Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Mene je pa bolj kot Ciganov strah Kitajcev. V MB vsaki teden odprejo novo trgovino al pa kaj podobnega.

Pa še smrdijo.

Ti nam bodo dali bolj vetra, kot cigani.V njihovih trgovinah pa v glavnem sama prešvercana roba brez ECO certifikatov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem v lokal, se ga napijem...potem začnem metati kozarce po tleh, fehtati ljudi za denar, tudi mal grozim...jim spijem pijačo, ko gledajo stran, se polulam kar na sedež, kak všečen pepelnik spravim v torbo, nočem plačai zapitka....redar ( ni državni organ) mi pripelje dve okoli ušes in me vrže ven...obisk ponovim, isti scenarij le da me gledao do konca in ker nočem ven kjub temu, da sažilka že pometa me lastnik ,,pospremi,, čez vrata....od tokrat naprej imam prepovedan vstop....in zakaj mi Hanžek noče pomagat....moja kultura je pač taka....klub temu, da je svoboda in da sem enakopraven član družbe... plačam davke pa mi država ne more ali noče pomagati, da mi je dovoljen vstop, da me zaščiti pred nasilnimi redarji ali pa ostalimi gosti, ki me imajo poln kufer in me včasih kar oni nesejo ven....

Lina, moram ti po pravici povedati: imaš velike težave in brez strokovnega zdravljenja jih ne boš rešila.

Najbolj učinkovita bo gotovo eutanazija. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dej no...pa ja da ne... Dokler jih predalčkaš na cigane in na vse druge. :)

Kar se mene tiče, ni bojazni, da bi predalčkal ljudi ali se šel rasista. Sovražim vse po vrsti. :devil:

Imenujem jih pa zato, da veš na katere osebke se nanašajo moji posti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to Brum Brum in vsi ostali ves čas trobijo/trobimo. Niso krivi Cigoti ampak državni organi, ki niso kaznovali Cigotov.

No, lepo da se strinjamo. Sedaj se moramo strinjati le še v tem, da so Ambrušani pošteno opravili tisto, česar država ni bila sposobna in jim je treba izreči veliko zahvalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, lepo da se strinjamo. Sedaj se moramo strinjati le še v tem, da so Ambrušani pošteno opravili tisto, česar država ni bila sposobna in jim je treba izreči veliko zahvalo.

Strinjamo se lahko v tem, da pravice v svoje roke jemati na tak način pač ne gre. Sicer se lahko kaj kmalu zgodi, da bo vsak vihtel svojo pravico in tudi svojo "čaletovo devetko"... In bolj prav bo pač imel tisti, ki si bo lahko privoščil več municije.

Ambrušani so zame pač "rulja". Take rulje si nikoli ne želim za vratom, niti si ne želim biti del kake take množice ali podpirati dejanj katerekoli take množice.

Jaz verjamem v Slovensko Policijo, v slovensko zakonodajo in tudi v Ustavo Republike Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi se strinjal, da so Ambrušani kot rulja, ki je vzela zakon v svoje roke. Samo izgleda, da niso imeli drugega izhoda, če je pa vse skupaj zaspalo- od policije do sodstva. Spomnimo se akcije specijalcev pred leti v Slovenj Gradcu... Ne vem, a niso zmožni kake take akcije narediti v ciganskem naselju? Tisti cigani, ki so v redu, se tako nimajo kaj bati... kolikor jih pač je. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjamo se lahko v tem, da pravice v svoje roke jemati na tak način pač ne gre. Sicer se lahko kaj kmalu zgodi, da bo vsak vihtel svojo pravico in tudi svojo "čaletovo devetko"... In bolj prav bo pač imel tisti, ki si bo lahko privoščil več municije.

Ambrušani so zame pač "rulja". Take rulje si nikoli ne želim za vratom, niti si ne želim biti del kake take množice ali podpirati dejanj katerekoli take množice.

Jaz verjamem v Slovensko Policijo, v slovensko zakonodajo in tudi v Ustavo Republike Slovenije.

In kaj storiti v primeru Ambrusa?

12 let so domačini trpeli brezvladje Ciganov. Pisali na vse možne inštance. Celo Hanžeku (čeprav ne vem, kaj naj bi imel Hanžek s kriminalom, to ni njegovo področje). Pri milem bogu se ni ničesar spremenilo. In če so vsi "bogovi" pozabili nanje, so pač vzeli pravico v svoje roke. Kot pravi pregovor: Pomagaj si sam in ti bo tudi Bog pomaga. Takoj se je začela reševati problematika Ciganov pri njih. In baje ne samo pri njih, tudi drugje.

Verjemi, če bi bili domačini še naprej tiho, se ne bi nič spremenilo. Še tisoč let ne. Tako pa so dejali Ciganom: Dost vas mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz verjamem v Slovensko Policijo, v slovensko zakonodajo ...

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Symon

ob

priliki ti povem zgodbo ispred 10 dni o tej

- lopovski

- kurbinski

- mafijaški

- barabinski

.

.

.

itd

slovenski "zakonodaji"

:angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

pravnemu aktu se reče približno takole:

"izpodbijanje pravnega dejanja"

Ne boš verjel svojim ušesom

(kot ys danes nisem)

kakšna je ta zakonodaja

in kaj se povsem legalno in v okviru

prej opisane zakonodaje

dogaja na sodiščih.

:grrr :grrr

Seveda

ne bom pisow o tem po motomarsu,

da se njegova exelenca spet

ne vznemirijo.

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simon:Jaz verjamem v Slovensko Policijo, v slovensko zakonodajo in tudi v Ustavo Republike Slovenije.

:kva2: od tega trenutka nis več moj tanajbulš prjatu :grrr

pobč pa ke Ti živiš da verjameš v pravljice:slap: :hmm:

N 1 :OK: TE PODPIRAM :yea1:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz verjamem v Slovensko Policijo, v slovensko zakonodajo in tudi v Ustavo Republike Slovenije.

V SLO policijo še večina zaposlenih policistov ne verjame!

In, če bi v SLO bilo na izbiro veliko služb, bi policiste v SLO, uvažali iz balkanskih držav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko rečemo da v Slo pravna država ne deluje???

Po mojem že dolgo ne! In zato se začno take stvari dogajati.

In ker tisti, ki bi za delovanje pravne države morali skrbeti, ne žele zamere večinskega prebivalstva in posledično izgube političnih stolčkov, taka nesprejemljiva dejanja podpirajo.

In vse skupaj vedno bolj postaja podobno naci okolju v Dojčladiji pred IIWW!!!

Malenkostne razlike v imenih vodilnih političnih strank naj vas ne zavedejo!

Seveda pa se takih opisov in kritik na vse kriplje branijo. Too late! Prej bi skrbeli za to, pa ne bi bilo nobenem treba preganjati ciganov in streljati izsiljevalcev. Ti ljudje so bili v to prisiljeni. Pa kljub temu ne odobravam njihovih dejanj. Jih pa razumem! Mogoče bi sam naredil enako. :blush: Ne vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj storiti v primeru Ambrusa?

12 let so domačini trpeli brezvladje Ciganov. Pisali na vse možne inštance. Celo Hanžeku (čeprav ne vem, kaj naj bi imel Hanžek s kriminalom, to ni njegovo področje). Pri milem bogu se ni ničesar spremenilo. In če so vsi "bogovi" pozabili nanje, so pač vzeli pravico v svoje roke. Kot pravi pregovor: Pomagaj si sam in ti bo tudi Bog pomaga. Takoj se je začela reševati problematika Ciganov pri njih. In baje ne samo pri njih, tudi drugje.

Verjemi, če bi bili domačini še naprej tiho, se ne bi nič spremenilo. Še tisoč let ne. Tako pa so dejali Ciganom: Dost vas mamo.

V današnjih Slovenskih novicah je na četrti strani en zanimiv članek o sobivanju s cigani. Priporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjih Slovenskih novicah je na četrti strani en zanimiv članek o sobivanju s cigani. Priporočam...

Hvala. Grem peš do Metlike, ker sem danes brez avta. Da bom kupila. In prebrala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem se začnejo dogajati take zadeve: "Bomo stvari sami uredili"...

Ne zagovarjam takšnih dejanj, ker so ravno tako nezakonita. Vendar, kaj storiti v takšnem primeru? Kaj bi storil ti, če bi bil na mestu lastnika lokala? Imaš samo tri možnosti: Plačaš, prenehaš z dejavnostjo ali se upreš. Na zaščito državnih organov pa lahko pozabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zagovarjam takšnih dejanj, ker so ravno tako nezakonita. Vendar, kaj storiti v takšnem primeru? Kaj bi storil ti, če bi bil na mestu lastnika lokala? Imaš samo tri možnosti: Plačaš, prenehaš z dejavnostjo ali se upreš. Na zaščito državnih organov pa lahko pozabiš.

Kaj pa vem - rekel bi, da mam pod šankom izdelano atomsko bombo in da naj mi dajo mir ... al pa bi jih zatožil na motosvet :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem - rekel bi, da mam pod šankom izdelano atomsko bombo in da naj mi dajo mir ... al pa bi jih zatožil na motosvet :devil:

In bi ubogi nasilneži padli v jok ter odpeketali v neznano. Tebe bi pa obtožili nasilništva in rasizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse različne in enakopravne:

danes v Delu prebral novičko, da namerava Saudijeva Arabija postaviti 814 km dolgo ograjo na meji z Irakom in poleg tega na tem področju zgraditi še 40 vojašnic/postojank.

Po moje bi morali na Trgu revolucije v LJ nemudoma izvesti protestno zborovanje in na ves glas obsoditi rasistično vedenje Saudske kraljeve hiše.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kako milo se mi je storilo, ko smo v mraku šli skozi Ambrus, tako prijetno se je kadilo iz njegovih dimnikov. Dim se je sukljal pod večerno nebo, otroci so kričali po vasi, ljudje pa so sedeli pred hišami in gledali na nas kakor na cigane."

(Edvard Kocbek, Tovarišija, 1942)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi morali na Trgu revolucije v LJ ..

:P

:slap:

alsiti ... najprej bi jim morali

povedati kje je Ljubljana - spljoh ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa te cigani postal zelo popularni. To jim verjetno paše, ko so v takšni medijski luči.

Izbirajo lokacije, denarna podpora prihaja, tople vode niso nikol imel v Postojni so jepa zahteval, ker brez nje ne morejo itd itd. Mi pa tukaj debatiramo in debatiramo in se kregamo kaj bi kdo naredil. Isti smo, kot naši poslanci. Pa jih spet kritiziramo da sam debatirajo in nič ne naredijo. Sej smo vsi isti.

Kar se pa cigotov tiče: Kot sem že rekel strpnost ali nestrpnost, potrebno je tako naredit kot Amerikanci z indijanci. V rezervat zapret pa naj živijo v miru do konca svojih dni. Pa bodo imel oni svoj mir, mi pa svojega. Če se bo pa kter civiliziral pa naj KUPI parcelo zgradi hiško itd. Tudi takšni cigani obstajajo in so čisto neopazni za okolico.

Zdej me pa skitizirite, ker sem menda nestrpen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kako milo se mi je storilo, ko smo v mraku šli skozi Ambrus, tako prijetno se je kadilo iz njegovih dimnikov. Dim se je sukljal pod večerno nebo, otroci so kričali po vasi, ljudje pa so sedeli pred hišami in gledali na nas kakor na cigane."

(Edvard Kocbek, Tovarišija, 1942)

B)

Vidiš RudeB. , tudi zaradi takšnih citatov sem te nekoč imela rada. :)

p.s.

V glavnem, samo povem, da SF še zdaleč ni tak kot ostali nestrpneži. Človek lepo piše na pm, kaj vpraša, se pomeniva o življenju nasploh intaisto življenje gre lepo dalje. :grim A ne stari? :whistle:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa še kar ne gre v glavo, zakaj morajo biti kaki posebni zakoni za cigane, stalno se govori o neki zaščiti in tako naprej. Zakaj že? Saj so zakoni, ki veljajo za ostale, dovolj dobri ... ni mi jasno, kaj je tu treba posebej ščititi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!