Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

So pa te cigani postal zelo popularni. To jim verjetno paše, ko so v takšni medijski luči.

Izbirajo lokacije, denarna podpora prihaja, tople vode niso nikol imel v Postojni so jepa zahteval, ker brez nje ne morejo itd itd. Mi pa tukaj debatiramo in debatiramo in se kregamo kaj bi kdo naredil. Isti smo, kot naši poslanci. Pa jih spet kritiziramo da sam debatirajo in nič ne naredijo. Sej smo vsi isti.

Kar se pa cigotov tiče: Kot sem že rekel strpnost ali nestrpnost, potrebno je tako naredit kot Amerikanci z indijanci. V rezervat zapret pa naj živijo v miru do konca svojih dni. Pa bodo imel oni svoj mir, mi pa svojega. Če se bo pa kter civiliziral pa naj KUPI parcelo zgradi hiško itd. Tudi takšni cigani obstajajo in so čisto neopazni za okolico.

Zdej me pa skitizirite, ker sem menda nestrpen ...

Zelo si strpan. :)

Pa ni res, da si isti kot poslanci. Oni so še hujši, veš?! :grim

Pa sploh ne vem, od kje ti ideja, da se kdo krega s kom. :grrr

Rezervat? :hmm: Bi znalo bit.....ampak je pa za premislit, ker če bodo vsi tam, si bomo pa nadljudje morali enga drugega grešnega kozla stauhat. Aja, :slap: , pa to itak ni tak problem.... :grim :grrr

Kdo te draži, fantek... kdo te draži...? :kva2:

ni mi jasno, kaj je tu treba posebej ščititi :?

Men tut ne, če sem odkrita. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa te cigani postal zelo popularni. To jim verjetno paše, ko so v takšni medijski luči.

Izbirajo lokacije, denarna podpora prihaja, tople vode niso nikol imel v Postojni so jepa zahteval, ker brez nje ne morejo itd itd. Mi pa tukaj debatiramo in debatiramo in se kregamo kaj bi kdo naredil. Isti smo, kot naši poslanci. Pa jih spet kritiziramo da sam debatirajo in nič ne naredijo. Sej smo vsi isti.

Kar se pa cigotov tiče: Kot sem že rekel strpnost ali nestrpnost, potrebno je tako naredit kot Amerikanci z indijanci. V rezervat zapret pa naj živijo v miru do konca svojih dni. Pa bodo imel oni svoj mir, mi pa svojega. Če se bo pa kter civiliziral pa naj KUPI parcelo zgradi hiško itd. Tudi takšni cigani obstajajo in so čisto neopazni za okolico.

Zdej me pa skitizirite, ker sem menda nestrpen ...

slovenija je premajhna, da bi lahko imeli rezervate, potrebno je zamenjat policaj ministra, da je dopustil, da je sploh prišlo do izgredov, predlagam zmagota jelinčiča za policaj ministra, on bi že vedel, kako se taki stvari streže :angry2: :nono: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., predlagam zmagota jelinčiča za policaj ministra, on bi že vedel, kako se taki stvari streže :angry2: :nono: :OK:

Verjetno bi jih odstranil po hitrem postopku. So mu prevelika konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B)

Vidiš RudeB. , tudi zaradi takšnih citatov sem te nekoč imela rada. :)

jaz te ima še sedaj ! :)

evo še enega:

Ich bin Zigeuner (J. F. Kennedy, Ambrus 2006)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz te ima še sedaj ! :)

evo še enega:

Ich bin Zigeuner (J. F. Kennedy, Ambrus 2006)

Ich bin auh!!!!!

Klimbra.....Lj 2006

BTW.....klimbro v rezervat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz te ima še sedaj ! :)

evo še enega:

Ich bin Zigeuner (J. F. Kennedy, Ambrus 2006)

Človek, znaš ti v življenju še kaj drugega, kot brati Mladino?

http://www.mladina.si/tednik/200645/clanek...t--marko_zorko/

Lahko pa na zadevo pogledamo malo drugače: ogrožene Rome je država zaščitila pred nasiljem tako, da jim je dala na voljo boljše bivalne pogoje, kot so jih imeli prej in to na državne stroške. Zadeva je začasna, dokler se strasti ne umirijo. Če bi država reševala situacijo pa zakonih, bi morala podreti, kar je zgrajeno na črno in prepovedati bivanje, ker je vodni vir, izdati položnice, če bi prepoved kršili, če ne bi plačali, pa bi jih morali poslati v zapor.

Država je naredila, za kar jo plačujemo - preprečila je tragedijo. Očitno pa bi morala po tvojem mnenju Rome pustiti tam in ko bi prišlo do kake tragedije, ukrepati. Ali pa bi moralo 200 specialcev varovati Rome pred nasilnimi domačini.

Dajte prosim povedati, KAKO bi se morala situacija rešiti. Če hočete, da ljudje poslušajo vašo opcijo, ni dosti, da cviliš, da nekaj ni OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah če bi prebral kaj je že bilo napisano ne bi postavljal nekaterih vprašanj. Kar tako zvani "strpneži" pravimo je to da država 15 let ni naredila ničesar, da pa ko je bilo prepozno je ravnala napačno.

Če bi država delovala bi že zdavnaj naredili točno to kar si napisal, kršitelje zakonov kaznovala in zadevo sanirala, ker tega ni storila je odgovorna. Krajanov Ambrusa pa nisem videl oditi pred parlament oziroma notranje ministrstvo kjer bi zahtevali, da država spoštuje njihove pravice ampak sem videl, da so pač šli preganjat nekoga iz njegove zemlje s silo. Verjamem, da jim je prekipelo vendar pa so izbrali napačen način, ki v civiliziranem svetu ni dopusten in je obsojanja vreden pa naj gre tukaj za pregon slovencev, romov ali kogarkoli drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole pravijo CIGANI:

Sramota je, da moramo pod pritiskom krajanov zapustiti lastno zemljišče, sram pa naj bo tudi Šinkovca, da je zbral krajevno drhal ter nas izgnal iz naše zemlje", :blink: Slovenci so drhal :naughty:

kot je napisano v 24ur.com naj bi Ciganom postavili bivalne zabojnike hkrat pa začeli s pripravo gradnje hiš :devil: se mi kdo pridruži da greva skupaj med cigane delat pizdarije pa da naju preženejo :lol1:

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa še kar ne gre v glavo, zakaj morajo biti kaki posebni zakoni za cigane, stalno se govori o neki zaščiti in tako naprej. Zakaj že? Saj so zakoni, ki veljajo za ostale, dovolj dobri ... ni mi jasno, kaj je tu treba posebej ščititi :?

ker ne znaš brat, ti bom jaz tolmačil, v skladu s svojimi skromnimi sposobnostmi in prakso z majhnimi otroci.

Veš, cyc, cigani so ful manj šolani od povprečnih Slovencev in slovenceljnov, zato se jim skuša zzakonom nekako olajšati asimilacijo. zakon so si izmislili modri možje, da bi izobraženost in druge civilizacijske dejavnike pri ciganih nekoliko dvignili, da bi le ti potem ustrezali denimo merilom tebe in tvojih staršev in vaših somišljenikov. Veš, zato tak zakon. Nikjer v tistem zakonu pa ne piše, da se lahko vozijo brez izpitov, registracij in podobnega.

Rezervat? :hmm: Bi znalo bit.....ampak je pa za premislit, ker če bodo vsi tam, si bomo pa nadljudje morali enga drugega grešnega kozla stauhat. Aja, :slap: , pa to itak ni tak problem.... :grim :grrr

I, joj, kako lep bo svet, ko bodo v škatlice lepo posortirane vse legokocke. Rdeče v eno, bele v drugo, zelene vtretjo ... oziroma cigani v en rezervat, čefurji v drugega, motoristi v tretjega, metalci in rokerji v četrtek, vegetarjanci posebej, potem debeluhi posebej, pa tisti z majhnimi prihodki ki nimajo audija posebej, pa potem še nezaposleni posebej ...

in živeli bomo v svojih škatlicah do konca svojih dni

:-)

in potem gre rdeča legokocka pofukat modrega legokoceka ;)

ni mi jasno, kaj je tu treba posebej ščititi :?

"enake možnosti"...

PS: lepo te pozdravlja Oto Pestner.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah če bi prebral kaj je že bilo napisano ne bi postavljal nekaterih vprašanj. Kar tako zvani "strpneži" pravimo je to da država 15 let ni naredila ničesar, da pa ko je bilo prepozno je ravnala napačno.

Če bi država delovala bi že zdavnaj naredili točno to kar si napisal, kršitelje zakonov kaznovala in zadevo sanirala, ker tega ni storila je odgovorna. Krajanov Ambrusa pa nisem videl oditi pred parlament oziroma notranje ministrstvo kjer bi zahtevali, da država spoštuje njihove pravice ampak sem videl, da so pač šli preganjat nekoga iz njegove zemlje s silo. Verjamem, da jim je prekipelo vendar pa so izbrali napačen način, ki v civiliziranem svetu ni dopusten in je obsojanja vreden pa naj gre tukaj za pregon slovencev, romov ali kogarkoli drugega.

Jaz ti samo pravim, da je bila v danem trenutku izbrana najboljše rešitev, vi pa trdite, da je zaradi te rešitve umrla pravna država. Država je Rome zaščitila, jih v soglasju z njimi začasno preselila (tri tedne), nihče jim ničesar ni vzel. Zato pravim, da je bila v danem trenutku rešitev dobra. Zakaj je do tega prišlo je pa drugo vprašanje.

Zato te še enkrat vprašam, kaj je v danem trenutku, ko je prišlo do dogovora o začasni preselitvi, bila primerna rešitev? Ne nakladaj nekaj o 15 letih, če nimaš časovnega stroja in bi zadevo rešil tako, da bi se vrnil na začetek.

In prosim, jaz si želim biti tako diskriminiran:

"Zemljišče je nekajkrat večje od zemljišča pri Ambrusu, kjer so živeli prej. Lastnica zemljišča je država. Tudi vsa potrebna sredstva bo prispevala država, njihova višina pa po njegovih besedah še ni znana. Koordinator dejavnosti je urad za narodnosti, vse operativne naloge pa bodo izvajale posamezne službe."

vir: www.24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre mi na :SS od nekaterih postov. Pisci postov, ki ščitijo cigane, ...pojdite do teh ljudi, ki so vpleteni v te zdrahe s cigani in jim razložite kaj je strpnost.

Pa ne pozabte se dobro zavarovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem in berem pa se ne morem odločiti ali sem strpen ali nestrpen! :hmm:

nekako bi bil strpen pa mi mladostne izkušnje z cigani ne dajo in ne dajo! malo se je bes do ciganov polegel ker pač že kar nekaj let ne hodim več v kočevje in kočevske lokale, pred cca 12 leti pa res nisem mogel bit strpen, razen če sem bil v družbi "190 cm, 90 kg full contact prijatelja", ki je iz neznanega razloga :whistle: užival cigansko spoštovanje :devil:

bi probal bit strpen pa si predstavljam kako bi bilo če bi se meni utaborili v bližini ali na zajetju vode, ki jo jaz pijem. pa če bi meni kdaj poškodovali avto ali kaj drugega in nobenemu nebi bilo nič :nono:

pač verjemem raznim domačinom ki živijo blizu ciganov, tu mislim tiste cigane (načrtno ne uporabljam besede romi), ki živijo v takšnih ali drugačnih taborih - getih in ne socializirane rome, ki jih zgleda najdemo predvsem v prekmurju in še kje.

so si pač izjave o tem kaj počnejo preveč podobne da bi si jih izmišljevali. pri meni pač argument da isto počnejo tudi čistokrvni slovenci in ostali ne zdrži. je že res da so tudi taki slovenci, južnjaki, itd AMPAK pri ciganih gre že za nek prevladujoč in stalno prisoten vzorec obnašanja.

TISTO KAR ME MOTI JE TO, DA SO PRI CIGANIH TISTI POŠTENI ZGLEDA IZJEMA, MEDTEM KO MEDTEM KO SO MED OSTALIMI IZJEMA TISTI KI NE SPOŠTUJEJO ZAKONOV!

MOGOČE POSPLOŠENO AMPAK VSAJ TAKO ZGLEDA!

SEM EGOIST, SEM ZGLEDA NESTRPEN AMPAK TAKO JE. PRVO IN POVSOD SEM JAZ, JAZ IN MOJA DRUŽINA IN DOKLER JAZ JAZ JAZ JAZ MORAM DELATI TAKO KOT MI PREDPISUJEJO NE TRPIM TISTIH KI DELAJO DRUGAČE IN SO NEKAZNOVANI! DOKLER MORAM JAZ DELATI ZA MOJO DRUŽINO IN MOJE DOBRINE NE TRPIN TISTIH KI SI JIH JEMLJEJO IN SPOH NE TRPIM DA BI JAZ MORAL V IMENU STRPNOSTI ŠE PLAČEVATI ZA NJIH. KO BO MOJE STANOVANJE PREMALO ZA MOJO DRUŽINO MI NOBEN NE BO ISKAL IN PODARIL DRUGE LOKACIJE!

žal res ne gre, zgleda da sem res totalno nestrpen, vsaj dokler me država obira na vsakem koraku in me sili spoštovat zakone ko:

me mastno obere ko pozabim da mi je potekla registracija za avto,

me obere ko na prazni cesti ne ogrožam nikogar in zavijem preko polne črte v nedovoljeno smer,

me obravnava kot kriminalca ko prekoračim hitrost zunaj naselja za 20 km/h,

mi zaračuna stroške ko zamudim plačilo parkirne kazni za 2 dni,

mi pobira akontacijo dohodnine, ki mi jo delno milostno vrne čez eno leto,

mi preko svojih podjetij zaračunava takse za okolje in vse možne pizdarije ki znesejo 4x več kot dejansko porabljena voda,

mi za poslovni prostor po kvadraturi računa odvoz smeti čeprav s svojo dejavnostjo na teden napolnim en koš, drugi pa na 20 kvadratih dnevno skoraj keson,

mi država grozi z minimalno milijonom kazni ker zgubijo moj obračun prispevkov za leto 2005 medtem ko nekateri ne pozanjo ne prispevkov in ne davčne napovedi

mogoče sedaj to vse skupaj zgleda kot nacistični ukrep ampak potrebno je nekje začeti in prvo omogočiti normalno življenje poštenim državljanom in davkoplačevalcem, šele potem pa gledati na pravice neke marginalne skupine ki je - roko na srce - zaenkrat za državo nepomembna in nekoristna, če odštejemo etnično raznolikost. ko pa bodo cigani plačevali davke za vsako pizadrijo kot počnemo mi bodo imeli tudi pravice. če sem jaz za držćavo samo davčna številka naj bodo še oni.

PS: berem da je nek slovenski romski vodja ravno sedaj na študijskem obisku v ZDA kjer ugotavlja stanje romov v ZDA. prav zanimajo me njegove ugotovitve kako gre romom v "najbolj demokratični deželi na svetu". tako kot tu sigurno ne, američani poznajo besedo "NO TRESPASSING" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem in berem ...

Ys

tudi berem .. berem ... beeereeeem .. tale tvoj post

in čimbolj ga berem, bolj vidim,

kako izredno iskren človek

si po duši - kot rečemo, a ne?

:worship:

Sicer

poizkušaš nekako preusmeriti svoje nezadovoljstvo na cigane,

ampak tvoja iskrenost in resnicoljubnost ti tega ne dovolita.

Zato si napisow eno samo in edino resnico, ki velja za SLO:

tale

naša država je bolj ciganska od največje ciganije

in politiki/zakondajalci/aparat prisile

so najhujši cigani vseh ciganov tega planeta

(ne pišem o Romih - da ne bo pomote).

:yes:

Ali

se je kdo kdaj vprašal, zakaj CH nima težav s cigani?

(Ne glede na to ali so Romi ali ne.)

Ne!

Nihče se tega ni vprašal!

Pa

se v zakotni podalspki smrdeči dolini Šentfolrjanski

tudi ne bo nikoli nihče tega vprašal,

saj smo slovencelnji s kretenopolitiki na čelu veliiiiiko

pametnejši od njih in znamo

svoje zadeve veliiiikoooo bolje urejati.

Veliko

lažje je namreč pustiti zadeve kot so,

vleči debelo poslansko plačo za nič dela

in se jajcati po TV, če do česa pride - veliiiko lažje

kot pa malce pogledati čez plot

in pospraviti lasten drek s svojega vrta na podoben

način kot ga je pospravil sosed.

Ali

mislite, da bo 100 let do demokracije dovolj za SLO?

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država si je pred osamosvojitvijo zatiskala oči pred "problematiko Romov na dolenjskem!

Država si je po osamosvojitvi zatiskala oči pred "problematiko" Romov na dolenjskem!

Država si bo, kot kaže, tudi v bodoče zatiskala oči pred "problematiko" Romov na dolenjskem!

Izvršna veja oblasti (Policija) si je pred osamosvojitvijo zatiskala oči pred problematiko Romov na dolenjskem!

Izvršna veja oblasti(policija) si je po osamosvojitvi zatiskala.............................

In tako naprej.

Posledice so, da si Romi verjetno res jemljejo več pravic, kot jim pripadajo! Kar ni prav! Vendar si država kljub temu še naprej zatiska oči. reševanje problematike in delo izvršne oblasti pa naj opravljajo prebivalci Ambrusa,Bučne vasi, itd.....

Vsi se bomo pregovarjali okoli tega, kdo ima prav, in na resnične probleme današnje Slovenije bomo ob vsem našem gnevu,togoti ,pravičništvu,borbi za te ali one kar pozabili. In vlada bo, kakortudi nekatere vlade do sedaj, mirno "spala" naprej, ter pod mizo lastninila,razporejala in si delila "rezultate" našega dela,ter pridobitve povolilnih "reform" v vodstvih gospodarskih družb, itd., itd., ......

Uživajmo še naprej....

LP Damjan

BTW, ne me basat z ogroženostjo pitne vode v Ambrusu. Se je kdo peljal skozi Ambrus ter videl krasna "ekološko" zgrajena in urejena gnojišča? Ali so vse kanalizacije speljane v kanalizacijo ali greznice, ali pa tudi tukaj, kot v precejšnjem delu Suhe krajine ljudje izkoriščene "prednosti" oz. danosti kraškega terena ....!?!?!?!?!?!?!??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej vse lepo in prav ampak teli debilneži mi ne morejo srat o preganjanju ciganov v Sloveniji in hkrati terorizirati cel svet in vsiljevat svojo demokracijo, upam da njihovih soldiers nikdar ne bo pri nas, ker takrat bo marsikdo od nas takoj possible terorist !!

Pervy je pa spisal točno to kar si tudi jaz in marsikdo zmore dovoliti in občutiti slogan I feel sLOVEnija !

Čelado dol PERVY :worship:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer

poizkušaš nekako preusmeriti svoje nezadovoljstvo na cigane,

ampak tvoja iskrenost in resnicoljubnost ti tega ne dovolita.

Zato si napisow eno samo in edino resnico, ki velja za SLO:

tale

naša država je bolj ciganska od največje ciganije

in politiki/zakondajalci/aparat prisile

so najhujši cigani vseh ciganov tega planeta

(ne pišem o Romih - da ne bo pomote).

:yes:

:worship:

točno moje misli - ne obtužujem ciganov ampak tiste ki jim omogočajo takšno življenje in izvajajo represijo nad nami.

če bi imel možnost oz. bi mi država to dopuščala bi sam bil bolj ciganski kot je lahko 1000 ciganov skupaj!!!!

dokler pa moram jaz to trpet morajo tudi oni in pika!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno moje misli - ne obtužujem ciganov ampak tiste ki jim omogočajo takšno življenje in izvajajo represijo nad nami.

če bi imel možnost oz. bi mi država to dopuščala bi sam bil bolj ciganski kot je lahko 1000 ciganov skupaj!!!!

se sn vedo, sama ciganarija tu na motosvejti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredini šestdestih je starejša ciganka iz naše ulice na silo odpeljala sosedovega fanta. Po dveh dnevih so ju na srečo izsledili na enem od mejnih prehodov z Italijo.

Vsak dan za tem sem jih od ateja, mame, dedeja in babice poslušal, da ne bi slučajno kam šel s kom, ki ga ne poznam. In ne hodi nikamor vstran od bajte! Poslušaš kaj ti govorimo?

Ko smo se v kratkem po tem dogodku preselili na drugi konec, se je na naše dvorišče pripeljal župnik.

Ko je izstopil iz avta sem ga tako zašibal domov in se drl: mama, mama zakleni cigani so prišli. :lol1:

Verjetno se spomnite, da je veliko staršev strašilo svoje otroke, če ne boste pridni vas bodo cigani odnesli.

Le zajebavajte se še dolgo na tej strani, vas bodo cigani odnesli. :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!