Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Jaz pozdravim, če imam čas (beri: če je varno in izvedljivo). Še posebej pa se potrudim, da odzdravim, kajti to se mi zdi stvar kulture, bontona. Tudi v ne-motorističnem svetu. Večinoma vsi pozdravijo nazaj, so pa tudi izjeme.

Pozdravljam z roko na različne načine, če se le da, jo dvignem z balance. V mestu, ko so razdalje in hitrosti manjše, pozdravljam tudi samo z očmi.

Pozdravim tudi leteče, ampak ne zmaraj. Odzdravijo pa kakor kdo.

Sem pa že večkrat razmišljal, če je kakšen širše poznan znak za npr. policijsko patruljo, pa za kakšno nevarnost ipd.. Sam uporabljam znak z dlanjo proti tlem (kao: pelji počasi). Za nevarnost pa uporabim dvignjeno roko za tiste, ki se peljejo za menoj (če nas je več motoristov v koloni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolko se govori okrog pozdravlana..dones k sva šla z bratrancem na letališe po mat pa tamalo naju med Radovljico in Begunjam dohitita dva BMW-jaša, tablca evropska (oznaka E-estonija???), naju lepo prehtita pa se postavta v kolono, po klancu dol pa pride en čoperist ta lepo pozdrav gunedva pa ga ne jebeta 5% :blink:. Pa sm mislu da čoperisti ne pozdravljao :ph34r:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sem pa že večkrat razmišljal, če je kakšen širše poznan znak za npr. policijsko patruljo, pa za kakšno nevarnost ipd.. Sam uporabljam znak z dlanjo proti tlem (kao: pelji počasi)...

To je ful uporabna fora, forumaši dejte mal raztrobit frendom, da se uveljavi :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sem pa že večkrat razmišljal, če je kakšen širše poznan znak za npr. policijsko patruljo, pa za kakšno nevarnost ipd.. Sam uporabljam znak z dlanjo proti tlem (kao: pelji počasi)...

To je ful uporabna fora, forumaši dejte mal raztrobit frendom, da se uveljavi :ph34r:

:D :D :D :D :D

ta "novi znak" uporabljam od leta 1970 ko sem naredil vozniški izpit

:D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D

znakjestaaaarvipamlaaaadipress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič priletim za en tandem - spredaj motor z ene 90 km/h, zadaj pa avto. Sem najprej mislil, da se je motor kaj pokvaril, ker je od daleč zgledalo, da je cestak, šel je pa samo 90 km/h.

No, ko ga prehiti avto, pa bolje vidim - ful fancy motor, pa rumena tablica?! Sem bil tako presenečen, da sem ga pozabil pozdravit, ko sem ga prehitel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi smo cudna pasma ljudi.Naokoli se smukamo s hudimi dvokolesnimi stroji,jih postavljamo na sprednje kolo,zadnje,cez ovinke smo nagnjeni pod kotom ki je na meji fizikalnih zakonov,drsamo po tleh s koleni,izpuhi in tackami (kdaj pa kdaj tudi z ritjo),da se kar vse iskri,po svetu pa se premikamo s 300 km/h.Veliko stvari nas dela posebneze in se zaradi tega cutimo nekomu pripadne.Kjerkoli se srecamo,si izmenjamo pozdrave in besede,kakor da smo ze stari prijatelji.Ne cutijo vsi taksne pripadnosti in so 'motoristi' samo zato ker imajo motor,vendar pa me to niti ne zanima,ker je to stvar posameznika.Malo 'zdruzb' se lahko pohvali s podobnimi lastnostmi,zato se moramo med sabo toliko bolj spostovati in nobenemu motoristu pozdravljanje ne sme biti tuje.

Se vidimo na cesti,z bratskim pozdravom in nasmeskom pod celado. :)

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz kot sovoznik ( nimam izpita za motor) tudi pozdravljam vse , samo eni so take flegme pa ne pozdravijo...sploh kaki taki , ko so komaj polnoletnost doživeli, pa imajo motor, pa se vozijo brez čelade pa mislijo da so največji frajerji na svetu,pa včasih kakšni starejši, ali pa tisti ki brezglavo divjajo.... se pa zgodi da te kakšen tut z nogo pozdravi, kar je lahko videti tut zelo smešno.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kako pa naj pozdravim drugače kot z nogo, če ne morem spustiti ene roke z gasa če pa levo dvignem nastane pa tak upor da me veter ustavi. Aja pa jaz sem komaj polnoleten pa imam motor. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Ne cutijo vsi taksne pripadnosti in so 'motoristi' samo zato ker imajo motor,vendar pa me to niti ne zanima,ker je to stvar posameznika.Malo 'zdruzb' se lahko pohvali s podobnimi lastnostmi,zato se moramo med sabo toliko bolj spostovati in nobenemu motoristu pozdravljanje ne sme biti tuje.

:ph34r:

Če malo pogledaš naokoli, sm jest na cesti opazu, :rolleyes: da imajo bratski pozdrav samo še avtobusarji :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce danes res ne ne pozdravljajo vsi.Mogoce so to bolj zacetniki...Kaj pa vem...Tisti,ki smo na strupenjacah ze nekaj casa,pa bomo vedno dajali pozdrave z roko,nogo,glavo,hupo,lampo...

Zdi se mi,da so to neolikanost k nam zanesli Nemci. :D Mamu jim,naj bodo raje doma. :D

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, mene so pa tud v AŠ (Herbby) učili, da morm (oz. je lepo) da pozdravljam druge motoriste, vendar mi to v praksi ni ratalo (beri: preveč dela s števcem, ogledali, znaki :rolleyes: )...

Sej bo bolš, ko bom meu svoj motor B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej pa že v avtošolah to učijo al kaj....to je pa čudno meni je inštruktor govoru vsa pozornost na cesto brez frajerišanja.....no takrat sem bil malo bolj trd na motorju...zdej pa valjda da pozdravljam vse...se spodobi.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da bi blo kakšno izpitno vprašanje iz tega :lol: , sam na teoriji so omenil, da se to spodobi...

Pripadnost.... ena velika družina, pa to...

sej pozdrav ni frajarjenje ;)

itak pa da pozornost na dogajanje na cesti (zato men ni ratal pozdravlat...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce danes res ne ne pozdravljajo vsi.Mogoce so to bolj zacetniki...Kaj pa vem...Tisti,ki smo na strupenjacah ze nekaj casa,pa bomo vedno dajali pozdrave z roko,nogo,glavo,hupo,lampo...

Zdi se mi,da so to neolikanost k nam zanesli Nemci. :D Mamu jim,naj bodo raje doma. :D

:ph34r:

Ma kaj pa vem, jaz mam slabše mnenje o Italijanih, se mi zdi, da mi jih je odzravilo le kakih 20%. Sej ne rečem v Italiji je motorjev malo murje ampak a te k....... ne vidijo kulture naših cest. Itak pa si ob vseh takih mislim svoje in z nasmeškom peljem dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne vem a se to sam men zdi al je res, da vedno manj folka pozdravlja :unsure: :( :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem a se to sam men zdi al je res, da vedno manj folka pozdravlja :unsure: :( :ph34r:

niti ne ... jaz vedno pozdravim ... če le nisem v ovinku s stisnjenimi zobmi in široko izbuljenimi očmi ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem a se to sam men zdi al je res, da vedno manj folka pozdravlja :unsure: :( :ph34r:

Jah, enkrat se morš naveličat, a ne? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem a se to sam men zdi al je res, da vedno manj folka pozdravlja  :unsure:  :(  :ph34r:

Jah, enkrat se morš naveličat, a ne? :D

res je

člouk se tkole voooziii

puzdraulaaa

tablc jasno ne vidš - šele u ugledalu:

"..aha.. spet Švaba (Italjan).."

odzdrau jh ene 10%

zdej je motoristov res množica na cestah

na podeželju, al v hribih, ko srečaš sem in tja človeka - že rečeš "dober dan" neznancu - u mestu pa ne...

mislm, da je neki tazga tut zdej ratal med motoristi na cest - zmeri mn aktualno je to pozdravljanje

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam zmeri, razen kadar kaj motovilim in mam dost dela s sabo in motorjem. V takem primeru, če mi rata z glavo pokimam v pozdrav. Če sploh to lahko kdo opazi.

Ne pozdravljam pa onih brez čelade na glavi, pa čeprav ob (po)zdravje še kako rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da se jaz svoj piskrcek pristavim.

Kot prvo sem srecal ze iz vseh koncev in krajev motoriste, ki niso pozdravili in seveda v vecji vecini, ki so. Tko da kakrsnokoli posplosevanje odpade. Jaz vedno pozdravim ali odzdravim, razen v primeru, ko za to ni primeren cas ...

Bi pa omenil eno drugo zadevo ... mogoce ne spada ravno pod bratski pozdrav toda vseeno. Gre se pa za zahvalo avtomobilistu, ki se ti vec kot ocitno umakne. Ravno kaksen dan ali dva nazaj se jaz veselo umaknem dvema motoristoma in glej ga zlomka se mi eden zahvali z roko, drugi pa z nogo (se mi ze dolgo ni to zgodilo). Ne boste verjeli ampak je to s fullom pasal (za duso). Potem sem mal nase pomislu kolkrat se tako zahvalim in ugotovil da ravno ne blestim.

Tko da bi samo opomnil nas vse, da zahvaliti se avtomobilistu ni slaba ideja in se bo tisti avtomobilist zagotovo tudi naslednjic potrudil.... itd.

B) TNT B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa omenil eno drugo zadevo ... mogoce ne spada ravno pod bratski pozdrav toda vseeno. Gre se pa za zahvalo avtomobilistu, ki se ti vec kot ocitno umakne. Ravno kaksen dan ali dva nazaj se jaz veselo umaknem dvema motoristoma in glej ga zlomka se mi eden zahvali z roko, drugi pa z nogo (se mi ze dolgo ni to zgodilo). Ne boste verjeli ampak je to s fullom pasal (za duso). Potem sem mal nase pomislu kolkrat se tako zahvalim in ugotovil da ravno ne blestim.

Tko da bi samo opomnil nas vse, da zahvaliti se avtomobilistu ni slaba ideja in se bo tisti avtomobilist zagotovo tudi naslednjic potrudil.... itd.

B) TNT B)

Se strinjam....ce se le da pozdravim avtomobilista nazaj! :D

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da se jaz svoj piskrcek pristavim.

Kot prvo sem srecal ze iz vseh koncev in krajev motoriste, ki niso pozdravili in seveda v vecji vecini, ki so. Tko da kakrsnokoli posplosevanje odpade. Jaz vedno pozdravim ali odzdravim, razen v primeru, ko za to ni primeren cas ...

Bi pa omenil eno drugo zadevo ... mogoce ne spada ravno pod bratski pozdrav toda vseeno. Gre se pa za zahvalo avtomobilistu, ki se ti vec kot ocitno umakne. Ravno kaksen dan ali dva nazaj se jaz veselo umaknem dvema motoristoma in glej ga zlomka se mi eden zahvali z roko, drugi pa z nogo (se mi ze dolgo ni to zgodilo). Ne boste verjeli ampak je to s fullom pasal (za duso). Potem sem mal nase pomislu kolkrat se tako zahvalim in ugotovil da ravno ne blestim.

Tko da bi samo opomnil nas vse, da zahvaliti se avtomobilistu ni slaba ideja in se bo tisti avtomobilist zagotovo tudi naslednjic potrudil.... itd.

B) TNT B)

Lahko da sem bil tudi jaz vmes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je fajn čitat tole o uvidevnih avtomobilistih

ma pa razmišljanje

ENO DROBNO NAPAKICO

poznam jo za to ker:

sam TAKO VOZIM AVTO

ko NISEM NA MOTORJU

:D :D :D :D :D :D

a vm je potegnilo

a ne

to so motoristi v avtih

:D :D :D :D :D :D

zato je take treba mirno in povsem brez slabe vesti

pozdraviti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!