Skoči na vsebino

skini


SiR

Priporočene objave

Zanimivo vprašanje kako spoznaš skina? :lol1:

Težko vprašanje. .)

Bolj zanimivo je vprašanje ali so vsi skini nacisti? :?

Ne.

Jaz delim skine na 3 skupine:

1. Politični skini

2. Pretepači

3. Skini zaradi mode

1. Politični skini

Imajo vsi neka svoja imena, ki pa jih nima smisla navajat, saj se spreminjajo ali različno imenujejo. Sem spadajo:

Nacisti-pripadniki Hitlerja in 3 Reicha.

Nacionalisti-pripadniki zgolj svojega naroda.

White Power-pripadniki ideje bele rase. Vsi belci se naj združijo v boju proti drugim rasam. Ideja prihaja iz ZDA. Ker pač tam težko rečeš kaj si po izvoru. Lažje rečeš, da si belec.

Oi in Dixie skini-pripadniki so pacifisti, zagovorniki človekovih pravic, zagovarjajo strpnost in odprtost (do vseh ljudi, da ne bo pomote).

2. Pretepači

Navijači-zelo pogosto dol skinjeni.

Navadni pretepači-njihov cilj je zastrašit nasprotnika.

3. Skini zaradi mode

Veliko ljudi je skinjenih pa sploh nimajo političnega mnenja. Skinjeni so zaradi tega, ker jim je tako všeč, zaradi potrebe (npr. služba) ali pa imajo zdravstvene težave.

Ogromno vojakov slovenske vojske in policistov je skinjenih. So potemtakem vsi tile naciji?

Kaj pomeni beseda skinhead ne rabim razlagat. Beseda se je "prvič" pojavila v šestdesetih letih. Takrat so se ljudje, ki so nasprotovali kolonijam, revščini, rasizmu in zagovarjali idejo 69, pobrili. Organizirali so koncerte na katerih so peli črnci. Igrali so glasbo, ki je bila precej podobna jamajški in jazzu. Kasneje se je razvila v oi in dixie.

Zakaj so se pobrili?

To je bil simbol upora. Takšnega mnenja so bili.

Zakaj so to nato prevzeli tudi naciji?

Večina nacijev je nato prišla iz teh vrst. Vem. To se sliši smešno. To so bili ljudje, ki so se bodisi obračali po vetru ali pa so iskali svojo identiteto. Naciji so te ljudi sprejeli medse. Hitro je skin postal simbol nacijev. Naciji so bili številnejši (mislim v številu pobritih) in bolj nasilni. Mediji so še pomagali s tem, da so vedno poročali o skinih=nacijih. Kmalu je prišel predsodek: Glej skina. Ziher je nazi.

Kako prepoznaš nacija?

Ja seveda. Bomber, skinjen, buleri, bele vezalke in seveda en tatto. Če se boste na to zanašali potem ne boste videli nacija. To velja kvečjemu za nemške nacije.

90% skinov nima političnega prepričanja. Veliko nacijev je nasilnih. Vendar 95% pizdarij naredijo pretepači in ne naciji. Naciji ne jemlejo drog, kar lahko gledate v vseh filmih. Droge jemljejo oi in dixie skini.

So seveda vsepovsod izjeme. Kljub temu velja opozoriti, da je ogromno predsodkov. Nastali pa so zaradi mešanja in nepoznavanja.

Oi in dixie skini jemljejo mamila in so kot vsi mamilopapeki seveda posranci.

Nacionalisti sovražijo vse okoli sebe.

White Power so za povezovanje in bi radi presegli nesoglasja med belimi narodi (Poljaki-Nemci, Rusi-Finci, Srbi-Hrvati...)

Te skupine WP, nacinalisti in naciji imajo seveda svoje organizacije. Iz katerih hitro letijo ven delomrzneži, ki jemljejo mamila, delajo pizdarije svojemu narodu.... Vsaka organizacija ima svoja pravila.

Pretepače in navijače pa ni treba posebej predstavljat.

Če zaključim.

Ni vsak obritoglavec nacist.

Če ima kdo jajca in mu je do zajebancije, naj ko vidi skina stopi do njega in mu pove, da dela anketo in mu postavi par vprašanj, ki ga zanimajo. Hitro bo ugotovil, da je prekleto malo politično opredeljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sobotni noči je skupina nacističnih topoglavcev skušala nasilno vdreti v več klubov na Metelkovi in nasilno obračunati z osebjem in gosti. Pred tem so se z istim namenom oglasili še v KMŠ.

Jaki frajerji.

Pa jim je uspelo v KMŠ? Dvomim. So jih verjetno dobil, pa so zato verjetno raje odšli na Metelkovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm jst sem zmeraj poimenoval s skini naciste,in pri tem njih pobritost ali ne ni igrala nobene vloge .)

Sej verjetn une iz Tadejevega žleba tud niso nacistke... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skini, čefurji, panksi, avseniki( :P ) ,... ma vsi so nekako isti. Skupina posamznikov, ki jih je ko so sami povečini strah, v skupini pa pridobijo na mišični masi in borilnih veščinah, ki jih morajo potem nekje pokazati, da dobijo določen respekt in samozavest.

Jaki džeki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skinte se :P

V sobotni noči je skupina nacističnih topoglavcev skušala nasilno vdreti v več klubov na Metelkovi in nasilno obračunati z osebjem in gosti. Pred tem so se z istim namenom oglasili še v KMŠ.

Jaki frajerji.

Symči to si napisal podobno, kot so objavljeni naslovi v revijah ala tipa "Motoristi divjaki" in podobno ... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skini, čefurji, panksi, avseniki( :P ) ,... ma vsi so nekako isti. Skupina posamznikov, ki jih je ko so sami povečini strah, v skupini pa pridobijo na mišični masi in borilnih veščinah, ki jih morajo potem nekje pokazati, da dobijo določen respekt in samozavest.

Jaki džeki.

Pozabil si napisat najpomembnejšo skupino: Motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si napisat najpomembnejšo skupino: Motoristi.

No ja, najbrž se tudi tu mal dvigneš v kakem MC/MK. Toda takšni pretepači kot ajmohtarji pa ziher niso - poglej si kakšne gasilske veselice ( vsaj v naših koncih je do nedavnega veljalo, da brez enega konkretnega pretepa tudi veselica ni taprava ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., da brez enega konkretnega pretepa tudi veselica ni taprava ).

To pa tak al tak :OK: .

Samo odkar plavci na veliko kasirajo :cry: , je to že pravo razkošje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, najbrž se tudi tu mal dvigneš v kakem MC/MK. Toda takšni pretepači kot ajmohtarji pa ziher niso - poglej si kakšne gasilske veselice ( vsaj v naših koncih je do nedavnega veljalo, da brez enega konkretnega pretepa tudi veselica ni taprava ).

To je res....predvsem po pripovedovanih starejših ljudi se včasih veselici ni reklo veselica če se dva nista stepla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res....predvsem po pripovedovanih starejših ljudi se včasih veselici ni reklo veselica če se dva nista stepla :D

Jup, moj fotr je delal kot redar na parih... Pa je tolk cajta provociral, da so se stepli... (mati dodaja: pol je bil pa tepen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res....predvsem po pripovedovanih starejših ljudi se včasih veselici ni reklo veselica če se dva nista stepla :D

Torej je ugotovitev ta, da so se na slovenskem zmeraj radi tepli in to dosti pred prihodom skinov na sceno. Zgodovinsko gledano so to potemtakem ti isti kmetavzi, z drugačnim izgledom, v drugačnem - urbanem - okolju in z drugim izgovorom za pretep :hmm: :grim

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je ugotovitev ta, da so se na slovenskem zmeraj radi tepli in to dosti pred prihodom skinov na sceno. Zgodovinsko gledano so to potemtakem ti isti kmetavzi, z drugačnim izgledom, v drugačnem - urbanem - okolju in z drugim izgovorom za pretep :hmm: :grim

Tako nekako. Včasih je Jože namlatil Jerneja ker mu je prevzel Miciko pa je bilo vse OK.

Potem je tovariš Miha namlatil tovariša Mujota zaradi Cvetke in je to bilo dejanje proti bratstvu in enotnosti.

Danes skinhed Francelj namlati azilanta Mugabeja, ker mu poriva Urško in je to že rasizem.

Pretepi med ljudmi so bili, so in bodo. To ni nič lepega. Vendar vse pa tudi ni rasizem.

Vsaj v eni stvari so si ljudje podobni. V sovraštvu do drugačnosti. Eni sovražijo črne, eni bele, eni mavrične, eni komuniste, eni rasiste, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je Jože namlatil Jerneja ker mu je prevzel Miciko pa je bilo vse OK....

Yst poznam drugačen primer:

pred leti sta se sošolca Marko in Franci stepla za Renato. Izgubil je Marko in je še danes poročen z Renato.

Aja: nobeden od njiju ni bil skin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako. Včasih je Jože namlatil Jerneja ker mu je prevzel Miciko pa je bilo vse OK.

Potem je tovariš Miha namlatil tovariša Mujota zaradi Cvetke in je to bilo dejanje proti bratstvu in enotnosti.

Danes skinhed Francelj namlati azilanta Mugabeja, ker mu poriva Urško in je to že rasizem.

Pretepi med ljudmi so bili, so in bodo. To ni nič lepega. Vendar vse pa tudi ni rasizem.

Vsaj v eni stvari so si ljudje podobni. V sovraštvu do drugačnosti. Eni sovražijo črne, eni bele, eni mavrične, eni komuniste, eni rasiste, ...

No, medtem je svet vendarle že dobil lekcijo ali dve s področja "širjenje splošnegasovraštva", "genocid", "rasizem", kajneda?

ni, da bi preveč posploševalilll.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne, samo prej omenjeni primerki postanejo res nevarni, ko si nadenejo reklc in kravato in pridejo v parlament igrat predstavnike ljudstva. Od tam smo pa v zadnjih letih slišali kar nekaj nacionalističnih, rasističnih, homofobnih itn. izjav.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, medtem je svet vendarle že dobil lekcijo ali dve s področja "širjenje splošnegasovraštva", "genocid", "rasizem", kajneda?

ni, da bi preveč posploševalilll.

Odvisno kaj vzameš kot "širjenje splošnegasovraštva", "genocid", "rasizem". Eni štejejo sem samo Dolfeja in njegove naciste in kot njihove naslednike neonaciste. Eni pa sem prištevajo tudi vse verske vojne, osvajalne vojne, ...

Mislim, da je lekcij bilo več kot ena ali dve. Samo eno so bile zmage "širjenja splošnegasovraštva", "genocida", "rasizma", zato imajo druga imena, eno pa porazi "širjenja splošnegasovraštva", "genocida", "rasizma". Je pa to zame eno in isto sranje. Vedno so trpeli in umirali ljudje. In po večini tisti najmanj krivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kakšne "kulture" so še vedno tako nekulturne, da bi bila kakšna ideja o genocidu še vedno zelo na mestu.....In da, vedno trpimo samo nedolžni - saj navsezadnje smo prav vsi nedolžni in čisti kot krokodilja solza.

Skini pa navsezadnje nimajo ničesar skupnega z genocidom. Mentalnocid grozi prav njim....pa ne vem če jim sploh še grozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh. kaj češ. se pač ne znajo obnašat. Imajo občutek, da so na robu družbenega razreda in se skušajo prerinit v ospredje. Jaz se tudi brijem po glavi pa še zato nisem nasilen. Odvisno je kako te družba obravnava. Veliko pa so tukaj krivi tudi starši! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je ugotovitev ta, da so se na slovenskem zmeraj radi tepli in to dosti pred prihodom skinov na sceno. Zgodovinsko gledano so to potemtakem ti isti kmetavzi, z drugačnim izgledom, v drugačnem - urbanem - okolju in z drugim izgovorom za pretep :hmm: :grim

Ne to ni enako. Včasih so se tepli zarad tega ker so pač pregloboko pogledli v kozarc al pa zarad tega ker je kdo komu babo spelal.

Skini pa se tepejo zarad tega ker drugo drugače zgledajo od njih. Sicer jaz pri njih z izgledom ne bi mel problemov ampak skin pa nisem! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to ni enako. Včasih so se tepli zarad tega ker so pač pregloboko pogledli v kozarc al pa zarad tega ker je kdo komu babo spelal.

Skini pa se tepejo zarad tega ker drugo drugače zgledajo od njih. Sicer jaz pri njih z izgledom ne bi mel problemov ampak skin pa nisem! :D

Dete nimaš pojma. Eno so obritoglavi nasilneži, eno so obritoglavi zaradi mode, eno so obritoglavi zaradi prepričanja, eno ... . Skinov je več deset vrst in metat vse v isti koš, je enako kot reč vsi jugoviči so barabe, ali vsi črni so izkoriščevalci, ali ... .

Ali ste vsi v osnovno šolo hodili v vojski? Tam učijo naša uniforma je takšne barve, sovražnikova pa takšne. In po uniformi ločiš sovražnika od prijatelja. V civilnem življenju pa je malo drugače.

Pa ni frke. Saj boš/boste to počasi sami dojeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dete nimaš pojma. Eno so obritoglavi nasilneži, eno so obritoglavi zaradi mode, eno so obritoglavi zaradi prepričanja, eno ... . Skinov je več deset vrst in metat vse v isti koš, je enako kot reč vsi jugoviči so barabe, ali vsi črni so izkoriščevalci, ali ... .

Ali ste vsi v osnovno šolo hodili v vojski? Tam učijo naša uniforma je takšne barve, sovražnikova pa takšne. In po uniformi ločiš sovražnika od prijatelja. V civilnem življenju pa je malo drugače.

Pa ni frke. Saj boš/boste to počasi sami dojeli.

Ne bodo in lahko si le vesel, da je tako. Saj bi to pomenilo, da so končno spregledali nekatere zadeve, posledično bi postali manj ubogljivi sužnji, sistem bi se morebiti celo sesul .) No, jaz bi bil dejansko vesel, če bi se zgodilo, kar si zapisal. A bojim se, da je pričakovanje preveč utopično. Črnobel svet je ja tko fajn, vsak ve kaj mu je storiti...jaz recimo nimam pojma, ko pa se vse preliva v različne odtenke sivine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodo in lahko si le vesel, da je tako. Saj bi to pomenilo, da so končno spregledali nekatere zadeve, posledično bi postali manj ubogljivi sužnji, sistem bi se morebiti celo sesul .) No, jaz bi bil dejansko vesel, če bi se zgodilo, kar si zapisal. A bojim se, da je pričakovanje preveč utopično. Črnobel svet je ja tko fajn, vsak ve kaj mu je storiti...jaz recimo nimam pojma, ko pa se vse preliva v različne odtenke sivine.

Ma dvigne me to brezvezno klobasanje in predalčkanje. Pa kako lahko na osnovi tega kakšno frizuro ima človek določiš kakšen je. To so delali naši starci in se drli na nas, da smo bitlesi in s tem nekaj slabega. In to samo zato, ker smo imeli nekaj centimetrov daljše lase kot oni.

Sedaj se pa moji bivši sotrpini derejo na naše froce, da so nacisti, pretepači in ne vem kaj vse, ker imajo pobrite glave. Ne rečem. Nekateri so res. Ampak ti bi bili huligani ne glede na dolžino las.

Ali bo nekdo boljši človek samo zato, ker bo imel točno določen tip frizure in dolžino las?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dete nimaš pojma. Eno so obritoglavi nasilneži, eno so obritoglavi zaradi mode, eno so obritoglavi zaradi prepričanja, eno ... . Skinov je več deset vrst in metat vse v isti koš, je enako kot reč vsi jugoviči so barabe, ali vsi črni so izkoriščevalci, ali ... .

Ali ste vsi v osnovno šolo hodili v vojski? Tam učijo naša uniforma je takšne barve, sovražnikova pa takšne. In po uniformi ločiš sovražnika od prijatelja. V civilnem življenju pa je malo drugače.

Pa ni frke. Saj boš/boste to počasi sami dojeli.

Pod skine sem imel v mislih organizacijo ki sovražijo drugačne.

Nism sm mel v mislih ljudi ki majo pač obrito glavo. Mam jo tud jaz pa nisem skin. Če bi le malo bolj podrobno prebral moj post.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod skine sem imel v mislih organizacijo ki sovražijo drugačne.

Nism sm mel v mislih ljudi ki majo pač obrito glavo. Mam jo tud jaz pa nisem skin. Če bi le malo bolj podrobno prebral moj post.......

Organizacija, ki sovraži drugačne ima svoje ime. In to ni skin(head). Skinhed je vzdevek za človeka, ki ima obrito glavo. Torej tudi zate. Skinhedi pa se potem delijo dalje na raznorazne organizacije, skupine ali celo posameznike.

Ma saj je že Dip vse napisal na drugi strani v 26 postu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!