Skoči na vsebino

požrešna država


eMBe

Priporočene objave

Davek na vozila zaenkrat ne bodo uvedli.

Bogu hvala!

Kak bi me lupali za mojo deset let staro nivo.

Saj je predlog, da se uvede po 1.1.2007. Nikjer ni bilo govora o sedanjem času. Vlada je bila samo seznanjena z pripravami. Vse podrobnosti pa tako al tako še niso znane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA Lina to je full, nekaterim to pomeni tretjino ali celo polovico njihove plače.

Lahko je s polno ritjo srat in drugim solit pamet.

če imaš tako plačo, da je 30 jurjev polovica, je avto itak luksuz, ki si ga ne moreš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je pa to že kar komično,nekateri se obmetavate z izrazi kot v našem ljubem parlamentu,klonk. :yea1:

očitno bi rad postal moderator :lol1:

Noise ukrepaj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym...popravi se malo...ki SI GA NE BO MOGEL VEČ....ne po njegovi krivdi...do sedaj ga je lahko imel...in to je smer v katero gre vse skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neznansko me zabava mentaliteta nekaterih ljudi v stilu: hja, če maš za moped, maš tudi za ta davek....tako razmišljanje je milo rečeno čudno...če maš za dve štruce kruha se lahko eni odpoveš!...in ker maš za eno, lahko ješ samo pol... :grrr mislim, davek je plačan ob NAKUPU oziroma PRODAJI!!! zakaj bi moral potem plačat ŠE EN DAVEK vsako leto zato, da lahko reč sploh imam?!?!?!

si zgradil hišo? prav, zdaj ko si plačal vse plačaj še davek na tvoje delo, vsako leto sproti, seveda ga bomo vsake tolko malo zvišali, da ne boš pozabil, da nekaj imaš....

si se okoristil z državnim premoženjem? si pridobil sredstva s finančnimi malverzacijami? imaš ogromen kapital? maš rdečo kapico in škrlaten plašč? srečno potovanje v banana republike, ki ti ga bodo plačali davkoplačevalci... :lol:

se podpišem pod tole :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je predlog, da se uvede po 1.1.2007. Nikjer ni bilo govora o sedanjem času. Vlada je bila samo seznanjena z pripravami. Vse podrobnosti pa tako al tako še niso znane.

V Delu danes :Ljubljana - Vlada je na današnji seji določila besedilo predloga novele zakona o davku na motorna vozila, ki bo po pojasnilih državnega sekretarja na ministrstvu za finance Andreja Širclja med drugim odpravila eno izmed administrativnih ovir, in sicer krajevno pristojnost. "To pomeni, da bodo lahko lastniki vozil registrirali vozilo kjerkoli v Sloveniji in vložili davčno napoved na kateremkoli davčnem uradu v državi," je po seji vlade dejal Šircelj.

Predlog novele zakona po Šircljevih besedah bistveno spreminja tudi način pobiranja davka za določene kategorije zavezancev, da bi se zmanjšalo število davčnih utaj. Poleg tega se glede na izoblikovano prakso s predlaganimi spremembami dopolnjujejo in pojasnjujejo posamezne druge določbe zakona, kar bo prispevalo k jasnejšemu besedili zakona in njegovemu lažjemu izvajanju.

Vlada s predlogom novele zakona o davku na motorna vozila poenostavlja administrativne postopke za državljane in gospodarske subjekte ter jim omogoča lažje poslovanje z organi državne uprave. Vlada državnemu zboru tudi predlaga obravnavo predloga novele zakona po skrajšanem postopku, ker gre za manj zahtevne spremembe oziroma dopolnitve veljavnega zakona.

P...a a bom šel v Mursko Soboto registrirat in oddat davčno,je mar tam ceneje? :? In pa obravnava po skrajšanem postopku,da bodo čimprej začel kasirat ?!

Samo mazanje oči nam ovcam,da nas bodo lahko čimbolj ostrigli Ma so me spet razjezili K...E pokvarjene!

Grem prec na :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym...popravi se malo...ki SI GA NE BO MOGEL VEČ....ne po njegovi krivdi...do sedaj ga je lahko imel...in to je smer v katero gre vse skupaj...

Hmm ... kdor si lahko pri 60 kSIT mesečnega prihodka lahko privošči kakršenkoli avto, je pa res car. No, dopuščam možnost, da ima avto na plakatu na steni ... ali pa parkiran na ciglih pred lopo... in v njegovem prtljažniku posajene rože...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apriori sem v štartu dal oblasti 100 dni časa.

LAŽEŠ

Nekateri imajo , tudi pod TVOJO vlado,

DEMOKRACIJA PAČ

In s to plačo morajo preživeti od začetka do konca meseca plus voziti se v službo z avtom, saj, odkar je umrl tovariš Tito, delodajalci niso (nismo) več tako dobrohotni pri stroških prevoza na delo.

TITOVA ZAPUŠČINA JE VSA TA AGONIJA DANES...za spremembo na boljše rabimo REFORME, ki jih LDS ni speljal (oz.jih je v korist elite) in verjamem, da se bodo plače popravile-ne sicer takoj...čez čas...v 12 letih ziher, kolikor je prejšnja vlada rabila časa, da je zabluzila vse skupaj.

Nič ne bi imel proti, če bi se ti davki prelivali v skupno dobro.

VSAJ NEKI

Pa se tudi pod TVOJO vlado ne. Zdravstvo "privatizirajo" huje,hitreje in bolj brezobzirno, kot je prejšnja oblast gospodarstvo.

KAJ SE PRIVATIZIRA?...ALI MISLIŠ NA KONCESJONARJE?

Razprodali bodo še tisto, kar smo komaj ohranili , kot naše. Cerkvi pa niti ne razprodali, ampak dali, podarili še to, kar DEMOSU ni uspelo.

NAŠE je bilo v prejšnjem sistemu, ki ga je v celem svetu vzel hudič...le zakaj?

Zakaj naj bi bila npr. Cerkev izločena iz davka od premoženja???????????????????????????????

Zakaj ga nikoli ni plačevala?

Kar pa se bodic s tvoje strani tiče.......ČAKAM.....vendar na kakšno konkretno, s poreklom....ne pa na podtikanja ter raznorazne babje flavze, ki sem jih bil do sedaj deležen s tvoje spoštovane strani.

Ne bo šlo ker si mi parkrat pokazal da si cvilimoža in nimam veselja, ker si sila dolgočasen in predvidljiv.

Pa še to....Poglej malo svoje poste , stare približno dobro leto in pol, se pravi mesec, dva , tri pred volitvami.....kako drugačni so bili od tvojega trenutnega mnenja do aktualne oblasti in podpiranja novih davkov....

Podobne stvari, takrat predlagane ali narejene s strani LDS, so ti bile, kot si rekla, podobne gnojnici.....

Podobnosti vidiš ti, ker jih hočeš videti...sicer pa zakaj ti je ta oblast tako mrzka če je enaka prejšnji?

če imaš tako plačo, da je 30 jurjev polovica, je avto itak luksuz, ki si ga ne moreš ...

Rekla sem povprečno naj bi prišlo toliko...torej tisti z 70 jurji plače verjetno ne vozi avto za 2,5 mio...ali pač ni tak siromak za kakršnega se predstavlja državi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TITOVA ZAPUŠČINA JE VSA TA AGONIJA DANES...za spremembo na boljše rabimo REFORME, ki jih LDS ni speljal (oz.jih je v korist elite) in verjamem, da se bodo plače popravile-ne sicer takoj...čez čas...v 12 letih ziher, kolikor je prejšnja vlada rabila časa, da je zabluzila vse skupaj.

:grrr Matr, kako si ti naivna... in predvsem nesramna do drugače mislečih.

To bo res ravno toliko, kot je res, da se bo RTV naročnina zmanjšala (se spomniš?). In 12 let je doba, v kateri se lahko marsikomu na meji preživetja vse skupaj pošteno priskuti.

Ampak s polno ritjo teh 12 let ne bo problem spravit pod streho. A ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Matr, kako si ti naivna... in predvsem nesramna do drugače mislečih.

To bo res ravno toliko, kot je res, da se bo RTV naročnina zmanjšala (se spomniš?). In 12 let je doba, v kateri se lahko marsikomu na meji preživetja vse skupaj pošteno priskuti.

Ampak s polno ritjo teh 12 let ne bo problem spravit pod streho. A ne?

A sedaj boš ti jokcal o moji nesramnosti ?

Najbrž govoriš o sebi...jaz polne riti nameč nimam...ne tako kot tako.

Ja naročnina je bila omenjena kot nekaj v izginevanju...ni se uresničla...in ti, ki verjameš o izpolnitvi volilnih obljub govoriš meni da sem naivna...svašta :slap:

Upam le, da ne voliš glede na RTV naročnino?

poleg tega je tale tema o davku na avtomobile/motorje in ne o tovarišu Titu in obdavečevanju cerkve :doze: za to imate odprtih par tem kjer si lahko brišete solze ob jugonostalgiji...jaz ti pa mojo člansko izkaznico Scijalistične mladine Jugoslavije odstopim.....da ne boš Omame čist zlepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

weeee. Lina v vsem svojem sijaju.

Tako koleričnega odgovora pa res nisem pričakoval. Se ti zdi, da sem si ga prislužil?

Ne, jaz tud nimam polne riti... imam pa ravno toliko, da me bodo vse te reforme pošteno usekale po žepu. Za revne se bo tako ali tako našlo rešitve in olajšave - še vedno so se. Tisti v sredini pa smo vedno na prepihu... in tudi tokrat bo tako. Letošnje leto se je začelo na vseh frontah... zavarovalnice, banke, vlada. Še kdo??? Nekaj denarja mi je še ostalo... welcome to my wallet, postrezite si.

In zakaj sem omenil naročnino? Ker si jo TI (ja, ti!) takrat omenila kot enega od razlogov, zakaj boš na referendumu volila za RTV zakon. Se ne spomniš? In potem meni očitaš zaupanje v (pred)volilne obljube :slap:

In zakaj sem si to zapomnil? Ker je bilo to tako naivno od nekoga, ki je prepričan, da mu je vse jasno...

In seveda, ker sem proti temu davku sem sedaj kar jugonostalgik, na vrat pa mi obešaš še omenjanje Tita - tole očitaj kar Damianu. Dela z Omamo (uporabnik, revija???) pa nisem pokapiral... verjetno neka interna šala, a ne :?

Pojma nimaš kdo sem, kaj sem, pa me z levo roko povežeš z vsem, kar sovražiš... zaradi enega stavka. Cool.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne, vse je super, vse štima, sistem deluje,.... vse je v najlepšem redu! :hmm: Em ne, sej ne vem. Mogoče mam pa ptičjo gripo. Ja to bo to! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apriori sem v štartu dal oblasti 100 dni časa.

LAŽEŠNekateri imajo , tudi pod TVOJO vlado,

DEMOKRACIJA PAČ

In s to plačo morajo preživeti od začetka do konca meseca plus voziti se v službo z avtom, saj, odkar je umrl tovariš Tito, delodajalci niso (nismo) več tako dobrohotni pri stroških prevoza na delo.

TITOVA ZAPUŠČINA JE VSA TA AGONIJA DANES...za spremembo na boljše rabimo REFORME, ki jih LDS ni speljal (oz.jih je v korist elite) in verjamem, da se bodo plače popravile-ne sicer takoj...čez čas...v 12 letih ziher, kolikor je prejšnja vlada rabila časa, da je zabluzila vse skupaj.Nič ne bi imel proti, če bi se ti davki prelivali v skupno dobro.

VSAJ NEKI

Pa se tudi pod TVOJO vlado ne. Zdravstvo "privatizirajo" huje,hitreje in bolj brezobzirno, kot je prejšnja oblast gospodarstvo.

KAJ SE PRIVATIZIRA?...ALI MISLIŠ NA KONCESJONARJE?Razprodali bodo še tisto, kar smo komaj ohranili , kot naše. Cerkvi pa niti ne razprodali, ampak dali, podarili še to, kar DEMOSU ni uspelo.

NAŠE je bilo v prejšnjem sistemu, ki ga je v celem svetu vzel hudič...le zakaj?

Zakaj naj bi bila npr. Cerkev izločena iz davka od premoženja???????????????????????????????

Zakaj ga nikoli ni plačevala?

Kar pa se bodic s tvoje strani tiče.......ČAKAM.....vendar na kakšno konkretno, s poreklom....ne pa na podtikanja ter raznorazne babje flavze, ki sem jih bil do sedaj deležen s tvoje spoštovane strani.

Ne bo šlo ker si mi parkrat pokazal da si cvilimoža in nimam veselja, ker si sila dolgočasen in predvidljiv.

Pa še to....Poglej malo svoje poste , stare približno dobro leto in pol, se pravi mesec, dva , tri pred volitvami.....kako drugačni so bili od tvojega trenutnega mnenja do aktualne oblasti in podpiranja novih davkov....

Podobne stvari, takrat predlagane ali narejene s strani LDS, so ti bile, kot si rekla, podobne gnojnici.....

Podobnosti vidiš ti, ker jih hočeš videti...sicer pa zakaj ti je ta oblast tako mrzka če je enaka prejšnji

Bravo, Lina , vsaka ti čast, kako si me zabila.

Kdor ne misli, kot jaz, ni vreden nič.....

Razmišljanje in odgovor pač na način najboljših učencev Kardeljevega Edija.

Edvard Kardelj je imel, kot kaže, več dobrih učencev, kot si je včasih sploh upal želeti.

Nekateri še pišejo z rdečo, da bi se bolj videlo, od kje izhajajo osnove njihovih teorij.

Seveda, ljubljeni Veliki Vodja. Ne samo enega davka, še več nam jih naloži.Saj bomo že. Če imamo denar za en davek, ni vrag, da ga ne bomo našli še za drugega, tretjega......ooooo, Ljubljeni Vodja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč sem srečal na dopustu motorista, ki je zletu in se hudo skrbel za svoj motor,ker mu je puščal olje.Namestu,da bi sebe prečekiral,saj je bil kar hudo zbit…kar naprej so mu solze šle.Človek ni mogel nikamor,pravi revež,zato sva mu z punco ponudila prenočitev pri nama v hiški,bla,bla…

Njegovo pretirano skrb sem komaj razumel,ko mi je človek razjasnil koliko dela in truda je vložil,da si je končno lahko privoščil tegale čoperja od Yamahe in kako sila drag je bil in to z davkom.Tip je delal dva šihta.Čez dan kot vzgojitelj,ponoči in čez vikende pa kot ključavničar pri znancu.Dve leti skoz.Ker je sedaj moped zložil bo spet mogel pljunit v roke in v prihodnje se bolj in to vsakič,ko ga bo sel prijavit.

Ni dovolj zaslužil,vseeno je rekel,da ljubi svoj poklic kot vzgojitelj malčkov,da ga veseli…

Imel je cilj,ki ga je uresničil,in sedaj mu povej,da za motor ki ga je kupil in pošteno plačal davek, mora se enkrat plačat,sicer majhen ampak potreben davek…in če si tega ne more privoščit,potem si motorja tudi ne more…

VELIKI BULŠIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O fak saj se vam je res vsem zmešalo,ogromno osebne prizadetosti in nekih frustracij kažete v medsebojnem obkladanjem z MI VI NAM VAM,rdeči, zeleni,oranžni in beli vsi smo enaki na motorjih,kakršne koli pač že imamo.Upam ,da se ne boste začeli kmalu zmerjati že zaradi tega kakšen motor vozite,se prav bojim kako bo ob prvem srečanju motosvetovcev,da ne bi slučajno padel v kakšen klinč,pejte raje na pivo :beer2: in se imejte fajn,ko boste delali načrte o letošnjih vožnjah,vozili se bomo z davki ali pa brez,ziher !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O fak saj se vam je res vsem zmešalo,ogromno osebne prizadetosti in nekih frustracij kažete v medsebojnem obkladanjem z MI VI NAM VAM,rdeči, zeleni,oranžni in beli vsi smo enaki na motorjih,kakršne koli pač že imamo.Upam ,da se ne boste začeli kmalu zmerjati že zaradi tega kakšen motor vozite,se prav bojim kako bo ob prvem srečanju motosvetovcev,da ne bi slučajno padel v kakšen klinč,pejte raje na pivo :beer2: in se imejte fajn,ko boste delali načrte o letošnjih vožnjah,vozili se bomo z davki ali pa brez,ziher !

Kadar je tako usr.no vreme, je več časa za reševanje sveta....In v vsej tej vnemi, kako urediti ta svet in našo državo, da bo za vse nas prav, pade tudi kakšna "kosmata"...

pa mislim, da se nihče ne sekira dosti, ali jemlje k srcu.

Boš videl, ko je vreme "tapravo", je tudi tale forum veliko bolj miroljuben....

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je enačba zelo preprosta:

plačaš = se voziš

ne plačaš = jebiga, taf lak

in še zaznamek na robu lista: če hočeš kaj spremeniti in protestirati, je cmerjenje na temle forumu vsekakor najmanj plodna varianta. :winkiss: Če že kaj, zaviješ v vomitorium, vse pošlješ fkurac, ne pa da tu viješ roke v zrak in predirljivo kričiš, kakšen revež da si. :fredy:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj sem omenil naročnino? Ker si jo TI (ja, ti!) takrat omenila kot enega od razlogov, zakaj boš na referendumu volila za RTV zakon.

povežeš z vsem, kar sovražiš... zaradi enega stavka. Cool.

oK....Eden od razlogov....da sem bila ZA..eden....ostalih sto se tudi še ni uresničilo...bom počakala....če bo isto sranje na programu...nisem v bistvu izgubila nič...pridobila pa tudi ne (sem pa za eno spoznanje bogatejša)....bi lahko program sploh bil slabši (šport bo itak prenašala katerakoli oblast)?...Ne vem no....res, več kot ne gledat itak ne morem...torej če bojo sedaj prenašali samo maše....bom na istem kot sem bila-NE BOM GLEDALA. Torej sem glasovala za edino možnost, da bo boljš....če bo pa ne vem....sem vsaj probala in bom lahko javkala kakšen šit je...

NE povezujem te s istim kar sovržim...kot živo bitje boš zeloooo težko padel na mojo listo zadev, ki jih sovražim.....

Dr big....a sedaj boš okrilvil davek na motorna vozila...sistem, ki je človeka pripeljal do tega da dela dve službi (vzgojitelj ima neko izobrazbio mar ne?),da si (opisal si kot celo dramo) trga od ust, da lahko kupi en japonski čoper?...dragi moj...tak sistem je res en velik šit.

Poznam kar nekaj motoristov, ki imajo eno službo.....pa to z povprečno plačo....pa imajo motorje (sicer ne novih)res pa, da nimajo družine....tako, da....

Damjan...tebi Kardelj še vedno krati spanec?

Veliki vodje?...no ti si čustveno vezan na nek Mit...jaz ne...jaz bi le rada živela nomano življenje...zamenjala službo (če se kljub novemu zakonu izkaže, da so tile le molzači)-če bi našla boljšo (pogoj je le redno plača...ne danes 20.000 pa čez teden ostalo...al pa tudi ne če ima šef nepredvidene stroške), se ne tresla ob vsaki reorganizaciji, ki temelji na poznanstvih in metanje na cesto tistih, ki jih pač lahko (nizka odpravnina zaradi malo let pri firmi, brez otrok, zakOnske zaščite po letih)... in ne na delovni sposobnosti....Torej želim srečne delodajalce, več delodajalcev, ki bodo zaposlovali več ljudi za boljši denar...ne kot do sedaj...ko si dejansko ne moreš privoščiti zaposlenega...oz. molzeš tistih par duš, ki so sila nezadovoljni in najemaš honorarce, študente in neki za silo štukaš...

sem pa realna....nekje vzameš drugje daš in bol fer se mi zdi obdavčiti pleh kot ne dati možnost nekomu, da ima redne prihodke...

Sicer je pa čist simpl...zadovoljen delavec=kvalitetno opravljeno delo=zadovoljen kupec=večji dobiček=večja plača=zadovoljen delavec, (ki bo celo lahko kupil avto in tudi plačal davek)

Crkavanje na obroke :grrr

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je pa čist simpl...zadovoljen delavec=kvalitetno opravljeno delo=zadovoljen kupec=večji dobiček=večja plača=zadovoljen delavec, (ki bo celo lahko kupil avto in tudi plačal davek)

Crkavanje na obroke :grrr

Bravo LINA,univerzalno kolo,ki poganja praktično vse,bolje se ne da povedat,še enkrat bravo :OK:

Še "zadovoljen delodajalec" med zadovoljnim kupcem in večjim dobičkom pa bo to kolo teklo kot je treba!

Lp DGM :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šport bo itak prenašala katerakoli oblast)

Misliš? Ne pozabi, da so cerkveni prenosi v zadnjem času resna konkurenca športu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš? Ne pozabi, da so cerkveni prenosi v zadnjem času resna konkurenca športu. :)

Eh....tista rokometna štorija se je zgodila, ko je bil sistem še isti...se mi zdi da kot zadnja provokacija umirajočega konja.

Kok daleč pa sploh so z ,,novim,, kadrom in vsem skupaj?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek bodo imenovali novega direktorja.

Kar pa se tiče vpliva Cerkve naslednja prigoda. Kakšne tri tedne nazaj se je pri Tanji Starič oglasil trnovski župnik s spiskom predlogov za oddaje in kdo naj jih vodi. Očitno imajo kar velike apetite. Še posebej zdaj, ko se bo verski program preselil iz izopbraževalnega v informativnega. To niso nedolžne spremembe, to je revolucija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek bodo imenovali novega direktorja.

Kar pa se tiče vpliva Cerkve naslednja prigoda. Kakšne tri tedne nazaj se je pri Tanji Starič oglasil trnovski župnik s spiskom predlogov za oddaje in kdo naj jih vodi. Očitno imajo kar velike apetite. Še posebej zdaj, ko se bo verski program preselil iz izopbraževalnega v informativnega. To niso nedolžne spremembe, to je revolucija.

Vsak pride s stotimi zahtevami...pa mu jih pol dobrijo recimo 10%...seveda dan ima 24 ur...več kot je judi s spiski manjši je procent, ki dobi zeleno luč saj ima dan samo 24 ur...zaradi mene je lahko med 2 uro ponoči in 5 zjutraj čez teden skoz Ozare.......

tako da.....to pač ni merilo....sicer pa živi bili in videli....pa bomo lahko sodili.....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!