Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

zapazeno v cetrtek ta teden na dolzini ~600 km:

1. vecina "scooliranih chopperistov" (what an oximoron :lol1: ) ne pozdravlja oz. ne odzdravlja.

teorija zakaj:

- so zacetniki

- imajo prevec dela zgledati "cool"

- "cestaka pa ze ne bom pozdravljal"

2. vecina cestakov migne samo s prstom ali maksimalno tremi. v odzdrav. pozdravil prvi me ni nobeden.

teorija zakaj:

- ker so tako "hitri" (v naselju?!)

- ker imajo prevec dela, ker so tako hitri (v koloni?!)

- "kje se mi pa da roko dvigniti. je ja delo".

3. turerji a la GW in BMW vse "ostalo" prezirajo (izjeme izvzete).

o teoriji ne bi, ker bo kdo uzaljen.

4. HD so zgodba zase. pri njih tako nic ne pricakujem.

5. edini, ki "redno" po- in odzdravljajo so endure in sportturerji.

BTW se za tiste, kateri se vozite z sopotnicami/ki: pozdravlja naj v tem primeru vzadaj sedeci. v cetrtek sem videl ogromno parov na motorjih, pozdravil ni niti eden od vzadajsedecih.

thre is no fucking _culture_ among motorcyclists anymore. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...glede zadajsedečih...........mnogi niso motoristi in sploh ne poznajo te kulture....zato nikar njim zamera...ce pa voznik ne pozdravi, pol je pa to druga zgodba

P.S.:

sam vedno pozdravim in se sploh ne obremenjujem s tem ali je odzdravil ali ne......boli me k... ce je nekulturen, mogoce me pa ni opazil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

you missed the fucking point. voznik bi naj vzadajsedecemu to objasnil/povedal. problem je, ker voznik/ca tega ne ve. osebno se sploh ne obremenjujem, ce mi kdo ne odzdravi. samo v celi vasi debati tukaj se pozabljajo osnove zakaj se motoristi sploh pozdravljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo se zment da če majo čelado jih pozdravmo...po zgledu horjota :hmm:

zmenjeno. ti si car, k maš tolk nore ideje :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima zaka nihče ne pozdravi skuterista al pa mu ne odzdravi? konec koncev smo mi tud motoristi, k smo udeleženi v prometu. velikrat se mi je že nardil d sm pozdravu koga na motorju, pa me ni j**o za 5 posto an :fight2: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z mojega vidika gledano: vse pod 50 ccm ne pozdravljam. razlogov za to je vec; med ostalim skuter, APN in podobno zame ni motor. to so mopedi in skuterji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod vtisom te teme sem se danes "cijazil" med (B)ledom in (B)ohinjem in striktno pozdravljal in kao beležil reakcije.

V glavnem sem srečeval "otovorjene" mrcine in sklepam, da so bili v glavnem iz D, A in I. No, nekaj Slovenceljnov tud....predvsem na cestakih...in samo potrjujem, kar je napisal Ice: turerji in enduraši roka v pozdrav, cestaki (če ni blo glih v ovinku na tački), celo kakšen "pomig" z palcem, "kraljevska liga" z tavelkimi kravami (HD, BMW, 1300+...) pa vozi dalje in modrega Husota ne zazna.

A meni teško........

Avtobusarji se pozdravljajo med sabo, vozniki težkih tovornjakov tudi, motoristi se tudi,...... skuter + APN+ podobno...je pa pač spet neka svoja kategorija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima zaka nihče ne pozdravi skuterista al pa mu ne odzdravi? konec koncev smo mi tud motoristi, k smo udeleženi v prometu. velikrat se mi je že nardil d sm pozdravu koga na motorju, pa me ni j**o za 5 posto an :fight2: :fight2:

a ti pozdravlaš kolesarje, alpa solexe? jst skuterjev ne pozdravlam, sam če pa pozdravi mu pa odzdravim (če zgleda "motorist", ne pa frajerček, ki se brez čelade goni po ulici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem se peljal počasi v križišče s prsti na sklopki in pozdravil skupinico motoristov z nogo in skor pogrnil :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima zaka nihče ne pozdravi skuterista al pa mu ne odzdravi? konec koncev smo mi tud motoristi, k smo udeleženi v prometu. velikrat se mi je že nardil d sm pozdravu koga na motorju, pa me ni j**o za 5 posto an :fight2: :fight2:

...pol se lahk kr zacnem ucit vozit z eno samo roko... :D ...pa se odzravi ne nuben - ti pobere vso veselje... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorista pozdravim in odzdravim vedno. Če imam glih preveč dela sam s seboj, mu le opazno pokimam.

Skuterašev načelno ne pozdravljam, a odzdravim vedno.

Odzdravim celo pešaku - samo pokimam, če se je že toliko potrudil in mi pomahal ob poti. (mogoče pa je celo motorist in tisti čas le slučajno na nogah)

Pač, stvar vljudnosti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik bi naj vzadajsedecemu to objasnil/povedal. problem je, ker voznik/ca tega ne ve.

se popolnoma strinjam s tabo. Sam v mojem primeru, če koga peljemzadej, pozdravi edino moj bratec :OK: ostali nobedn, pa nevem zakaj, al ne gledajo na cesto, al se jim zdi "čudno" d bi oni pozdravli, al pa jim je vseskupaj smešno... Js osebno zmeri pozdravim, pa četudi sm sred ovinka s štapco potleh, tko d ena "športiva" (ben ja nej bo) že odpade d pomiga sam s kazalcem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega motorista pozdravim z roko, v primeru da imam polne roke dela pa pokimam ali poblendam. Skuteriste pa po presoji...če je čebela(dodo50kubov)načeloma ne pozdravljam, drugače pa odzdravim vse tudi pešče in avtomobiliste(sej kot pravi čriček lahko je tudi on motorist, samo ni ta trenutek na motorju). Problem, ki sem ga prebrav so ti ATV-ji. Ne vem če se lahko reče problem: imajo čelado, moto opremo in zakaj jih ne bi pozdravljali....če bom koga kdaj srečal na cesti ga bom pač pozdravil.

lp Schultz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorista pozdravim in odzdravim vedno. Če imam glih preveč dela sam s seboj, mu le opazno pokimam.

Skuterašev načelno ne pozdravljam, a odzdravim vedno.

Odzdravim celo pešaku - samo pokimam, če se je že toliko potrudil in mi pomahal ob poti. (mogoče pa je celo motorist in tisti čas le slučajno na nogah)

Pač, stvar vljudnosti.

LP

kolkrat me prime, ko psa ven peljem pa se kak motorist mimo pelje, da bi pozdravil, pa si vedno mislim, da se mu bo cudno zdelo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkrat me prime, ko psa ven peljem pa se kak motorist mimo pelje, da bi pozdravil, pa si vedno mislim, da se mu bo cudno zdelo

..kaj pa ,ko bi psa navadil,da bi mahal... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga že mahati ne moreš naučiti, naj pa vsaj nogo dvigne tako, kot z njo pozdravi vsak kandelaber. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapazeno v cetrtek ta teden na dolzini ~600 km:

1. vecina "scooliranih chopperistov" (what an oximoron :lol1: ) ne pozdravlja oz. ne odzdravlja.

2. vecina cestakov migne samo s prstom ali maksimalno tremi. v odzdrav. pozdravil prvi me ni nobeden.

teorija zakaj:

3. turerji a la GW in BMW vse "ostalo" prezirajo (izjeme izvzete).

o teoriji ne bi, ker bo kdo uzaljen.

4. HD so zgodba zase. pri njih tako nic ne pricakujem.

5. edini, ki "redno" po- in odzdravljajo so endure in sportturerji.

thre is no fucking _culture_ among motorcyclists anymore. :(

Žal, vendar je res! :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka, tebe ne pozdravlja skoraj nihče...

mogoče si pa preveč zahtevn. Jest vedno pozdravim prvi, če dobim povratni pozdrav se mi zdi kul, če pa ne, se pa v to sploh ne poglabljam. Njegov problem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče že kdo pomislu, da motorist ni več taka ,,posebnost,, da ima danes lahko motor vsak in nekateri zgolj in samo zaradi nekega (marlon brando) imiđa, da nekdo išče neko čredno pripadnost in da mogoče kdo takih ljudi, sploh noče pozdravit...sploh pa na tipično motorističnih furah, kjer jih je več kot avtov....

Če pozdravi...ok ozdraviš...če pa kdo ne pozdravi/odzdravi---pa tut prav, no big deal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zalost se se predobro zavedam, da ima ze skoraj vsak salabajzer motor. in s tem misli, da je boga za jajca zgrabil. pojma pa nima ne o kulturi motoristov, ne o zgodovini motorizma niti vecinoma motorja peljati ne zna. in vse to se odraza tako na cesti kot v statistikah o nesrecah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še eden razlog več da le odzdravim in ne pozdravim. In ker ne cvikam več, da bi se mi spet zataknile hupe (glej poglavje popotovanja po Kalabriji), trobim. Jakost trobljenja je premosorazmerna z globočino pozdrava nasproti vozečega voznika dvokolesnika.

Moji Mački Vzadajsedeči je pa oproščeno odzdravljati z rokami na zadnjem zicu. Ima potrdilo im moje zagotovilo do vas, spredajpozdravljajoči kolegi, da zaradi padca z dvokolesnikom njeno ramence skupaj drži le par laskov mišice.

@Ice: ali lahko razložiš teorijo nepozdravljanja GW in big time BMW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah ne odzdravljajo :BUA: :

1. največ chopperisti

2. nato pa motoristi na potovalnih kravah

BTW Ful veliko srecam tujcev, cele skupine, predvsem Avstrijci in Nemci in ne odzdravljajo kaj veliko :hmm: :? :BUA: ...res malo kateri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW Ful veliko srecam tujcev, cele skupine, predvsem Avstrijci in Nemci in ne odzdravljajo kaj veliko :hmm: :? :BUA: ...res malo kateri

...so what, zile si res ni treba zaradi tega rezat! Ce je pravi motorist bo pozdravil in obratno, ce je salabajzer pa ne! Torej jaz pozdravim vsakega in tudi odzdravim! Ce srecam skupino, poblendam, ali dvignem roko vodilnemu, vsem ostalim triindvajsetim pa ne zmrkam, saj si lahko zmrkanje narobe razlagajo, mislec, da je kaj narobe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!