Skoči na vsebino

MC klubi - splosna vprasanja...


Priporočene objave

Saj v tem je tudi poanta, da ljudje ustanavljajo klube, pa nič ne vejo. Če hočeš ustanoviti NK - nogometni klub, ne moreš takoj v prvo ligo ampak imaš pravila, ki jih določa nogometna zveza. Tako je tudi z moto sceno.

Kar se tiče tega urejevanja scene z nasiljem, o tem poslušam že 30 let, pa se do zdaj nič kaj opaznega ni zgodilo. Scena počasi propada, motorjev je vse več, ampak ta kvantiteta, ni prinesla kvalitete (več zanimivih motorjev). Nekateri (preveč) MK enačijo moto zbore in gasilske veselice in dela se podoben program.

Skoraj vsak MK ( moto kmetija ali moto katoliki? :rolleyes: ) organizira žegen - katolibanstvo družbe, (pa nič ne pomaga pri številu mrtvih! :headbang: )

Priče smo ruralizaciji urbane moto kulture, kar je v bistvu splošen proces ( rtv in mediji) in temu se je treba upreti.

Skratka, komaj čakam da spokam januarja v Verono, pa da se mal naslajam v custom hali..... :yea1: let it rock and roll, f-ck rednecks :yea1:

svetovni nogomet ima svojo krovno organizacijo - fifa ... katera pa je svetovna krovna organizacija mc-jev in ostalih klubov?

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz.. seveda mi je jasna razlika. Sem pa tudi napisal ''pusti pri miru, in pustili te bodo pri miru''. Ne vem, zakaj riniti z glavo skozi zid. Se pač voziš brez oznak, pač da nisi v klubu.

Pa tam si govoril v drugi osebi množine... Ne, nisem član kakega kluba, ki bi kaj prirejal.

Kako že poje Balašević ''ako su lagali mene, i ja lažem vas''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz.. seveda mi je jasna razlika. Sem pa tudi napisal ''pusti pri miru, in pustili te bodo pri miru''. Ne vem, zakaj riniti z glavo skozi zid. Se pač voziš brez oznak, pač da nisi v klubu.

Pa tam si govoril v drugi osebi množine... Ne, nisem član kakega kluba, ki bi kaj prirejal.

Kako že poje Balašević ''ako su lagali mene, i ja lažem vas''.

Lej, ko boste ti in podobni dojeli, da "pusti pri miru in pustili te bodo pri miru" kot ga dojemaš ti, velja samo za omejene prostore, kjer pravila določajo lokalni šerifi, potem se bova morda razumela. Do tedaj pa si vbijte v glavo, da se lahko po javnih cestah vsak vozi oblečen kakor mu paše pa magari v roza obleki in s triintridesetimi našitki na hrbtu. Če pa se nekdo čuti poklican drugim določat kakšne in koliko našitkov bodo lahko nosili pa je tisti prvi, ki krši pravilo "pusti pri miru in pustili te bodo pri miru". Našitki pa so, seveda, samo simbolični začetek vsiljevanja moči nad nekom drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz.. seveda mi je jasna razlika. Sem pa tudi napisal ''pusti pri miru, in pustili te bodo pri miru''. Ne vem, zakaj riniti z glavo skozi zid. Se pač voziš brez oznak, pač da nisi v klubu.

Pa tam si govoril v drugi osebi množine... Ne, nisem član kakega kluba, ki bi kaj prirejal.

Kako že poje Balašević ''ako su lagali mene, i ja lažem vas''.

Pa lej, nimam nič proti tebi, imam pa veliko proti miselnosti, ki takšno jemanje zakona v svoje roke jemlje kot nekaj samoumevnega.

Dolgo sem imel v podpisu tale citat sposojen od rajnega, zelo spoštovanega Georga Carlina: So I say live and let live. That's my motto: Live and let live. Anyone who can't go along with that, take 'em outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdaj se mal zgubljam, ali pa smo zašli... :surrender:

..v čem je zdaj fora večjega števila našitkov na lajblču? ..jaz mam ene 4 ali 5 (poleg svojega), in sicer od tistih klubov s katerimi smo si takole "bol blizu" ...a je to zdaj OK al ne? In kolikor mi je znano na vsakem zboru prodajajo našitke, pa majice, pa še kaj?:blush:

... in če že našitek kupiš, ali ti ga kdo podari, ja valjda si ga boš našil, če ti je to seveda všeč...:notworthy: A se to pol res kje komplicira z vstopom, da vem, kam se je brezveze prikazat?:blink:

...sicer pa a sploh v tejle debati sodeluje kak član MCja, al smo sami mkpozerji, ki nekaj pametujemo sami med sabo?:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ferek, sami pametujemo...Jaz se iz te debate umikam, ker nisem niti MK, niti MC. Sem pa ravno včeraj malo po lajbiču šaril. Oziroma, hotel našiti našitke klubov, pa ni prostora za vse, ki jih imam. Ni prostora za vse, torej ostanejo na steni.

In če kdaj pridejo časi, ko boš moral imeti nekaj na hrbtu, da se boš lahko vozil... takrat bo čas da prodam motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je to zadnji post, ki ga pišem na to temo ampak jaz nisem nikogar žalil in se tudi ne mislim spuščati v takšne debate s človekom ki ga ne poznam. Odgovoril ti bom le takole, mislim ti meni o metanju floskul???

Če si res tak domoljub, predvidevam, da pridno plačuješ vse davke in te fore? V tem primeru - pohvaljen, le tako naprej.

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti odrasl moški, s svojim mnenjem, a se ti tole: "Kitajci, Romuni, Bolgari, Bosanci, Srbi....nas bodo preplavili in izbrisali identiteto naroda!" RES NE ZDI DESNIČARSKA FLOSKULA?!?! :eek: a kaj pa je pol? ultradesničarsko hujskanje? Veš, de si tepec, se nemore nihče odločit, kar je, pač je. dejstvo. in enako je z napisanim. kar si skozlal je zdaj tukaj. vsem na ogled. nihče se nemore "odločit" a je to desničarsko al ni. Če bi blo napisano v nemščini bi bil to čisti neonacizem. ampak tebi to najbrž sploh ne potegne!!

BTW, dajmo mi njih kontra preplavit! Mislim, problem Slovencev, naroda, je, da vedno in povsod trobimo, kako smo majhni, kako smo ogroženi in kako nas bodo drugi preplavili. To mi venomer izpostavljajo kaki pripadniki drugih, tudi majhnih narodov, kadar pridemo na debato o narodni folklori, značilnostih samopercepcije itd.

Pol se pa na koncu, pod hujskaško taktirko Janeza Janše et consortes, zdimo sami sebi ogroženi že od kakih 20.000 bosanskih garačev, ki so nam gradili ceste itd. ...

Skratka - najdit si ženske, naredit povprečno 4-7 otrok, pa da vidimo, kdo nas bo preplavil! Ne pa bluzit z motorji okoli, se fukljat na vsakem vogalu, budalit, kako je svoboda najboljpomembna stvar na svetu in se izmikat tovrstnim "obveznostim" (sori, ampak to je pretežno večinski del bajkerskega lajfa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej člowk verjet nemore. Po novem je na zborih zaželen oberkrajnmuzik? In kašna debata!! isto povsod. delč najbol glasni so kibici. wanabiji. :SS:

Stari, a pa si ti videl, kakšno napravo za predvajanje harmonik si je Ferek namontiral na sicer čisto OK motor? :lol1:

Je pa res - kar bruhnil sem si v usta poleti, ko sem nekje srečal modela, Slovenca kajpak, z enim starim Kawa ER5, na njem pa namontiran neki radijo in Na Golico ful na glas - seveda na hrvaškem, nekje na plaži ... Pa ene 2 uri je stal zraven motorja in naviral in se naštimaval, da se odpelje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pa na motozborih goveja muzika, tam pa mene ne bo. Izjema je Packenstein blagoslov, kjer je tista glazba od prvega blagoslova naprej že kar zaščitni znak.

No, saj, v tem je problem - da imamo dvojna merila. "Mene to pa to moti, ampak ne pri mojih frendih, ker njim je to že zaščitni znak."

"Mene moti nasilje v družini (fockanje pa take fore), ampak ne pa pri mojem bratu, ker njegova baba je pa ful smotana, kar lahko vsak potrdi, in jo je treba vsake kvatre malo ročno korigirat ... "

In tako naprej in nazaj in gori-doli-naokoli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stališče MC kluba je enako stališču vsakega njegovega člana oz vsak stoji za stališčem kluba. tu velja malo drugačen red kot v "malo po svoje pa našitke imamo da se nas vidi in da se najdemo pijani" MK-ju.

in ja MC ima pravico od MK zahtevat karkoli, če to MK-ju ne paše se lahko pogaja, tepe, joka ali se enostavno odpove klubu in gre po svoje.

Jep. Pri sebi opažam, da z leti začenjam sprejemati ta "pravila", čeprav sem bil nekoč glavni nasprotnik. Zakaj? Ker si včasih bruhnem v čelado, ko vidim razne harmonikaše na motorjih in pod opisnim imenom "motoklub". :-)

Ok, malo za šalo, malo zares ...

Iz leta v leto je več moto klubov. Že vsaka malo večja vas ga ima. Pa to ni nič narobe. Pač si izmislijo en znak, naredijo našitek in... se lepo vozijo.

... sezono in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa vsakršno nasilno vsiljevanje svoje volje, nepisanih pravil in 'davkov' drugim sodržavljanom, mimo zakonov te države - navaden kriminal (prisila, izsiljevanje itn.).

No, to je pa itak najvišji postulat. Ki ga včasih, v zanosu razprave, skoraj pozabim. Verjetno sem latenten MC-jevec :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno v tem je poanta... če pogledamo število klubov v Sloveniji, in skoraj vsak želi imeti zbor ali vsaj žegen, ali kaj podobnega... in preštejemo število vikendov med aprilom in oktobrom, je povsem nemogoče najti datum, da se kakšna zadeva ne bi prekrivala..:whistle:

So pa taki "žegni", ko je obiskovalcev 12 ali približno malo manj, res hecna stvar. Zgleda, kot da bi pač šli člani ene familije k maši pa bi si za ta namen oblekli usnjene lajbiče z grbom in našitki, pa potem še malo sproščeno šli na pir in babe pecat z motori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fritz: potem pa poskusi dati slovenski grb v emblem nekega svojega kluba. Ne bo šlo. Je zaščiten in se ga ne sme uporabljati brez soglasja države. Enako je pri MC in MK. Znaki in barvne kombinacije so več ali manj rezervirane.

Ampak država je najširši konsenz človeške družbe. MC oziroma znaki in barve pa zgolj partikularni, ozki interesi neke interesne skupine. Oziroma, da ponazorim - nekdo, če hoče, lahko zapusti MC (ok, to, da jih bo dobil čez čeljust, je všteto v ceno izhoda), ampak iz države se pa težko izpišeš.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenca kajpak, z enim starim Kawa ER5, na njem pa namontiran neki radijo in Na Golico ful na glas - seveda na hrvaškem, nekje na plaži ... .

Hvala Bogu in vsa čast tipu! ...pa ne zato, ker je namontiral radio, ampk zato ker je na hrvaški plaži navijal Golico! ...Takih bi (nas) moralo biti več! ...na slovenskem se nam sploh ne zdi čudno ko nekdo navija "vino na usnama":blush:, al pa ko po Kardeljevi, Fužinah in Jesenicah odmeva Kitić i trubači...:sleep2: Pa nimam nič proti tej muziki, hvala bogu, da se je kot narod zavedajo, samo mi se naše žal malo premal... al pa nam je ob "takih izpadih" kot si ga opisal cel nerodno pred sonarodnjakom...:whistle:

Kaj pa je Ferek namontiral na motor? ...počakaj, da vidiš kaj "nastaja" to zimo... XJRGOLDWING! ...mater bom spet "spluvan":yea1:BTW... a ma kdo kako idejo kam namontirat dodaten alterntor?:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus pa Damjana Murkeja, itak fredyjecar.gif

Kdo je to .. a je hodu na Ride ali Črni kal :? ... je dau za kavo :?

Kdor ustanovi club,klub, zvezo ali društvo (ali podjetje), mora zanat preživet, tako ali drugače ;) ... včasih je igra "đonom".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je to .. a je hodu na Ride ali Črni kal :? ... je dau za kavo :?

Kdor ustanovi club,klub, zvezo ali društvo (ali podjetje), mora zanat preživet, tako ali drugače ;) ... včasih je igra "đonom".

a to je kej novega ??? za murkota in đon-a pa še nisem slišal...

bi pa še zmeral prosil za odgovor na tole vprašanje :

svetovni nogomet ima svojo krovno organizacijo - fifa ... katera pa je svetovna krovna organizacija mc-jev in ostalih klubov?

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je kej novega ??? za murkota in đon-a pa še nisem slišal...

bi pa še zmeral prosil za odgovor na tole vprašanje :

svetovni nogomet ima svojo krovno organizacijo - fifa ... katera pa je svetovna krovna organizacija mc-jev in ostalih klubov?

lp

za murkota je itak brezveze, "đon" je pa podplat in najhujši je ko igraš nogomet s kopačkami.

Ti odgovorim, seveda ugibam ... BRAMAC :?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil na strani ZMKS. Se vidi, da tam noter ''sedijo'' verjetno samo ljudje iz centra Slovenije. Bom napisal, oziroma citiral, kaj tam piše:

''Regije ZMKS so:

· Primorska,

· Dolenjska,

· Ljubljanjsko - Notranjska,

· Gorenjska,

· Spodnje Štajerska,

· Zgornje Štajerska.''

Klasika, ne vedo, da je del Koroške tudi v Sloveniji. So Koroško že enkrat hoteli priključiti k Štajerski, tu so nas pa kar takoj izgleda dali pod Štajerce... Čudno, da ne naredijo samo dve regiji: Ljubljana z ožjo okolico in periferija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Bogu in vsa čast tipu! ...pa ne zato, ker je namontiral radio, ampk zato ker je na hrvaški plaži navijal Golico! ...Takih bi (nas) moralo biti več! ...na slovenskem se nam sploh ne zdi čudno ko nekdo navija "vino na usnama":blush:, al pa ko po Kardeljevi, Fužinah in Jesenicah odmeva Kitić i trubači...:sleep2: Pa nimam nič proti tej muziki, hvala bogu, da se je kot narod zavedajo, samo mi se naše žal malo premal... al pa nam je ob "takih izpadih" kot si ga opisal cel nerodno pred sonarodnjakom...:whistle:

Že vse te delitve na "nas" in "njih" ter potem še izvajanja "naša muzika" ter "vaša muzika" so za kozlat ... seveda je to del te harmonikarsko/trobentarske govedi ... "Ja, mi smo iz teh rovt pa tako muziko poslušamo ... oni so pa iz onih rovt, pa majo svojo muziko ... pol si pa vsake tolk mal pokažemo, kdo ma kako ... "

Za bruhat, še enkrat povem.

svetovni nogomet ima svojo krovno organizacijo - fifa ... katera pa je svetovna krovna organizacija mc-jev in ostalih klubov?

Formalne zveze ni, je pa nekaj neformalnih omrežij, ki imajo svoje centre moči. MC-ji so ti "centri moči".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil na strani ZMKS. Se vidi, da tam noter ''sedijo'' verjetno samo ljudje iz centra Slovenije. Bom napisal, oziroma citiral, kaj tam piše:

Klasika, ne vedo, da je del Koroške tudi v Sloveniji. So Koroško že enkrat hoteli priključiti k Štajerski, tu so nas pa kar takoj izgleda dali pod Štajerce... Čudno, da ne naredijo samo dve regiji: Ljubljana z ožjo okolico in periferija.

Je pa hecno, da - če je še tako, lani je bilo - ni nobenega kluba prav iz Ljubljane :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!