Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

ekhm...ja so meli kar precej sreče u Afganistanu, pa tudi ne sodelujejo lih v bojnih akcijah...mogoče kako hišo pregledajo in to je to.

Kljub vsemu so dejstva taka kot sem napisal. Več sreče imajo kot mi motoristi.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar tako, mimogrede,

Makedonci so baje dol cari. Anekdota pravi, da so lepo sredi dneva potrkali na vrata hiše, kjer so se domnevno zbirali teroristi, nato so pridržali lastnika hiše in lepo počakali, da so barabe teroristične eden po eden kapljali v hišo in vse zajeli. In zdaj jih vsa srenja vojaška iraška pozna (toliko o trudu za razpoznavnost države).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar tako, mimogrede,

Makedonci so baje dol cari. Anekdota pravi, da so lepo sredi dneva potrkali na vrata hiše, kjer so se domnevno zbirali teroristi, nato so pridržali lastnika hiše in lepo počakali, da so barabe teroristične eden po eden kapljali v hišo in vse zajeli. In zdaj jih vsa srenja vojaška iraška pozna (toliko o trudu za razpoznavnost države).

Od kod ti ta anekdota? Vir! :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

revija Obramba :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Res gredo. :)

sej ni poanta v temu,ali je mirovna operacija ali ni,bistvo je v tem,kaj za vraga mamo mi nos za vtikat v sranja,ki jih zakuhajo američani.afganistan kosovo irak in po vsej verjetnosti v kratkem tudi iran.pa brez zamere samo vidim,da si velik zagovornik take politike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nam vsem znanim statistikam je bolj varno biti na mirovni misiji v Bosni, na Kosovu, v Afganistanu ali Iraku, kot pa se voziti z motorjem po slovenskih cestah. Do sedaj (hvala bogu) na misijah še ni umrl noben slovenski vojak, slovenskih motoristov pa umre vsako leto cca 30-35 (letos že 16, če se ne motim). <_<

Slovenija že od leta 1997 sodeluje v mirovnih operacijah po svetu, kar pomeni, da bi moralo umreti že vsaj 300-350 vojakov, da bi bil ta poklic tako nevaren, kot vožnja z motorjem. .)

Ta je pa dobra..... :OK: torej boljše vojak kot motorist. Ok hec na stran....

Res ni še nobeden vojak umru. Štirje so bili zelo blizu smrti, ko je razneslo bombo pod njihovm transporterju. So fantje samo malo manj slišal kakšna dva dni. Bomba je ekspodirala pod zadnjim delom vozila, kjer je dosti ojačan, če bi pa pol metra prej, bi bilo pa menda hudo. Je pa en Afganistanski borc umru kmalu po prihodu donov. Menda je fasu neki hud bacil tam. Ko je pa domov pršu , ga je pa kap. Zdaj pa nobeden ne ve al pa noče povedat, ali je kaj ta bacil imel veze z to nenadno kapjo oz. smrtjo.

Sicer pa moje osebno mnenje je, da če vojak podpiše pogodbo za vojaka, menda že ve kaj ga čaka. Sej imamo neke specialce za te in one zadeve. In kolko vem se fantje sami prjavljajo za te misije. Plača je pa...hmmm... sej veste... če preživiš je super, če pa ne preživiš pa ni dnarja ki bi te nadomestil družini.

Res pa jaz osebno nisem za to, da se vmešujemo v te Amero-Arabske zadeve.

To je samo moje mnenje, da se ne bo kter preveč razburju... Pa varno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni poanta v temu,ali je mirovna operacija ali ni,bistvo je v tem,kaj za vraga mamo mi nos za vtikat v sranja,ki jih zakuhajo američani.afganistan kosovo irak in po vsej verjetnosti v kratkem tudi iran.pa brez zamere samo vidim,da si velik zagovornik take politike.

Vsak ima pravico do svojega mnenja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa jaz osebno nisem za to, da se vmešujemo v te Amero-Arabske zadeve.

To je samo moje mnenje, da se ne bo kter preveč razburju... Pa varno vožnjo...

te popolnoma podpiram,samo še uprašanje časa je,kdaj bo kakšen naš državljan(civil turist)ubit v kritičnih državah,zato ker smo pač del nata ha ha.mi pa nato.oni imajo toliko letal,kot mi prebivalcev. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[

Res pa jaz osebno nisem za to, da se vmešujemo v te Amero-Arabske zadeve.

To je samo moje mnenje, da se ne bo kter preveč razburju... Pa varno vožnjo...

te popolnoma podpiram,samo še uprašanje časa je,kdaj bo kakšen naš državljan(civil turist)ubit v kritičnih državah,zato ker smo pač del nata ha ha.mi pa nato.oni imajo toliko letal,kot mi prebivalcev. :nono:

verjetno bo prej ubit turist, ker je bil v napačnem času na napačnem kraju. Sploh ne vem, če te arabci najdejo nas na zemljevidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sploh ne vem, če te arabci najdejo nas na zemljevidu.

Verjetno prej kot Američani.

Saj so študirali pri nas v bivši Yugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno prej kot Američani.

Saj so študirali pri nas v bivši Yugi.

:lol1: ja... arabi nas teško ameri pa sploh ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno prej kot Američani.

Saj so študirali pri nas v bivši Yugi.

glede razgledanosti amijev bi lahko knjigo napisal.par dni nazaj je bilo po radiju,da samo33% američanov od ne vem koliko vprašanih,še ve kaj se je zgodilo 11 .9. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa predlagam thundercata za inštruktorja v iraku, ker mislim, da se zelo spozna na vojskovanje, pa še za buša in ostale navija :OK:

p.s.: thundercat, pa brez zamere, janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima pravico do svojega mnenja. .)

pravico do mnenja absolutno,sej smo se za to boril.stvar zagovarjat in druge prepričevat,tu se pa že stvar zatakne. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravico do mnenja absolutno,sej smo se za to boril.stvar zagovarjat in druge prepričevat,tu se pa že stvar zatakne. :yea1:

Ne bluzi , mal si preberi kaj sem pisal, pa če prvič ne boš razumel pa še lepo enkrat odzačetka, pa počasi. <_<

Al si mogoče mislil svoje prepričevanje, da to ni prav! :?

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa predlagam thundercata za inštruktorja v iraku, ker mislim, da se zelo spozna na vojskovanje, pa še za buša in ostale navija :OK:

p.s.: thundercat, pa brez zamere, janih

ni treba nič predlagat...inštruktorji gredo tja dol prostovoljno.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni treba nič predlagat...inštruktorji gredo tja dol prostovoljno.... .)

Za takšen denar bi marsikdo z MSa šel v Irak za pol leta.

Samo malo jih je tu s primernim znanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšen denar bi marsikdo z MSa šel v Irak za pol leta.

Samo malo jih je tu s primernim znanjem.

... in primernim pogumom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšen denar bi marsikdo z MSa šel v Irak za pol leta.

Samo malo jih je tu s primernim znanjem.

Pozabi! Tukaj jih je večina herojev na forumu drugače pa ne(ne samo glede te teme). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi! Tukaj jih je večina herojev na forumu drugače pa ne(ne samo glede te teme). .)

pozdravljen med forumskimi heroji.... :OK: :photo:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se nekaj krešejo mnenja za in proti, v bistvu se pa kar grebejo, kdo bo šel dol...-ne gredo za mali denar. Vsak, ki je podpisal pogodbo za poklicnega vojaka, je vedel, kaj podpisuje. Kot bi nekdo stopil v službo za šoferja tovornjaka, nekaj časa vozil samo po mestu, ko pa bi moral na avtocesto pa v jok, kao tam pa gre hitro si lahko še kaj naredim... Hallo! Z vstopom v NATO pač pridejo take reči. Sploh pa se ne gredo dol borit.., saj tako kažejo reportaže pa TV. :blush: Pa vsi zadovoljni in polnih denarnic pridejo nazaj. BTW, imam dva znanca- bivša sodelavca, ki sta v poklicni vojski, ma jima ne manjka nič. za v tujino pa je ogromen interes, kar čakajo če bi imeli šanso iti- mastno plačano..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tu se nekaj krešejo mnenja za in proti, v bistvu se pa kar grebejo, kdo bo šel dol...-ne gredo za mali denar.

A ti bi šel za majhen denar delati v tujino?

Vsak, ki je podpisal pogodbo za poklicnega vojaka, je vedel, kaj podpisuje. Kot bi nekdo stopil v službo za šoferja tovornjaka, nekaj časa vozil samo po mestu, ko pa bi moral na avtocesto pa v jok, kao tam pa gre hitro si lahko še kaj naredim... Hallo!

Napačna primerjava. Povej mi koliko tovornjakarjev bi šlo kar tako voziti v Rusijo in republike nekdanje SSSR in za kakšen denar.

Z vstopom v NATO pač pridejo take reči.

Sem že pisal, da je to stvar odločitve vsake države posebej. Trenutno je najbolj "vroča" NATOva misija tista v Afganistanu in ne ta v Iraku.

Sploh pa se ne gredo dol borit.., saj tako kažejo reportaže pa TV. :blush: Pa vsi zadovoljni in polnih denarnic pridejo nazaj. BTW, imam dva znanca- bivša sodelavca, ki sta v poklicni vojski, ma jima ne manjka nič. za v tujino pa je ogromen interes, kar čakajo če bi imeli šanso iti- mastno plačano..

Ne, ne gredo se dol borit. To pa ne izključuje možnosti, da bi lahko kdo kaj fasal. Plačani pa niso nič hudo bolje kot civili iz državne uprave, ki delajo v Bruslju, diplomatskih predstavništvih itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!