Skoči na vsebino

požrešna država


eMBe

Priporočene objave

:grim :grim :grim :grim :grim :grim :grim :grim :grim

nič- ni druge... še men službo dat... za ene 400.000 neto/mesec... (+službeni avto, + službeno stanovanje..npr na Peričevi-Bežigrajski dvor, za asistentko bom pa že razpis objavil... :D )

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D sedi ena.

Poraba = 200

Vplačila trenutno:

Utajevalci = 0

Plačniki = 100

Vplačila po sprejemu:

Utajevalci = 10

Plačniki = 100

Deficit = 90

Človek, če ti osnove ekonomije niso jasne, potem se prosim ne oglašaj. Kdo pa misliš, da pokrije deficit? A denar pade z neba? Deficit pokrije država z zadolževanjem (recimo državne obveznice), na katere potem plačuje obresti iz proračuna. Torej tudi v tvojem primeru, ko je trenutna obremenitev enaka, plačniki plačujejo MANJ (manjši deficit => manj zadolževanja). Je sedaj jasno?

In res prosim, piši resno, če pa se misliš hecati, pa raje napiši kak vic (no, nasmejal si me kar dobro).

Če bodo znižali davek na plače, ti zato ne boš dobil večjo plačo... Davek na premičnine in nepremičnine pa boš moral plačat DODATNO. Pa te je spet nesla matematika. :devil:

Še enkrat: Ker je prišlo do izpada prihodkov, ki so jih plačevali samo plačniki, je potrebno uvesti dodatne davke, ki jih bodo plačevali plačniki in neplačniki. Še enkrat razmisli, poglej osnove ekonomije in boš videl, da je v tem primeru obremenitev plačnikov manjša. Meni se je na ta račun plača že dvignila in bom na plusu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opazovalec:

ki jih bodo plačevali plačniki in neplačniki

lepo te prosim razloži kako bodo neplačniki plačevali :eek:

če niso do sedaj tudi v bodoče ne bodo :grrr

taki vedno najdejo luknjo v bananarepublikzakonu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek, če ti osnove ekonomije niso jasne, potem se prosim ne oglašaj. Kdo pa misliš, da pokrije deficit? A denar pade z neba? Deficit pokrije država z zadolževanjem (recimo državne obveznice), na katere potem plačuje obresti iz proračuna. Torej tudi v tvojem primeru, ko je trenutna obremenitev enaka, plačniki plačujejo MANJ (manjši deficit => manj zadolževanja). Je sedaj jasno?

In res prosim, piši resno, če pa se misliš hecati, pa raje napiši kak vic (no, nasmejal si me kar dobro).

Še enkrat: Ker je prišlo do izpada prihodkov, ki so jih plačevali samo plačniki, je potrebno uvesti dodatne davke, ki jih bodo plačevali plačniki in neplačniki. Še enkrat razmisli, poglej osnove ekonomije in boš videl, da je v tem primeru obremenitev plačnikov manjša. Meni se je na ta račun plača že dvignila in bom na plusu.

1. Osnove ekonomije izgleda niso jasne tebi. Zadolženost države NARAŠČA in ne pada. Z zadolževanjem za pokrivanje deficita se hkrati večajo obveznosti države. Rešujejo jih z prodajo PREMOŽENJA države in VIŠANJEM davkov. Plačniki plačujejo ISTO (Ali več) in ne MANJ. Je tebi sedaj JASNO?

2. Plača se ti je lahko dvignila samo v delu, kjer so se spremenile stopnje prispevkov iz osebnega dohodka, za katerega je zavezan plačevanju delojemalec. DAVEK na izplačane plače poravna DELODAJALEC, zato ti plače ne boš imel večje, DELODAJALEC pa bo prihranil... JASNO?

@ OPAZOVALEC , bolje da nehaš klatit neumnosti in se lotiš česa, kjer lahko pariraš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Osnove ekonomije izgleda niso jasne tebi. Zadolženost države NARAŠČA in ne pada. Z zadolževanjem za pokrivanje deficita se hkrati večajo obveznosti države. Rešujejo jih z prodajo PREMOŽENJA države in VIŠANJEM davkov. Plačniki plačujejo ISTO (Ali več) in ne MANJ. Je tebi sedaj JASNO?

2. Plača se ti je lahko dvignila samo v delu, kjer so se spremenile stopnje prispevkov iz osebnega dohodka, za katerega je zavezan plačevanju delojemalec. DAVEK na izplačane plače poravna DELODAJALEC, zato ti plače ne boš imel večje, DELODAJALEC pa bo prihranil... JASNO?

@ OPAZOVALEC , bolje da nehaš klatit neumnosti in se lotiš česa, kjer lahko pariraš :D

Sicer škoda časa, ampak še zadnjič:

Kdaj bo zadolževanje manjše, v prvem primeru, ko je deficit 100 ali v drugem, ko je deficit 90? Še enkrat, malo razmisli. (hint: teh 10 razlike bodo dali tisti, ki dosedaj niso dali nič).

Sicer ne vem, kako si ti dogovorjen, ampak celoten bruto bruto znesek je strošek, ki ga ima podjetje s tvojo zaposlitvijo. Z novim letom se je za znesek znižal. Če je celoten prihranek tebi pobral delodajalec, too bad. Meni ga pač ni.

Me pa vedno veseli, ko me ljudje, ki se spoznajo na vse, hočejo učiti. Škoda, da nisem onkolog, bi mi gotovo 10 ljudi tukaj bilo sposobno razložiti, da zdravim raka popolnoma narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, kako si ti dogovorjen, ampak celoten bruto bruto znesek je strošek, ki ga ima podjetje s tvojo zaposlitvijo. Z novim letom se je za znesek znižal. Če je celoten prihranek tebi pobral delodajalec, too bad. Meni ga pač ni.

Bi še jaz pisker pristavil. Bruto plačan NI CELOTEN strošek, ki ga ima delodajalec z zaposlitvijo, dodaj še prispevke OD plače in DAVEK na plače. Kolikor je meni jasno, se ukinja le slednje, da bodo delodajalci lažje dihali. Zaradi tega je bilo prav mišljeno, da naj se plače ne bi zvišale, ker se gospodarstvu potem prav nič ne pomaga.

Drugo, vajin deficit gor ali dol: tudi če bodo neplačniki začeli plačevati (upajmo, da vsaj v neki meri bodo res), drugi zato ne bodo plačevali manj, ampak se bo poraba povečala - nič se sekirat, to je sigurno.

Tretje, državni aparat je veliko prevelik. Dejte mal pogledat koliko nas dela, od 2 mio ljudi imamo tja do 22ega leta (okvirno, ne bit' picajzlasti) od novorojenčka do študenta (pustimo študentsko delo), po 65em penzioniste, ki jih je čuda, 95.000 brezposelnih in ne vem točne številke koliko v javni upravi. Dajmo malo seštevat, v gospodarstvu, ki mora vse to prenašat jih dela pa za kak milion premalo. In potem en poslanec nabije, da bo "občin toliko, kot si jih ljudje želijo". Bomba, še več uradnikov. Po moje mamo državni aparat, kot da nas je 4-5 mio. Pa ne rečem, da na kakšnih oddelkih ni ravno obratno in crnčijo, ker jih je premalo...

Standard? Še dol bo šel in to krepko - bomo gagali, tole še sploh ni rock bottom.

Aja, pa še nekaj: čisto splošno, zakaj tisti na zavodu, ki dobivajo podporo in so popolnoma zdravi itd, skratka sposobni 100% delat, zavračajo delo in še kar prejemajo podporo? In zakaj taki ne delajo javnih del? Zakaj si ne bi zaslužili svoje "podpore"?

Da ne govorim o čuda takih, ki na šverc delajo (nekateri še z zavoda podporo vlečejo) in jih živ bog ne ustavi, kaj ustavi, niti ne povoha...valjda, država vzame tam kjer je najlažje, v normalnih podjetjih, s kaznimi itd. (metoda 5v5: 5mio v 5ih minutah)

Bah :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj bo zadolževanje manjše, v prvem primeru, ko je deficit 100 ali v drugem, ko je deficit 90?

Deficit se zmanjša, zadolževanje je zaradi tega (načeloma) nižje. Vendar je še zmeraj deficit.

In menda res ne pričakuješ, da bo država iz tega naslova zmanjšala obremenitev tvojih prihodkov...Zmanjševanje obremenitve prispevkov je bil zgolj 'prikaz dobre volje' in ne posledica učinkov uspešne fiskalne politike države. Ker v tem primeru ne bi država iskala nove prijeme in načine za obdavčevanje...

Sicer ne vem, kako si ti dogovorjen, ampak celoten bruto bruto znesek je strošek, ki ga ima podjetje s tvojo zaposlitvijo. Z novim letom se je za znesek znižal. Če je celoten prihranek tebi pobral delodajalec, too bad

Ne glede na tvoj dogovor (dobro zate), bo večina zaposlene slovenske populacije na istem .), podjetja pa bodo prihranila. Zato postavljanje pravila na nekaj osebkih ni ravno na mestu.

Me pa vedno veseli, ko me ljudje, ki se spoznajo na vse, hočejo učiti. Škoda, da nisem onkolog, bi mi gotovo 10 ljudi tukaj bilo sposobno razložiti, da zdravim raka popolnoma narobe.

V bistvu si ti hotel učiti druge... narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na tvoj dogovor (dobro zate), bo večina zaposlene slovenske populacije na istem .), podjetja pa bodo prihranila.

Večini slovenske populacije bodo plače ostale enake tudi po ukinitvi davka na plače. Ker bodo temu sledili drugi davki, ki prizadanejo celotno populacijo, bodo plače realno nižje. OK, bomo vsi prispevali za dobrobit gospodarstva in posledično celotne države, kar pa bo vidno šele čez nekaj let. Temu se reče prelaganje bremena, ne vidim pa nobene vizije...

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!