Skoči na vsebino

T2 hitri širokopasovni dostop


Priporočene objave

T-2 Tevž je pred leti bil res faca, hacker in večalmanj vse najboljše. Njegove izjave za javnost pa lahko komentiram le z "Niet"-ovim podpisom. Naslednjič naj gre raje v politiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prejel sem pošto, opravičilo in novo pogodbo :angry: - izgledi za letos so pretežno slabi :BUA:.

Do veselega Novega pa pošta roma v predal :zzz: :xx: ....pa tudi branju Slo-tech se izognem.....zaenkrat.

....ajej, ajej....Tele(vele)kom(a).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da se je debata kar razpletla,s priklopi pa ni še nič! Povpraševanje oddal 2x,prvič 2.10.,odgovor dobil zadnje dni oktobra in kot sem pričakoval-NI MOŽNO...tega Siola imam pa tud že poln k....kar naprej imajo neke izpade sistema,pa pol me še pustijo en dan brez neta,ker naj bi bilo z njihove strani vse OK...banda lopovska,pa da jim bomše naprej plačeval za to revščino od 1m/256k 8 jurjev? Pa s kje so padli?

Torej s priklopi nič novega ? Ali pa vendarle?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da se je debata kar razpletla,s priklopi pa ni še nič! Povpraševanje oddal 2x,prvič 2.10.,odgovor dobil zadnje dni oktobra in kot sem pričakoval-NI MOŽNO...tega Siola imam pa tud že poln k....kar naprej imajo neke izpade sistema,pa pol me še pustijo en dan brez neta,ker naj bi bilo z njihove strani vse OK...banda lopovska,pa da jim bomše naprej plačeval za to revščino od 1m/256k 8 jurjev? Pa s kje so padli?

Torej s priklopi nič novega ? Ali pa vendarle?

Telefonsko številko jim daj nazaj in na kabelsko :kva2:

tole bom pa od Hotschkota prilepil :lol1: oni pa v jok pa na drevo ... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lopovska,pa da jim bomše naprej plačeval za to revščino od 1m/256k 8 jurjev? Pa s kje so padli?

T ikr vrni, pa jih kaznuj s tem, da boš šel nazaj na modem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa bližina Jesenic... Odgovor enak, s to spremembo da sem ga dobil v 15 minutah :eek:

Bom iz protesta ADSL naštimal <_< pr drugi firmi

Na vraga tud druga firma ne more ADSL zrihtat. <_< Se prav ostaneta še dve varianti- kabel al pa Dial-up. Ta tretja, ADSL pri velikem bratu, odpade :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje mnenje....sem malo na T2 klical in vam povem zaenkrat zelo slabo :( , razen če ste res zelo blizu cenrale, pa še to kot so napisali, drastično pada z razdaljo.

kar se tiče telefonskega priključka, da imaš ceneje če vrneš številko.....sorči tudi ne gre vsepovsod......T2 mora imeti pogodbo s telekomom, vsepovsod pa tudi ne gre...oz. nimajo tako rešeno.

Moj primer...selim se v novo stanovanje in sem kolebal med kablom ali ADSL...oz VDSL....ni treba priključnine, kao za VDSL....samo ne gre pri meni, torej odpade, pa še ta finta z razdaljo....hvala....bom kar šel na cenovno ugoden in zanesliv kabel pa čao pero..... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola.....ravnokar prebrano....še za vesoljni Motomars....

Kakšni so razlogi za to, da po preteku meseca dni od podpisa pogodbe priklop na omrežje T-2 še ni izveden?

1. Telekom Slovenije je za vse stranke T-2, ki so se odločile začasno obdržati PSTN ali ISDN telefonski priključek Telekoma Slovenije, zavrnil vsa poizvedovanja za možnost preklopa z obrazložitvijo, da mora prej vzpostaviti tehnične možnosti. Ker gre za kršitev zakonodaje in celo od Telekoma Slovenije postavljenih pravil, je podjetje T-2 takoj po prejemu tega stališča Telekoma Slovenije dne 20.10.2005 sprožil pritožbo pred neodvisno regulatorno Agencijo za Pošto in Elektronske Komunikacije (APEK) z zahtevo, da Telekomu Slovenije z odločbo naloži takojšnjo izvedbo priključitev teh naročnikov.

APEK pritožbo še rešuje. Želimo in upamo, da bo Telekomu Slovenije čimprej naložena izvedba preklopov teh naročnikov. Drugih pravnih sredstev podjetje T-2 v tem trenutku nima.

2. Za nekatere naročnike, ki so pri podjetju T-2 naročili tudi storitev telefonije, je Telekom Slovenije zahtevo za preklop na omrežje T-2 zavrnil z obrazložitvijo, da je v telefonskem kablu, v katerem se nahaja bakrena parica naročnika, premalo rezervnih parov. Tudi v tem premeru gre za kršitev zakonodaje in s strani Telekoma Slovenije postavljenih pravil. Zato je dne 02.11.2005 podjetje T-2 pred APEK sprožilo postopek za izdajo odločbe, s katero se Telekomu Slovenije nemudoma naloži priklop teh naročnikov na omrežje T-2.

Tudi ta pritožba je v postopku reševanja.

3. Pri naročnikih, pri katerih Telekom Slovenije omogoča priklop na omrežje T-2, skoraj praviloma prihaja do situacije, ko je storitev VDSL onemogočena ali bistveno oslabljena zaradi prenapetnostnih naprav, ki so montirane na bakreni parici. Te bodisi prepuščajo ali pa omejujejo pretok VDSL signala. Z namestitvijo teh naprav Telekom Slovenije krši lastna pravila in zakonodajo.

Podjetje T-2 je zato dne 15.11.2005 sprožilo postopek pred APEK z zahtevo, da se Telekomu Slovenije naloži takojšnje prenehanje omejevanja frekvenčne prepustnosti bakrene parice.

V primeru, da APEK ne bo izdal odločb v doglednem času, bo T-2 za vse spore, ki jih tukaj navajamo, sprožil postopek pred Evropsko komisijo. Pri tej komisiji že potekata dva postopka proti APEK.

Ali bodo VDSL hitrosti na bakrenih paricah na katerih bo nameščen razcepnik manjše?

Ob uporabi obstoječih razcepnikov, ki jih Telekom Slovenije uporablja za ADSL, bodo hitrosti nekoliko manjše. Ob uporabi kvalitetnih razcepnikov pa spremembe hitrosti ni, kar je podjetje T-2 že testiralo.

vir.....T-2. net

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot je ponudnikov in alternativ, bolje je za uporabnika. Kot je bilo pričakovati, se Telekom z vsemi močmi otepa konkurence. Tudi v nekaterih drugih državah kjer je last mile parica postala last uporabnikov, so te ponavadi še zmeraj vezane na centrale, ki so v telekomovih objektih in katere upravlja telekom. Tudi tam se pogosto zgodi da telekom konkurenci nagaja na vse možne načine. Zato je vloga državnega nadzornega organa še toliko bolj pomembna. Kako naj to učinkovito deluje v našem primeru, ko APEK nadzoruje telekom, ki je v večinski lasti države :grrr mi ni najbolj jasno.

Vse kaže, da pri T2 niso odgovorni za težave do katerih je prišlo. Upam, da jim bo prej-ko-slej uspelo zalaufat. Do tedaj si bo vsak izbral tisto kar mu najbolj odgovarja iz obstoječe ponudbe. Moja malenkost je z navezo Telekom-Mobitel-Siol zaključila leta 1999. Odločil sem se, da ošabnih drekačev ne bom več podpiral - stacionarnega telefona nimam, mobilno telefonijo imam pri Simobilu in kabelski net pri Telemachu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve če se da kabelski internet kje dobit brez kabelske tv?

Po podatkih na strani telemach-a to ni možno. Še več: tako, kot je telekom nekoč pogojeval adsl z isdn-jem, tudi telemach pogojuje kabelski internet s naročništvom na polni (najdražji) tv paket.

Telekom nagaja konkurenčni firmi, telemach pa je lastnim naročnikom - uporabnikom za nekaj tednov pred 1 septembrom blokiral dostop do siolovih strani s podatki o novih naročniških paketih in cenah.

Vsi so isti in pometajo z nami, ker se jim pustimo in ker vedo, da se internetu nismo pripravljeni odreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekopirano iz enga drugega foruma:

Ma sej ni sam Telekom kriv ,so prjatlu telekomovci že odobril zdej pa t-2 muti.Najprej so rekli v 10 dneh,pol v 15 dneh zdej so mu rekl da v 15 delovnih dneh.Je zdej že mal :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes začeli v Celju prikljapljat T2, 15-20 naročnikov..... :OK: pa smo dočakali :worship: zdaj pa samo čakajmo, da se kdo raspiše kako deluje! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bojo v petek v Ljubljani priklopili......okoli 16.00 ure....tako da če do 17.00 ure še nisem na net-u, pomeni samo dvoje......ali "peglam" T-2 monterja , ali peglam Telekomovega monterja.....v vsakem slučaju-"peglanje"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefonsko številko jim daj nazaj in na kabelsko :kva2:

Sej bi jim dal vse nazaj,sam kaj ko sem se iz mesta preselil na obrobje oz.malo ven,pa nimam možnosti ne kabla in ne kaj drugega.Ta klinčev Siol gnjavim za SiolTV že 2 leti,pa še vedno ni izvedljivo.T-2 tudi ne,ker ni centrale bližje kot na 2km in ne bo druge kot še čakat....najbolj me pa jezi to,da moram kljub vsem pošteno plačanim priključkom (ISDN+ADSL) zdaj še plačevati naprej po starem,vsi novi naročniki pa jurja manj na mesec...Suck SIOL!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej:

Telekom je že priključil 'nekaj sto' priključkov T-2. Dobili so preverke po možnostih za priklop 'nekaj tisoč - recimo 3' uporabnikov, na vse zahtevke 'razen na nekaj, a vsekakor zelo malo' pa so odgovorili firmi T-2 v predpisanem roku. Tako je danes zatrdil eden od šefov Telekoma Slovenija pred pričami: 25 novinarji.

Obenem še osebna izkušnja - televizija na T-2 je mal manj fancy od Siolove, za preklop kanala pa menda rabi 3-5 sekund... 'Srfanje po kanalih' torej odpade...

Downloadi delajo spodobno hitro. Verjetno je to tudi vse, kar zanima večino naročnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni so danes končno priklučili famozni T-2 . Prenos z 10 Mb deluje OK . Za download 76 Mb velike datoteke openofice slo sem potreboval cca 1 minuto ! :OK: , manj sem zadovoljen s telefonijo, ker stvari še ne delujejo in nekaj sploh še ni urejeno. :BUA:

V čast jim ni niti precej neposloven odnos do strank. Brez kakršnegakoli obvestila s strani T-2 mi je telekom včeraj odklopil ADSL in šele po 5 ali 6 klicih včeraj in danes sem jih uspel prepričati, da mi priklop izvršijo danes (gre pa za firmo, ne za fizično osebo!) . Skrajno neresno. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekaj dneh izkušenj lahko rečem, da očitno res imajo težave, jih pa tudi poskušajo reševat, vsaj kar se mene tiče. Telefonija je tele dni še malo poškripala ampak trenutno deluje. Slišnost je nenormalno dobra, kot bi se s sogovornikom pogovarjal v živo. Imam nameščene vse možne variante IP telefon, PSTN vmesnik in ISDN vmesnik in priznam sedaj ko deluje je OK.

Hitrost na internetu 10/2 Mb je tudi zadovoljiva. Upajmo, da jim bo zlaufalo še drugod in ne bo več piz**** s strani **** .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju par firm vrnalo priključke in šli nazaj na ADSL+ISDN, ker naj jim ne bi delala telefonija (fax) mislim. Nov priklop jih je stal 30.000 (nisem čisto sigurn) :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!