Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Poznam pa vrstnika "bajkerja" - ki mi je v obraz povedal : jebe se men za to če me pozdravljajo, jest jih ne bom !

Pa nisem politiziral z njim zakaj - ima pač svojo razlago - za mene je postal isklopljen bajker.

Popravljeno . Popravil HOMAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pozdravljanjem (mahanjem, opletanjem, kimanjem, blendanjem, brcanjem in podobno) in identifikacijo nasprotne strani (je skuter, ni skuter, me bo/ne bo pozdravil) se izrazito ukvarjajo začetniki na motorju. Lepo vas prosim, da najprej poskrbite, da svoj motocikel pravilno usmerite na cesto in šele potem začnite s tovrstno telovadbo in identifikacijo.

Dokazi, na katerem temelji ta nasvet se nahajajo v Vtisih iz dnevnih voženj 2003. V iskalnik lahko vpišete med drugim tudi: "baletne predstave, ptičje oponašanje, pozdravljajoči izstrelki smrti". Ostalo prepuščam vaši domišljiji.

Bolj slabo pozdravljajoči

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Bolj slabo pozdravljajoči

Ceco

Suverena odločitev posameznika.

Mislim pa, da se z pozdravljanjem krepi tisti občutek pripadnosti skupini, ki te tudi vzpodbudi, da ustaviš ob motoristu, ki zbegano kleči ob motorju in ga vprašaš, če potrebuje pomoč. In seveda podobno pričakuješ od drugih.

In za osvežitev spomina, ponekodi je v praksi, da motorist, ki potrebuje pomoč, na balanco, ki gleda proti cestišču naveže rutico kot znak po želji za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim pa, da se z pozdravljanjem krepi tisti občutek pripadnosti skupini, ki te tudi vzpodbudi, da ustaviš ob motoristu, ki zbegano kleči ob motorju in ga vprašaš, če potrebuje pomoč. In seveda podobno pričakuješ od drugih.

Žal se jih večina ustavi zaradi firbca in še večje sr ... naredijo. Pripadnost skupini? O tem bi lahko pisal(i) eseje. Kolegialnost pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pozdravljanjem (mahanjem, opletanjem, kimanjem, blendanjem, brcanjem in podobno) in identifikacijo nasprotne strani (je skuter, ni skuter, me bo/ne bo pozdravil) se izrazito ukvarjajo začetniki na motorju. Lepo vas prosim, da najprej poskrbite, da svoj motocikel pravilno usmerite na cesto in šele potem začnite s tovrstno telovadbo in identifikacijo.

Dokazi, na katerem temelji ta nasvet se nahajajo v Vtisih iz dnevnih voženj 2003. V iskalnik lahko vpišete med drugim tudi: "baletne predstave, ptičje oponašanje, pozdravljajoči izstrelki smrti". Ostalo prepuščam vaši domišljiji.

Bolj slabo pozdravljajoči

Ceco

potem priznaš da imaš veliko dela že z navadno vožnjo ... mogoče pa nisi za na motor ... :P :D B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam pa vrstnika "bajkerja" - ki mi je v obraz povedal : jebe se men za to če me pozdravljajo, jest jih ne bom !

Pa nisem politiziral z njim zakaj - ima pač svojo razlago - za mene je postal isklopljen bajker.

Ma pač ta tvoj kolega manj izrazit čredni nagon od tebe ... Zato ni še nič manj bajker oz. motorist od kogarkoli drugega.

Meni se tudi načeloma jebe, če me kdo pozdravi. Vesel sem, če srečam koga, ki ga poznam (in če ta oseba pozna mene)... Drugače mi pa načeloma dost dol visi... Tut ko se z avtom vozim, ne maham kot bebec recimo vsem avtomobilistom ali tistim, ki vozijo podoben ali enak avto ... Pomaham in potrobim pa komu, ki ga poznam ... pa še to ne vedno.

Skratka - motoristov, bajkerjev, voznikov motociklov, mopedistov, skuteristov in njihovih ženskospolnih izpeljank je že tolk, da je vsaj po mojem hecno pozdravljat vsakega ...

Tudi ni rečeno, da mi bo vsak človek za družbo okej samo zato, ker se je nekam pripeljal z motorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se jih večina ustavi zaradi firbca in še večje sr ... naredijo. Pripadnost skupini? O tem bi lahko pisal(i) eseje. Kolegialnost pa ja.

Uf, tole si pa dobro povedal. Cinque poins :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam pa vrstnika "bajkerja" - ki mi je v obraz povedal : jebe se men za to če me pozdravljajo, jest jih ne bom !

Pa nisem politiziral z njim zakaj - ima pač svojo razlago - za mene je postal isklopljen bajker.

Izbrisani :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pozdravljanja se točno vidi kdo je pravi motorist kdo pa ma motor za šminkat okrog gostiln. Kolikor vem iz izkušen malo kdo ki je v katerem koli klubu nebi pozdravu kolega motorista. Ne rečem da ste vsi ki niste v klubu šminkerji, sploh ne. Samo moramo pa priznati da je v večini tako.

Ko sem jaz postajal motorist so mi kolegi ki so že imeli nekaj let motorje naučili eno stvar.

Pozdravi vsakega motorista, ker nikoli ne veš kdaj ga boš rabil.

In to tudi jaz učim sedaj maljše oz. začetnike.

Če ne za drugega je lepa gesta.

Vsak pa ima svoj mišlenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rečem da ste vsi ki niste v klubu šminkerji, sploh ne.

tega ti ne misliš...mogoče pa vsi ostali ki so v slovenskih klubih mislijo da če zagledajo fantiča s športivo da je šminker in mu kot ti misliš da niso pravi motoristi ne odzdravijo....o tem je pretežko debatirat....pozdravljam vse tudi tiste ki nekaterim delujejo šminkerji al kar koli drugega.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest pozdravm vsakega mimoidočega motorista. Taga pozdrava pa pač ne mormo primerjat z avtomobilističnim-tud oni nam niti požmigajo ne v nevarnosti naleta v radar. :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravm vsakogar če le utegnem, če pa ne gre pa požmigam.

Najbolj na k***c mi pa gre to da če nekoga ne pozdraviš da ti ne odzdravi nazaj in priznam da me to kar malo razjezi, sploh pa tisti frajerji na HD-jih k ne jebejo nikogaržive sile

Všeč mi je da se motoristi pozdravljamo med sabo, v primeru da če pelješ kakšno deklino ki se ne spozna na to, te bo po končani vožnji sigurno vprašala - a ti vse motoriste poznaš :blink:

Se mi pa zdi da je ta navada nekako že v opuščanju, ker je iz leta v leto vse več motoristov na cesti in potem se zgodi da na kak sončen dan, po možnosti še v nedeljo, ko vsi prilezejo iz svojih lukenj, pozdravljaš kot nor - tko da se ti včasih že kar mal neumno zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj na k***c mi pa gre to da če nekoga ne pozdraviš da ti ne odzdravi nazaj in priznam da me to kar malo razjezi, sploh pa tisti frajerji na HD-jih k ne jebejo nikogaržive sile

sekier sich nicht!! :D sej ni obvezno pozdravljat - pozdravljas ce je moznost in ce se tebi zdi, da bi blo vredi pozdravit. js vedno pozdravljam, ce mi kdo ne odzdravi - jebi ga, me bo pa kdo drug! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravi vsakega motorista, ker nikoli ne veš kdaj ga boš rabil.

Brez zamere, ampak pozdravljaš iz napačnih razlogov.

Če je tako, me ne pozdravljaj: pomagal ti bom v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj na k***c mi pa gre to da če nekoga ne pozdraviš da ti ne odzdravi nazaj in priznam da me to kar malo razjezi, sploh pa tisti frajerji na HD-jih k ne jebejo nikogaržive sile

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni brez veze. Če te pozdravljanje in odzdravljanje (zlasti) poadrenalina, je to prav prijeten fenomen. Tako kot flirt preden začneš "hodit". Če kdo ne more ali se od tega distancira tudi prav. Nikomur, ki ne odzdravi ne zamerim. Ko bom koga rabil ? Še nikdar zgodilo. Če voziš dve kolesi manj (tri brez rezervnega), še ne pomeni, da si kaj posebnega. Tam, kjer je več 2kolesarjev kot 4kolesarjev je res, da se ne pozdravljajo kar naprej (pol sploh ne rabiš leve polovice balance), paše pa zelo! To ni samo vikend varianta, treba je izzivat vse, ki že itaq težko ovinek polagajo in naj hudicha pomahajo nazaj.

Mah roke pomeni : tudi mene rit boli;ker greš v napačni smeri, predvidevam, da sva skoraj pir spila;Lej ga še eden v tem mrazu/čudni poti/vukojebini;

V osnovi pa pozdrav dokazuje, da v primeru odzdrava kolega ni na avtopilotu in zadet, ker opazuje okolico in nanjo reagira. Tko da kdor odzdravi še ni zaspal in se ne pelje v gotovo smert. Stop & smell the flower.

SlowRidersPress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pozdravljanja se točno vidi kdo je pravi motorist kdo pa ma motor za šminkat okrog gostiln. Kolikor vem iz izkušen malo kdo ki je v katerem koli klubu nebi pozdravu kolega motorista. Ne rečem da ste vsi ki niste v klubu šminkerji, sploh ne. Samo moramo pa priznati da je v večini tako.

Sem v klubu, sem šminker in ne hodim po gostilnah (razen jest).

Kaj pa zdaj ježaman?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni brez veze. V osnovi pa pozdrav dokazuje, da v primeru odzdrava kolega ni na avtopilotu in zadet, ker opazuje okolico in nanjo reagira. Tko da kdor odzdravi še ni zaspal in se ne pelje v gotovo smert.

A si malo preveč lazanj skadil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco ne me narobe razumet.

Meni je vseeno če si šmeko, sam na kurac mi gre da se zdej tle neki pogovarjamo, kaj je prav in kaj ne, če pa se je itak vsak sam odločil al bo pozdravljal al ne.

Moraš pa priznati da je lepa gesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaj jezdec, ko boš prebolel skupinsko fazo divjih jezedecev boš drugače razmišljal. O lepi gesti vse OK, ampak sezona bo šla približno takole: spomladi bodo vsi mahali, poleti bodo že vsi utrujeni, razen novopečenih ptičev, v /pozni/ jeseni se bomo pozdravljali samo še moto atati.

S šminko sem te malo zavedel, se O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdraviti kolega motorista pomeni da si za to stvar. Pomeni enakopravnost, solidarnost v stiski ter medsebojno spoštovanje ne glede na to ali si bogat oz.siromah, direktor ali študent, moški ali ženska.....Vse skupaj izhaja iz dejstva da smo ogrožena skupina in da smo skupaj močnejši. Izhaja iz dejstva da se tudi zavedamo tega pa vendarle je ljubezen do motorjev močnejša od seštevka vseh rizikov.

Zato vedno. že vsa leta pozdravljam če le lahko. Ne reagiram emotivno če nekdo ne vrne pozdrav. ON očitno ni za našo stvar. Kdo mu je kriv?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!