Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Mislim, da je prav da se motoristi pozdravljamo. Vsaj to nam še ostane na sceni, ki je vsaj pri nas zelo razpuščena(ZMKS recimo). Poleg pozdravljanja lahko običajno tudi pričakuješ pomoč če kaj crkne na cesti ali pa če se cesta nenadoma postavi počez in gre naprej samo še po boku ali hrbtu......

Je pa to seveda čisto osebna nota....nepisano pravilo......

sploh ne gre za pravilo, bolj za osebno odločitev posameznika, ali se bo vključil v celo čredo, ali pa bo frend samo s tistimi, s katerimi si ustreza kot "družba"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The Top 10 Reasons Why Harley Riders Don't Wave Back

10. - Afraid it will invalidate warranty.

9. - Leather and studs make it too hard to raise arm.

8. - Refuses to wave to anyone whose bike is already paid for.

7. - Afraid to let go of the handlebars because they might vibrate off.

6. - Rushing wind would blow scabs off the new tattoos.

5. - Angry because just took out second mortgage to pay luxury tax on new Harley.

4. - Just discovered the fine print in owner's manual and realized H-D is partially owned by those rice-burner manufacturers.

3. - Can't tell if other riders are waving or just reaching to cover their ears like everyone else.

2. - Remembers the last time a Harley rider waved back, he impaled his hand on spiked helmet.

1. - They're jealous that after spending $20,000, they still don't own a Gold Wing.

The Top 10 Reasons Why Gold Wing Riders Don't Wave Back

10. - Wasn't sure whether other rider was waving or making an obscene gesture.

9. - Afraid might get frostbite if hand is removed from heated grip.

8. - Has arthritis and the past 400 miles have made it difficult to raise arm.

7. - Reflection from etched windshield momentarily blinded him.

6. - The expresso machine just finished.

5. - Was actually asleep when other rider waved.

4. - Was in a three-way conference call with stock broker and accessories dealer.

3. - Was distracted by odd shaped blip on radar screen.

2. - Was simultaneously adjusting the air suspension, seat height, programmable CD player, seat temperature and satellite navigation system.

1. - Couldn't find the "auto wave back" button on the dashboard.

:D

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo lep primer: .....peljala skozi slovenj gradeci proti velenju......Hvala za skrb tistemu vozniku...

:topic: ...če je že bilo omenjeno pa še en grd primer: v nedeljo je kolegu, na poti iz morja, nekje proti Postojni, motor crknu in ga je valjda moral tišat naprej...mimo je švignlo ogromno motoristov, ustavil ni pa niti en...no...zahvala gre vsem tistim "tapravim bajkerjem" :wacko: ...

..kar se pa tiče pozdravljanja..vedno bolj važni ste/so :hmm: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor crknu in ga je valjda moral tišat naprej...mimo je švignlo ogromno motoristov, ustavil ni pa niti en...no...zahvala gre vsem tistim "tapravim bajkerjem" :wacko: ...

Če bi kolega z dvigom roke ali z držo telesa pokazal, da rabi pomoč, bi mu zagotovo kdo ustavil.

A ga je pol prrinu do Ljubljane v miru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah..če ga tišiš je valjda nekaj narobe...

Na srečo so bili v bližini njegovi kolegi tako da jih je po nekem času le uspel priklicat...so pridirjal do njega in mu v bližnji okolici zrihtali rezervni del...izteklo se je vse v redu, razen tega, da je bla to njegova najdaljša vožnja od morja proti domu .) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem bil v Splitu in na poti tja in nazaj sem srečal ogromno motoristov, vsi so pozdravljali ali odzdravljali...redko kdo tega ni storil, pa še to je bilo v ovinku ali med prehitevanjem kolone. Tudi hrvaški policaji so pozdravljali, čeprav tega nisem pričakoval, ampak jaz sem se naredu glupega in jih pozdravljal...he he oni pa nazaj pozdravljali.

lp

maus

dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tudi hrvaški policaji so pozdravljali, čeprav tega nisem pričakoval, ampak jaz sem se naredu glupega in jih pozdravljal...he he oni pa nazaj pozdravljali.

...

A za policista motorista pozdraviti se je treba glupega narediti? :?

No, mislim, da se ti ni bilo treba preveč pretvarjati... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za policista motorista pozdraviti se je treba glupega narediti? :?

No, mislim, da se ti ni bilo treba preveč pretvarjati... :hmm:

Ne vem koliko imaš ti izkušenj z hrvaškimi policaji motoristi, jaz pa ti povem, da sem imel v preteklosti ogromno stikov z njimi (verjetno ljubosumnost, ker so morali delat jaz sem pa na dopustu), pa so vedno kaj drekali. Pa sem se dejansko moral naresti glupega, da sem se spustil na njihov nivo.

To ni bilo mišljeno za slovenske policaje s katerimi imam še kar dobre odnose pa čeprav se najde tudi med njimi kakšen komplikator.

Pa ne mislim s teboj razpravljati o tem, saj sem samo svoje mnenje povedal in se nisem spuščal v druge, kateri so povedali svoje gledanje na bratski pozdrav.

lp

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj iz slovarja slovenskega knjižnega jezika :

glup -a -o prid. (u u) zastar. neumen,

nespameten:

pog. naredil se je neumnega in ga (je) ni pozdravil

kot da ga (ni) videl, opazil; kot da ga (ne) pozna, ni spoznal;

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
jst pozdravlam odkar so me prvi motoristi pozdravl ko sem se pelu iz velenja s taprvim motorjem domov.mal čudn mi je blo ampak zakaj pa ne,lepa gesta da se med sabo pozdravljajo.dostkrat bebec izpadem ko mi ne odzdravjo ali ipak.

Tako se je tudi pr men zacelo.. najprej presenecen ampak navdusen B) Od takrat naprej vedno pozdravljam, morem pa rect da so me do zdaj se vsi pozdravli - tistim parim k sm jih srecal ko so pri kaksnih zalaganjih nujno rabl obe roke na krmilu je pa seveda oprosceno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa se jaz povedou mojo izkušnjo glede pozdravljanja med motoristi!

Takoj ko sm nabavu motor sm kar mal čudn pogledov (pa od kje me pa ta že pozna) no ampak kmalu sm ugotovu za kaj gre in zdaj se mi prou dopade.(naj tako tudi ostane med nami!) :OK:

Hotel sm rečt tole!

Se enga poletnega dne pelem po planinskih ridih proti Postojni in v rahlem desnem ovinku (unem,ki je na desni neka gostilna) pozdravim motorista na cestaku,kateri je peljal ta ovinek!

On mi lepo odzdravi z roko in nato zgubi oblast nad motorjem,ker mu je motor zanihal! :blink:

No jaz se ozrem nazaj in on ga je nekako(še zdaj nevem kako) uspel ujet!

Saj mogoče je ta motorist tudi tu!(obvlada sceno) :OK:

Jaz sem se tedaj kar mal zamislu,kr bi se počutu krivga,če bi se mu kaj zgodilo!! :(

Saj ne da neb več pozdravlov,ampak zdaj mal pogledam kaka je situacija!

LP Tato

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On mi lepo odzdravi z roko in nato zgubi oblast nad motorjem,ker mu je motor zanihal!

Sej se da tut mal publendat tko da ni glih treba rok dvigvat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se da tut mal publendat tko da ni glih treba rok dvigvat.

Ja točno to! Saj jaz sem pričakoval nekaj tazga (da mi bo poblendov,al pa z glavo nakazal...)

No vse skupaj se je lepo izšlo! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,kje ste pa izpite delal?Men so to okol pozdravljanja že tam razložl.Zanima pa me ,kakšna razlika je med blendanjem v pozdrav in opozorilom o kakšni preteči "modri "ali drugi nevarnosti?Hvala za razlago.

:hmm: Ena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj motoristi ne pozdravljajo mopediste? :? Velikokrat sem že pozdravil motorista, ampak mi je nazaj pozdrav vrnilo le približno 5%. Ali res vsi mislijo da smo vsi mopedisti navadni "vaški furači"? Vsak mora nekje začeti.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mopedistov in skuteristov ne pozdravljam, vendar če le ti pozdravijo mene, vedno odzdravim. Se je pa tudi že zgodilo, da me je kakšen skuterist pozdravil, vendar preden sem dojel kaj se dogaja, sem bil že mimo. Dejstvo je, da od mopedista ali skuterista niti ne pričakuješ pozdrava , medtem ko vidiš motorista, ti roka že sama od sebe sili v pozdrav (vsaj pri meni je tako). :)

Drugače pa če si po srcu motorist, pozdravljaj druge motoriste, neglede na čem si (moped, skuter, picikl,..), od mene zagotovo dobiš pozdrav nazaj! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj motoristi ne pozdravljajo mopediste?  :?  Velikokrat sem že pozdravil motorista, ampak mi je nazaj pozdrav vrnilo le približno 5%. Ali res vsi mislijo da smo vsi mopedisti navadni "vaški furači"? Vsak mora nekje začeti.... :cry:

JAz mopedista vedno pozdravim, ker po večini se mladina na mopedih zastrupi z motorizmom. Edino skuteristov ne pozdravljam in jim ne odzdravljam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!