Skoči na vsebino

T2 hitri širokopasovni dostop


Priporočene objave

hja,sem-pr prjatlih pa prek umts-a... :whistle:

ne poznam njihove pogodbe :BUA: skljicuj se na tvoja pisma in jim j... m... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem si poleg interneta in telefonije dal priključiti še televizijo. Sliko sem priključil iz STB-ja na TV preko RGB SCART kabla in slika je dobra. Tudi zvok je dober. Na voljo je 130 TV programov in 12 Radijskih. Sem jih tudi obvestil, da pri radijskih programih vključijo kakšen screensaver, ker pri predvajanju radia prikazije statično sliko napisa programa in zvočniček. Taka statična slika ti vsekakor naredi burn-in na CRT-ju.

Fino je tudi, ker imaš za večino programov možnost pregleda sporeda s pritiskom tipke in trajanje trenutnega programa.

Danes še napeljem mrežni kabel po cevi, kjer je koaksialc (VDSL modem je v kabinetu, TV pa v dnevni sobi) in potem se poslovim od Telesmeha, ki zaračuna 3900SIT za 60 programov.

Tukaj stane to 3kSIT, pa še 5 ali 6 adult programov imaš zastonj :OK:

Edit: Aja, Discovery-jev je ene 5, VH1 sta dva (meni je priljubljen VH1 Classics) itn.

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino je tudi, ker imaš za večino programov možnost pregleda sporeda s pritiskom tipke in trajanje trenutnega programa.

če govoriš o Siol Tv...na kaj tukaj misliš? na TTX?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mam to ja.

Misli pa na T-2.

Ni pa TTX. Zdej je bi amino nadgrajen in lahko pregledujes spored kar na aminotu. Pa vsakic ko gres na dolocen kanal ti pokaze kaj se vrti pa kolk casa bo se. Ful dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mam to ja.

Misli pa na T-2.

Ni pa TTX. Zdej je bi amino nadgrajen in lahko pregledujes spored kar na aminotu. Pa vsakic ko gres na dolocen kanal ti pokaze kaj se vrti pa kolk casa bo se. Ful dobr.

No sosed povej kolk časi si čakal priklop in koliko ti vleče VDSL

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pa TTX. Zdej je bi amino nadgrajen in lahko pregledujes spored kar na aminotu. Pa vsakic ko gres na dolocen kanal ti pokaze kaj se vrti pa kolk casa bo se.

uber kul.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ISP je T-2, moja VDSL linija pa premore zmerjeno 50Mbit/s downstreama :eek: Je pa res, da sem v novogradnji, 300m stran od centrale in da so bile ob gradnji iz centrale v blok potegnjene nove žice + znotraj bloka je UTP napeljava za telefonsko linijo :OK:

Aja, pa še en info. Ker sem bil priklopljen na začetku januarja, sem imel še star VDSL modem in tisti veliki modri switch, ki mu rečejo Vood. Zdaj imajo en sam modem, ki je hkrati tudi switch - torej tisto kaj je bilo prej dvoje škatel, je zdaj ena sama, v samem VDSL modemu -> manj kablovja, manj škatel, manj porabe elektrike, manj segrevanja, več prostih vtičnic.

Dobivajo pa tudi nove Pattone, to je IP -> ISDN konverter (imam ISDN telefon). Originalni Patton je potreboval 2 napajalnika. Enega za napajanje konverterja in enega za napajanje ISDN telefona. Novi Pattoni imajo samo en napajalnik, ki napaja oboje. Še ena vtičnica več prosta. :)

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol sm poslal pošto prvič,da bi se rad odjavil

pol sm poslal pošto drugič, da bi se rad odjavil

No, jaz sem jim pa vse skupi nesel v njihovo "poslovalnico" v Črnučah. Najprej sem jih mislil še v 3 PM poslati in jim pojebati vse po spisku, samo so se "odgovorni" zavarovali tako, da imajo svoje prostore v I. nadstropju kamor navadni smrtniki nimamo vstopa. V pritličju sta strankam namenjeni dve študentki - njih je pa brezveze napizdevat (jih je že en pred mano 20 minut kurcal), ker sta pri celi svari še najmanj krivi. Najprej je začela z nastopom v imenu MI T2, pa sva hitro ugotovila, da je to brezveze.

Malo več kot dva meseca smo gledali kocke, slika se je zatikala, po 5 krat na uro je vrglo ven vse skupaj, pa so rekli ja bo treba resetirat modem, pa počakat pet minut. Internet ni delal od prvega dne.

Po njihovem nasvetu smo po celi hiši vlekli nove kable, pa ni bilo nič boljše.

Kar naprej so po telefonu odgovarjali, da bodo zadevo posredovali tehnikom.....

Napisal sem pritožbo, pa so takoj odgovorili, da je ne morejo obravnavati, ker ni bila podpisana (pritožbo se jim mora poslati po faxu). So dobili podpisano pritožbo pa nič. Prišla je le nova položnica.

Danes je točno 14 dni od takrat, ko sem jim vse skupaj nesel nazaj in jih odjavil. V nabiralniku nobene pošte od T2 s kakšnim pojasnilom, opravičilom. Ob moji odjavi so na "na njihov" zapisnik dopisali, moja vprašanja, kako bo s plačilom za vlečenje kablov po hiši, kdo bo odgovrajal za zavajanje, ker so ob "preverki" pred odobritvijo priklopa obljubili, da bo vse delalo.

Drugi teden, ko bom imel več časa bom zadevo podrobno opisal.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošlji mail direktorju - matevz.turk@t-2.net

povej, da jih boš dal v cajtenge

jaz ti pa lahko zrihtam, da bo štorija objavljena v časopisu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošlji mail direktorju - matevz.turk@t-2.net

Pritožba se po njihovih PS, lahko pošlje le priporočeno ali pa po fakxu (podpisana seveda).

V vseh primerih so bile pritožbe naslovljene na direktorja osebno. Od prve je minilo kar precej časa, pa ni nobenega odgovora.

povej, da jih boš dal v cajtenge

Pa še kam drugam. Mu je bilo vse lepo razloženo v pritožbi.

jaz ti pa lahko zrihtam, da bo štorija objavljena v časopisu

Glede na tvoje prispevke v topicu servis za Peugeota, te ne jemljem resno.....

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kako je sedaj z tem T2 ???

Arnes (LJ kabel) mi je potekel.......

glede na ponudbo bi vzel vse 3 stvari....

torej telefon(cca 1000 sit ceneje),

TV (cena je tam tam, glede programov...jih je več) in

internet( cca 1000 sit ceneje in hitrost x 2 napram sedanji)

Doma sem v spodnji šiški -LJ (pivovarna union) in me zanima, če ima kdo izkušnje s T2 pa da je in "mojih" krajev :doze:

Namreč ne bi rad zamenjal operaterja in imel nato same probleme za tistih par prišparanih $$$

Net pa se rabi vsakodnevno in PC naj bi bil on line čez dan

hvala

Popravljeno . Popravil Gricko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Parmovi v stavbi Lesnine se dela T2 centrala, tko da mogoče zdej v začetku ne boš mogu dobit še vsega, ker bo verjetno signal prešibek ;)

Pol k bo pa zgrajena, boš pa lahko use skup dubu. Sicer pa najbol da se pozanimaš... pridejo in zmerjo signal, pa ti povejo kaj lahko dobiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem že klical in so mi rekli da je centrala že sedaj dovolj blizu ........

vendar me skrbi to, da sem prebral že marsikaj glede T2 in kako so obljubili dober signal pa le tega ni bilo....

eni ga hvalijo, drugi grajajo, vem da so imeli (T2) težave z omrežjem (od telekoma), pa me zanima kako je s tem sedaj??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da se zdej gradi kar nekaj T2 central, so oz. bodo kmalu zrihtali težave s signali... (tako je moje mišlenje), pa če so ti rekl, da je že zdej dovol velik signal, pomoje da se ti ni treba bat, da ti kej ne bi delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sem naročnik pri T2 in imam dodeljen statični IP. Sedaj bi rad povezal še en računalnik na 4 portni modem. Tehnik pri T2 mi je rekel, da bi moralo delovati, če na port1 dam 1 računalnik in vpišem statični IP, na drugi port pa računalnik z samodejnim iskanjem IP adrese. To sem sprobal in ne deluje. Če pa obema vpiše isti statični IP, tudi ne deluje. Zadeva deluje samo takrat, ko je na net priključen samo en gepl.

Verjetno je treba dokupit router? Kakšne so potem nastavitve IP adrese? Ali obstaja kaka druga rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naročnik pri T2 in imam dodeljen statični IP. Sedaj bi rad povezal še en računalnik na 4 portni modem. Tehnik pri T2 mi je rekel, da bi moralo delovati, če na port1 dam 1 računalnik in vpišem statični IP, na drugi port pa računalnik z samodejnim iskanjem IP adrese. To sem sprobal in ne deluje. Če pa obema vpiše isti statični IP, tudi ne deluje. Zadeva deluje samo takrat, ko je na net priključen samo en gepl.

Verjetno je treba dokupit router? Kakšne so potem nastavitve IP adrese? Ali obstaja kaka druga rešitev?

Kupi ruter, vtipkaj zahtevane podatke v nastavitvah ruterja (tvoj statičen IP, subnet mask, default gataway, dns-a) in to je to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri enih novih modemih se da na samem modemu gor dat 2 compa, sm ni to to... Najbolj je kupt router za kak ojro več pa dela vse tko k mora. Ne pa k stranke kupjo router za 5 jurju pol pa kličejo pa nam na klicnem je*ejo mater zakaj crkuje.

Pol je tuki še interna inštalacija, ki jo stranke urejajo same-- slabi kabli=slab preformance. To je tko k da kupš hud motor za 300 jurčkov pa se pol sprašuješ zakaj ne dela pa kolneš ker moreš popravljat itd.

Kar se tiče T2 je tkole. Zadeva je še nova-se še uveljavlja in do zdej kar je naredu je veeeliko več kot je pa zmožna konkurenca. Glih včeraj sem se smejal ko je VoD pri konkurenci odpovedal zaradi teh. problemov.

Pa še par razlogov zakaj ni povezava taka kot bi morala biti ali pa sploh ni možna:

-slaba interna inštalacija

-slaba parica

-slabi spoji

-prednapetostne zaščite

-v najeveč primerih pa konkurenca ki je lastnik paric, ki bi naj ble javna last že od leta 1911 ko se je delalo pri polaganju infrastrukture, ki še danes deluje, ki pa žal pa ne omogoča kakih dihjemajočih hitrosti. zato pa gradi T2 svoje omrežje-FTTH kjer je omejitev zaenkrat nekje pri 1GB

Dobro sej ne rečem... Včasih je napaka tudi na ponudniku- okvarjen aparat, tehnične težave itd. Samo pač to so stvari ki se jih da odpravit, in so stvari, ki se dogajajo tudi po drugih firmah. Se pa trudimo da bi tega bilo čim manj. :)

Ne me zdej linčat, sem le študent, ki dela na t2 in sem na informacijah in ne v tehnični podpori. Da ne bo kakih obtožb da sem kriv za kogaršnje težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri enih novih modemih se da na samem modemu gor dat 2 compa, sm ni to to... Najbolj je kupt router za kak ojro več pa dela vse tko k mora. Ne pa k stranke kupjo router za 5 jurju pol pa kličejo pa nam na klicnem je*ejo mater zakaj crkuje.

Pol je tuki še interna inštalacija, ki jo stranke urejajo same-- slabi kabli=slab preformance. To je tko k da kupš hud motor za 300 jurčkov pa se pol sprašuješ zakaj ne dela pa kolneš ker moreš popravljat itd.

Kar se tiče T2 je tkole. Zadeva je še nova-se še uveljavlja in do zdej kar je naredu je veeeliko več kot je pa zmožna konkurenca. Glih včeraj sem se smejal ko je VoD pri konkurenci odpovedal zaradi teh. problemov.

Pa še par razlogov zakaj ni povezava taka kot bi morala biti ali pa sploh ni možna:

-slaba interna inštalacija

-slaba parica

-slabi spoji

-prednapetostne zaščite

-v najeveč primerih pa konkurenca ki je lastnik paric, ki bi naj ble javna last že od leta 1911 ko se je delalo pri polaganju infrastrukture, ki še danes deluje, ki pa žal pa ne omogoča kakih dihjemajočih hitrosti. zato pa gradi T2 svoje omrežje-FTTH kjer je omejitev zaenkrat nekje pri 1GB

Dobro sej ne rečem... Včasih je napaka tudi na ponudniku- okvarjen aparat, tehnične težave itd. Samo pač to so stvari ki se jih da odpravit, in so stvari, ki se dogajajo tudi po drugih firmah. Se pa trudimo da bi tega bilo čim manj. :)

Ne me zdej linčat, sem le študent, ki dela na t2 in sem na informacijah in ne v tehnični podpori. Da ne bo kakih obtožb da sem kriv za kogaršnje težave.

Daj mi še prosim priporočaj kakšen router naj kupim? A na drugem kompu vpišem enke IP nastaviteve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hector - ruterji so običajno opremljeni s preglednimi navodili

IP nastavitev ti ne bo treba vpisovat, če uporabiš DHCP

če nočeš DHCP, seveda ne vpišeš enakih IP nastavitev - vsaj ena se mora razlikovat, torej IP računalnika mora biti različen, od IP-jev drugih naprav v omrežju, a ne...

Super oprema je Cisco, ampak ni poceni.

za domačo rabo je dober vsak ruter, ki je vsaj za 80 procentov dražji od najcenejšega šrota.

če rabiš WLAN - se stvar podraži za dodatnih 60 procentov na za 80 % zvišano ceno najcenejšega ruterja (če hočeš dobro delovanje)

Meni je marsikdo odsvetoval recimo Level One, ampa kstvar dela čisto spodobno.

fora najcenejših ruterjev je, da imajo prešvoh procesorje vgrajene, da bi sfolgali normalno šibat paketke in jih šnofat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naročnik pri T2 in imam dodeljen statični IP. Sedaj bi rad povezal še en računalnik na 4 portni modem. Tehnik pri T2 mi je rekel, da bi moralo delovati, če na port1 dam 1 računalnik in vpišem statični IP, na drugi port pa računalnik z samodejnim iskanjem IP adrese. To sem sprobal in ne deluje. Če pa obema vpiše isti statični IP, tudi ne deluje. Zadeva deluje samo takrat, ko je na net priključen samo en gepl.

Verjetno je treba dokupit router? Kakšne so potem nastavitve IP adrese? Ali obstaja kaka druga rešitev?

a v navodilih od tega "modema" nič ne piše uporabnega? Kateri model pa je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi ruter, vtipkaj zahtevane podatke v nastavitvah ruterja (tvoj statičen IP, subnet mask, default gataway, dns-a) in to je to.

lp

na drugih kompih pa pridobi avtomatično. to bi moral delat. Če pa ne pa poklič, bo najlažje. :)

Za router pa: ne vem kaj da rečem. mislm da kterkol router- okolica 20 jurju mislm da bi znal bit zlo vredu nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem dobil nobenih navodil od modema...

Grem danes po router in bom probal nekaj zakvačkat :grim

Hvala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebo vam mater nepreciznu.

DHCP nima veze s tem

Rabis neko aktivno mrezno napravo ki zna pocet NAT (network address translation)

Nastavis si katerikoli naslov iz RFCja 1918.

DMZ za masino, ki bi jo hotel vidno z interneta (PAT?)

Vec pa ne bom pisal, ker se mi ne da :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!