Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Motoristek, vidim, da si priden. post ob 6:12am :)

Grcija je dokaj varna drzava, kar se tice kraj. Jaz sem moj motor dve leti imel na cesti pred hiso v centru aten, pa se hvala bogu ni nic zgodilo. pac ga privezes z verigo in to je to. Sploh pa ce imas tuje tablice ni problema.

Zavarovanje je itak 'obvezno' predno startas na pot v tujino... meni npr je prvi dan ko sem sel iz trajekta v Patri dol, pocila zajla od sklopke. Urca je bila od kurca...23.00 sobota..noben servis ni delal..vlecne sluzbe pa tudi. Poklical kolega da me je prisel iskat z avtom, spakiral v avto kufre in motor pustil v pristaniscu.

V ponedeljek sem se odpeljal iz aten z busom v patro, stopil v prvi bmw -servis trgovino, kupil zajlo in jo v pristaniscu zamenjal.

Nauk zgodbe: Zdaj vedno kontroliram stanje zic predno grem kam, ter Motor je varno prezivel v Patri.

Stanje na cestah:

Ogledala, drsi, pa spet gladek asfalt. Sicer so kar nekaj cest spet asfaltirali, previdnost ni odvec.

Grska voznja:

V mestih, krizisce z rdeco lucjo se ne pomeni, da kdo ne bo zapeljal cez (previdnost ne bo odvec)

Smerokaz je dostikrat tu samo za okras (previsnost tudi tu ne bo odvec)

Posebno pozornost namenit Taxistom, tej se namrec ustavijo kjerkoli, kadarkoli ...brez opozorila.

Motoristi 50cc-XXXcc, prehitevajo po levi in desni :) (dodaten pogled v ogledalo ne bo odvec)

Avtoceste; prehitevanje po desni ni nic novega :)

Sicer pa je voznja po Grciji prijetna!

Cene:

supermarket, cca kot v SLO

nightlife: kava tudi do 5e, .033 piva 5e. V lokalih kjer vrtijo muziko je pijaca vedno drazja.

sicer pa dobis 0.5 pivo tudi za 2e

Hrana:cca kot v SLO +-

..tolk za zdaj.

lp,

Alen

CITIRAJ(motoriste

k @ 4 Apr 2007 @ 06:12)

Vidim, da je to tvoj prvi post, zato sprašujem, če je to tvoje prvo potovanje... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristek, vidim, da si priden. post ob 6:12am :)

Grcija je dokaj varna drzava, kar se tice kraj. Jaz sem moj motor dve leti imel na cesti pred hiso v centru aten, pa se hvala bogu ni nic zgodilo. pac ga privezes z verigo in to je to. Sploh pa ce imas tuje tablice ni problema.

Zavarovanje je itak 'obvezno' predno startas na pot v tujino... meni npr je prvi dan ko sem sel iz trajekta v Patri dol, pocila zajla od sklopke. Urca je bila od kurca...23.00 sobota..noben servis ni delal..vlecne sluzbe pa tudi. Poklical kolega da me je prisel iskat z avtom, spakiral v avto kufre in motor pustil v pristaniscu.

V ponedeljek sem se odpeljal iz aten z busom v patro, stopil v prvi bmw -servis trgovino, kupil zajlo in jo v pristaniscu zamenjal.

Nauk zgodbe: Zdaj vedno kontroliram stanje zic predno grem kam, ter Motor je varno prezivel v Patri.

Stanje na cestah:

Ogledala, drsi, pa spet gladek asfalt. Sicer so kar nekaj cest spet asfaltirali, previdnost ni odvec.

Grska voznja:

V mestih, krizisce z rdeco lucjo se ne pomeni, da kdo ne bo zapeljal cez (previdnost ne bo odvec)

Smerokaz je dostikrat tu samo za okras (previsnost tudi tu ne bo odvec)

Posebno pozornost namenit Taxistom, tej se namrec ustavijo kjerkoli, kadarkoli ...brez opozorila.

Motoristi 50cc-XXXcc, prehitevajo po levi in desni :) (dodaten pogled v ogledalo ne bo odvec)

Avtoceste; prehitevanje po desni ni nic novega :)

Sicer pa je voznja po Grciji prijetna!

Cene:

supermarket, cca kot v SLO

nightlife: kava tudi do 5e, .033 piva 5e. V lokalih kjer vrtijo muziko je pijaca vedno drazja.

sicer pa dobis 0.5 pivo tudi za 2e

Hrana:cca kot v SLO +-

..tolk za zdaj.

lp,

Alen

Lepo si tole opisal :yea1: če je že kriza za krajo, so Atene B) pa še to bi morala biti tombola... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si tole opisal :yea1:

In ti si zgledno citiral :yea1: :naughty:

Kar pa se tiče Grčije, sem si pred leti v sklopu priprav nanjo dal na moped zmontirat alarm, poleg tega pa sem ga izdatno okrancljal z raznimi ključavnicami. Človek pač nikoli ne ve, zlasti pri Grkih in čebelah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si zgledno citiral :yea1: :naughty:

Kar pa se tiče Grčije, sem si pred leti v sklopu priprav nanjo dal na moped zmontirat alarm, poleg tega pa sem ga izdatno okrancljal z raznimi ključavnicami. Človek pač nikoli ne ve, zlasti pri Grkih in čebelah.

Zato ker je res tako..... :yea1: Jaz grem že petič letos v Grčijo in mi še niso vijaka spizdili... :lol1: so me pa že pogostili ne, da bi plačal... :kva2:

ps: In jaz sem te zgledno citiral .... :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je res tako..... :yea1: Jaz grem že petič letos v Grčijo in mi še niso vijaka spizdili... :lol1: so me pa že pogostili ne, da bi plačal... :kva2:

ps: In jaz sem te zgledno citiral .... :lol1:

Hvala za odgovor! Vsaka informacija pride prav. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se kraj tiče: lastnik kempa v Kalambaki mi je dejal (citiram): 'Če ti bo kdo kaj ukradel, bo to turist in NE domačin. In to zelo verjetno nemec.'

V taverni lahko pozabiš denarnico z denarjem na mizi, pa jo boš drug dan dobil nazaj nedotaknjeno.

Moje izkušnje z Grčijo in njenimi prebivalci so čudovite, folk je prijazen in ustrežljiv, seveda pod pogojem, da se tudi ti do njih obnašaš tako, kot je treba. Z aroganco in vzvišenostjo ga boš pa najebal, ker te bodo nategnili, da sam ne boš vedel kdaj.

Star pregovor pravi: 'Lepa beseda lepo mesto najde'. Na srečo velja še vedno in povsod.

LP, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje z Grčijo in njenimi prebivalci so čudovite, folk je prijazen in ustrežljiv, seveda pod pogojem, da se tudi ti do njih obnašaš tako, kot je treba. Z aroganco in vzvišenostjo ga boš pa najebal, ker te bodo nategnili, da sam ne boš vedel kdaj.

Star pregovor pravi: 'Lepa beseda lepo mesto najde'. Na srečo velja še vedno in povsod.

LP, Andi.

To pa tko povsod velja.

Pa še malo :topic: Tud mene so svaril pred Poljsko, Turčijo, Korziko...... pa sem se povsod super počutil. Kar se pa kraj tiče. Tudi sredi Lj te lahko okradejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi mene so lansko leto pred odhodom v Grčijo strašili glede kraj, vendar se je izkazalo povsem nekaj drugega. Motor sem sicer povsod zavaroval s ketno, vendar mu nihče ni nič hotel. Pri prenočevanju sem se ponavadi zmenil z lastniki, da sem ga spravil nekam na varno, enkrat celo v pralnico, drugič na dvorišče.....

skratka povsod sem naletel na prijazne ljudi :OK: ki so bili pripravljeni pomagat. Na turističnih krajih kjer je polno turistov sem parkiral zraven drugih motorjev bolj zaradi občutka kot zaradi strahu. Zgodilo se mi je celo da sem v Delfih pozabil čelado nezavarovano na sedežu motorja, :headbang: jebiga se zgodi, pa me je počakala po 1 uri glih tam tko da imam z Grčijo res samo pozitivne izkušnje :yea1: :yea1: , se pa strinjam z ostalimi da te lahko okradejo tudi v vsaki slovenski vasi oziroma pumpi vendar moraš vse to vzeti v zakup če se odločiš za popotništvo. Moje vodilo je res da lepa beseda in dejanje lepo mesto najde ter pusti lepe spomine na obeh straneh.

upam da sem ti vsaj malo pomagal

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako to, da so se ti Grki tako zamerili (da cebele ne omenjam) :)

Jaz ti lahko to potrdim ..ker tu zivim ze zanjih par let..

ni panike stari..

cu

alen

In ti si zgledno citiral :yea1: :naughty:

Kar pa se tiče Grčije, sem si pred leti v sklopu priprav nanjo dal na moped zmontirat alarm, poleg tega pa sem ga izdatno okrancljal z raznimi ključavnicami. Človek pač nikoli ne ve, zlasti pri Grkih in čebelah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako to, da so se ti Grki tako zamerili (da cebele ne omenjam) :)

Grki se mi sploh niso zamerili. Prav nasprotno. Obakrat, ko sem se kotalil po tistih krajih, sem domov odnesel same lepe vtise (pa morebiti kako hotelsko brisačo, ampaq pustimo to... :blush: )

Enako lahko mirne duše trdim o raznih Sicilijah, Sardinijah, Korzikah in podobnih deželeh, ki se jih (običajno med ljudmi, ki še nikoli niso bili tam) drži slab glas.

Enostavno pa se mi zdi, da je strošek alarma tako zanemarljivo majhen, da ne vidim razloga, da si ga ne bi privoščil. Ker če bi kakega Grka ali pa tudi našega lokalnega šaljivca vendarle zasrbeli prsti, verjamem, da bo toliko razsoden in se bo lotil kakega mopeda, ki ne tuli. Torej gre v mojem primeru zgolj za zaupanje v razsodnost soljudi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa.. vsi v grcijo letos :ninja:

Zakaj pa ne?

Če odmislimo trajekt, je Grčija tudi cenejša kot 'lepa njihova'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne?

Če odmislimo trajekt, je Grčija tudi cenejša kot 'lepa njihova'.

:yea1: pa se Punce so lepse! (verjemi na besedo) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je tole prava tema za moje vprašanje.Za prvomajske praznike se odpravljam na Kreto, pa me zanima kako je z trajektno povezavo iz Aten do Krete.Predvsem me zanimajo cene prevoza.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je tole prava tema za moje vprašanje.Za prvomajske praznike se odpravljam na Kreto, pa me zanima kako je z trajektno povezavo iz Aten do Krete.Predvsem me zanimajo cene prevoza.

:OK:

Kaj bi bilo, če bi malo pobrskal po netu, da tega ne bomo počeli drugi namesto tebe?

Anek lines, Minoan lines, itd. itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je tole prava tema za moje vprašanje.Za prvomajske praznike se odpravljam na Kreto, pa me zanima kako je z trajektno povezavo iz Aten do Krete.Predvsem me zanimajo cene prevoza.

:OK:

Evo tukaj imaš link...ne vem kdaj grete čez. :OK: Jaz sem gledal in gre ladja 28.4.- zvečer, vozita pa oba ponudnika... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tukaj imaš link...ne vem kdaj grete čez. :OK: Jaz sem gledal in gre ladja 28.4.- zvečer, vozita pa oba ponudnika... :worship:

hvala

ob prvi priliki pa... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav iz Aten :OK: motoristek & co so pri meni :kva2: in gremo sedaj na Mitosa... :worship:

motoristek ma vas rad... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav iz Aten :OK: motoristek & co so pri meni :kva2: in gremo sedaj na Mitosa... :worship:

motoristek ma vas rad... :yea1:

Banda pokvarjena, še za mene enga spite :kva2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uzo, uzo, uzo.......... :whistle:

Motoristek in kompanija so se danes odpeljali iz aten na peloponez :) z polnimi zelodci girosa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristek in kompanija so se danes odpeljali iz aten na peloponez :) z polnimi zelodci girosa :)

Na kaksen nacin dostopas do neta, ko se takole javljas (Cyberkafe?)?

Sicer pa srecno pot še naprej.

Tomaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaksen nacin dostopas do neta, ko se takole javljas (Cyberkafe?)?

Sicer pa srecno pot še naprej.

Tomaz

niti ne..jaz tu zivim, motoristek in ostali pa so bili tu pri meni :)

cu

Alen

p.s. Sicer cyber cafee ni problem v atenah dobit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=96701]

niti ne..jaz tu zivim, motoristek in ostali pa so bili tu pri meni :)

cu

Alen

p.s. Sicer cyber cafee ni problem v atenah dobit :)

Še enkrat hvala Alen in Katarina :beer2: da dobiš sobo z internetom :worship: in dva vodiča za dva dni po Atenah, to ni kar tako.... :beer2:

Še eno fotko iz te seanse... :lol:

Hilton... :kva2:

post-2154-1178384011_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Motoristek, kakšne so cene v primerjavi z našimi?

Pivo, bencin, hrana po tavernah, itd.?

Julij se namreč nezadržno bliža, moj moped je že dva meseca (!!!) pri Panigazu :cry: , kobajagi še niso prišli vsi deli (v tem času bi jih Martin Strel prinesel z Japonske :D ).

Še vedno imam naliman listek, da tebi in STARu dolgujem po eno piksno Mythosa.

Pa uživajte v Grčiji.

LP, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!