Skoči na vsebino

požrešna država


eMBe

Priporočene objave

Kakorkoli, situacija je precej absurdna. To, da se zelo verjetno obeta tretinska družba, se kot kaže večini zdi sprejemljivo. No, 1/3 bo imela kar nekaj denarja in varnosti, govorili bodo, da je vse okej, da gre na bolje, poglejte samo te skeširane motorje, avte, polne trgovine. 1/3 bo sicer vzdrževala standard srednjega razreda, vendar s težavo, nenehnimi krediti, skrbmi, kronično depresijo, strahom pred padcem na dno...ti bodo jokali in stokali, vendar jim bo kar toplo pri srcu, ko bodo videli, da jih 1/3 še bolj nafukava. In ta tretina ga bo zares najebala. Brez perspektive, socialno dno, beda...vse okrog pa seveda raj izoblija, v katerega ne bodo izpuščeni. Eh, to je že bilo tolikorat rečeno, da zveni prav naivno, celo smešno. Ampak, del vas, ki zdaj na forumu širite optimizem, upanje in razmišljate, da bo čez nekaj let bolje, boste prileteli v tretino na dnu. Del vas/nas se bo odpovedal motorjem, prihodnosti, upanju na potovanja. Sicer pa itaq marsikdo pravi: jebat ga, takšen je lajf, čisto enostavno, če imaš denar potem voziš, če ne pač hodiš. Samo ne potem jokcati ob naraščanju kriminala in terorizma, kajti tisti, ki bodo na tleh, bodo prav neumni (kot ponavadi), če ne bodo ropali, pobijali, kradli in tako ali drugače jebali tisti, ki imajo. Aja...še tole. Zgodba nacizma pred 50 leti je najbrž vsakemu poznana. Kljub temu, da se lahko in se verjetno kaj takega bo ponovilo (morda celo pri nas), vlada skoraj popolna brezbrižnost. Jebat ga, tak je lajf. Naj ubijejo soseda, ko ga jebe. Seveda bo jok in stok, ko bom na sporedu za odstrel jaz/ti. Še to...vsi tisti, ki bomo/boste v sredinski tretini, kar lepo sprejmite vlogo klovnov in bebastih igralcev, ki se uklanjajo, ponižujejo in v mukotrpnem delu trošijo vse svoje energije, zraven pa kažejo še veselje in radost, ker jim je to omogočeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar...jaz ne morem iz svoje kože...jaz sem po naravi nepopravljiv optimist...

Tebi pa priporočam branje intervijuja z JOEL GARREAU-om v zadnji ONI (Govorimo o moči, ki smo jo doslej pripisovali bogovom)....mogoče ti bo vsaj za politiko postalo vseeno, ker itak bo evolucija naredla strašen obrat, ki ji nobena dosedanja oblast ne bo kos. :)

Ne govorimo o 100 letih...prej o 10-tih :huh:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar...jaz ne morem iz svoje kože...jaz sem po naravi nepopravljiv optimist...

Tebi pa priporočam branje intervijuja z JOEL GARREAU-om v zadnji ONI (Govorimo o moči, ki smo jo doslej pripisovali bogovom)....mogoče ti bo vsaj za politiko postalo vseeno, ker itak bo evolucija naredla strašen obrat, ki ji nobena dosedanja oblast ne bo kos. :)

Ne govborimo o 100 letih...prej o 10-tih :huh:

Bom prebral. Veš Lina, saj bi bil indiferenten, ampak sem v socialno kočljivi poziciji in roko na srce, živeti tako, da ne moreš vzdrževati niti mopeda, je vsaj meni izjemna beda. K samomorilnosti nisem nagnjen, ne preostane mi drugega, kot da poizkusim vsaj pizditi (že to je boljše kot biti tiho). Zaenkrat (in za trikrat) pač nimam dovolj moči, da bi dejansko karkoli spreminjal. Po drugi strani se lahko preusmerim v grabljenje, korupcijo in podobno, ampak na žalost imam premalo intrigantskih kvalitet, pa tudi volje, da bi se kot bedak in klovn pehal za milostjo svojega pastirja, s tem posledično tudi za večjimi dohodki&lepšo (?) prihodnostjo.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tvoje razmišljanje je pesimistično in absurdno....

Kakorkoli, situacija je precej absurdna. To, da se zelo verjetno obeta tretinska družba, se kot kaže večini zdi sprejemljivo. No, 1/3 bo imela kar nekaj denarja in varnosti, govorili bodo, da je vse okej, da gre na bolje, poglejte samo te skeširane motorje, avte, polne trgovine. 1/3 bo sicer vzdrževala standard srednjega razreda, vendar s težavo, nenehnimi krediti, skrbmi, kronično depresijo, strahom pred padcem na dno...ti bodo jokali in stokali, vendar jim bo kar toplo pri srcu, ko bodo videli, da jih 1/3 še bolj nafukava. In ta tretina ga bo zares najebala. Brez perspektive, socialno dno, beda...vse okrog pa seveda raj izoblija, v katerega ne bodo izpuščeni. Eh, to je že bilo tolikorat rečeno, da zveni prav naivno, celo smešno.

Gornje je Marxov nauk, s tem, da si dodal vmesno kategorijo...

Ampak, del vas, ki zdaj na forumu širite optimizem, upanje in razmišljate, da bo čez nekaj let bolje, boste prileteli v tretino na dnu. Del vas/nas se bo odpovedal motorjem, prihodnosti, upanju na potovanja. Sicer pa itaq marsikdo pravi: jebat ga, takšen je lajf, čisto enostavno, če imaš denar potem voziš, če ne pač hodiš.

Širjenje optimizma je pozitivna stvar, drugače tako za nobeno stvar ne najdeš smisla v življenju. Ne prej, ne kasneje. Včasih je pomenil optimizem to, da si lahko šel enkrat na mesec v Avstrijo po kilogram kave, banan in mogoče še kakšen walkman. In srečen si bil, če si prišel na vrsto za pralni prašek prej kot v dveh urah. In spet so - ljudje srečni, čeprav je bilo v primerjavi z danes res absolutno vse v kurcu...

Samo ne potem jokcati ob naraščanju kriminala in terorizma, kajti tisti, ki bodo na tleh, bodo prav neumni (kot ponavadi), če ne bodo ropali, pobijali, kradli in tako ali drugače jebali tisti, ki imajo.

Tu se izkaže vsa imbecilnost tvoje izjave. Pa kaj je s tabo kaj narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tvoje razmišljanje je pesimistično in absurdno....

Moje razmišljanje je realistično in nikakor ne absurdno. Če ga tako dojemaš je to najbrž posledica tvoje neizkušenosti oziroma zamegljene percepcije družbene realnosti.

Gornje je Marxov nauk, s tem, da si dodal vmesno kategorijo...

Me veseli, da nekdo razmišlja podobno. Oziroma jaz podobno kot on.

Širjenje optimizma je pozitivna stvar, drugače tako za nobeno stvar ne najdeš smisla v življenju. Ne prej, ne kasneje. Včasih je pomenil optimizem to, da si lahko šel enkrat na mesec v Avstrijo po kilogram kave, banan in mogoče še kakšen walkman. In srečen si bil, če si prišel na vrsto za pralni prašek prej kot v dveh urah. In spet so - ljudje srečni, čeprav je bilo v primerjavi z danes res absolutno vse v kurcu...

Širjenje optimizma v kritičnih razmerah in v zgodovinski epohi, ko se stvari prevešajo na eno ali drugi stran, je naivno, neodgovorno, celo neumno početje. Večina ljudi je pač neumnih, oz. nagnjenih k zmanipuliranosti. Veseli bodo celo kot sužnji, če jih gospodar le kakšen dan ne bo pretepel. Sicer je pa "umetnost" človeka ravno v potencialu, da se dvigne nad svoje "naravno stanje" in poizkuša vsaj nekoliko spremeniti gensko-biološko pridobljeno zapuščino.

Tu se izkaže vsa imbecilnost tvoje izjave. Pa kaj je s tabo kaj narobe?

Najprej te prosim, da govoriš manj žaljivo. To kar sem navedel glede naraščanja kriminalitete in konflikotnosti, navajajo empirična in teoretska spoznanja pretežnega dela kriminologije - znanosti o kriminaliteti - , posebej kritična struja. Sicer se o tem modruje tudi na konferencah doma in v tujini. Priporočam ti branje vsaj nekaterih kriminologov, npr. našega Kanduča, od tujih pa Younga, Kurza, Melossija. Ampak najbrž so vsi imbecili, a ne.

Kar mi lahko opravičeno očitaš je kvečjemu enostavno in morda nekoliko naivno podan oris problematike.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo 'ak' :D :OK:

Si sploh razumel, o čem sem govoril? Najbrž ne, padaš samo na populistične finte (ala Jelinčič), ko nekdo nekoga skurca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si sploh razumel, o čem sem govoril? Najbrž ne, padaš samo na populistične finte (ala Jelinčič), ko nekdo nekoga skurca.

Tale tvoja izjava je pa čista floskula(ala Jelinčič),ravno tako se oglaša osebno prizadet,ko zagovarja svoje stališče(napad je najboljša obramba).Boš mogoče razumel kaj imam v mislih?Je pa res,da je vedno več pogledov in stališč,vedno obstajajo dve plati resnice !? :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prebral. Veš Lina, saj bi bil indiferenten, ampak sem v socialno kočljivi poziciji in roko na srce, živeti tako, da ne moreš vzdrževati niti mopeda, je vsaj meni izjemna beda. K samomorilnosti nisem nagnjen, ne preostane mi drugega, kot da poizkusim vsaj pizditi (že to je boljše kot biti tiho). Zaenkrat (in za trikrat) pač nimam dovolj moči, da bi dejansko karkoli spreminjal. Po drugi strani se lahko preusmerim v grabljenje, korupcijo in podobno, ampak na žalost imam premalo intrigantskih kvalitet, pa tudi volje, da bi se kot bedak in klovn pehal za milostjo svojega pastirja, s tem posledično tudi za večjimi dohodki&lepšo (?) prihodnostjo.

Avatar v taki situaciji je vedno več ljudi in še več jih bo če ostane tako kot je bilo in v smer katero je šlo bi bilo čedalje slabše......

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje razmišljanje je realistično in nikakor ne absurdno. Če ga tako dojemaš je to najbrž posledica tvoje neizkušenosti oziroma zamegljene percepcije družbene realnosti.

To je TVOJE mnenje, TVOJE dojemanje in (po tvoje)krivica, ki se godi TEBI.

Gornje je Marxov nauk, s tem, da si dodal vmesno kategorijo...

Me veseli, da nekdo razmišlja podobno. Oziroma jaz podobno kot on.

Mislim da veš, kam je Marxova ideologija pripeljala svet. Od revolucije naprej.

Širjenje optimizma je pozitivna stvar, drugače tako za nobeno stvar ne najdeš smisla v življenju. Ne prej, ne kasneje. Včasih je pomenil optimizem to, da si lahko šel enkrat na mesec v Avstrijo po kilogram kave, banan in mogoče še kakšen walkman. In srečen si bil, če si prišel na vrsto za pralni prašek prej kot v dveh urah. In spet so - ljudje srečni, čeprav je bilo v primerjavi z danes res absolutno vse v kurcu...

Širjenje optimizma v kritičnih razmerah in v zgodovinski epohi, ko se stvari prevešajo na eno ali drugi stran, je naivno, neodgovorno, celo neumno početje. Večina ljudi je pač neumnih, oz. nagnjenih k zmanipuliranosti.

Spet bom vprašal. Kaj je narobe s tabo. Praviš, da je širjenje optimizma v kritičnih razmerah naivno in neodgovorno. Če so takšne razmere, kaj predagaš? Skupinski samomor? Praviš, da k temu nisi nagnjen.

Kaj potem. Pobijmo eden drugega mogoče?

Veseli bodo celo kot sužnji, če jih gospodar le kakšen dan ne bo pretepel. Sicer je pa "umetnost" človeka ravno v potencialu, da se dvigne nad svoje "naravno stanje" in poizkuša vsaj nekoliko spremeniti gensko-biološko pridobljeno zapuščino.

Govoriš mogoče o optimizmu?

Najprej te prosim, da govoriš manj žaljivo. To kar sem navedel glede naraščanja kriminalitete in konflikotnosti, navajajo empirična in teoretska spoznanja pretežnega dela kriminologije - znanosti o kriminaliteti - , posebej kritična struja. Sicer se o tem modruje tudi na konferencah doma in v tujini. Priporočam ti branje vsaj nekaterih kriminologov, npr. našega Kanduča, od tujih pa Younga, Kurza, Melossija. Ampak najbrž so vsi imbecili, a ne.

Moj namen ni bila žalitev. Predlagam pa, da si sam ponovno prebereš SVOJO izjavo

Samo ne potem jokcati ob naraščanju kriminala in terorizma, kajti tisti, ki bodo na tleh, bodo prav neumni (kot ponavadi), če ne bodo ropali, pobijali, kradli in tako ali drugače jebali tisti, ki imajo.

Oropaj me in ubij me, zato ker imam službo, ti pa ne???????????

Ta izjava ne more bit kategorizirana kot naivna, ker če razmišljaš tako kot pišeš :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetna ,draga Lina.

Ne misli da sn užaljen.Delam na mestu,kjer je preklinjanje,pljuvanje in žaljenje drugega, vsakodnevni ritual.Ne,da se ne trudim te razumet.Nisi ti razumela bistvo zgodbe.Nikogar ni krivil in ne bo krivil zato kar mora plačat,tudi jaz ne usporavam ničesar…spet bo pljuni v roke in tiho plačeval to kar je in smo dolžni…Tako kot jaz.

Ne paničarim in nisem zmeraj apriori kontra vladi in zakonu….saj v vsakem slabem je nekaj dobrega in obratno….

Drama?Ti povem dramo….ko tebe(bognedaj) doleti udarec usode, ostaneš brez službe ali celo še huje!Nerodno padeš z motorja,sedaj si nepokretna,nisi več sposobna služiti niti povprečno plačo.Ni variate,da boš še kadarkoli lahko spet sedla na moped,se šla malo furat(=samo teorija,nikomur ne privoščim tega!)Roke ti bodo dobesedno zavezane.Tako Lina Kako je sedaj brez motorja?

A te kaj vleče,si žalostna?Koliko optimizma še je v tebi?Koliko ur tedensko boš sedaj delala?

Koliko nadur?Boš še sploh pri volji,do dela?

The point:

Tako nekako se počuti človek,ki ga tepe..tale sistem,kot ti praviš….in se vendar trudi doseči svoj cilj,ko pa ga je dosegel…pa naj še plača obresti za to. Največje premoženje takšnega človeka je njegova zagriženost in zaupanje v samega sebe in upam,da še to ne bodo obdavčili.

Je to dovolj dramatično?

Ehh…klik-Lina-klonk-IGNOR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to dovolj dramatično?

Ehh…klik-Lina-klonk-IGNOR

Da, srce mi je počilo....smrk smrk....žal pa ne vidim bistva...kaj točno si hotel povedati?...da bomo pustili na cedilu onemogle?...Ravno nasprotno...iz držav blagajne (davkov) se poskrbi za ljudi, ki ne morejo delati...torej bi rekla, da nočeš plačati davka (verjetno se strinjaš z ukinitvijo vsokih dajatev delodajalca za delavc) zato, ker gledaš samo nase? :blink:

In do danes so invalidi živeli v raju?

Ja kar zakleni se pred vsemi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki....ne vem sicer kakšna sorta ljudi je to ampak resno opažam, da bi me marsikdo rad potegnil v svojo mizerijo in črnogledo prihodnost in prav čakajo trenutek, ko sem slabe volje, da se jim prižge iskrica veselja v očeh....so primeri ko bi me s silo radi prepričali da bolje ne bo nikoli...je to Foušija?, da mene lahko osreči celo narisan ristanec na pločniku?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zavarovalnice, banke, vlada. Še kdo??? Nekaj denarja mi je še ostalo... welcome to my wallet, postrezite si.

parkat pijan v avto, ni hudič, da te ne bi dobili ...

in sedaj mu povej,da za motor ki ga je kupil in pošteno plačal davek, mora se enkrat plačat,sicer majhen ampak potreben davek…in če si tega ne more privoščit,potem si motorja tudi ne more…

VELIKI BULŠIT

Saj vse razumem in je prav, da se upiramo. Ampak daj ti povej tistim družinam, ki še za bicikl za otroka nimajo dnarja, da je pa tak suffer to, da ti bodo obdavčili motor z neko malenkostjo ... Te družine, ki so na socialnem dnu, so potrebne pomoči. in niso vedno 'lenivci'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne potem jokcati ob naraščanju kriminala in terorizma, kajti tisti, ki bodo na tleh, bodo prav neumni (kot ponavadi), če ne bodo ropali, pobijali, kradli in tako ali drugače jebali tisti, ki imajo. Aja...še tole. Zgodba nacizma pred 50 leti je najbrž vsakemu poznana. Kljub temu, da se lahko in se verjetno kaj takega bo ponovilo (morda celo pri nas), vlada skoraj popolna brezbrižnost.

Se popolnoma strinjam. in tisti iz gornjih dveh tretjin bodo še bolj sovražili revne, zaradi kriminala. Pa še kar jim ne bo jasno, da je to zaprt sistem, povezane komponente, ki ne morejo ena brez druge. Vprašanje je le, kako dolgo bodo 'močni' sploh še rabili šibke ... ko jih ne bodo več, se bo verjetno zgodil ekonomski genocid tistih s slabim finančnim dednim zapisom...

Oropaj me in ubij me, zato ker imam službo, ti pa ne???????????

Ta izjava ne more bit kategorizirana kot naivna, ker če razmišljaš tako kot pišeš :nono:

Razmišljati je treba realno, ne pa zaslepljen s trenutnim ugodjem. Skušaj si vedno predstavljati, kako bi se obnašal, če te instantno prekategorizirajo. naivno je verjeti sistemu, sploh, če ga upravljajo tisti, ki so na boljšem. Kajti, kolega, ne dvomi v dejstvo, da si bodo taisti naredili še bolj udobno. Naravna danost človeka pač - nikoli ni dovolj... ampak naravna danost sistema je končna količina dobrin. pohlep je pa neskončen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljati je treba realno, ne pa zaslepljen s trenutnim ugodjem. Skušaj si vedno predstavljati, kako bi se obnašal, če te instantno prekategorizirajo. naivno je verjeti sistemu, sploh, če ga upravljajo tisti, ki so na boljšem. Kajti, kolega, ne dvomi v dejstvo, da si bodo taisti naredili še bolj udobno. Naravna danost človeka pač - nikoli ni dovolj... ampak naravna danost sistema je končna količina dobrin. pohlep je pa neskončen.

Pa kam si zašel z odgovorom človek. Si tudi nisi prebral njegove izjave

kajti tisti, ki bodo na tleh, BODO PRAV NEUMNI (kot ponavadi), ČE NE BODO ROPALI, POBIJALI, KRADLI in tako ali drugače JEBALE TISTE, KI IMAJO

SymRu, vdihni zrak, še enkrat preberi, razmisli, pol pa klobasaj o zaslepljenosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek v sili počne vse živo, tudi krade in mori. Bil bi neumen, če se ne bi - potem, ko je morda vse drugo že nekako odpovedalo - na ta način boril za obstoj svojih genov. Temeljne antropološke raziskave to potrjujejo. Družba pa k takemu početju kar vabi, saj se razslojuje in pri oskrbovanju z drobrinami poteši le nekatere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se vedno oprimete najslabšega scenarija....zakaj ne bi mogli biti ,,bogata,, država z urejeno socijalo...kot večina Z Evrope naprimer....Kaj manjka Avstriji?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je predvsem to, kako je naravnano razmišljanje posameznikov.

Človek v sili počne vse živo, tudi krade in mori. Bil bi neumen, če se ne bi - potem, ko je morda vse drugo že nekako odpovedalo - na ta način boril za obstoj svojih genov. Temeljne antropološke raziskave to potrjujejo.

Zakaj govoriš o golem preživetju. Si morda v Sudanu, ali pričakuješ apokalipso?

Če pa je zate osnovna dobrina avtomobil, motor, jahta, vsak vikend zabava, pol je pa tudi s tabo nekaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ne bi mogli biti ,,bogata,, država z :eek:

saj je bogata ! ampak to občuti in ve (ali pa ne)1/3 slovencev: to je cca 350000 glav(slovenskih) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehaja se na nivo razmišljanja ćefurjev. Delal ne bi, zato ker se utrudiš, pa še privoščit si kaj dosti ne moreš. Rajši laži, kradi in po potrebi ubij, pa boš mel. In mislim, da tukaj nima antropološka veda prav nič zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehaja se na nivo razmišljanja ćefurjev. Delal ne bi, zato ker se utrudiš, pa še privoščit si kaj dosti ne moreš. Rajši laži, kradi in po potrebi ubij, pa boš mel. In mislim, da tukaj nima antropološka veda prav nič zraven.

Tole je pa že predalčkanje !!Precej so te sogovorniki razjezili :hmm: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da sem prišel na forum prečekirati. Do ponedeljka sem odsoten, tako da šele tedaj pričakujte naslednje replike. Naj se zdaj posvetim obrambi svojih tez.

Tale tvoja izjava je pa čista floskula(ala Jelinčič),ravno tako se oglaša osebno prizadet,ko zagovarja svoje stališče(napad je najboljša obramba).Boš mogoče razumel kaj imam v mislih?Je pa res,da je vedno več pogledov in stališč,vedno obstajajo dve plati resnice !? :yea1:

Poglej, na "Akovo" izjavo si le veselo vzkliknil, nisi pa ničesar argumentiral. To je moj očitek. Če se ne strinjaš z mano, potem vsaj navrzi argument.

Avatar v taki situaciji je vedno več ljudi in še več jih bo če ostane tako kot je bilo in v smer katero je šlo bi bilo čedalje slabše......

Lina, saj vem kaj se je dogajalo v socializmu po svetu (toda kljub temu je bila Yuga povprečnemu človeku precej prijazna, razen v kolikor so ga mikale dobrine Zahoda). USSR in še kje, poboji, popolna indoktrinacija, drži. Toda po drugi strani kapitalizem 19. st ni bil dosti boljši (socializem je bil pač reakcija na tedanje nevzdržne razmere), današnji svet pa plove ravno nazaj v zgodovino. Res je standard načeloma višji, ampak splošni trend vodi k ukinjanju socialnega varstva, marginalizaciji vedno večjih skupin ljudi in hkrati turbo akumulaciji kapitala v rokah peščice. Tu ne gre za dilemo ali vlada levice ali desnice (npr. v Slo), saj je dandanašnji oboje podobno sranje. Tako kot je prejšnja vlada ropala, tudi zdajšnja. Težava je v globalnem ekonomskem sistemu. Kajti politična demokracija in ekonomska avtokracija (kar kapitalizem de facto je), nista dolgoročno kompatibilna. Tistega nekaj raziskav, ki jih je na to temo narejenih v tujini (posebej na post konfliktnih državah tretjega sveta) (glej Bailey 1990,1994 in Arat 1998, 2003) kaže, da tovrstna kombinacija politične/ekonomske danosti vodi v poenotenje, torej spremembo političnega sistema nazaj v avtokratskega (potem je kompatibilen z ekonomsko avtokracijo). Tako da nisem ne za leve in ne za desne, menim pa, da bi ekonomsti morali iskati neko novo alternativo, ki se docela ne naslanja niti na socializem (čeravno je to politični sistem) niti na kapitalizem. A očitno ni volje/sposobnosti, pa ne le pri nas, ampak tudi v svetu.

To je TVOJE mnenje, TVOJE dojemanje in (po tvoje)krivica, ki se godi TEBI.

Mislim da veš, kam je Marxova ideologija pripeljala svet. Od revolucije naprej.

Spet bom vprašal. Kaj je narobe s tabo. Praviš, da je širjenje optimizma v kritičnih razmerah naivno in neodgovorno. Če so takšne razmere, kaj predagaš? Skupinski samomor? Praviš, da k temu nisi nagnjen.

Kaj potem. Pobijmo eden drugega mogoče?

Govoriš mogoče o optimizmu?

Moj namen ni bila žalitev. Predlagam pa, da si sam ponovno prebereš SVOJO izjavo

Marxova ideologija ni bila napačna (a si prebral Kapital in morebiti še Engelsov Izvor družine, lastnine in države?), vendar so jo ljudje zlorabili. Še vedno trdim, da se je v Yugi kar lepo posrečilo. Vedi tudi, da se je ideologija komunizma pojavila kot odziv na nevzdržne razmere kapitalizma 19. stoletja. Točno tega kapitalizma, ki ga danes gonimo...ja, točno tega, ki je utemeljen na logiki Adama Smitha in naslednjikov. In tudi Smith ni bil napačen možak, vendar so ga ponovno reinterpretirali&zlorabili (preberi Bogatstvo narodov). Socializem je bil neuspešen, vendar je vprašanje, če zaradi svoje idejne zasnove ali zaradi realinih družbenih razmer. Aja...tistega nekaj sociale, ki jo je forsiral kapitalizem, je nastala kot odziv na komunistično grožnjo. Pred tem ni bilo skoraj nikakršne sociale in vse gre v to smer (a veš, da so v velikem delu evropskih dežel imeli penzijo samo nekdanji državni uslužbenci...tja plovemo). Kolektivni samomor me ne mika, eden drugega pobijamo kljub tvojemu optimizmu. Kaj dejansko narediti? Predvsem iskati novo alternativo ekonomskega sistema, se ne ozirati in lizati riti ZDA, boljši vzor so skandinavske dežele. Sploh bi bil pa na mestu malo večji aktivizem, poseganje v politično sceno in trezno razmišljanje...ne pa v stilu, kar naj povečajo davke, saj bo, da ga le sosed bolj nafuka.

Oropaj me in ubij me, zato ker imam službo, ti pa ne???????????

Ta izjava ne more bit kategorizirana kot naivna, ker če razmišljaš tako kot pišeš :nono:

Pravzaprav sem študent in kot kaže me čaka precej dobra (torej dobro plačana in še kar ugledna) služba. Tako da tvoj argument ne vzdrži, moja prihodnost je namreč kar rožnata, vendar sem na (ne)srečo odraščal v manj ugodnih razmerah, tako da vem kakšno je življenje med dnom in zlato sredino. Čedalje bolj stresno, naporno, neprizanesljivo in čedalje več ljudi ga bo deležnih. Res se čudim, zakaj le izgubljam voljo in energijo v prizadevanju za bolj znosno in manj segregirano družbo, ko pa bom najverjetneje kmalu sam pastir. Zdaj vem, da nisem normalen. Normalen človek bi se krohotal, užival ker mu je uspelo in sadistično zrl v sosede, ki počasti tonejo k hudiču. Vmes bi seveda govoril kako je življenje kar vredu, privil motor, požrl pečenko in radostno zrl v prihodnost.

Pa kam si zašel z odgovorom človek. Si tudi nisi prebral njegove izjave

SymRu, vdihni zrak, še enkrat preberi, razmisli, pol pa klobasaj o zaslepljenosti...

Okej, vidim da ti moram postreči s konkretnimi antropološkimi raziskavami (glej Aronson 2003, Marcus 1999, Južnič 1980) , a ne? To, da človeka jako jezi in trpinči, če je popolnoma propadel, velik del ljudi pa biva v izobilju, ki ga s propagando na vsakem koraku razkazuje, najbrž ni sporno. Morda ima takšen "luzer" družino, ki je ne čaka nič lepšega. Tolčejo iz dneva v dan vedoč, da motorji, avtomobili, lepe obleke, prestnižni lokali ostajajo nekje tam daleč za obzorjem. Potem imaš kup mladcev, ki jih hormoni kar trgajo, vmes pa gledajo pičke visokih krogov in našminkirane tipčke v bmwjih. A ti zares misliš, da lahko človek dolgo in ponižno vse to prenaša. Hkrati ko ga družba draži z bliščem, ugodjem in nagradami uspešnih? Saj ni čudno, da prekupčujejo z mamili, prevažajo begunce, ropajo, kradejo...če je vmes še verska komponenta...razstreljuejo? Bi sam morda v takšni bedi strpno bival do konca svojega življenja?

Zanimivo je predvsem to, kako je naravnano razmišljanje posameznikov.

Zakaj govoriš o golem preživetju. Si morda v Sudanu, ali pričakuješ apokalipso?

Če pa je zate osnovna dobrina avtomobil, motor, jahta, vsak vikend zabava, pol je pa tudi s tabo nekaj narobe.

Si kdaj slišal za relativno revščino? Očitno ne. Mar misliš, da je vprašanje golega preživatja človeku najhujši pekel? Kje, najhujša je primerjava z referenčnimi skupinami in miljejem. Saj ni problem, če vsi bivamo v votlinah in žvečimo surovo meso. Vrag je, če jaz (ali ti) garava kot bedaka za mizerno mezdo, komaj plačujeva stanovanje, imava ženo in otroke, za katere nama je jasno, da ju čaka isto kot naju. Hkrati pa gledava v nobel avtomobile in mopede, ki se pojajo naokrog in veva, da je blišč ter užitek tako blizu. Da nekateri zares živijo raj in to na moj/tvoj račun. Razumeš, to je najhuje.

Prehaja se na nivo razmišljanja ćefurjev. Delal ne bi, zato ker se utrudiš, pa še privoščit si kaj dosti ne moreš. Rajši laži, kradi in po potrebi ubij, pa boš mel. In mislim, da tukaj nima antropološka veda prav nič zraven.

Antropologija je lepo pojasnejvala in kazala (Južnič 1978, Wolfe 1999, Said 1994) , kako so reagirala podrejena ljudstva v primeru kolonizacije in evropskega empirializma. O propadu večine najbrž ni potrebno govoriti. Enotnejša ljudstva, ki so imela močno ideologijo, še posebej pa občutek ponosa, so se dostikrat borila do smrti. Kaj misliš, a ljudem na dnu preostane kaj drugega?

V kolikor želiš (ali kdo drug) točne podatke navedenih virov naj mi pošlje pm. Sicer priporočam čtivo, tako bo pogovor upam nekoč potekal na osnovi argumentov, ne le populistične ali ljudske modrosti, oz. nekih prebliskov, ki jih večina navadno dobi pod vplivi medijev in drugih virov obče manipulacije.

Odgovarjal bom, kot že rečeno, šele v ponedeljek. Do takrat pa lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je predvsem to, kako je naravnano razmišljanje posameznikov.

...

Zakaj govoriš o golem preživetju. Si morda v Sudanu, ali pričakuješ apokalipso?

Če pa je zate osnovna dobrina avtomobil, motor, jahta, vsak vikend zabava, pol je pa tudi s tabo nekaj narobe.

Se ti zdi, da gre državi in civilizaciji nasploh na boljše? Mislim, celovito gledano?

Kar se tiče 'biti narobe z nekom' - jaz tega nikomur ne očitam, upam tudi, da ti je jasno,da se ne poznava dovolj, da bi me ti lahko presojal na tak način.

Prehaja se na nivo razmišljanja ćefurjev. Delal ne bi, zato ker se utrudiš, pa še privoščit si kaj dosti ne moreš. Rajši laži, kradi in po potrebi ubij, pa boš mel. In mislim, da tukaj nima antropološka veda prav nič zraven.

Ja, in v vojni ne bi nihče od nas ubil sovražnika itd ...

Jaz, spet, ne 'prehajam na nivo razmišljanja čefurjev', samo kot opazovalec dogajanja menim, da se bo to začelo množično dogajati. Sem rahlo črnogled, priznam, ampak vse v smislu tega, da terjam od države, naj izboljša situacijo za ljudi nasploh.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!