

Če bi šla v take nakupe, bi šla samo nekajkrat na leto, tko pa gre najbrž nekajkrat na teden

Mam tud jaz take sosede, še večji absurd pa se mi zdi tole:

Ljudje gredo trimčkat, pa ne da bi šli od doma lepo peš, ne oni se morajo 500 metrov daleč z avtom pripeljat potem pa eno uro ali več trmčakajo po hosti. Ne vem, a jih je sram od doma iti v špotrni opremi( da jih ne bi kdo videl), a kaj drugega.

Sicer pa še šele zdaj spoznavam, kako lepo je kam iti s kolesom (ali včasih zmotorjem), sploh če ni daleč oziroma če veš da boš imel težave in sitnosti s parkiranjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo.. spet je par tolarjev dražji... kmalu bomo hodili tankat v italijo :hmm: :angry2: :angry2:

kdaj se bodo plače dvignile za 10% ?????????????? :eek: :? :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo.. spet je par tolarjev dražji... kmalu bomo hodili tankat v italijo :hmm:  :angry2:  :angry2:

kdaj se bodo plače dvignile za 10%  ?????????????? :eek:  :?  :angry2:

em.. ja mariborčani pa na BB [tezno] :P

da bi se plače dvignile za 10% :? :blink: ql :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno, da se Američani s svojimi ˝varčnimi˝ vozili vozijo s pol zastonj bencinom  :SS

Baje so večji porabniki kot Evropa in Azija skupaj! :xx: Tam imajo galono za 1.8 usd :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi šla v take nakupe, bi šla samo nekajkrat na leto, tko pa gre najbrž nekajkrat na teden

Mam tud jaz take sosede, še večji absurd pa se mi zdi tole:

Ljudje gredo trimčkat, pa ne da bi šli od doma lepo peš, ne oni se morajo 500 metrov daleč z avtom pripeljat potem pa eno uro ali več trmčakajo po hosti. Ne vem, a jih je sram od doma iti v špotrni opremi( da jih ne bi kdo videl), a kaj drugega.

Sicer pa še šele zdaj spoznavam, kako lepo je kam iti s kolesom (ali včasih zmotorjem), sploh če ni daleč oziroma če veš da boš imel težave in sitnosti s parkiranjem.

Tudi to je res. Če samo pogledam naš preljubi Evropark, Citypark, Mercator, Proserator itd. Nekateri ljudi očitno niti ne vedo, čemu služijo parkirni prostori, saj se pripeljejo direktno pred vhod. Če bi bila avtomatska vrata širša in nosilnost dvigala večja bi lahko v Mariboru odprli prvi Drive in Interspar! Drugi primer je recimo iz Rožne doline, ko se zjutraj peljem po Tivoliju s kolesom (!), pa taka gužva pod podvozom, da ji ni konca :slap: Pa si mislim: "Da se vam da..." :grrr Ko sem verjetno prej iz Šiške do Biotehniške, kot pa on iz Rožne doline do centra. Njihov zagovor je verjetno, da si je že tolikokrat rekel, da bo šel s kolesom ali avtobusom, pa se zmeraj prepozno vstane. Pol pač naj plačuje tistih dodatnih 20.000sit na mesec za bencin, ki ga stane za vožnjo do mesta in nazaj + parkiranje. Država bi pa tudi mogla kaj naredit, za večjo uporabo dvokolesnikov (nižje zavarovalnine itd.). Ampak, seveda, zakaj bi, če pa je solastnik Petrola :huh: Je bil predlog o zaprtju centra za avtomobile, pa očitno ni bilo kruha iz te moke. Skratka, po nekaterih napovedih naj bi leta 2015 liter bencina stal okoli 1000sit. Treba bo nabavit Priusa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo s temi oktani, meni deluje vedno enako, al na 95 al na 100 oktansko...... :hmm:

Popravljeno . Popravil viggen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, po nekaterih napovedih naj bi leta 2015 liter bencina stal okoli 1000sit. Treba bo nabavit Priusa  :OK:

zakaj pa?? lahko bo cenejši kot sedaj..... kar se tiče naftnega trga se pa res nič ne ve kako bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražja ko je nafta, bolj so ji konkurenčni alternativni (čistejši) veri energije. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa?? lahko bo cenejši kot sedaj..... kar se tiče naftnega trga se pa res nič ne ve kako bo..

Ne bo cenejši nikoli več. Mogoče za par tolarjev, ampak cena bo spet hitro zrastla. O tem so imeli predavanje na fakulteti za promet. Cena 1000 tolarjev na liter leta 2015 je pa ocena optimistov. Potem veš, kje smo realisti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo cenejši nikoli več. Mogoče za par tolarjev, ampak cena bo spet hitro zrastla. O tem so imeli predavanje na fakulteti za promet. Cena 1000 tolarjev na liter leta 2015 je pa ocena optimistov. Potem veš, kje smo realisti  <_<

ja ja prometna... na ekonomski fakulteti bi spet kaj drugega pogruntali

... na tisti fakulteti, ko sm pa js imamo tudi svojo zgodbico o surovinah in ekonomiji le teh... :doze:

mislim da nima smisla karkoli napovedovat... nahajališč je še kr nekaj (znanih).. ko se bo našel interes in denar za vrtanje kakšne luknje se bo še marsikaj spremenilo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a se bo kdo nehal voziti, ker se je bencin podražal... :topic:

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo pri cca isti plači bencin jurja, se bom nehal vozit (seveda, če ne bodo takrat motorji na alternativni pogon :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!