Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Fantje,kje ste pa izpite delal?Men so to okol pozdravljanja že tam razložl.Zanima pa me ,kakšna razlika je med blendanjem v pozdrav in opozorilom o kakšni preteči "modri "ali drugi nevarnosti?Hvala za razlago. 

                                                            :hmm: Ena

Jaz po navadi opozarjam na nevarnost z mahanjem z roko gor/dol (znak ki itaq pomeni upočasni in ga uporabljajo tudi miličniki :D (fak, kak dolgo že nisem tega izraza uporabil :D :OK: )

Predvidevam, da si imel v mislih signaliziranje z motorja.

LP Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa imam izkušnje, da ko pride skupina iz A sploh ne pozdravljajo, razen kakih izjem.

Hmm, jaz sem doma čisto pri meji z Avstrijo pa se le redko zgodi, da mi kak Avstrijec ne odzdravi B) . To je moja izkušnja.... sploh pa je pri tem težko posploševati. Povsod se najdejo taki ki pozdravljajo in taki ki ne ;)

LP Jaša

PS.: saj z A je bla mišljena Avstrija?? :D :hmm: mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,kje ste pa izpite delal?Men so to okol pozdravljanja že tam razložl....                                                            :hmm: Ena

men pa niso razložl... mogoče je inštruktor razlagal ravno ko sem mu na AC "spizdil", ker me s puntotom ni mogu dohajat... :devil: :topic:

resno-kaj je blo pa razloženo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi men ni kjer u avto šole rekel kaj v zvezi s pozdravljanjem, to je prišlo kr samo od sebe. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to ni v obveznem programu za avtosole.

Vse je odvisno od instruktorja, ali je motorist zgolj poklicno, kot avtosolski ucitelj, ali se z motorjem naokoli preganja tudi v svojem prostem casu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm se to tud sam navadil,sploh tedaj ko sem šel prvo furo na tehnični! :blink:

Od tedaj skoraj vsakega pozdravim,če le lahko! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čepšega kot pozdrav kolega motorista no motorju ki pripelje mimo.

To zaenkrta deluje, ker smo motoristi še razmeroma redkost na cesti. Isto navado so imeli v starih časih avtomobili, malo kasneje avtomobili istih znamk (sploh kakšnih eksotičnih v času socializma). Zdaj pa nima smisla vsako sekundo pozdravljat nasprotivozeče vozilo ker bi te slej ko prej strpali v norišnico.

Torej, dokler nas je bolj malo na cesti je pozdrav prav lepa gesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa nima smisla vsako sekundo pozdravljat nasprotivozeče vozilo ker bi te slej ko prej strpali v norišnico.

Hja no sej jih veliko tja tudi sodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je inštruktor takoj razložil, da je treba pozdravljat in potem sem vsakega motorista pozdravil in tudi oni so pozdravili nazaj. Dober občutek, ko opazuješ jahače tapravih motorjev, ti pa še v avtošoli in te pozdravijo nazaj. Edino na izpitni mi je rekel, da naj raje ne maham.

Drugače pa, ker vas je nekaj mopedistov/skuteristov veselih, če vas kdo pozdravi, sem se odločil, da kdaj tudi kakšnega pozdravim. Sem pa pogruntal, da od teh mopedistov, ki jih pozdravim skoraj nihče ne odzdravi nazaj :hmm:

Popravljeno . Popravil LordSmith
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, edini motoristi, ki jih ne pozdravljam, so avtosolarji.

Se mi ne zdi prav, da bi jim s pozdravljanjem/odzdravljanjem odvracal pozornost.

Poleg tega pa nikoli ne ves, ali se uci, ali vozi izpit in ce solar nagonsko nazaj odzdravi, lahko se kaksne negativne pike dobi na izpitu, ker drzanje krmila z obema rokama je zapovedano tako za motoriste, kot za bicikliste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, jaz sem doma čisto pri meji z Avstrijo pa se le redko zgodi, da mi kak Avstrijec ne odzdravi  B) . To je moja izkušnja.... sploh pa je pri tem težko posploševati. Povsod se najdejo taki ki pozdravljajo in taki ki ne ;)

LP Jaša

PS.: saj z A je bla mišljena Avstrija?? :D  :hmm:  mar ne?

ja Avstrija

prvic ko sem bil malo vec na motorju (suzuki dr 400) in v Avsrtriji 1 mesec na dopustu pri Svici sem samo gledal kako se vsi pozdravljajo, vsak dan sem naredil cca 30 km, in sele ko mi je zmanjkalo bencina; cist vsak motorist se je ustavil, se tisti ki se je nasproti pripeljal

bi to naredli pri nas ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem opazil da malo motoristov odzrdravlja :angry: . Ne odzrdravijo tisti ki se pripeljajo ko raketa (normalno, ker ni cajta :grim ). Sam dost jih pozdravlja le motoriste ki imajo isti motor kot oni (npr. cestni-cestnega, čoper-čoperja....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozdrav motorist/pešec tudi pride v poštev (ko je pešec očitno motorist)

poleti sem šel na Slovenski ravno čez prehod za pešce, ko se je na semaforju ustavu motorist učenec (mislim, da je bila ženska) in za njim/njo avtošola. podzavestno sem pogledal po motorju (očitno je bil izpit za brez omejitve :yea2: ), ko sem pa dvignil pogled na motorista/tko in videl, da je na učenju, se mi je na obraz narisal nasmeh in avtomatično sem mu/ji pokazal dva palca gor :OK: .

pokimal/a je in sva šla vsak svojo pot (če si že MSovc/ka in se spomniš - hoj, upam da je že izpit!)

ko sem sam delal izpit, mi je kak pozdrav motorista še bolj dvignil voljo, da zadevo spelem do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....pokimal/a je in sva šla vsak svojo pot (če si že MSovc/ka in se spomniš - hoj, upam da je že izpit!)

Ta tvoj post me malo spominja na 090 rubrika zasebni stiki :hmm: :OK: :OK: :yea2: :yea2: B)

LP Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je pa feeling, ko delaš izpit pa mimo tebe pridrvita dva sportaka pa dvigneta roko v pozdrav :D . OK odzdravil nisem ker sem se oklepal belance kot zmešan ker je bila ena izmed prvih ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V teh zajebanih časih, ko te prav vsak, ki ma pet minut cajta, hoče nategnit al za keš al za karkoli drugega, je pozdravljanje ena taka fina, simpatična gesta, res. Mi vedno da feeling, da lahko na koga računam, če se na cesti kaj zgodi al pa brez benza ostanem (tisti, ki pa očitno vidijo, da je s tabo ali z motorjem kaj narobe, pa samo dalje šibajo, pa naj se jebejo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz načeloma pozdravim vse motoriste pa naj bo čoperist, motokrosist, cestak ali kaj drugega. Pozdravljam osebo - voznika in ne motorja. Se zgodi da kdo ne odzravi pa se sploh ne sekiram. Prav jebe se mi.......

Pozdravljal bom dokler ne bo toliko motorjev da bo moja levica vožnjo večji del poti pretežno v zraku in dokler se bo še najdu kakšen, ki ti odzravi nazaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mahanje ostalim motoristom

original tukaj

Pomahati ali ne pomahati

Shalom Auslander

Rad imam motorje in rad se vozim. Obcutek, da sem postal del posebne skupine, celo bratovscine, me je, tako kot mnoge med vami, najprej pritegnil k voznji motorjev. Nic me ne pomiri bolj kot dolga voznja in bratski pozdrav soclanom mojega motoristicnega sveta. Razen kadar grem mimo Harleyasev. Njih sovrazim. Sovrazim. Sovrazim. A veste kaj naredim, ko se pripeljejo mimo mene na cesti? Ne pomaham. Tiste njihove bedne usnjene resice na balanci in ponetane usnjene torbe in celade iz druge svetovne vojne - matr me razjezijo.

A veste koga tudi ne maram? Voznikov BMWjev. Kako jih sovrazim. Njim tut ne pomaham. Mislijo da so nekaj posebnega, ko sedijo pokonci na njihovih 180-stopinjskih nemskih motorjih. Bog, kako jih preziram. Skoraj tako bedni so kot tisti hropci na touring masinah. A veste kako pravim tistim motorjem? "Fotelji na dveh kolesih!" A razumete? Ker so tko veliki. Okrog se vozijo kot da imajo cel dan na razpolago. Nekje drugje si ogleduj pokrajino, dedek, in medtem ko bos to pocel tudi tebi ne bom pomahal.

Ducatisti? Njih tud ne maham. Zakaj ne porabjo se mal vec denarja za svoje motorje? "Lahko ga dobis v katerikoli barvi, sam dokler je rdeca" Kolk smo fensi. Tko se obnasajo kot, da vejo kaksen je desmoneki motor. Probi najdt akumulator, italjanarski namisljeni dirkac! Njim nikol, ampak res nikol ne pomaham.

Tisti ki imajo Suzukije tut niso prov dost boljsi, zato jih nikol ne pozdravim. Vedno majo tiste glupe celade gor in pol si vcasih se kako drugo opremo privoscijo. Kolk me to razjezi. Vcasih me prehitijo in veste kaj takrat nardim? NE POMAHAM JIM. Samo mirno se peljem naprej. In raje sploh ne omenjam voznikov Kawasakijev. Ninja? Kolk ste pa stari no? 12? Team Green, pa kaj se? Njim nikol ne pomaham.

Jaz vozim Hondo in vedno maham voznikom Hond. Sam ne vsem. Nikol ne pomaham ljudem v enodelnih kombinezonih. Nikol. Nikol. Nikol. Kot da bos res sel na koleno na navadni cesti. Tvoje mednozje pa zgleda res privlacno, butl. Ljudem v enodelcih nikol ne maham in tudi tistim v dvodelnih kombinezonih ne. Pa veste koga tudi nikoli ne pozdravim? Tistih, ki imajo pisane celade. Dve kili barve na enokilski celadi in jest nej takemu cloveku pomaham? Nikol ne pozdravljam ljudi, ki imajo zatemnjene vizirje. Ali pa nalepke na celadi. Ali pa motoristicne rokavice. Ali pa bulerje.

Zame smo motoristi kot ena velika srecna druzina, tesno povezana bratovscina ljudi ki vozijo Honde, nosijo kavbojke in usnjene jakne (ampak ne Vanson), z navadnimi rokavicami in enobarvnimi celadami, ki imajo prozorne vizirje. Na celadah nikoli nimamo nalepk, ne nosimo dirkaskih rokavic in imamo normalne cevlje (ampak ne Timberland). In zaradi tega bratstva je motorizem tako zelo poseben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mahanje ostalim motoristom

original tukaj

Pomahati ali ne pomahati

Shalom Auslander

Sam smeh :OK: kaj model opazi vse med vožnjo, celo čevlje in znamko le teh :D :D :D

Pozdravim vse pa tudi, ko nasproti pelje motorist jest pa slučajno v avtomobilu, odpreti okno in z roko pomahat :yea1: :yea1: :yea1:

lp

Mič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko pozdravljam samo z roko, ker vozim z dolgimi lučmi. Ko smo ravno pri tem... je imel že kdo s policaji težave zaradi dolgih luči podnevi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!