Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

imam pomisleke da je za prvič taka tura preobsežna :? ..kaj krajšega bi bilo primernejše da se malce bolje spoznamo... :photo:

enodnevna tura ..cca 200 km :yea2:

lp beverly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vikend je spet napovedano slabo vreme :devil:. Glede Glossglockner-ja bom spremljal debato in če bo datum pravi bi se načeloma pridružil :hmm:

Ker razmišljam o nakupu nove čaleda me zanima kakšne uporabljate? Sedaj imam Suomy Yoo, vendar se mi zdi da nad 120km/h (ko sem vozil testnega Atlantica v LJ) postane precej glasna.

Razmišljam da bi si privoščil :whistle: "flip up" čelado. Imate kakšne izkušnje? Všeč mi je tudi Nolanova N42.

Dobrodošle so izkušnje tudi s drugimi čeladami, ki jih uporabljate.

LP

P.S "Pek" ali si že dobil Kmyco-ta? Kakšna je primerjav s tvojimi prejšnjimi dvokolesniki (lega in udobje)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vikend je spet napovedano slabo vreme :devil:. Glede Glossglockner-ja bom spremljal debato in če bo datum pravi bi se načeloma pridružil :hmm:

Ker razmišljam o nakupu nove čaleda me zanima kakšne uporabljate? Sedaj imam Suomy Yoo, vendar se mi zdi da nad 120km/h (ko sem vozil testnega Atlantica v LJ) postane precej glasna.

Razmišljam da bi si privoščil :whistle: "flip up" čelado. Imate kakšne izkušnje? Všeč mi je tudi Nolanova N42.

Dobrodošle so izkušnje tudi s drugimi čeladami, ki jih uporabljate.

LP

P.S  "Pek" ali si že dobil Kmyco-ta? Kakšna je primerjav s tvojimi prejšnjimi dvokolesniki (lega in udobje)?

Moram čakat, grejo v promet kot vroče žemljice :cry: če bo Bog dal ga dobim enkrat proti koncu drugega tedna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Razmišljam da bi si privoščil :whistle: "flip up" čelado. Imate kakšne izkušnje? ...

Jest uporabljam čelado AIROH PR 2000, ki se mi zelo dopade, pri večjih hitrostih je tudi kar glasna, sicer pa ima sodelavec Schubertovo, ki je več kot dvakrat dražja pa še težja je & tudi glasna. Sicer naj bi bile vse "flip up" čelade kar glasne.

Kljub temu sem zelo zadovoljen, vidljivost je ok, zračenje tudi.

Prej sem imel nolanovo jet čelado N41 (ekvivalenca temu modelu izpred petih let) in je bila zanimivo manj glasna, vendar je ob vrtinčenju vetra rado pihalo za vizir (od zgoraj in nekje od strani - nikoli nisem ugotovil, od kje natančno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tud za krajso turo, lahko kje po sloveniji, ce je Grossglockner prevelik zalogaj za prvic. Glede termina pa al nasledni vikend al pa avgusta,

Burgman

A bi bla ta turca eno al dvodnevna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tud za krajso turo, lahko kje po sloveniji, ce je Grossglockner prevelik zalogaj za prvic.

Verjetno bi blo najbols enkrat it mal po SLO da se 'ulaufamo'. Kokr berem vas je vecina iz stajrske/vzhodna SLo, tko da bi se lahko kje tm dobil pa bi pokazal kaksno dobro cesti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam da bi si privoščil :whistle: "flip up" čelado. Imate kakšne izkušnje?

Lani sem kupil Schubert Concept za ca. 50k SIT. Prej sem imel eno 'kitajsko' za 15k SIT in moram priznat, da je to čist drug svet. Pol manj hrupa (od motorja in auspuha), ne piha, rosi se skoraj nič. Je pa to kar velika čelada (ker imam tudi jaz veliko glavo :D ), tako da jo kar precej premetava v bočnam vetru in za tovornjaki. Res je malo draga, venda pa je (recimo) vsaj moja glava tega vredna. Vozim se namreč v kavbojkah, pletenem puloverju in visokih supergah, ki so zaenkrat se prestregli padce, pri kakem hitrejšem pa bi me najbrž pošteno olupilo:P.

BTW, kakšna oblačila nosite na skuterju za zaščito pred padci/vremenom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim se namreč v kavbojkah, pletenem puloverju in visokih supergah

Ko boš šel na Grossglockner ti priporočam, da vzameš kakšen anorak s sabo, ker je precej visoko in zna biti mrzlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam NZI Razer in Schubertov Concept. NZI-jeva je mehkejša in bolj prijazna na otip, medtem ko ima slednja precej prostora in ni tako "vroča" (večja pretočno zraka). Glasna je pa NZI-jeva bolj :doze: Glede ture je pa meni vseeno. Ta vikend in naslednji vikend sem na razpolago :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, kakšna oblačila nosite na skuterju za zaščito pred padci/vremenom?

Jest mam kar ta pravo motoristično jakno s ščitniki skoraj vedno gor, mam pa tudi kao nepremočljive dodatne hlače, pa rokavice obvezno.

Sladkor, a si bil ti v Medvodah včeraj okoli 13. ure?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam kar ta pravo motoristično jakno s ščitniki skoraj vedno gor, mam pa tudi kao nepremočljive dodatne hlače, pa rokavice obvezno.

Sladkor, a si bil ti v Medvodah včeraj okoli 13. ure?

Heh, jaz tudi. Če pa je prevroče in nimam jakne, imam pa samo ščitnike. Sej vem, da me pol dosti ljudi po strani gleda, ampak sem se že navadil. Enkrat sva s kolegom z njegovim skuterjem imela nesrečo in nisem imel ne rokavic, ne ščitnikov. Padec je bil pri cca 20km/h, ampak sem imel dlan na desni roki do mesa odrgnjeno in tudi komolec je precej nastradal (se še poznajo brazgotine). Tako, da vsem tistim polagam na dušo, ki še niste spoznavali asvalta, dajte se zaščitit. Jebat ga, če čudno zgleda, motor ni avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam hlače in jakno s ščitniki, srednje visoke čevlje za motor in rokavice. Hlače oblečem kadar se grem kam peljat, v službo grem v jakni in navadnih halčah, pod hlačami pa windstopper nakolenčnike. Kadar kaže, da zna biti za domov dež, oblečem moto hlače, v nahrbtnik pa dam navadne hlače.

Brez jakne se ne peljem nikoli, razen, če je razdalja manj kot kilometer. Aja... pa na morju po kampu in bližnji okolici je tudi ne nosim .)

Pretekli vikend sem bil na taboru v Bohinju in seveda nisem naredil nobene vožnje. Za naslenji vikend pa planiram vožnjo v Vinico pri Črnomlju, tam prespati in v nedeljo nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam jakno Clover sicer brez ščitnikov, ampak je pripravljena odprtina da ga lahko vstavim, kakšne imate to ščitnike? Predvsem Jetman kako zgledajo windstopper nakolenčniki. Omisliti pa si bom moral hlače predvsem za dežno zaščito - predlogi?

Do sedaj sem se dežja izogibal, za nujne primere sem imel malo pelerino pod sedežem (jakna ne premoči), tako da sem preživel plohe, vendar so se hlače ponavadi zmočile ko sem kje stal.

Posebej moto čevljev pa nimam, rokavice+ledvični pas pa sta tako obvezna.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakolenčniki iz windstopperja so od firme Bikers. Oblečeš (morda bolje rečeno obuješ) ga pod hlače. Kadar imam oblečene motoristične hlače ga seveda ne nosim, ker imajo hlače na kolenu plastični ščitnik.

Za dež sem tudi jaz že razmišljal, da bi kupil kakšen dežni kombinezon, ki bi ga vedno lahko vozil s seboj.

Moto čevlji (škornji) so super, ker ti veter ne piha v gleženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam tud hlače z ščitniki na kolenih in boku. Za mojo boljšo polovico pa sem privoščil CLOVER hlače in jakno z notranjimi ščitniki. Dokler si na motorju je vse OK, ko pa napadeš asfalt al pa kakšno druho podlago pa je jasno, kdo bo zmagov!!! Se ne splača šparat. :OK:

Jetman, kakšne škorne imaš in kje jih lohk kupm (pa cena). Zanima me tud, kje se da kupt kakšn pocen pa dobr dežni kombinezon.

Zanima me, če kdo uporablja pokrivalo za motor, predvsm za po kampih (da ti smola ne kaplja z borovcev). Kje se ga dobi.

LP, burgman :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo proda stranske borse za scooter oziroma jih posodi (druga polovica avgusta), oziroma ve kje za kaksne nove (pa da je cena zmerna). Enako velja za tunel torbo.

Me pa zanima kaj se splaca zadaj; ali kovcek (kaksen, kje in za koliko) ali torba za na prtlaznik,

hvala za nasvet, burgman.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman, kakšne škorne imaš in kje jih lohk kupm (pa cena).

Jaz sem jih kupil v Louisu v Beljaku. Bili so 40 eur. To so nizki škornji z drygate membrano. Poglej na online-shop Louis.de, imenujejo se CYCLE SPIRIT TRAVEL SHORT.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj sigurno kovček (npr Kappa 46 l. cca 28.000SIT ali kaj podobnega) lepo zakleneš itd.. za na stran pa tekstilne torbe v tem stilu:

http://www.tucanourbano.com/it/f_borse.htm

samo kje se to dobi pri nas pa ne vem (kovčke kapa ali givi ni problema). Za tunel torbo pa vprašaj pri Suzukiju mogoče imajo kaj originalnega.

Za mojega pride original 100EUR.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se dežja ne izogibam. Imam pa za vsak primer pod sedežem dežni kombinezon iz PVC-ja. Clover jakna in hlače mi vodo grdo prepuščajo, sej sem jih reklamiral pa je Habat rekel, da se je tuširal v jakni, pa mu ni nič prepuščalo. In tako imam to italjansko mizerijo še zdaj doma. Najraje si zato v toplejših dneh oblečem samo ščitinike (zgoraj dainese, spodaj ufo) za komolce in kolena. Pa rokavice seveda! Včasih sem si še želvo dal na hrbet, samo sem jo nekam založil :unsure:

S skuterjem nameravam na grške Kiklade pa me zanima, če ima že kdo izkušnje z grčijo (varnost, rezervacija kar za trajekt v Benetkah itd.)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burgman, sem našel eno sliko kako Italjani naložijo skuter ko gredo na pot.

Upam da mi jo bo "ratalo" prilepit.

turchia04m_sosta.jpg

Druage pa reportaže najdeš na cyberscooter.it

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da grem za vikend na morje s skuterjem, me je tale tema spodbudila k nakupu torb. Ful fine sem dobil za 28 jurjev v Trzinu. Report, kako se obnesejo pa v ponedeljek.

post-7101-1121345391.jpg

post-7101-1121345398.jpg

post-7101-1121345405.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja naloženost :OK: Nahrbtnik sem zapel na kljuko, s katere se je zmeraj snemal (krivda nahrbtnika, saj je trakec za katerega ga lahko obesim, pretanek). Ampak niti po Kačjih ridah nisem imel občutka, da ga imam med nogami (je povsem mirno stal). Jebemti, dajte še enkrat ta zadnji stavek prebrat :lol1:

post-1649-1121367444_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan sem šel v Bohinj in danes nazaj v LJ direkt v službo. Vse skupaj je bilo 165 km, poraba okrog 4,2l /100km, od Bleda do Bohinja super cesta za tišanje, počasi se bom navadil na skuter. V hitrih dolgih zavojih (120 km/h), kjer je potreben precejšen nagib, sem opazil nihanje skuterja, če cestišče ni bilo brezhibno. So pa taki ovinki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zadaj mono amortizer in še nisem opazil, da bi v kakšnem ovinku zanihal. Res pa je, da se vozim zelo turistično, sploh po nepreglednih ovinkih in cestah, ki jih ne poznam. Če pa voziš ovinke zelo hitro, ga po moje ni maxija, ki ne bi včasih malo zanihal, ker pač niso bili narejeni za to. Je pa maxijev iz dneva v dan več. So pač v veliki prednosti pred motocikli in narod to počasi spoznava. Pa kdo bo kar naprej mazal verigo in pritiskal sklopko. Jaz po regionalkah zelo redko prehitevam, saj se nikoli ne ve, kdaj bo nekdo brez žmigavca zapeljal levo, ker je pač tam doma in če si tisti moment z njim vštric, te v nobenem ogledalu ne bo videl. Sem se danes peljal s sopotnico iz službe iz Lj. proti Vrhniki po stari cesti, pa me prehiti en na fjr in en na varaderi, pa oba s tremi kufri. Pa sta se ful frajerišla in se vozila po črti in prehitevala, kar se je prehitet dalo, pa jima zaradi veliko šleparjev glih ni najbolje uspevalo. Jaz pa lepo kot car v koloni. In kaj se je zgodilo. Na Vrhniki je ene par semaforjev in izgleda, da sta imela na prvih dveh rdečo, jaz pa zeleno in glej ga zlomka, na tretjem smo bli spet skupaj. Po moje jima je v vsem tistem ledru, ki sta ga imela na sebi kar pošteno zakuhalo, jaz in sopotnica pa lepo v T-majicah. Pa sem prišel od točke A do točke B v istem času kot onadva, samo z eno veliko razliko. Jaz sem užival, se lepo ohladil in čisto nič tvegal. Zapelmo se maxiji enkrat kam skupaj, da se mal spoznamo. Čez Vršič bi bla prav lepa turca. Pa še na Sleme bi lahko šli pogledat, če je Jalovc še zmeraj tko lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem se pod maxiskuterjevo izjavo glede vsega. Sam imam sicer dva amortizerja zadaj in ob določenih neravninah skuter tudi včasih zaniha. OK, res je, da ga priganjam do skrajnosti, ampak okvir verjetno ni namenjen polaganju ovinkov pri 110km/h+ :hmm: Če je lepa cesta ni problemov, če je pa grbinasta, se pa nihanje lepo čuti. Glede maxija pred motorji... pomojem je predvsem v vzdrževanju velika prednost. Mazanje verige in pritistkanje sklopke pomoje še ne predstavlja velikega problema (je pa enostavnost tista prednost, če obojega ni), ampak če pomislim na drage registracije, cene pnevmatik, zaščita pred vetrom in dežjem... je maxi resnično v prednosti. Lega seveda nikoli ne bo takšna kot pri R1, ampak to niti ni namen proizvajalcev. Glede žmigavcev... mislim, da danes vsi vozijo po sistemu "opazuj, kaj delam in se prilagajaj". Žmigavci so nepotrebna šara, ki so na vozilih prisotni samo zaradi homologacije. Medtem, ko jih nekateri veliko uporabljamo, se drugi požvižgajo oziroma jim je težko pretakniti palčko ob volanu PREDEN OBRNEJO VOLAN!! Če že dajo žmigavec, to storijo sočasno s obračanjem volana, kar drugim, ki se mentalno ne moremo povezati z njim, ne koristi najbolj. Moramo se enkrat dobit! :photo:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!