Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

V soboto 19.5.2007 je pri Sevnici - točneje kraj Impolca od 13:30 ure dalje trening za GHD Petrol Sevnica, dirka je seveda v nedeljo vendar takrat nimam časa. Ali bo kdo tam "doli" ali pa mogoče prej kje v bližini?

Naredimo kak izlet v tisto smer?

Lahko pa kam drugam, vremenska je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Predmestje Budimpešte. Ob avtocesti se že na daleč vidi napis Tesco. Ravno teden prej smo imeli na faksu poslovni primer tega globalnega angleškega trgovskega podjetja (prodajajo živila, naš ekvivalent je Mercator), ki je na čtrtem mesto po velikosti na svetu. Baje imajo v Budimpešti svoj največji megamarket na svetu. Ja tistih 1.600.000 ljudi je treba nafutrat, kenede. :D

Jaz sem bil prvič v takem velikem mestu s svojim vozilom. Vedela sva le, da moreva priti do mosta Arpadhid, kako pa do tja, pa tudi slučajno ne. Peljal sem proti centru, sledil sem prometu. Na srečo je bila tabla, ki naju je usmerila proti mostu. Sem bil kar malo zaskrbljen, kako se bova znašla v tako velikem mestu v prometu. Več pasovnice se križajo, tu pa tam se pelješ po tirih od tramvaja, promet je relativno zgošče, ampak teče presenetljivo tekoče. Ustavila sva se na bencinski črpalki Mol ob Donavi. Imela sva srečo, saj je bil bencin na tisti črpalki najcemejši kar sva ji videla v prestolnici Hunov. Kupil sem zemeljvid mesta, da sva se lahko bolje znašla in poiskala ulico, kjer sva najela sobo. Iz centra sva zavila v hirib, zeleni pas mesta, kjer so po hišah sodeč doma bolj premožni. Samo asfaltno površino imajo pa katastrofalno - elitna soseska, pa kaj še. X9 se mi je kar smilil. Po malo iskanja sva našla ulico Erdőalja ut 14, pri vhodu pa naju je počakal sin lastnice, ki zna tekoče angleško. Na izbiro nama je dal dve sobi. Izbrala sva seveda tisto z večjo posteljo, le kaj je pomenil Georgev nasmešek na obrazu :hmm: :D Na razpolago sva imela kopalnico in kuhinjo, v bistvu sva bila v tistem časi edina gosta. George nama je dal nekaj napotkov za po mestu, npr. da odsvetuje obisk znamenitosti z maksijem, saj je nevarnost kraje velika. Ob hiši je velik ograjen vrt, kjer lahko maksija brez skrbi parkiram. Raje naj uporabiva javni prevoz, ki je v Budimpešti odličen. Imajo avtobus, tramvaj, trolebus, vlak, metro. Vozovnico moraš kupiti pred vstopom na prevoz, saj ni sprevodnikov, niti šoferji ne kasirajo. Kje bi lahko kupila vozovnico nama ni znal povedati. :glare:

Ura je bila že okrog 18.00, z maksijem sva se odpeljala v Eurocenter, kjer je Špar, druge trgovine in samopostrežne restavracije. Da sva naročila hrano, sva se precej namahala, saj natakarica ni znala ne nemško in ne angleško. V turistični agenciji nama uslužbenka ni vedela povedati, kje bi lahko kupila vozovnice za javni prevoz. Ja pa a se tukaj sploh kdo vozi s tem prevozom ali ne :? Ko bi imeli vsaj v Ljubljani tako urejen mestni promet.

Nato sva malo zakrožila po centru Budimpešte. Špela je bila dober navigator, nič se nisva izgubila. Jaz pa sem se navadil prometa, ki teče hitrejo kot v Ljubljani, nihče ne sanja pred semaforji in med vožnjo, ni izsiljevanja. Navdušen. :OK: Po naključju sva naletela na večjo avtobusno/tramvaj postajo, kjer je Špela našla in kupila enodnevni turistični vozovnici (ena 5,7€).

Naslednji dan, v nedeljo 29.4., sva se zjutraj ob 9h odpeljala v mesto z avtobusom in tramvajem. Vreme je bilo vetrovno in pretežno oblačno. Ogledala sva si glavne znamenitosti, ki so opisane v vsakem vodniku - griič s palačo Buda, Mathiasovo cerkvijo, Ribičevo bastiljo, parlament, Margitin otok, zabaviščni park, Zoo itd. Ob Donavi nama je uspelo nama spiti pivo za 7€ :eek: . Nikjer po mestu se nisva počutila ogrožena, nikogar, ki bi ti kaj vsiljeval za kupit, nobenih uličnih prodajalcev, Arabcev ali zamorcev. Cene so približno enake kot v Ljubljani, nekje nižje, redko pa tudi kje višje. Zvečer sva se kar utrujena vrnila v sobo. Za dve nočitvi sem plačal 60€ (dvoposteljna soba 30€/noč).

Še ena noč, potem pa odrineva proti Ljubljani...

Bi prosil za kakšen kometar, da vidim, če lahko še kaj napišem.

Spomnil bi tudi na fotke v albumu :photo: , če jih še kdo ni videl.

Zanimivo branje. Kar nadaljuj s 5. delom. Samo večkrat sem se vprašal, kaj hudiča naredit, če ti takole 500 km od doma gre guma v maloro, najbližji vulkanizer pa ene 50 km stran. A daš not pol tisto smolo iz spreja, ki ti zapaca feltno, da je nikol več ne spucaš ? Avto daš lepo na lift, pa drug bicikel gor, tle se pa znajdeš

kar v velikem dip šitu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto zjutraj grem na Vrbsko jezero,kjer imajo ta vikend srečanje GTI.Tudi tam je kaj lepega za videt.

Štartam ob 9h. z Raven.Vabljeni.Bolj oddaljene tudi počakam kakšno minuto in pol.LP :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto zjutraj grem na Vrbsko jezero,kjer imajo ta vikend srečanje GTI.Tudi tam je kaj lepega za videt.

Štartam ob 9h. z Raven.Vabljeni.Bolj oddaljene tudi počakam kakšno minuto in pol.LP :P :D

Halo, tud jaz sem bil tam vendar popoldne, pa je res bilo kaj videt.

Če izvzamem par lepo zrihtanih avtomobilov, sem bil zgrožen nad gorami smeti, kar za avstrijce ni

najbolj normalno. Ogromno policije, tako da jim je po moje zmanjkalo glihnih uniform. Pa tudi udeleženci oz občinstvo ni bilo ravno po mojem žmahu, saj verjetno veš za kaj gre.

Drugače pa je bila super tura v lepem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa danes malo "sprehajal" po cesti med Poljčanami in Celjem, ki gre vzporedno ob železnici. Zelo lepa pokrajina, malo prometa, vendar ozka cesta. Ker sem si izposodil GS 650, sem sprobal še malo po razpotjih med Frankolovim in Žičah, naredil pa sem vseskupaj okoli 200km. Ah, kočno ena motoristična vožnja po dolgem času :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Predmestje Budimpešte. Ob avtocesti se že na daleč vidi napis Tesco. Ravno teden prej smo imeli na faksu poslovni primer tega globalnega angleškega trgovskega podjetja (prodajajo živila, naš ekvivalent je Mercator), ki je na čtrtem mesto po velikosti na svetu. Baje imajo v Budimpešti svoj največji megamarket na svetu. Ja tistih 1.600.000 ljudi je treba nafutrat, kenede. :D

Jaz sem bil prvič v takem velikem mestu s svojim vozilom. Vedela sva le, da moreva priti do mosta Arpadhid, kako pa do tja, pa tudi slučajno ne. Peljal sem proti centru, sledil sem prometu. Na srečo je bila tabla, ki naju je usmerila proti mostu. Sem bil kar malo zaskrbljen, kako se bova znašla v tako velikem mestu v prometu. Več pasovnice se križajo, tu pa tam se pelješ po tirih od tramvaja, promet je relativno zgošče, ampak teče presenetljivo tekoče. Ustavila sva se na bencinski črpalki Mol ob Donavi. Imela sva srečo, saj je bil bencin na tisti črpalki najcemejši kar sva ji videla v prestolnici Hunov. Kupil sem zemeljvid mesta, da sva se lahko bolje znašla in poiskala ulico, kjer sva najela sobo. Iz centra sva zavila v hirib, zeleni pas mesta, kjer so po hišah sodeč doma bolj premožni. Samo asfaltno površino imajo pa katastrofalno - elitna soseska, pa kaj še. X9 se mi je kar smilil. Po malo iskanja sva našla ulico Erdőalja ut 14, pri vhodu pa naju je počakal sin lastnice, ki zna tekoče angleško. Na izbiro nama je dal dve sobi. Izbrala sva seveda tisto z večjo posteljo, le kaj je pomenil Georgev nasmešek na obrazu :hmm: :D Na razpolago sva imela kopalnico in kuhinjo, v bistvu sva bila v tistem časi edina gosta. George nama je dal nekaj napotkov za po mestu, npr. da odsvetuje obisk znamenitosti z maksijem, saj je nevarnost kraje velika. Ob hiši je velik ograjen vrt, kjer lahko maksija brez skrbi parkiram. Raje naj uporabiva javni prevoz, ki je v Budimpešti odličen. Imajo avtobus, tramvaj, trolebus, vlak, metro. Vozovnico moraš kupiti pred vstopom na prevoz, saj ni sprevodnikov, niti šoferji ne kasirajo. Kje bi lahko kupila vozovnico nama ni znal povedati. :glare:

Ura je bila že okrog 18.00, z maksijem sva se odpeljala v Eurocenter, kjer je Špar, druge trgovine in samopostrežne restavracije. Da sva naročila hrano, sva se precej namahala, saj natakarica ni znala ne nemško in ne angleško. V turistični agenciji nama uslužbenka ni vedela povedati, kje bi lahko kupila vozovnice za javni prevoz. Ja pa a se tukaj sploh kdo vozi s tem prevozom ali ne :? Ko bi imeli vsaj v Ljubljani tako urejen mestni promet.

Nato sva malo zakrožila po centru Budimpešte. Špela je bila dober navigator, nič se nisva izgubila. Jaz pa sem se navadil prometa, ki teče hitrejo kot v Ljubljani, nihče ne sanja pred semaforji in med vožnjo, ni izsiljevanja. Navdušen. :OK: Po naključju sva naletela na večjo avtobusno/tramvaj postajo, kjer je Špela našla in kupila enodnevni turistični vozovnici (ena 5,7€).

Naslednji dan, v nedeljo 29.4., sva se zjutraj ob 9h odpeljala v mesto z avtobusom in tramvajem. Vreme je bilo vetrovno in pretežno oblačno. Ogledala sva si glavne znamenitosti, ki so opisane v vsakem vodniku - griič s palačo Buda, Mathiasovo cerkvijo, Ribičevo bastiljo, parlament, Margitin otok, zabaviščni park, Zoo itd. Ob Donavi nama je uspelo nama spiti pivo za 7€ :eek: . Nikjer po mestu se nisva počutila ogrožena, nikogar, ki bi ti kaj vsiljeval za kupit, nobenih uličnih prodajalcev, Arabcev ali zamorcev. Cene so približno enake kot v Ljubljani, nekje nižje, redko pa tudi kje višje. Zvečer sva se kar utrujena vrnila v sobo. Za dve nočitvi sem plačal 60€ (dvoposteljna soba 30€/noč).

Še ena noč, potem pa odrineva proti Ljubljani...

Bi prosil za kakšen kometar, da vidim, če lahko še kaj napišem.

Spomnil bi tudi na fotke v albumu :photo: , če jih še kdo ni videl.

Zdravo vsem maksiskuteristom!

Jest sem še bolj zelen v tem; berem tale potopis in ti lahko rečem le: kapo dol. Stari, ti si car. Vse pohvale grejo seveda tudi sopotnici :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kekec500 hvala za pohvale. :OK:

Sicer pa sem v soboto popoldan skočil do Vinice. Za foro sem naložil stranske tekstilne torbe, da bi videl kako se obnesejo.

Obnesejo se vredu, motor nima omembe vrednih okrnjenih zmogljivosti.

Danes popoldan sem šel nazaj proti Ljubljani. V Črnomlju sem natankal in oblekel dežni kombinezon, ker me je ujela ploha. Še ena ploha je bila okrog Ivančne Gorice, v Ljubljani pa je kar fajn padalo, točo pa sem zamudil za 1 uro :wacko: Dvodelni dežni kombinezon iz Hoferja je delo opravil odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kekec500 hvala za pohvale. :OK:

Sicer pa sem v soboto popoldan skočil do Vinice. Za foro sem naložil stranske tekstilne torbe, da bi videl kako se obnesejo.

Obnesejo se vredu, motor nima omembe vrednih okrnjenih zmogljivosti.

Danes popoldan sem šel nazaj proti Ljubljani. V Črnomlju sem natankal in oblekel dežni kombinezon, ker me je ujela ploha. Še ena ploha je bila okrog Ivančne Gorice, v Ljubljani pa je kar fajn padalo, točo pa sem zamudil za 1 uro :wacko: Dvodelni dežni kombinezon iz Hoferja je delo opravil odlično.

Mene takšne plohe zaenkrat še odvračajo od vožnje - nakup dežnega kombinezona še ni na vrsti.

Sicer pa, kakšne izkušnje imaš sicer s svojim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene takšne plohe zaenkrat še odvračajo od vožnje - nakup dežnega kombinezona še ni na vrsti.

Sicer pa, kakšne izkušnje imaš sicer s svojim?

Kje pa! Nevihte so najboljše :naughty: :whistle: Ne res, ne zajebavam. Meni je to adrenalinsko, da bežim pred nevihto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to,da ni že lep čas konkretnega predloga o skupni vožnji,prazniki so pa že mimo, predlagam,da ta teden posvetimo dogovoru o skupnem srečanju za ta vikend. (mimogrede-dobimo se lahko skorajda v središču SLO.na Preserskem jezeru (bližina Šentruperta),nato pa skupna vožnja v neznano.LP :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno je dal nekdo lep predlog za naslednje srečenje...

mislim, da so Preserje res dobra lokacija...sam sem doma v neposredni bližini in poznam gostišče...

imajo zelo dobro morsko hrano (drugače imajo vse razen pizz :) ) in veliko prostora zunaj...če je lepo vreme hrano pripravljajo tudi zunaj...

naj povem tudi da je v bližini gostilna, kjer imajo 99% najbolše točeno pivo...na katerega hodi sam g.Turnšek (pivovarna laško) postrežejo pa tudi s slastno kračo in fižolom :)

glede vožnje pa mislim da si lahko omislimo marsikaj...vožnja proti Logarski, adrenalinska Marija Reka,...

upam, da bo še kaj kandidatov...če druga ne, vsaj za srečanje

LP

Popravljeno . Popravil zvone500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska napoved za ta vikend je zaenkrat deževna. Upajmo, da se spremeni.

Mogoče nedelja ne bo :glare: . V primeru lepega vremena sem zraven.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska napoved za ta vikend je zaenkrat deževna. Upajmo, da se spremeni.

Če bo lepo vreme sem zraven če je še gdo iz LJubljane da gremo skupi :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest bi se vam pridružil, pa za vikend žal nisem v SLO :headbang: .

Upam, da se v bližnji prihodnosti najdemo za kakšno skupno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damn. V soboto grem z mojimi fanti v Braslovče na tekmo. Z vožnjo v soboto ne bo nič. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec 500,ne nakladaj,najprej srečanje, nato tujina. Jetman,če boš v Braslovčah,se peš oglasi na jezeru na en drink.LP

V petek,ko bo že bolj jasno glede vremena,določimo dan(sobota ali nedelja)LP vsem maxijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ta teden ne bom očitno nič na cesti. V soboto bo hcalo (bojda, tako sem vsaj potolažen, ker bom zaposlen), v nedeljo pa bom risal za eno seminarsko nalogo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec 500,ne nakladaj,najprej srečanje, nato tujina. Jetman,če boš v Braslovčah,se peš oglasi na jezeru na en drink.LP

V petek,ko bo že bolj jasno glede vremena,določimo dan(sobota ali nedelja)LP vsem maxijem.

Kaj morem, družinske obveznosti majo tokrat prednost. Sicer pa želim vsem maksijem, ki se bojo udeležili suho vreme in dober asfalt! LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no...izgleda, da se nas vreme ta vikend ne bo usmililo...

jaz predlagam, da bi se za srečanje odločili čez kakšne 2-3 tedne in damo fiksni datum...tako bi si lahko vsak splaniral čas, da bi bil takrat prost...

lokacija srečanja pa naj ostanejo Preserje...

če pa bo vseeno v soboto ali nedeljo lepo vreme pa se lahko še vedno dobimo...

in bi se mogoče v petek zvečer dobili na foromu da se fiksno zmenimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no...izgleda, da se nas vreme ta vikend ne bo usmililo...

jaz predlagam, da bi se za srečanje odločili čez kakšne 2-3 tedne in damo fiksni datum...tako bi si lahko vsak splaniral čas, da bi bil takrat prost...

lokacija srečanja pa naj ostanejo Preserje...

če pa bo vseeno v soboto ali nedeljo lepo vreme pa se lahko še vedno dobimo...

in bi se mogoče v petek zvečer dobili na foromu da se fiksno zmenimo...

Sem za :OK: . Določimo datum oziroma "dva" da vidimo kdaj bi se nas zbralo več.

Za ta vikend pa je vse odvisno od vremena :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za :OK: . Določimo datum oziroma "dva" da vidimo kdaj bi se nas zbralo več.

Za ta vikend pa je vse odvisno od vremena :whistle:

LP

ce bi blo to kje v okolici mb, se se jaz pridruzim z mojo runnerco :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo za 2. srečanje ta prava tura, predlagam:

Sobota, 16.6.2007 ob sončni napovedi.

Srečanje vseh maxijev pri Prešernu ob Tromostovju v LJ ob 9.00.

ob 11.00 uri pričetek krožne poti: Kranjska gora, Vršič, dolina Trente, Bovec, kosilo, Kobarid, Tolmin, Kanal,

Postanki vsako uro. Nova gorica, Ajdovščina, Logatec, Ljubljana predvidoma ob 18.00 uri.

Vir: http://www.vipavska-dolina.si/?isci=&o...PISI&baza=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!