Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Kdor je gledal danes 24ur je lahko videl kaj se dogaja v bolnišnici NM :hmm:

ZAGOVORNIKI cigojnarjev kaj pravite na napad na zdravstveno osebje cigojnarjev v bolnišnici NM :eek:

mal pomislite predno kaj napišete v zagovor cigojnarjev :SS

LJUDJE, NE NASEDAT NA KSENOFOBIČNO HITLERJEVSKO PROPAGANDO MEDIJEV !!!!

V resnici sta reševalca napadla uboge rome, ker so pač nič hudega sluteče postopali pred zdravstvenim domom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa od takih se pa res moraš zmatrat ! ...

Voljo pa maš.

Pa kaj vam je sploh uspelo govorit s kakšnim vladnim človekom? Ali so se vsi poskrili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem takem se ne moremo pogovarjati o Iraku, Izraelcih, Palestincih, pravi osebnosti Šumaherja, prsebnosti Busha, državljanskih vojnah v Afriki...

Potem takem lahko samo opravljamo o sosedovi kravi :closedeyes:

Hmmm.... Pravzaprav ja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No spet ena lepa novička iz Postojne...dva cigosa sta že kradla u trgovini...in lih od teh ki so v centru v PO... :rolleyes: čudovito...

SPET KSENOFOBIČNO HITLERJEVSKA PROPAGANDA MEDIJEV.

V resnici sta kradla dva dijaka srednje šole doma iz Landola.

Včerajšnje toplo vreme in vroči maroni so tudi pripomogli k temu da se je v Zvezda parku zbralo kar nekaj ljudi ( moja ocena okrog jurja) katerim je na Gregorčičevi nasproti pritekel kordon super policajev in jih ustavil še pred vladno palačo in jih preusmeril pred parlament kjer je bilo policajev še desetkrat več,

Upam, da bo organizator teh protestov dobil položnico, ker je bilo potrebno zavoljo tega protesta aktivirati določeno število policistov in jim posledično plačati nadure - seveda iz davkoplačevalskega denarja.

A je bil protest sploh prijavljen?

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekam hudo ti grejo na jetra prekmurski Cigani. Še posebej Oto. A ti je kakšno babo spelal, da ga tako fajntaš?

A kar preselil bi jih? In to direkt, brez vmesnega postanka v Postojni?

Pestner ni prekmurski Rom.

V Prekmurju so: Baranja, Horvat, Cener, Šarkezi

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa od takih se pa res moraš zmatrat ! @Vruuuuum ti se najprej verjetno zaletiš v vrata in šele potem preveriš če niso zaklenjena !

Nagradno vprašanje kdo je "komiral" Ambrušana ! Če jih delimo na Rome in Ambrušane je bil slednji ! Ali po kmečko: belec je fental belca ! :fredy:

Včerajšnje toplo vreme in vroči maroni so tudi pripomogli k temu da se je v Zvezda parku zbralo kar nekaj ljudi ( moja ocena okrog jurja) katerim je na Gregorčičevi nasproti pritekel kordon super policajev in jih ustavil še pred vladno palačo in jih preusmeril pred parlament kjer je bilo policajev še desetkrat več, tako da so uspeli Marka Breclja spravit v marico !

Po moji oceni so policaji včeraj varovali v Ljubljani več kot 5 hektarov urbane površine ! V Ambrusu pa jim nekako ne rata ! :ninja:

Ha, ha ha...

požri svoj komentar o ksenofobnosti - Slovenci iz Ambrusa so pregnali Slovenca iz ciganskega naselja. Cigoti so pa kolateralne žrtve...

... če verjameš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem več urejati, zato dodajam vprašanje:

Ali poznaš razliko med vzrokom in povodom?

Ali lahko razložiš, zakaj so cigoti sprejeli tistega pretepača za svojega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VrUUUUUmmmm, saj je škoda energije. Bi lahko ločili, ampak nočejo. In zato tudi ne bodo ... mlatijo prazno slamo in pametujejo. Res je škoda živcev. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mi odleže, ko kaj napišem. Takile zagovorniki cigotov, ki cigota niso videli drugje kot na televiziji, mi dvignejo pritisk in si potem malo olajšam dušo.

Ponavljam nagradno vprašanje:

ZAKAJ NITI CIGANI NOČEJO TEH IZ AMBRUSA ZA SVOJE SOSEDE???

Nagrada: giro skozi nekaj ciganskih naselij. Jaz dam za gorivo, nagrajenec pa avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voljo pa maš.

Pasivnost je passe ! :OK:

@Vrumko

zakaj so sprejeli pretepača za svojega sprašuješ ? misli ne berem s šlogarcami se bolj malo družim lahko samo razvijam teorije zarote ! ena taka: ambrušani so ga podkupli da fenta enega njihovega, se skrije pri romih in sprovocira celotno zadevo do trenutne skrajnosti ! taktika JJ ?? ki pravi da pozna romsko problematiko ! pretrčavanje romskega naselja !

Vrumko tudi če te recimo nisem še videl, sem si o tebi verjetno preko Motosveta že lahko ustvaril kako "sliko", z okvirjem ! .)

evo še malo včerajšnih FOTK in urbane gverile ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še malo včerajšnih FOTK in urbane gverile ! :OK:

Jebi ga, zbrala se je drhal in tako kot v primeru Metelkove pozivala k nespoštovanju enakopravnosti pred zakonom in protestirala proti vzvodom pravne države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he... z okvirjem ali brez, slike si že lahko ustvarjamo eden o drugem preko medijev, realnost pa je lahko čisto drugačna.

Slike sem videl, ja. Nekaj LDS politikov s swingerjem na čelu in "najlepšo" Viko v ozadju, izbrisani TodoroviĆ in mularija in pijančki ki sploh ne vedo za kaj se gre, važno da so proti.

Taka zborovanja dajejo krila kriminalcem, jih opogumljajo, da delajo še večje piz.arije, koristi pa ni nobene (kot tudi ne od našega modrovanja po forumu).

Zase lahko mirno trdim, da me narodna pripadnost ne zanima. Mi pa dvigne pritisk brezkompromisno zagovarjanje kriminalcev kot so tile cigoti iz Ambrusa ali zagovarjanje Pluta itd. Država je pri reševanju ciganske problematike pogrnila na celi črti. trpijo pa edino sosedje nekaterih ciganskih naselij. In za nagrado dobijo potem cigani, ki so si lastili dve baraki, potem veliko gradbeno parcelo in hiše z elektriko in vsem udobjem. ZAKAJ??? Za nagrado ker so 12 let delali piz.arije svojim sosedom in se požvižgali na odločbe o izselitvi in rušenju objektov na tistem zemljišču. Država je nekaterim že dokazala svojo učinkovitost pri uveljavljanju svojih odločb (recimo Stroj in njegov laboratorij za razvoj alternativnih virov energije), ciganom pa se seveda ne sme skriviti las na glavi, ker so potem vsi, ki bi šli izvajat to odločbo rasisti, fašisti in ksenofobi. Kje je enakost pred zakonom? Zakaj so cigani v Sloveniji več vredni od drugih ljudi? Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in spet se je un Todorović (al kako mu je kurac že ime) šopiril z megafonom...naj ga zaprejo zaradi zganjanj ksenofobije nad slovenci.,. <_< aja...saj to je v njegovi kulturi in moram sprejet... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pestner ni prekmurski Rom.

V Prekmurju so: Baranja, Horvat, Cener, Šarkezi

.)

Ne bom sicer z gotovostjo trdil od kod je njegov oče (ki je tudi glasbenik), vendar se mi zdi, da je iz Prekmurja. Oto pa je bil rojen v Celju.

Pa to sploh nima veze s tem o čem se pogovarjamo zadnje dni. Pogovarjamo se o družini Strojanovih, o tem ali so jih upravičeno ali neupravičeno odselili, kakšni ljudje so to bili, kdo je kriv, da je do tega prišlo, itd.

Neumno se mi zdi, da nekateri to izselitev enačijo z napadom na vse Cigane v Sloveniji. Kot bi enačili napad na motorista s strani kakšnega domačina z napadom na vse motoriste. Zopet samo posploševanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberite si spodnje vrstice (dobila danes po mailu) in se malo zamislite. :doze:

Pozdravljeni vsi skupaj,

večina vas ve, da sem iz Ambrusa, gotovo pa tudi veste kaj se je tam zadnji mesec dogajalo.

Spodnje pismo bralcev sem 2.11.2006 poslala na nekaj slovenskih dnevnikov (Delo, Dnevnik, Večer in Primorske novice), prilogo Ona in revijo Mladina. Do danes nisem zasledila, da bi bilo objavljeno - verjetno zato, ker sem ga iz varnostnih razlogov poslala anonimno, možno pa je tudi, da zaradi kritike v drugem stavku. Če mi ga zato niso objavili, s tem kritiko – glede na to, da živimo v demokratični državi, kjer lahko vsak izrazi svoje mnenje - ravno potrjujejo.

Zaželjeno je, da ga preberete in pošljete naprej. (Ali natisnete in date komu za prebrat.)

Hvala za razumevanje.

Lep pozdrav,

Jerneja Muhič.

Ambrus

Ime te dolenjske vasi ste gotovo slišali. To pismo pišem, ker so skrajno neprofesionalni slovenski mediji popolnoma izkrivili realno sliko dejanskega problema.

Izseljeni Romi niso bili edini prebivalci tabora v Dečji vasi. V tem taboru so se kar naprej menjavali najrazličnejši 'civili', povečini z zločinsko preteklostjo. Ker je lokacija tabora dokaj na samem, je bila idealna za neke vrste azil z vso mogočo sodrgo. Prav zato krajani ves čas poudarjamo, da ti ljudje niso bili izseljeni zaradi svoje narodnosti – to bi bilo skrajno nepravično(!) – oditi so morali, ker so gojili, zganjali in prikrivali kriminal. K razrasti le-tega je med drugim pripomogla tudi velika oddaljenost policijske postaje. Dogodki zadnjega tedna so bili tako ukrep krajanov iz obupa, ki je sledil stopnjevanju strahu do vrha. Veste, osnovne kulturne razlike so bile s strani vaščanov sprejete pred 40 leti, ko so se Romi trajno naselili v Suhi krajini. 'Razlike' s katerimi pa ti ljudje danes tako grobo kršijo zakon, še posebej tiste, ki predstavljajo kršitev osnovnih človekovih pravic, niso bile in nikakor ne smejo biti sprejemljive! Tekom let so se poleg običajnih kraj pridelkov in živali, vrstile tudi hujše protizakonite aktivnosti: vlomi in kraje, najraje v hiše starejših ljudi, ki živijo sami, več vlomov v okoliška župnišča, cestne blokade z ostrim kamenjem ali deskami, polnimi žebljev, kraja mobilnih telefonov, napad na gobarke, grožnje z uperjeno puško v mimovozeči avtomobil, izsiljevanja, podkrepljena z grožnjo, do boš ubit ali posiljena, lansko leto je policija zasegla večje število strelnega orožja in mamil, nedaven napad na Jožeta Šinkovca pa je bil že drugi poskus umora v dveh letih. To in podobno je krojilo naše vsakdanje življenje. Zadnjo žrtev tega tabora so mediji prikazali kot pretepaškega moškega – resnica pa je, da je branil svojo zidanico pred dobro znanimi vlomitelji. S tem si je nakopal maščevanje in skorajšnjo smrt. Jožetu so se na glavni cesti v blokado postavili trije avtomobili, za njim še dva, tako da je bil ukleščen mednje ter na milost in predvsem nemilost prepuščen Čmaku in njegovim romskim kompanjonom; kaj je sledilo veste. Na dejstvo, da ti z njive zmanjka kakšna glava zelja smo se kar navadili, nihče pa se nikoli ne bo navadil na to, da ti strežejo po življenju. Živeti v nenehnem strahu je sila mučno. Če tega niste doživeli, si ne morete predstavljati, kaj se godi v človeku, ko med vožnjo ugleda uperjeno cev puške. Jaz sem jo. Občutek tesnobe je nepojmljiv; Naj ustavim? Peljem naprej? Naj kličem policijo? Ne, kaj pa če me naslednjič ustavijo?! Gotovo bodo vedeli, da sem jaz klicala…

Neverjetno kako hitro se je slovenska policija organizirala za zaščito in varovanje tabora in njegovih prebivalcev. Sprašujem se, kje je bila ta javna služba med padanjem kola po Jožetovi glavi, kdo je varoval njega, kdo je varoval domove, avtomobile, njive in življenja vaščanov? Varuhu človekovih pravic pa vse skupaj kar nekako ni jasno. Ne samo, da ni bil v Ambrusu, ob nepreverjenih dejstvih in opazovanju od daleč si drzne dajati nekakšne pavšalne izjave in s tem grobo zavajati širšo slovensko javnost. Ali pa preprosto ne loči med etničnim sporom in bojem proti leglu kriminala. Veste g. Hanžek, nihče od Romov ni bil napaden, nihče ubit. Napaden je bil Jože Šinkovec iz Ambrusa! Ko smo izvedeli, da bo do izselitve končno prišlo, nismo čutili zmagoslavja. Ne. Čutili smo veliko olajšanje. Zato je zadonela Zdravljica. Naj rojak Suhokrajnčan prost bo vsak, ne vrag zločinski, le pošten sosed naj bo mejak!

Da izseljeni skupini življenje v Postojni ne odgovarja je razumljivo, saj nimajo raziskanega rajona, »poslovnih« poznanstev in informacij o imetju okoliškega prebivalstva. Medijem pa se bolj problematična zdi skrb za perjad, ki je ostala v taboru, kot Jožetovo zdravje. Močno upam, da zaradi težkih poškodb glave ne bo imel trajnih posledic. V kolikor preživi.

Dragi bralci, Ambruška zgodba je dolga več desetletij, ne en teden. Zadnjih 12 let je potekal boj za osnovno človekovo pravico – za mir. Za mir, ki upam da ga bomo končno deležni. Žal pa se še vedno bije še en boj – Jožetov boj za življenje. Zato, Jože, drži se! Mi smo s tabo! Bog je s tabo! Drži se!

(zaradi varnosti) anonimna Ambrušanka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he... z okvirjem ali brez, slike si že lahko ustvarjamo eden o drugem preko medijev, realnost pa je lahko čisto drugačna.

Slike sem videl, ja. Nekaj LDS politikov s swingerjem na čelu in "najlepšo" Viko v ozadju, izbrisani TodoroviĆ in mularija in pijančki ki sploh ne vedo za kaj se gre, važno da so proti.

Taka zborovanja dajejo krila kriminalcem, jih opogumljajo, da delajo še večje piz.arije, koristi pa ni nobene (kot tudi ne od našega modrovanja po forumu).

Zase lahko mirno trdim, da me narodna pripadnost ne zanima. Mi pa dvigne pritisk brezkompromisno zagovarjanje kriminalcev kot so tile cigoti iz Ambrusa ali zagovarjanje Pluta itd. Država je pri reševanju ciganske problematike pogrnila na celi črti. trpijo pa edino sosedje nekaterih ciganskih naselij. In za nagrado dobijo potem cigani, ki so si lastili dve baraki, potem veliko gradbeno parcelo in hiše z elektriko in vsem udobjem. ZAKAJ??? Za nagrado ker so 12 let delali piz.arije svojim sosedom in se požvižgali na odločbe o izselitvi in rušenju objektov na tistem zemljišču. Država je nekaterim že dokazala svojo učinkovitost pri uveljavljanju svojih odločb (recimo Stroj in njegov laboratorij za razvoj alternativnih virov energije), ciganom pa se seveda ne sme skriviti las na glavi, ker so potem vsi, ki bi šli izvajat to odločbo rasisti, fašisti in ksenofobi. Kje je enakost pred zakonom? Zakaj so cigani v Sloveniji več vredni od drugih ljudi? Zakaj?

Se strinjam s tabo 110%. Očitno se v naši domovini splača bit baraba in nepošten (ne plačaš davkov, maš tok piz*arij na grbi, da se tožilcem več ne da pisat KO, si zgradiš barako ali bajturino brez enega samega dovoljenja ali pa se naseliš nekam, kar sploh ni tvoje (vprašte metelkovce :devil: ), pol pa če se najde kdo, ki bi ti kaj hotel, ga pa itaq označiš za ksenofoba al pa nacista in od njega zahtevaš, da ti zgradi bajto z vsemi dovoljenji.

Sem prepričan, da če bi si povprečen motomarsovec (izvzemam vse morebitne rome, izbrisane, frilenserje in njim podobne) postavil barako tja kamor ne paše ali pa zanjo nima dovoljenj, bi se srečal z gradbenim inšpektorjem, ki pomaha bageristu in kočici v slovo. Za nagrado pa nebi dobil nove hiše ampak eno mastno kazen.

Who's the real CIGO?! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še malo včerajšnih FOTK in urbane gverile ! :OK:

Predlagam, da greste naslednjič protestirat kar na kraj "zločina" v Ambrus.

Pa še ena cvetka novinarjev, ki ne ločijo specialne in posebne enote policije. Ali pa ločijo, pa zanalašč pišejo specialna enota, da se boljš sliši.

http://img.rtvslo.si/upload/Slovenija/policija_21_show.jpg

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se bo kdo spomnil, da mu sosed ni všeč bo pač nabral dovolj množice, da jih bo država preselila, sprva bo tu šlo za cigane, kasneje za koga drugega.

Da slučajno ne boš mislil, da tvoja ideja pri nas ni uzakonjena!

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=4360

Stvarnopravni zakonik.

Izključitvena tožba

123. člen

(1) Če etažni lastnik ali drug uporabnik posameznega dela v etažni lastnini grobo krši temeljna pravila sosedskega sožitja ali svoje dolžnosti po pogodbi o medsebojnih razmerjih, tako, da je skupnost z njim nevzdržna, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se kršilec opomni.

(2) Če kršilec kljub opominu nadaljuje s svojim ravnanjem, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se vloži tožba za njegovo izključitev in prodajo njegovega posameznega dela.

(3) Sodba o izključitvi se izvrši s prodajo posameznega dela v etažni lastnini po pravilih, ki urejajo izvršbo na nepremičnine.

Povsem legalno lahko polovica etažnih lastnikov izseli svojega soseda, LASTNIKA STANOVANJA, če ta dela življenje svojim sosedom nevzdržno. Pa nič ne piše, kam in kako, samo VEN! Cigotom bi pa hiše delali???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da slučajno ne boš mislil, da tvoja ideja pri nas ni uzakonjena!

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=4360

Stvarnopravni zakonik.

Izključitvena tožba

123. člen

(1) Če etažni lastnik ali drug uporabnik posameznega dela v etažni lastnini grobo krši temeljna pravila sosedskega sožitja ali svoje dolžnosti po pogodbi o medsebojnih razmerjih, tako, da je skupnost z njim nevzdržna, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se kršilec opomni.

(2) Če kršilec kljub opominu nadaljuje s svojim ravnanjem, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se vloži tožba za njegovo izključitev in prodajo njegovega posameznega dela.

(3) Sodba o izključitvi se izvrši s prodajo posameznega dela v etažni lastnini po pravilih, ki urejajo izvršbo na nepremičnine.

Povsem legalno lahko polovica etažnih lastnikov izseli svojega soseda, LASTNIKA STANOVANJA, če ta dela življenje svojim sosedom nevzdržno. Pa nič ne piše, kam in kako, samo VEN! Cigotom bi pa hiše delali???

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da slučajno ne boš mislil, da tvoja ideja pri nas ni uzakonjena!

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=4360

Stvarnopravni zakonik.

Izključitvena tožba

123. člen

(1) Če etažni lastnik ali drug uporabnik posameznega dela v etažni lastnini grobo krši temeljna pravila sosedskega sožitja ali svoje dolžnosti po pogodbi o medsebojnih razmerjih, tako, da je skupnost z njim nevzdržna, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se kršilec opomni.

(2) Če kršilec kljub opominu nadaljuje s svojim ravnanjem, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se vloži tožba za njegovo izključitev in prodajo njegovega posameznega dela.

(3) Sodba o izključitvi se izvrši s prodajo posameznega dela v etažni lastnini po pravilih, ki urejajo izvršbo na nepremičnine.

Povsem legalno lahko polovica etažnih lastnikov izseli svojega soseda, LASTNIKA STANOVANJA, če ta dela življenje svojim sosedom nevzdržno. Pa nič ne piše, kam in kako, samo VEN! Cigotom bi pa hiše delali???

Narobe bereš.......lahko prodajo njegov delež.....skupne lastnine.

Zakaj vem.....

Ker že 2 leti poizkušamo nekaj podobnega!!!!!

Zato.......

Edina rešitev je pištola.......in sedaj že tri dni nimamo poscanega bloka.....ker jim je sosed....."čistokrvno Srbjanc"......zagrozil s pokalico.......pa enga mal po gobču pobožal.......no sej ni blo hujšga.....sam rešilc ga je odpeljal......klošarja namreč.

Glede Strojanov.........

Ko sem delal cesto mimo njihovega naselja..........

Ma ne da se mi na široko...........gamad.....samo za pobit........

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Strojanov.........

Ko sem delal cesto mimo njihovega naselja..........

Ma ne da se mi na široko...........gamad.....samo za pobit........

Klimbra, prjatu, take besede od tebe ... :devil: C c c ...

Vredne piva ko te vidim :ninja: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!