Skoči na vsebino

MC klubi - splosna vprasanja...


Priporočene objave

Obtajajo različni motorji. Kufri so namenjeni turing vožnji in za to obstajajo turing motorji ( z variacijami od endura, kruzer,naked, sport turing...) Izbira je pestra in obstajajo tudi moto turing klubi. Ni moj film, ampak ko voli nek izvoli.

MC klubi so del bajkerske subkulture, ki ima svojo zgodovino in je rasla skupaj z rock subkulturo. To je kultura, ki je razvila svojo estetiko, ki se izogiba serijskim, konfekcijskim motorjem in skozi zgodovino so se razvili različni stili - čoper, bober, cafe racer, streetfighter....Tukaj kufri nimajo kaj iskati.

Glede glasbe, govejo glasbo ne poslušam in ne hodim na zbore in gasilske veselice kje se rolajo jodlarji. Ni moj film, ampak ko voli nek izvoli. V Lj, pa tudi drugod po Slo je dosti klubov, kje se rola kvalitetna rock in ostala urbana inovativna glasba. Skratka ali si jodlar ali rocker. To vaše "mešanje" me spominja na našo politiko, vsi hočejo biti sredina - povprečno, ni ne levih ne desnih.

Glede "Slovenske identitete in pravega slovenstva" (bog pomagaj)se tudi ne strinjam s tvojo definicijo. Očitno obstaja ruralna in urbana Slovenija ( mislim na miselnost, ne pa na prebivališče) V Slo je veliko umetnikov in glasbenikov, ki se ukvarjajo s slo tradicijo, pa niso banalno goveji....znajo presenetiti....:)

se podpišem. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v baru drive takrat in videl vse niso fantje iz Gremium MC začeli ampak nekdo za šankom k je začel v lepem jeziku ko ste vi, šta radite tu itd... verjetn normalen človek bi se obrnil in šel ven kot pa da posluša nekoga kako mu vse prereka....in se je začel vsa čast fantom iz Gremium MC in mislim da imajo svoj ponos in ne bodo kar tako pozabili vsega skupaj!!! Verjetn je pa tudi fajn da jih ni bilo veliko kajti drugače ne vem kako bi se odvijalo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na živce mi gre da imajo nekateri evropski klubi v Sloveniji svoje TOZD-e, kateri člani se morajo pred njimi ponižno, da ne rečem HLAPČEVSKO obnašati :whistle:

a res? :lol1: a evropska podjetja v sloveniji te pa ne motijo? :hmm:

dajmo zapret vse meje, slovenci smo itak IN in ne rabimo nikogar, smo sami sebi dovolj. O:-)

Popravljeno . Popravil soncy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res? :lol1: a evropska podjetja v sloveniji te pa ne motijo? :hmm:

dajmo zapret vse meje, slovenci smo itak IN in ne rabimo nikogar, smo sami sebi dovolj. O:-)

Malo domoljubja v teh časih nebi nikomur škodovalo. Kitajci, Romuni, Bolgari, Bosanci, Srbi....nas bodo preplavili in izbrisali identiteto naroda! Nimam nič proti ljudem, ki so se sposobni asimilirati ampak vse več in več je takšnih ki se nočejo...zdi se mi da nisi ravno ponosen Srb, Bosanc (kar se jih dela večina pri nas)...če si daleč od doma ko te tvoja država potrebuje. Mogoče se motim ampak nisem si mogl kaj da ti nebi odpisal pa res nočem nastopiti na osebnem nivoju in če sem koga užalil...to res ni bil moj namen.

Robert

Popravljeno . Popravil DRVOWP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo domoljubja v teh časih nebi nikomur škodovalo. Kitajci, Romuni, Bolgari, Bosanci, Srbi....nas bodo preplavili in izbrisali identiteto naroda! Nimam nič proti ljudem, ki so se sposobni asimilirati ampak vse več in več je takšnih ki se nočejo...zdi se mi da nisi ravno ponosen Srb, Bosanc (kar se jih dela večina pri nas)...če si daleč od doma ko te tvoja država potrebuje. Mogoče se motim ampak nisem si mogl kaj da ti nebi odpisal pa res nočem nastopiti na osebnem nivoju in če sem koga užalil...to res ni bil moj namen.

Robert

heh, vsak peti na zemlji je kitajec, če vržem v enačbo še indijce smo evrazijci le ščepec. ampak to ni predmet debate. in osebno mislim, da udeležba v skupinskem pretepu ni najbol posrečeno izražanje domoljubja. Vemo tudi, kako so naši stari očetje obravnavali take ki so nosili nemške uniforme. morda nekateri gledamo tako tud na našitke? kako na "ta črne" gledajo slovenski MCji? Ker lokalci poznamo situacijo v ambasadi yugoslavija, se mi zdi najbolje nikoli it tja. na urgenci al pa na policiji se lahko tolažiš s ponosom, saj si že dokazal, da pameti nimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh, vsak peti na zemlji je kitajec, če vržem v enačbo še indijce smo evrazijci le ščepec. ampak to ni predmet debate. in osebno mislim, da udeležba v skupinskem pretepu ni najbol posrečeno izražanje domoljubja. Vemo tudi, kako so naši stari očetje obravnavali take ki so nosili nemške uniforme. morda nekateri gledamo tako tud na našitke? kako na "ta črne" gledajo slovenski MCji? Ker lokalci poznamo situacijo v ambasadi yugoslavija, se mi zdi najbolje nikoli it tja. na urgenci al pa na policiji se lahko tolažiš s ponosom, saj si že dokazal, da pameti nimaš.

Glej nisem pristaš pretepov in nepotrebnega nasilja. Verjetno sem se nerodno izrazil, povod za moj odgovor je bil le sarkastični vložek "dajmo zapret vse meje, slovenci smo itak IN in ne rabimo nikogar, smo sami sebi dovolj. O:-)"

Vsak lahko ima svoje mnenje, tako jaz ti in tudi takšni ki se izražajo kot je zgoraj citirano, hotel sem reči le da ne bi smeli pozabiti na vse tiste ( tako kot so naši politiki), ki so dali življenje za to da lahko sedaj živimo v naši lepi deželici ( njihovi otroci jih verjetno zelo pogrešajo, in ni prav da se tako hitro pozabi na to.

To je vse kar sem hotel povedati.

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi motoristi smo se počasi začeli zavedat Slovenske identitete in korenin, katere odraža naša glasba, ki je pač "malo kmečka", kar je pač žal ali na veselje posledica zgodovine, ljudskega izročila in pravega slovenstva.

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe folk se obremnjujete tam sem bil za mizo jedu hamburger sam če ti nekdo tvojo mamo nekam pošilja se ne gre zaradi narodnosti ampak zaradi ponosa.... Tko da mislim da noben človek k mu govori proti njegovi družini ne da glave u tla..... Tko jo niso dali fantje iz Gremium MC bil na mestu dogodka jedu hamburger poslušal pol k se je pa začel sem se pa pobral ne zagovarjam nobenega kluba ampak to kar je bilo pa zagovarjam vsa čast fantom!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman če imaš tako mnenje pa se odpravi do fantov k njim u club house in jim to povej hehe nemški fantov kot vem je Gremium MC svetovni klub tko da pustva raje to..... ne vem kako to razmišljaš če pa imajo člane po celem svetu pomoje mal budast a ne :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe folk se obremnjujete tam sem bil za mizo jedu hamburger sam če ti nekdo tvojo mamo nekam pošilja se ne gre zaradi narodnosti ampak zaradi ponosa.... Tko da mislim da noben človek k mu govori proti njegovi družini ne da glave u tla..... Tko jo niso dali fantje iz Gremium MC bil na mestu dogodka jedu hamburger poslušal pol k se je pa začel sem se pa pobral ne zagovarjam nobenega kluba ampak to kar je bilo pa zagovarjam vsa čast fantom!!!

Ti, glede kako visoko ceniš ponos, in kako častiš uporabo sile, zakaj pa nisi ostal na njihovi strani, in ćapcem pokazal po kolk so hruške? Nevarnim lokacijam se izogibajo in bežijo le nekonfliktne pičkice mojega kova, ki lako mirno pijejo pive z člani MCja ali pa jejo kosilo z duhovnikom. Če se mi zdi da sm dejansko ogrožen pa se umaknem.

Slišal sem, da so vsaj enega grdo potolkli. Srčno si želim da ne bo trajnih posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da čujem...kolk vas pa živi 100 % motoristični way of life? 24/7? A hodite na fakse, v službe, imate otročke, živite od socialne? Dajte ne ga no srat o nekem MC lifu v SLO, pa o vetru v laseh, rocku ipd....čez vikend ga srat v pondeljeka pa garat v fabriko he, he, he-samo priznat si je treba...aja pa na referendum je tud treba it....pobožne želje, pa premalo jajc....:naughty: :whistle: Za boli me K in za MK, MC, ZMKS.....:boobies: S

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman ne vem koga naj bi grdo potolkel kajti fantje so sami odšli iz bara ven tko da če je to zate grdo potolkel? In prejšnjo soboto sem jih vse videl na bencinski črpalki cele in se pogovarjal z njimi hmmmm pomoje si se mal uštel al pa poslušaš besede lokalcev kaj ti govorijo oziroma samo tukiaj nekaj pumpaš folk u prazno :headbang::headbang::headbang::wallbash::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, glede kako visoko ceniš ponos, in kako častiš uporabo sile, zakaj pa nisi ostal na njihovi strani, in ćapcem pokazal po kolk so hruške? Nevarnim lokacijam se izogibajo in bežijo le nekonfliktne pičkice mojega kova, ki lako mirno pijejo pive z člani MCja ali pa jejo kosilo z duhovnikom. Če se mi zdi da sm dejansko ogrožen pa se umaknem.

Slišal sem, da so vsaj enega grdo potolkli. Srčno si želim da ne bo trajnih posledic.

kje pa si to slišal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da čujem...kolk vas pa živi 100 % motoristični way of life? 24/7? A hodite na fakse, v službe, imate otročke, živite od socialne? Dajte ne ga no srat o nekem MC lifu v SLO, pa o vetru v laseh, rocku ipd....čez vikend ga srat v pondeljeka pa garat v fabriko he, he, he-samo priznat si je treba...aja pa na referendum je tud treba it....pobožne želje, pa premalo jajc....:naughty: :whistle: Za boli me K in za MK, MC, ZMKS.....:boobies: S

bravo grumf, čista resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa si to slišal ?

za šankom. zdej zgleda de sm bil nalagan. kar je super. ne de sm bil nalagan. ampak de ni blo tako brutal kot so "očividci" govorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da čujem...kolk vas pa živi 100 % motoristični way of life? 24/7? A hodite na fakse, v službe, imate otročke, živite od socialne? Dajte ne ga no srat o nekem MC lifu v SLO, pa o vetru v laseh, rocku ipd....čez vikend ga srat v pondeljeka pa garat v fabriko he, he, he-samo priznat si je treba...aja pa na referendum je tud treba it....pobožne želje, pa premalo jajc....:naughty: :whistle: Za boli me K in za MK, MC, ZMKS.....:boobies: S

No, da čujem kaj si misliš pod "100% motoristični way of life"? Kaj je narobe z vetrom v laseh in rocku? Misliš da moramo vsi poslušati jodlarje in govejo musko? Bikers work is never done!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo domoljubja v teh časih nebi nikomur škodovalo. Kitajci, Romuni, Bolgari, Bosanci, Srbi....nas bodo preplavili in izbrisali identiteto naroda! Nimam nič proti ljudem, ki so se sposobni asimilirati ampak vse več in več je takšnih ki se nočejo...zdi se mi da nisi ravno ponosen Srb, Bosanc (kar se jih dela večina pri nas)...če si daleč od doma ko te tvoja država potrebuje. Mogoče se motim ampak nisem si mogl kaj da ti nebi odpisal pa res nočem nastopiti na osebnem nivoju in če sem koga užalil...to res ni bil moj namen.

Robert

Seveda, tako kot to delajo Slovenci v Argentini, ZDA, Nemčiji ali Kanadi? :kva2: Nisem opazil, da bi južnjaki pri nas imeli kulturne domove,cajtunge, radijske programe..... Tovariš Janez :fredy: Janša ti bo dal orden za takšne desničarske floskule kot jih ti melješ in onesnažuješ okolje z nacionalistično ideologijo 19. stoletja. :kva1: :fredy: :fredy: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:alko:

No, da čujem kaj si misliš pod "100% motoristični way of life"? Kaj je narobe z vetrom v laseh in rocku? Misliš da moramo vsi poslušati jodlarje in govejo musko? Bikers work is never done!

:alko: Zliočka: glede goveje muske si malo pobrkal moj post z enim drugim, tak da bo treba ponovno na bralne vaje.....O 100% way of life motorizma ti pa stric google ogromno zna povedat....drugače pa to vsekakor ni lampast ded v usnjenem črnem lajbiču, ki na hrbet nabije tri delni našitek MC, se ga čez vikend nažre z istomislečimi somišljeniki , prešlata in poonegavi tistih par poflajdranih slačipunc in se v nedeljo ves mačkast odpravi domov, ker se je spomnu, da mora pa nujno drevje obrazat, in travco pokosit, ter prvaočasno it v perje, ker v ponedeljek je pa nov delovni dan......risat pa res ne mislim.....Pa da ne boš preveč skočil: nisem in nikoli ne bom član kakega MK, MC, whatever....PS: poslušaj kar ti paše......dol mi visi....:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se spomnim ko so pred krepko leti (tam cca 98-99) v portorožu po dirki na "moto fešti" igrali mambo kings z mešanico hrvaško-srbsko-slovenskih "party" komadov ala vino na usnama, večeras je naša fešta, vse manj je dobrih gostiln, točajka še en liter, itd...

pol šotora se je zgražalo in se pobralo čim dalj od odra, druga polovica pa na plesišče pa gremo veselica. no ta druga polovica so bili tisti vikend bajkerji okranclani ko novoletne jelke, ki v nedeljo popoldan obrezujejo živo mejo (by Grunf).

tako da ta pojav niti ni tako nov, samo da je pač zdaj več teh veselic (moto zborov) in vsaka veselica je odraz organizatorja, tudi izbor muzike.

kar se pa tistega pretepa MC-jevcev tiče pa očitno to nima veze z MC-jem ampak z tem da je ena skupina "drugačnih" stopla v lokal in tam zmotila rezidente pa je nastal pretep. nič posebnega, tako kot da metalci stopijo v šminkerski lokal ali šminkerji zalutajo v kak alter plac. nebi ravno iz tega razvil nekih teorij ker se to dogaja vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko me filate z minusi kolikor želite, ampak če bi nekateri vedeli kaj o MC klubih, o razliki med MC in MK ipd, nebi pisali takšnih bedarij par strani nazaj...

Kar se pa glasbe tiče pa naj posluša vsak kar mu pač paše... Jaz zase vem da na zbor, kjer bo pela harmonika ne pridem (nikoli več)...

Pa nimam nič proti harmoniki da ne bo kdo mislil... Vendar ne na motozborih.

LP Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!