Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

a ni to v prlekiji, tam majo pa ja porihtano :D

ja ,zgleda da so dolenjčki večji cigani od prekmurcev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoče kdo še od životinskega carstva kakšne slikice. Meni manjka 254-a slikica, "mali črni rom". U mater sn zlobn :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoče kdo še od životinskega carstva kakšne slikice. Meni manjka 254-a slikica, "mali črni rom". U mater sn zlobn :devil: :lol1:

To ne, lahko pa ti dam slicici navadnega in velikega romskega kradljivca :lol1: :lol1: :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ce se jim tista zalega po glavi serje ...

Zalega?

Tako še Hitler ni govoril o Romih. Vsaj uradno ne, ali pa po forumih....

Cyc,Cyc.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, dolenjčki na tako odgovarjamo s krepelom čez hrbet .) :D

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zalega?

Tako še Hitler ni govoril o Romih. Vsaj uradno ne, ali pa po forumih....

Cyc,Cyc.....

to pvoe samo eno: "naš drug Cyc" ima boljši potencial od Adolfa samega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako še Hitler ni govoril o Romih. Vsaj uradno ne, ali pa po forumih....

To samo zato, ker takrat ni bilo forumov ... je bilo pa v govorih se vse kaj drugega. :D

Sicer pa - na kraj pameti mi ne pade, da bi olepseval in prilagajal svoje izjave drugim. Hvala bogu nisem politik in mi zato ni treba tega poceti. Verjemite, ona dolenjska sorta s katero sploh imam opravka nic ne skriva da ostalih vascanov ne marajo.

In zakaj bi jaz pazil na besede?? A to po sistemu nastavi se drugo lice? Saj nisem na glavo padel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - na kraj pameti mi ne pade, da bi olepseval in prilagajal svoje izjave drugim. Hvala bogu nisem politik in mi zato ni treba tega poceti. Verjemite, ona dolenjska sorta s katero sploh imam opravka nic ne skriva da ostalih vascanov ne marajo.

In zakaj bi jaz pazil na besede?? A to po sistemu nastavi se drugo lice? Saj nisem na glavo padel.

Saj, vemo, da imaš _hrbtenico_. Pa še dost trda in žilava je. Škoda, da je že trikrat zavozljana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym dej lepo te prosim no.

Po tvoje bi se moralo 2 milijona Slovencev prilagajat par tisoč cigotom. Veš kak je lepo ko dobiš cigana za soseda, navlečejo vso kramo da misliš da živiš zraven smetišča pol začnejo kable na ognju topit da pridobivajo baker in to ima tak lep vonj po gumi.............da ne govorim o ostalem.....

Stvari dobivajo noge (beri kradejo)........

Sicer pa nekdo kot ti, ki cigana najbrž od blizu še videl nisi ne more vedet kako je to.

Mislim da pravo situacijo poznajo le ljudje ki imajo opravka z njimi, pejd ti takšnele buče prodajat recimo lastniku OMV črpalke v Zagradcu ki ima vsak dan opravka z njimi ko mu kradejo bencin in ostale stvari po trgovini, če jim kaj reče so pa prec grožnje. Tankat hodijo k da bi bila črpalka njihova, natoči in gre.

Lepo mu povej da moramo biti strpni in tako dalje pa pol hitro bejž da te ne bo slučajno zadavu od jeze.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ni vse iz trte izvito, gre za stičišče druge kulture v obstoječi. In to navadno malo ljudi razume, kaj to je. Predvsem vejo to samo tisti, ki živijo na tistem predelu. Seveda se takoj najdejo simpatizerji (a la SymRu) kakšne od strani, ki jo potem vneto zastopajo. Jas iz svojih izkušenj lahko povem, da imam tako dobre izkušnje s cigani, kot slabe. Pa je definitivno več slabih stvari o njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym dej lepo te prosim no.

Po tvoje bi se moralo 2 milijona Slovencev prilagajat par tisoč cigotom. Veš kak je lepo ko dobiš cigana za soseda, navlečejo vso kramo da misliš da živiš zraven smetišča pol začnejo kable na ognju topit da pridobivajo baker in to ima tak lep vonj po gumi.............da ne govorim o ostalem.....

Stvari dobivajo noge (beri kradejo)........

Sicer pa nekdo kot ti, ki cigana najbrž od blizu še videl nisi ne more vedet kako je to.

Mislim da pravo situacijo poznajo le ljudje ki imajo opravka z njimi, pejd ti takšnele buče prodajat recimo lastniku OMV črpalke v Zagradcu ki ima vsak dan opravka z njimi ko mu kradejo bencin in ostale stvari po trgovini, če jim kaj reče so pa prec grožnje. Tankat hodijo k da bi bila črpalka njihova, natoči in gre.

Lepo mu povej da moramo biti strpni in tako dalje pa pol hitro bejž da te ne bo slučajno zadavu od jeze.

LP

Leteči

2 milijona Slovencev se ne rabi prilagajati peščici cigotov. in tudi če bi blo povsod sorazmerno enako veliko ciganov, se jim ne bi rabili "prilagajati". Zakon inamrče veljajo za vse, imamo tudi pristojne službe, ki naj bi to sankcionirale.

To ,da so kraje nesankcioniranje, pa lahko torej spet obesiš kvečjemu policiji in tožilstvu, ne pa cigotom ... cigoti pač krajo izvedejo, na policajih pa je, da jih ulovijo. Lastnik pumpe bi se lahko zmrdoval kvečjemu nad policisti, ki nosijo uniforme in vozijo avtomobile, katere je tudi on sofinanciral preko davkov ...

PS: saj se mlade operativne policiste razseljuje po Sloveniji in se jih napoti delat v drug konec države ,da ne bi mogel kdo slučajno kar tako groziti njim ali njihovim družinskim članom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Sym je kriva tudi policija in država. Samo če hočejo neke pravice naj živijo tako kot drugi. Jaz ne kradem zato, ker sem bil tako vzgojen in mi je to vcepljeno že od malih nog ne pa zato ker me je policaj pri 8 letih ujel na dejanju ko sem kradel bonbone.

Upam da si dojel kaj bi rad povedal, če pa ne pač žali bog.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Sym je kriva tudi policija in država. Samo če hočejo neke pravice naj živijo tako kot drugi. Jaz ne kradem zato, ker sem bil tako vzgojen in mi je to vcepljeno že od malih nog ne pa zato ker me je policaj pri 8 letih ujel na dejanju ko sem kradel bonbone.

Upam da si dojel kaj bi rad povedal, če pa ne pač žali bog.

no, meni je vseeno, ali ti dojameš sledeče, ali ne... ampak:

cigoti pač so takšni, kot so ... tudi sami negujejo to svojo "kulturo barabinstva", in slovenska država jim s pasivnim odnosom pri tem še malček pomaga. rekel bom recimo takole ... ali je pedofil, ki ima to pedofilstvo prirojeno, mogoče sam kriv? če je pač neka oseba škodljiva družbi, je na družbi, da to v okviru političnhi ,zakonskih, upravnih in drugih okvirjev regulira.

žal je pri nas tako, da imamo za to ustrezne službe, linčanje ali podobne zadeve pa so prepovedane. lahko pa se jih kljub temu kdo loti ... jaz tega pač ne zagovarjam.

zagovarjam teorijo, da bi morala biti policija bolj učinkovita. nimamo policajev samo zato, da imajo dobro plehmuziko, da so lepi v uniformah in da paradirajo s službenimi motorji... Slovenska Policija je namreč drag aparat, ki bi lahko kaj tudi dal od sebe, vsaj v najbolj kriznih žariščih. Žal ravno takrat odpove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simon, policaji pri vsem tem sploh niso krivi, pac pa sodniki! Oni ze napisejo ovadbo, ampak kaj ko se potem nic ne zgodi ... recimo tiste podrtije s katerimi se naokoli peljejo - policist ki je bil zaradi tatvine takrat pri nas je pripovedoval, da morajo oni potem tiste kiste kar dolgo casa imeti pri sebi. In z njimi potem nimajo kam ...

Skratka, kartoteke imajo ze polne, poznajo vse, ampak policija nima s samim kaznovanjem nic.

Sodstvo ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - na kraj pameti mi ne pade, da bi olepseval in prilagajal svoje izjave drugim. Hvala bogu nisem politik in mi zato ni treba tega poceti. Verjemite, ona dolenjska sorta s katero sploh imam opravka nic ne skriva da ostalih vascanov ne marajo.

In zakaj bi jaz pazil na besede?? A to po sistemu nastavi se drugo lice? Saj nisem na glavo padel.

...trden bodi, mož jeklen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simon, policaji pri vsem tem sploh niso krivi, pac pa sodniki!

Sodstvo ... <_<

Daleč o0d tega, da bi zagovarjal sodstvo, saj imam z njimi precej slabe izkušnje (banalne oprostitve dolžnikov našega podjetja), vendar stvari niso tako črnobele.

Če res prebereš toliko različnih časopisov, si zagotovo že večkrat zasledil, da policaji v postopku ugotavljanja in raziskav naredijo en kup procesnih napak.

Na sodišču pa stvar, če ni pridobljena in dokazana , tudi z dovoljenimi sredstvi, pade.

Sodniki naj bi kljub vsemu spoštovali črko zakona, ne pa svoja osebna prepričanja.

Časi, ko je veljal zakon linča,pa časi, ko je problem Romov Dolfi reševal v plinskih celicah, itd., so minili.

hvala bogu, saj vidim, da je še en kup ljudi, ki bi jim taiste metode ustrezale tudi še sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zagovarjam teorijo, da bi morala biti policija bolj učinkovita. nimamo policajev samo zato, da imajo dobro plehmuziko, da so lepi v uniformah in da paradirajo s službenimi motorji... Slovenska Policija je namreč drag aparat, ki bi lahko kaj tudi dal od sebe, vsaj v najbolj kriznih žariščih. Žal ravno takrat odpove.

No, končno si en dober post napisal ;) To kar si napisal je res, res pa je tudi, da imajo v primerjavi z Ameri zelo skopa pooblastila. Tudi zakon je slabo napisan, da se ti bruha :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno si en dober post napisal ;) To kar si napisal je res, res pa je tudi, da imajo v primerjavi z Ameri zelo skopa pooblastila. Tudi zakon je slabo napisan, da se ti bruha :SS

saj veš, da pri pisanju vsakega zakona načeloma lahko tudi civilisti, kot sva jaz in ti, prispevaj osvoje pripombe in konstruktivno pomagajo pri pisanju? Zakon je torej slab zato, ker ti očitno nisi dovolj prispeval, ko tako zelo vse veš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj veš, da pri pisanju vsakega zakona načeloma lahko tudi civilisti, kot sva jaz in ti, prispevaj osvoje pripombe in konstruktivno pomagajo pri pisanju? Zakon je torej slab zato, ker ti očitno nisi dovolj prispeval, ko tako zelo vse veš ...

Hm, civilisti se bunimo, hočemo spremembe, tarnamo nad zakoni itd. Pa pomaga kaj? Ko pride do težave, se vse skupaj reši na parlamentarno najboljši način ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, ti si po mojem edina oseba, ki bi ciganu, ki bi ti tezil, bil sposoben zagrozit s tem da bos naslednjic volil take ki bodo zakon postimali, potem pa naj se pazijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, ti si po mojem edina oseba, ki bi ciganu, ki bi ti tezil, bil sposoben zagrozit s tem da bos naslednjic volil take ki bodo zakon postimali, potem pa naj se pazijo. :)

Ne, nisem jaz ta oseba.

ti si pa po mojem edina oseba, ki jih je na forumu cigote pripravljena z motorko požagat v gležnjih, ko jih pa vidiš, si pa tiho kot rit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti zdi :)

Imas pa po svoje prav - odkrite zdrazbe si ne morem privoscit ze zato ker tisto ni stalno prebivalisce. Zlahka bi naredili skodo ...

Ampak ko (ce?) bom tam zivel bo malo drugacna zgodba. Ce te pa ni stalno tam je pa naivno pricakovati, da se ne bi nic zgodilo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: edini stik ki jih imam z njimi ze mesece in mesece je ta da jih vidim ko se z onimi koretami gonijo po vasi ... kaj tocno bi po tvoje moral narediti da ne bi bil "tiho ko rit"? Metal kamenje za njimi? Chicken z WR400 proti njihovim kistam? :)

Saj nimas drugega kot da stalno zaklepas za seboj vrtna vrata ... aja pa "Sintal ma vas rad" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!