Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Hmm... no ja. Počasi se avtonomija zmanjšuje :) Najprej Multivar pobere nekaj avtonomije, potem živahnejša vožja, ki je posledica Multivarja, pa odmična in vzmeti nekaj vzamejo in nato zopet živahnejša vožnja, kot posledica menjave odmične gredi...

Moram še malo razmislit in se potem na začetku naslednje sezone odločim kako in pa kaj. A kolikor jaz sebe poznam, bo odmična skoraj sigurno padla ;) Sedaj, ko je @Valentin zadevo pohvalil je odločitev veliko lažja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa se še jaz malo pohvalim in upravičim malo manjšo navzočnost tule...

Se mi je čudno zdelo da se nič ne javiš :hmm: , vendar sem mislil da si postal "zaposlen" in da imaš pač veliko dela. Sedaj tako vsi delamo za 2 ali 3, ko je čas krize .....

Drugače pa lep "voz", eden izmed redkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novost za prihodnje leto. Mogoče bo pa res prišel na trg :hmm: , saj zamuja že kakšno leto.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novost za prihodnje leto. Mogoče bo pa res prišel na trg :hmm: , saj zamuja že kakšno leto.

Ali so ga iz svinca naredil? 268kg, najbrž suhe teže, saj niso normaln! Naprimer Gilera GP 800 ima 235kg!

Pa da vsaj s konji ne bi bil podhranjen...

Tista sprana modra barva je pa tud prav obupna.

post-1797-125266899992_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gilera GP 800 ima 245kg SUHE teže! Sej že če primerjaš Xcitinga 500 pa Nexusa 500, je Xciting ene 20kg težji.

Drgač bi pa temu novemu Kymcotu res lahko dodali kakšen kW več.

Me prav zanima kakšna bo cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep avto si kupil Drejči, samo upam da ni 2.2 dci, kot moj. V dobrem letu za več kot 4000 eur popravil-

1/3 jih zariba med 110-150-000 km.

Ne priporočam nikomur.

Veliko užitkov pri vožnji.

post-14431-125288018999_thumb.jpg

post-14431-125288048417_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jože B.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep avto si kupil Drejči, samo upam da ni 2.2 dci, kot moj. V dobrem letu za več kot 4000 eur popravil-

1/3 jih zariba med 110-150-000 km.

Ne priporočam nikomur.

Veliko užitkov pri vožnji.

Hvala smile.gif

Ne, ni 2.2 dCi ravno zaradi slovesa najslabšega Renaultovega motorja sploh. Moj je tako 3.0 V6 bencinar kjer mislim, da kaj veliko niti ne more crknit. Bomo videli kako bo s tem v praksi smile.gif

post-15774-125293421817_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se počasi bliža konec sezone in me je @Drejči prepričal da se pozna razlika :krneki: zopet (sedaj malo bolj resno O:-) ) razmišljam o menjavi variomata. Ker imate Vi Malossija in J.Costo, jaz pa razmišljam o Polliniju me zanima kaj menite o kvaliteti? Je primerljiva? Oziroma je bolje da se odločim za Malossija eventuelno za J.Costo?

@Drejči, @Debitel in @Valentin za Vas vem da ste menjali variomate pa me zanima ali ste zamenjali samo variomat oziroma tudi "fedro" ter "zunanjo jermenico". Od polinija lahko dobim samo variomat ali pa Evolution komplet. V ceni sicer je nekaj razlike samo če enkrat odpiram in menjujem zadevo tudi to ni takšna velika razlika da bi mi "nagajala".

post-4877-12532026991_thumb.jpg

post-4877-125320271254_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za T-Maxa bi jaz vzel Polinija, predvsem zaradi dvanajstih valjčkov. Kvaliteta je verjetno ista tako, da glede tega si ne bi delal skrbi.

Kaj vse pa menjati? Lahko le variomat lahko še povratno vzmet, jaz sem, a tudi če ne bi, verjetno ne bi bilo veliko drugače saj ni bistveno trša od originalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, po vseh primerjavah med JCosto in Malossijem, bi težko rekel, kateri je boljši, vsekakor pa Malossi omogoča več nadgradnje. Se boš moral odločit, koliko boš nadgrajeval. Jaz sem vedel da ne bom, zato sem vzel JCosto in sem z njim kar zadovoljen. Če bi kupoval še enkrat bi vzel Malossija in vsekakor not 14g valjčke. ( To je nekak primerljivo z mojo JCosto, ki ima not najlažje valjčke). Končne pa verjetno ne rabiš, ker kot prizkušeno ni feeling tišat na polno na avtocesti.

Polinija ne poznam, je pa verjetno precej podobna zadeva, saj tukaj ni neke znanosti. Se pa moraš zavedat, da je Malossi le bolj opevan kot Polini v smislu tunning tovarne. Prav tako imaš več dodatkov.

Komplet predelava je bila nekje omenjena, ampak po mojem mnenju, če mi nebi bilo škoda denarja, bi zgledala takole:

Malossi multi var (150Eur ebay+ montaža)

Malossi odmična gred (155 eur ebay+ montaže, etc... kot je napisal Valentin 550 eur)

Malossi King Lion izpuh (okoli 400 eur)

Glede fedrčkov in teže valjčkov, bi sam izbral najbolj optimalen pospešek, torej lažje valčke 14g, pri katerih izpuh Lion kompenzira pomanjkanje navora.

Pa seveda pri menjavi odmične obvezen remap vbrizga goriva. Al daš remapat, ali pa kupiš zadevo, je okoli 400 USD. Šele s tem pride odmična res do izraza.

Samo to je jama brez dna. Vse zgoraj našteto se hitro približa 1000 eur in več, za kar sem mnenja, da raje prodam maxija in spet kupim motor. Torej kje je smisel?

Sicer upam, da bo Valentin z nami v soboto, da res vidimo primerjavo s prve roke, ampak za tistih 10 % čist prevelik vložek.

Tole je nardil pa en na hrvaškem forumu:

1. malosi multivar 5111808 oko 230e komplet sa rolnicama i belom oprugom

2. federe 2911326 oko 25e za kvacilo (kod mene su zute)

3. federe 2913068 oko 40e za bregasto vratilo

4. odmična gred 5912907 oko 250e

5. jermen 6112856 oko 80e od kevlara X belt

6. k&n filter oko 60e za vazduh ulozak

7. leovince 4road oko 350e

8. denso ittrium oko 25e svecica

9. powercommander pcIIIusb oko 350e ili kit rapid bike 2 limiter oko 560e

(oko 60 ps - 185 km/h-8400ob/min) (64 ps - 204 km/h-9300ob/min)

---------------- ili --------------

oko 1410e oko 1620e

A sem kaj pomagal?

Popravljeno . Popravil debitel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa tak mimogrede... eni že majo popuste za Nolan... sicer sem še v službi, zato pa sem poslal tiste, ki več niso, v šoping... N43 air v črno-beli kombinaciji me že čaka :yea1::kva2: na varnem pred potencialnimi kupci, saj je bila zadnja v moji velikosti. Bemti, pa je spet šel moj draggin jeans po gobe :wacko: , bo počakal do pomladi in toplejšega vremena v trgovini, če ne bo njegova cena med zimo shujašala v tem stilu, kot shujša Nolanu jeseni.

Jaz bi vzel rumeno-črno :whistle:

Kje majo ze popuste? Tudi jest mam ogledano eno 103 :).

Poskusi pri prodajalcih Nolana, mogoče ti jo dajo na stran. Drugače pa v četrtek zjutraj ne čakat, zadeva kar hitro "poide", vsaj "normalne" velikosti.

post-4877-125415856455_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N43 mora biti rumeno-črna ali belo-rdeča pa debata naj gre v temo moj maxiscooter ker je tule :topic:

Ja, sem tudi sam gledal v tej smeri, ampak... moder motor, rdeče črna obleka... pol pa še rumeno zraven, pa sem res kot velikonočna pisanica. Rdeča pa žal ni niti približno enaka moji rdeči na jakni, tak da sem bil obsojen na iskanje belo-črne, saj čisto črne nisem hotel, ker bi bilo potem totalno neviden.

Kar se tiče vprašanja kdo že ima popuste, pa je @skuterist že vse povedal: malo pokliči okoli tavelikih Nolanovih prodajalcev. Jaz sem jo že danes dobil s 25% popusta :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem tudi sam gledal v tej smeri, ampak... moder motor, rdeče črna obleka... pol pa še rumeno zraven, pa sem res kot velikonočna pisanica. Rdeča pa žal ni niti približno enaka moji rdeči na jakni, tak da sem bil obsojen na iskanje belo-črne, saj čisto črne nisem hotel, ker bi bilo potem totalno neviden.

Kar se tiče vprašanja kdo že ima popuste, pa je @skuterist že vse povedal: malo pokliči okoli tavelikih Nolanovih prodajalcev. Jaz sem jo že danes dobil s 25% popusta :naughty: .

Sem spregledal, belo-rdeča je N103 :blush: Saj bolj ko si pisan prej te vidijo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi pri prodajalcih Nolana, mogoče ti jo dajo na stran. Drugače pa v četrtek zjutraj ne čakat, zadeva kar hitro "poide", vsaj "normalne" velikosti.

Problem je v tem, da grem v sredo zjutraj v London na eno konferenco za 3 dni. Zgleda bom moral najt nadomestnega kupca, ki bo sel zadevo iskat zame, da ne bo zmanjkal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak, pa je N43 air doma. Končno. In moram priznat, da bolj kot jo obračam okoli in okoli, lepša je. Še celo našim doma je všeč.

Ampak v Pivko bom šel kar z integralko... tak toplo pa več ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak, pa je N43 air doma. Končno. In moram priznat, da bolj kot jo obračam okoli in okoli, lepša je. Še celo našim doma je všeč.

Ampak v Pivko bom šel kar z integralko... tak toplo pa več ni.

Jaz sem danes kupoval in seveda nisem dobil barve, ki sem si jo zelel :(. Tako da imam zdaj mat crno n103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa včeraj en CVT menjalnik testiral :blush:

bemti @skuterit, komaj prideš domov, pa že s5 voziš okoli testne mopede :)

hitro napiši kak je! po testih v cajtngih sodeč, ma samo eno napako: ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak, pa je N43 air doma. Končno. In moram priznat, da bolj kot jo obračam okoli in okoli, lepša je. Še celo našim doma je všeč.

Ampak v Pivko bom šel kar z integralko... tak toplo pa več ni.

Belo-črno kombinacijo? Ta je tudi meni všeč in če se vzame v obzir, da gre za poletno čelado bo bela barva izredno dobrodošla :-)

V nedeljo pa definitivno integralka, zjutraj je že fajn mraz, pa tudi čez dan ni ravno neke vročine na motorju. Sem pa priden in se že skoraj cel mesec vozim vsak dan 2x z motorjemtrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, kako se zadeva obnese? Sem za nekaj testov prebral in zgleda obetavno.

bemti @skuterit, komaj prideš domov, pa že s5 voziš okoli testne mopede :)

hitro napiši kak je! po testih v cajtngih sodeč, ma samo eno napako: ceno.

Pelje se tako kot naši maxiji. Samo gas, nič razmišljat katera prestava itd. Sicer imaš možnost prestavljanja s "stikali" vendar ker sem navajen CTV-ja sem uporabljal "avtomatski" način. Je pa za moje pojme dosti vetra čeprav ima oklep. Zmoglijivosti so boljše, pa saj ima cca 30KM več kot naši maxiji. Priročen pa je prtljažnik v obliki rezervoarja, žal moja N103 ne gre noter.

Belo-črno kombinacijo? Ta je tudi meni všeč in če se vzame v obzir, da gre za poletno čelado bo bela barva izredno dobrodošla :-)

V nedeljo pa definitivno integralka, zjutraj je že fajn mraz, pa tudi čez dan ni ravno neke vročine na motorju.Sem pa priden in se že skoraj cel mesec vozim vsak dan 2x z motorjem

Kaj to pomeni :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sva sodelavca. No, skoraj ;)

Aha :whistle: , sem mislil da se voziš s "pravim" motorjem. Si postal davkoplačevalec :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!