Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

tud js pozdravlam VSE, kar ma nad 50 ccm, vcasih pa tud koga na 50ki, ce me pozdravi (najvec pozdravlajo na cestakih), al pa kaki stari ata... :P :D

se mi je pa zgodil v enem izmed tistih dolgih desnih ovinkov med Storami in Sentjurjem (smer proti sentjurju), da sm mal gasiral, pa sm srecal dooolgo kolono (enih 20 komadov) motoristov - ok, roko vn, drzim, watafak - pulicaji!! :kva2: pa so me cist vsi pozdravl nazaj!! :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristov - ok, roko vn, drzim, watafak - pulicaji!! :kva2: pa so me cist vsi pozdravl nazaj!! :afro1:

s policaji imam tudi jst v minuli sezoni same dobre izkušnje glede pozdravljanja...tudi če je leteči ustavljal druge je meni ko sem šel mimo kar pomahal....upam da me ni ustavljal....mogoče tudi zato ker so me že vsi lokalni ustavli in me enostavno poznajo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je najbolj rodovitno na podeželskih cestah, ko ti večina odzdravi. V mestih pa ponavadi ne pozdravljam, kvečjemu odzdravljam.

Pa ene par modelov sem tut že vidu, ko so z nogami mahal. men pa nič jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravim vse kar zgleda vecje od mopeda, odzdravim pa tudi vsem mopedom, ki me pozdravijo.

prav tako odzdravim policajem (verjetno jim ne bi krona padla z glave, ce bi prvi pozdravili), prvi pa jih ne pozdravim ker bi nekako izgledalo kot da jim nekam lezem... res pa je, da so policaji sluzbeno po cele dneve na cesti in imajo verjetno poln kufr pozdravljanja nas "obicajnih smrtnikov".

ko imam polne roke dela ali pa koga prehitevam, potem pozdravim z nogo. v nasprotnem, ko nekdo prehiteva mene dobi sigurno mojo levico, ce le ni hudo hudo prehiter in ga ne opazim v vzvratnem ogledalu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa ene par modelov sem tut že vidu, ko so z nogami mahal. men pa nič jasno.

Ko cloveka prehitis, je obicaj, da pomahas z levo nogo. To sicer v tej temi ze pise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega z nogo se nism vidu. sm pa ze vidu, da me je v ovinku en pozdravu (in jasno, js njega), pa mu je motor zacel opletat... :blink: ...od takrat ne pozdravljam vec na vso silo - safety first! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jih jaz videl (da so z nogo pozdravljali), so ponavadi z desno.

res je ...kakšni na športivah ponavadi dvignejo nogo ko te prehitijo ali so ravno v ovinku....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne da se morjo motoristi med sabo zmer pozdravljat? :P kšn pa kdaj tud ne odzdravi - pacek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest pozdravlam vse kar je podobno motorju,če mi pa kdo ne odzdravi pa popizdim :angry:

sej ne,da bi kakšnga žalil sam največkrat se mi je zgodilo,da mi niso odzdravili lastniki BMW-jev,predvsem se spomnim dveh lastnikov GS-ov,ki me tud pogledala nista.No pa tud eni švabi so se mimo pelal kot,da so slepi,jest sem pa mahal,kot norc :angry:

drgač pa najbolj pozdravljajo čoperisti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pozdravim ce le lahko, sportaki mi vecinoma odzdravijo z dolgimi lucmi, coperist visoko dvigujejo roko, ostali pa dostikrat levo roko zgolj pomaknejo na skrajni konec rocke in pomahajo iz zapestja; kako me kdo pozdravi ali ce me ne odzdravi se sploh ne obremenjujem, vazen je namen, ce pa ne odzdravi si mislim da pac ni utegnil...je bil z mislimi nekje drugje ........... edino na ku... mi gre ko mam zadaj sopotnico pa me pol je.. v glavo ce me kdo ne odzdravi ces "bogi revez, kle se matras folk te pa ignorira"

kar se tice pa skuteristov se mi pa zdi da vecina sploh ne pozna te kulture in misli da ce ga pozdravis da se poznata in pol cudno gleda za tabo kdo si...

:grupni:

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

To je res bratski - bajkerski pozdrav, zato bi ga morali tako upoštevati.

Zaradi intenzivnosti dogotkov na cesti, sem se navadil večinoma pozdravljat z dolgimi lučmi.

Če pa imam vklopljene dolge, pa pozdravim z pomikom roke po ročki.

Sem pa neuspešen pri učenju moje sopotnice, da bi pozdravljala namesto mene - večinoma pozabi ali je vse prehitro da bi odreagirala.

Imel pa sem tudi zelo slabo situacijo pri kopiranju pozdravljanja. Čoperist me nekoč v krivini - v elementu pozdravi z nogo - pa se mi je zdelo zelo KUL. Pa še jest probam v nekem ovinku pozdrav z nogo, pa bi mi jo kmal veter odtrgal. To ne priporočam če nisi za to pripravljen in nimaš prevelike hitrosti - zračni upor je zelo močan. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, veter, zračni upor zna biti hec.

Načeloma pri srečanjih na večpasovnih cestah (mestne vpadnice, avtoceste) ne pozdravljam.

Na eni od letošnjih januarskih voženj pa sem na avtocesti srečal motorista in z veseljem sva se pozdravila. Tako, širokogrudno, visoko roko v zrak.

Mi je roko skoraj v rami odtrgalo, ker sem se peljal 150+ km/h. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje z lučmi ne velja!!! OK, saj velja, samo je škoda, da se izniči motoristični znak za nevarnost, kar drugje prakticirajo s pomežikom luči.

Če se drugače ne da pozdraviti, še vedno ostane pozdrav z nogo. In kot smo že poudarjali, najprej varnost, potem pozdrav, torej če si prehiter za pozdrav in se bojiš, da ti bo odtrgalo roko ali nogo, pač ne pozdravljaj!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če si prehiter za pozdrav in se bojiš, da ti bo odtrgalo roko ali nogo, pač ne pozdravljaj!!

...če je tisti, s katerim se srečujem tako hiter kot jaz...

...pol se lahko še rokujeva. :P O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam redno pozdravljam motoriste, vendar pa sem pozoren na situacijo na cesti. To pa od takrat, ko sem v precej zavitem desnem ovinku pozdravil nasproti vozečega (ta je ravno položil motor v ovinek in mi seveda ni odzdravil), moj ovinek pa se še malo bolj zavil - in že sem se vozil po pesku ob cesti. Na srečo sem speljal, ampak v ovinku ne pozdravljam več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tice pa skuteristov se mi pa zdi da vecina sploh ne pozna te kulture in misli da ce ga pozdravis da se poznata in pol cudno gleda za tabo kdo si...

:grupni:

pozdrav

glede te kulture, moram priznat da sem skuterist in da vec ali manj pozdravljam vse! Na večino pozdravov ne dobim odzdrava ampak se ne sekiram an... ;) je pa res dobr obcutek ko nekoga pozdraviš in te nazaj pozdravi, čeprav ga ne poznas dobro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je roko skoraj v rami odtrgalo, ker sem se peljal 150+ km/h. :o

Me spominja na en moj dogodek, ko sem pri 180 km/h štelal zračnik na vrhu čelade... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me spominja na en moj dogodek, ko sem pri 180 km/h štelal zračnik na vrhu čelade... :)

Hmm, če bi dobro čelado prijel, pa da bi ti prepih res roko odtrgal...... :kva2: :kva2: saj bi lahko ostal brez glave :kva2: :kva2:

Kaj bi to bil halo v Novicah: "Velika pušast brez glave in roke na žoltem motorju straši po slovenskih cestah" :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res dobr obcutek ko nekoga pozdraviš in te nazaj pozdravi, čeprav ga ne poznas dobro :)

ubistvu ga sploh ne poznaš....v tem je čar....

jebe me to da ko nisem na motorju in se zdaj vozijo z motorji po ljubljani bi jih kr pozdravil....upam da da bi vedeli zakaj..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če je tisti, s katerim se srečujem tako hiter kot jaz...

...pol se lahko še rokujeva. :P O:-)

..razen s Kapitanom Kljuko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest mislm, da je to ena lepa gesta, k mora ostat. Sicer maš primere k ti ne odzdravjo, zato zdej zmer čakam da me un t pru pozdrav, pol pa šele jest :naughty: (kukr kdaj) O:-) . Ampak res je dobr filing k se pozdravš, občutki k se pač ne dajo zlit na papir. Drgač pozdravm vse tudi angele v plavem in do zdej so mi še vsi odzravl. Sam morm orngi roko stegnt, kerb se drgač pr moji ljubici AT bl mal vid. LP in se vidmo na cest (sonce že kr buta) :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato zdej zmer čakam da me un t pru pozdrav, pol pa šele jest

No zato se ne pozdravljamo vsi ker en druzga čakamo(jo) <_< <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če je tisti, s katerim se srečujem tako hiter kot jaz...

...pol se lahko še rokujeva. :P O:-)

Alter, pol se pa lahko midva komot rokujeva! :lol:

V posebnih primerih si lahko še pokaževa, koliko je ura. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!