Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

vidim, da ze vec kot en mesec nasprotujes vsemu, napisanemu na forumu. ne vem al se ti gre sam za nabijanje postov, al hoces bit totaln renegade, al si tolk svojeglav, trmast in ozko usmerjen, da si najbol pametn clovk na svetu, al mas tolk dnarja da bos sleherno stvar kasko zavaroval, nimas pa jajc da bi se pokonc postavu za tvojo stvar, al pa je tu kak razlog, ki ga vsi ostali ocitno ne dojamemo.

teme o moseji sm se zacel izogibat, in sicer zaradi teh razlogov:

-ne das si nic dopovedat, pa ni pomembno za kaj se gre in kdo ma prav

-kar ne razumes, ti ni po volji ali ne znas odgovorit, zbrises (kar strasno poveca kvaliteto debate, kajne??)

-si tok "pametn" da "ves" vec k ostalih ~2500 registrirancev motosvet.com portala

-podcenjujes in zalis marsikoga (ne le mene)

-dobivam opozorila zarad stvari, ki jih enostavno ne razumes, zravn pa napises da nabijam (o dretju v mosejah)

-si pristranski da kr glava boli

-slepo zagovarjas muslimane in cigote kot da bi bli taglavni v drzavi

-pretiravas v vsem, da res ni, sam da bi dokazal svoj prav (kot tale zadnji post o afganistancih in podobnem)

-si najbolj zaveden slovenec, ki se najbolj zavzema za slovenstvo in slovensko kulturo (kao), in ce se kdo ne strinja s teboj, kasira marsikaj - od warningov, tezenja s PMji, besedni dvoboji, itd.

-ker bos izbrisal tale post (v kar sem preprican), meni pa po moznosti dal se kakih 10% za zaljenje, in ker se o moderatorjevih potezah naj nebi debatiralo. a ce ze ti gres off topic in se spravljas na druge (med drugim tudi name), se lahko tud mi nate.

js sm svoje povedu, v tej debati, v kolikor ne bos cesa mojega zbrisal, ne mislim vec sodelovat, ti delaj kok ti hoces, jokaj okrog policije kje je tvoj avto, js bom pa prefuku vsakga k mi bo hotu moj avto/motor/avtoradio vkradit, pa ni vazn al je cefur, al cigo, al slovenc, al musliman, al izbrisan. kar je moje, ni javna last, in za moje imetje se bom zavzemal do konca.

pa lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, hvala za svoje mnenje. Ja, gre se mi samo za nabijanje postov.

PS: za dobro provizijo se lahko zmeniva, da bom slepo zagovarjal vse tvoje teorije. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-si tok "pametn" da "ves" vec k ostalih ~2500 registrirancev motosvet.com portala

Od mene ni. :P :P

Pa ni edini, samo precej širše gleda na stvar kot nekateri (?) v teh debatah. B)

P.S.

Sem njegov uradni odvetnik po dolžnosti- Dr. Robycop :afro1: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bom pa prefuku vsakga k mi bo hotu moj avto/motor/avtoradio vkradit, pa ni vazn al je cefur, al cigo, al slovenc, al musliman, al izbrisan. kar je moje, ni javna last, in za moje imetje se bom zavzemal do konca.

PS: Za domovino z Zokom naprej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da ze vec kot en mesec nasprotujes vsemu, napisanemu na forumu. ne vem al se ti gre sam za nabijanje postov, al hoces bit totaln renegade, al si tolk svojeglav, trmast in ozko usmerjen, da si najbol pametn clovk na svetu, al mas tolk dnarja da bos sleherno stvar kasko zavaroval, nimas pa jajc da bi se pokonc postavu za tvojo stvar, al pa je tu kak razlog, ki ga vsi ostali ocitno ne dojamemo.

teme o moseji sm se zacel izogibat, in sicer zaradi teh razlogov:

-ne das si nic dopovedat, pa ni pomembno za kaj se gre in kdo ma prav

-kar ne razumes, ti ni po volji ali ne znas odgovorit, zbrises (kar strasno poveca kvaliteto debate, kajne??)

-si tok "pametn" da "ves" vec k ostalih ~2500 registrirancev motosvet.com portala

-podcenjujes in zalis marsikoga (ne le mene)

-dobivam opozorila zarad stvari, ki jih enostavno ne razumes, zravn pa napises da nabijam (o dretju v mosejah)

-si pristranski da kr glava boli

-slepo zagovarjas muslimane in cigote kot da bi bli taglavni v drzavi

-pretiravas v vsem, da res ni, sam da bi dokazal svoj prav (kot tale zadnji post o afganistancih in podobnem)

-si najbolj zaveden slovenec, ki se najbolj zavzema za slovenstvo in slovensko kulturo (kao), in ce se kdo ne strinja s teboj, kasira marsikaj - od warningov, tezenja s PMji, besedni dvoboji, itd.

-ker bos izbrisal tale post (v kar sem preprican), meni pa po moznosti dal se kakih 10% za zaljenje, in ker se o moderatorjevih potezah naj nebi debatiralo. a ce ze ti gres off topic in se spravljas na druge (med drugim tudi name), se lahko tud mi nate.

Če je pa tole o Symruju vse res, pol je pa tale symru res en cigo :kva2: :kva2:

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bom pa prefuku vsakga k mi bo hotu moj avto/motor/avtoradio vkradit, pa ni vazn al je cefur, al cigo, al slovenc, al musliman, al izbrisan. kar je moje, ni javna last, in za moje imetje se bom zavzemal do konca.

pa lep pozdrav!

sam pazi da ne bo ta nekdo ki ga bos ti hotel prefukat, potegnu nož al pa pištolo, al pa ti bo pršu na dom pa ti avto/motor/avtoradio zakuru.

tud taki kreteni so na svetu ki se ti po tem ko so ti hotli v avto vdrt celo nočjo pustit da jih prefukaš, eni se celo branjo

zok sila rodi silo, ti boš prefuku njega on bo poklicu kolege bojo tebe prefukal....

osebno se nikol nism hotu izpostavlat, zadost je da te nekdo samo enkrat narobe udari pa si lahko za vedno invalid,

boljša ti je varianta da se izogibaš fizičnemu nasilju če bi bilo le to pogoj za uspešno reševanje sporov potem nebi imeli sodišč in bi jst namesto prava študiral boks. .)

pa hvala za pozdrav :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boljša ti je varianta da se izogibaš fizičnemu nasilju če bi bilo le to pogoj za uspešno reševanje sporov potem nebi imeli sodišč in bi jst namesto prava študiral boks. .)

Na sodišču je pravica slepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zok: ti dam 100% prav!!!

@Kura: kukr jst poznam situacijo, lopovčki k kradejo radije ne nosijo pištol....

P.S.: ne boks ampak kak thai box al pa kickboxing se obnese bulš

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kura: kukr jst poznam situacijo, lopovčki k kradejo radije ne nosijo pištol....

In tvoje znanje o teh lopovčkih je tako veliko da bi tvegal? :hmm:

In recmo da je nima in ga ti pretepeš. A si siguren da je njegov brat/kolega/sorodnik nima? :hmm:

Velik je psihopatov na tem svetu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da ze vec kot en mesec nasprotujes vsemu, napisanemu na forumu. ne vem al se ti gre sam za nabijanje postov, al hoces bit totaln renegade, al si tolk svojeglav, trmast in ozko usmerjen, da si najbol pametn clovk na svetu, al mas tolk dnarja da bos sleherno stvar kasko zavaroval, nimas pa jajc da bi se pokonc postavu za tvojo stvar, al pa je tu kak razlog, ki ga vsi ostali ocitno ne dojamemo.

teme o moseji sm se zacel izogibat, in sicer zaradi teh razlogov:

-ne das si nic dopovedat, pa ni pomembno za kaj se gre in kdo ma prav

-kar ne razumes, ti ni po volji ali ne znas odgovorit, zbrises (kar strasno poveca kvaliteto debate, kajne??)

-si tok "pametn" da "ves" vec k ostalih ~2500 registrirancev motosvet.com portala

-podcenjujes in zalis marsikoga (ne le mene)

-dobivam opozorila zarad stvari, ki jih enostavno ne razumes, zravn pa napises da nabijam (o dretju v mosejah)

-si pristranski da kr glava boli

-slepo zagovarjas muslimane in cigote kot da bi bli taglavni v drzavi

-pretiravas v vsem, da res ni, sam da bi dokazal svoj prav (kot tale zadnji post o afganistancih in podobnem)

-si najbolj zaveden slovenec, ki se najbolj zavzema za slovenstvo in slovensko kulturo (kao), in ce se kdo ne strinja s teboj, kasira marsikaj - od warningov, tezenja s PMji, besedni dvoboji, itd.

-ker bos izbrisal tale post (v kar sem preprican), meni pa po moznosti dal se kakih 10% za zaljenje, in ker se o moderatorjevih potezah naj nebi debatiralo. a ce ze ti gres off topic in se spravljas na druge (med drugim tudi name), se lahko tud mi nate.

js sm svoje povedu, v tej debati, v kolikor ne bos cesa mojega zbrisal, ne mislim vec sodelovat, ti delaj kok ti hoces, jokaj okrog policije kje je tvoj avto, js bom pa prefuku vsakga k mi bo hotu moj avto/motor/avtoradio vkradit, pa ni vazn al je cefur, al cigo, al slovenc, al musliman, al izbrisan. kar je moje, ni javna last, in za moje imetje se bom zavzemal do konca.

pa lep pozdrav!

Toliko , da veste vsi:

Kdor ne misli, kot Zok, je ena navadna, svojeglava, nerazgledana, ozkousmerjena, budala brez jajc ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, skoraj pozabil povedat:

Včeraj so mi iz takoimenovanega avtomobila, parkiranega pred ljubljanskim Kolosejem, ukradli radio. Skupaj s CDjem, ki mi je bil neke vrste spomin. Zadeva ima slabo in dobro stran.

Slaba je ta, da nisem nikogar videl in vam ne vem povedat če so bili cigojnerji. :(

Dobra je pa ta, da nisem nikogar videl in mi ni bilo treba razmišljat ali naj storilca prebutam ali ne. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok sila rodi silo, ti boš prefuku njega on bo poklicu kolege bojo tebe prefukal....

ja, mas po eni strani prav, ampak js mam (na zalost - splet okoliscin) take izkusnje, da je bols letet za kakim izmeckom, ga mal v strah vzet, pa se ti ne bo vec dotaknu motorja, ko pa da se skrivas pa policijo klices, pridejo pa cez 20 minut, ko motorja ni nikjer vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se izogibaš fizičnemu nasilju če bi bilo le to pogoj za uspešno reševanje sporov potem nebi imeli sodišč in bi jst namesto prava študiral boks. .)

...

Lepo da si optimist!!!!

Ti se kar zanašaj na sodišča!

Edino kar v teh primerih narediš, če nočeš uporabiti nasilja, je da požreš smok in greš delat, da boš spet lahko v potu svojega znoja kupil nekaj kar ti lahko spet ukradejo. Na nek način je to še najmanj utrujajoče.

Je pa ravno ta način lepa spodbuda za nadaljne barabije barab vseh sort. :angry: :angry:

Če se že sam ne bi odločil za uporabo nasilja zaradi skrbi za lastno zdravje, oz. bi mi adrenalin izhlapel, preden bi kaj ušpičil, pa vedno podpiram vsakogar, ki tako barabo nalomi! Ne vidim nič in dam za pijačo!

Seveda se situacija popolnoma spremeni, če so ogročeni lastni otroci oz. družina. Potlej deluje samo še nagon in vsa previdnost izgine!! In kako bi ukrepal, če imaš barabe npr. že v hiši sredi noči???

Zamižiš in si rečeš, bo že sodišče uredilo?? Misli si!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo tukej se pogovarjamo o navadni vlomni tatvini,

kolega je bil letos v egiptu in so sli mal po tržnici kjer se prodaja sadje, naenkrat se je folk začel dret ko utrgan ljudje so prletel iz ene 3h bližnih ulic in začel na mrtvo pretepat enga starca, ki je ukradu en jabuk na tržnci, torej tolk je bil lačn da je mogu en kurčev jabuk ukrast in folk ga je zato skorej množično fental.

Koga boste zdej zagovarjal, a je prou da so ga skor ubil al bi množica morala poklicat kepse.

nočm povedat da se mi kdo smili ki krade, hočm povedat sam to da noben nima pravice vzeti si pravico v svoje roke.

Tisti tip ki naj bi mu vlomil v avto (vprašanje če so mu res)in se je su pol s tem hvalt , se je pač zadovoljil s tem da jih je samo pretepel, a bi ga zagovarjal tud če bi zaradi te glupe tatvine enega tako hudo poškodoval da bi postal invalid, al pa če bi se mu totalno utrgal film pa bi koga zarad enga glupga avtoradija fental, bi ga se zmeri zagovarjal?

predstavljej si horjo kaj bi naredu če bi tvoj sine vlomil v tuj avto pa bi ga lastnik tako pretepel da bi mu povzročil tako hude poškodbe da bi postal invalid kaj bi pol reku, koga bi pol zagovarjal a horjo. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj gre za zlom in izvin, ne za invalidnost. ce bi slo za invalidnost, ga noben nebi podpiral, ne pa da ga podpira cel avtomobilizem.com in pol motosveta. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo tukej se pogovarjamo o navadni vlomni tatvini,

..., koga bi pol zagovarjal a horjo. <_<

Sorry, jaz nisem sposoben presoditi, če mi bo nekdo ponoči po hiši hodil, ali ima namen izvajati navadno vlomno tatvino ali pa oborožen rop ali celo kaj hujšega. Poznam primer, ko so daljnega soseda pred leti, ko so hoteli priti do njegovega denarja, zverinsko mučili in ga na koncu ubili. Med drugim so mu odrezali testise.

Kar se tiče tvojega primera, ki ni primerljiv z našimi razmerami, pa to!

Večja kot je revščina, hujše se smatra kraja, ker ljudje toliko težje pridejo do živil in ostale lastnine. Temu primerna je tudi kazen.

Da, strinjam se, da so ga nabutali, ker se je s tem strinjala tudi množica, ki je to izvedla. In za njihove razmere so merodajna njihova mnenja, ne pa tvoje in moje!

Praviš, da nimam pravice vzet pravice v svoje roke. Žal, če država, ki si to pravico lasti, tega ne izvaja, mi te pravice tudi kratiti ne more. Pa naj se na glavo postavi in mi naloži kazen, če ji paše. Odločil se bom pa sam!

O uravnoteženosti "domačih sankcij" napram lopovom pa velja isto kot sem povedal na vrhu. Barabini so danes oboroženi z vse sorte orožjem, zato ga nima smisla z rokavičkami šlatati.

Kar se tiče sinov, ti pa takole povem. Nisem in ne vzgajam jih za cigane lopovske, ampak za odgovorne osebe, ki se same odločajo za svoj način življenja. Če se bi kdo odločil za lopovščino, naj posledice sam nosi! Če se odloči reskirati šus v glavo, jebat ga, njegova izbira. Sigurno ne bi bil vesel, vendar kot sem rekel, vsak se odloča zase.

In ogromno barabije je ravno zaradi tega, ker imajo mali cigani podporo velikih odraslih ciganov. Obojim pripada isto, samo mogoče različen kaliber glede na težo!!!

Hmmm, le zakaj me je ta zadnji stavek spomnil na tisto znano anekdoto, ko je neka medicinska sestra pred leti izjavila: "Došla sam u Sloveniju da zaradim, a ne da radim"??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko iz svojih izkušenj: tut men so že ulomil v avto in mi ukradl radio in zadnjo polico z zvočniki, superge in indeks (radio 50 eur in ,,hudi,, zvočniki ,,jensen,, :lol: . ) Če bi ostalo samo pri temu se ne bi tok sekirala ampak so mi uničl kjučavnico, vrata in čist polomil armaturo in naredili ogromno škode. Ne znam opisat (,,strašen sem v svoji jezi,,) občutka kaj bi tisti moment naredila tatovom, pa če bi bli 2 metra veliki vsaj enmu bi prst odgrizlna al neki, za trajen spomin, pa tut če me zakolje., in po pravici povedano mi je vsen če je invalid vsaj vem, da ima omejeno gibanje.

Najboljš je pa pol ko čakaš policaje se mal pomiriš, pridejo,poslikajo, mal bla bla in te spet razjezijo, ko te vpraša (in ti pokaže še kakšno ,,novo poškodbo, ki je prvi moment nisi opazil) ,,ali je ta poškodba na vratih že od prej,,

No in tako je ostalo....nobenga niso ujeli jest sem pa 3 mesece zastonj v službo hodila, pa okol ,,majstrov,, za to in ono pa po odpadih armaturo iskala, da sem zrihtala avto---sej mam cajt a ne?.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravnik, vam lahko zdejle ne vem kok teorij o naravni pravičnosti pa "my castle" doktrin pa podobno naložim, samo bistvo pa je, da smo posamezniki "prostovoljno" funkcijo odkrivanja in predoga kaznivih dejanj prenesli na policijo in tožilstvo, sojenje in kaznovanje pa na sodišče in na koncu na upravo za izvrševanje kazenskih sankcij.

Samo, poudarek je, da smo jih samo prenesli, se pravi, da lahko množica te pravice tudi vzame v svoje roke kadar se (uprevičeno al pa neupravičeno) počuti, da se ne izvajajo, kot bi se morale.

Tudi zakon v določenih primerih dovljuje samopomoč (pri vrnitvi posesti nad stvarjo je dovoljena če je ... ma preberite SPZ pa boste izvedeli), problem je le, če je ta prekoračena, kar pa se zgodi diostikrat. Ni problema, če dobiš storilca pri dejanju in mu stvar vzameš nazaj, pa četudi uporabiš malo/dovolj sile, problem zna biti če ga zbutaš kot si zasluži al pa če ga dobiš čez par dni s tvojo stvarjo, v tem primeru mu po zakonu stvari sam ne smeš več vzeti (pač, ima posestno varstvo z motenjsko tožbo, pa ti potem dokazuj lastništvo...rešitev policija, al pa tožba s tvoje strani al pa kake neformalne metode).

no da skrajšam, ni nenormalno, da se pač kdaj zgodi, da človeku/ljudem prekipi ko ti kdo naredi kaj s tvojo lastnino al pa tvojim bližnjim, samo če ti takrat res popusti varovalka mam samo dva nasveta: čim manj prič in predvsem dober odvetnik :yea2: . Vsi smo sma ljudje pa vem, da če bi jaz dobil tistega, ki je vlomil v moj avto, bi ga s svojimi 190 cm pa 100 kg zlomil kot zmaja in šele potem začel brskat po mojih starih učbenikih o kazenskem pravu in obligacijah - odškodninskemu delu, smo pač samo ljudje.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, Rudi my man! :yea2: :yea2:

Ampak tista fora, da lopov s krajo pridobi posestno pravico, je pa po mojem barabija vseh barabij. Saj smo o tem že enkrat debatirali pri ukradenih motorjih.

Ja, saj vem, na ta način se država otepa tega, da bi ljudje sami poiskali pravico, sam barabija je pa še vedno. :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tista fora, da lopov s krajo pridobi posestno pravico, je pa po mojem barabija vseh barabij. Saj smo o tem že enkrat debatirali pri ukradenih motorjih.

pri motorjih je drugace, ker lahko s papirji dokazes lastnistvo. drugace pa je recimo z denarjem, racunalniki, akustiko, itd., kjer v dokumentih in na napravah ne pise tocnihs serijskih stevilk. :( v teh primerih pa pomaga tistih 190 cm in 100 kg (js ze vem, sem tocno teh mer!! :P ). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri motorjih je drugace, ker lahko s papirji dokazes lastnistvo. drugace pa je recimo z denarjem, racunalniki, akustiko, itd., kjer v dokumentih in na napravah ne pise tocnihs serijskih stevilk. :( v teh primerih pa pomaga tistih 190 cm in 100 kg (js ze vem, sem tocno teh mer!! :P ). .)

Žal mislim da se motiš!! Spomni se, kaj nam je napisala Teya in primera z Romanovo AT...

Ko je enkrat zadeva, četudi ukradena v "lasti" barabe, jo legalno lahko samo iztožiš nazaj. Izgleda da lahko le policija takoj odvzame stvari, za katere sumi da so ukradene (lopov nima papirjev) in jih vrača lastnikom, ki lastništvo s papirji dokažejo. Pa tudi tu se spomnim težav, ki so jih imeli okradeni, ki kljub vsem papirjem niso dobili svojega avta od policije in je ta gnil mesece dolgo za ograjo, pravemu lastniku na doseg roke, pa vseeno ni mogel do njega!

Mogoče bi kdo še to strokovno-pravno obrazložil???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, Rudi my man! :yea2: :yea2:

Ampak tista fora, da lopov s krajo pridobi posestno pravico, je pa po mojem barabija vseh barabij. Saj smo o tem že enkrat debatirali pri ukradenih motorjih.

Ja, saj vem, na ta način se država otepa tega, da bi ljudje sami poiskali pravico, sam barabija je pa še vedno. :angry: :angry: :angry:

Barabija je res, vendar: tisti, ki toži (v tem primeru tat toži pravega lastnika) mora dokazati krivdo toženega (pravega lastnika), kar pa je v primeru motorja nemogoče (dokumenti o lastništvu - prometna), v primeru denarja pa težko dokazljivo. Torej, da te v takem primeru nekdo res toži, ima kakšen procent možnosti na uspeh, pa še psiho mora biti, da sploh gre tožit. Rudi, imam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!