Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Haj! Jaz bom ob 13h na letališču pri Slovenj Gradcu če se bo kdo pridružil naj napiše pol bi nadaljevali pot do mejnega prehoda Holmec potem po Austriji do Klopinskega jezera na Volkemark nazaj na Lavamund od tam pa se povspnemo na Golico do jezera na mejni prehod Radeljpas v Radlje ob Dravi in od tam po vsak svoji bližnici domov. Kar lepa tura vozi pa se turistično. L.P. :OK:

Kot kaže bomo v nedeljo trije :? (Tomozuki, x raider, + jaz) , kje ste ostali?

Jaz sem potem odsoten do nekje 11.5

Bom preveril še jutri zvečer kako in kaj. V primeru da se kaj spremeni napišite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže bomo v nedeljo trije :? (Tomozuki, x raider, + jaz) , kje ste ostali?

Jaz sem potem odsoten do nekje 11.5

Bom preveril še jutri zvečer kako in kaj. V primeru da se kaj spremeni napišite.

Bomo štirje in če bo sreča nas bo še več. Vreme bo fantastično, se že veselim.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek en lep pozdrav vsem voznikom maxi scooterjev. Sam se že, ali pa šele 2 leti vozim naokrog, pa bi se vam pridružil na Koroški turi, saj je tako rekoč pri meni doma.

Torej v nedeljo ob 13h na letališču SG. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste, da akumulator škripne kar tako na lepem. Nič da bi najprej slabo delal štarter in tako naprej. Ko ga prime ne da več od sebe nič. Meni je zjutrej, ko sem šel v službo čisto lepo delal, ko pa sem hotel iti domov, čista nula. Je dobro imet enega na zalogi. Dokler ne natočiš not tekočine, ga imaš lahko par let v omari, ko pa ga rabiš, samo tekočine not pa je. Grajzer pri motošopu na leskovškovi v Lj. ima ene kitajske za samo 33 € in delajo čisto v redu. Namesto originala (10 amperov) jih ima 8, samo dobiš 3 kitajčke za enega original japončka. Menda bojo trije že špilal tok časa kot eden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jutri fantje ne pozabiti na osebno izkaznico in pa kak evro, haha.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, evro.

Lani je imela ta beseda nekoliko drugač pomen. Kmalu pa bo tudi pri osebnih izkaznicah isto.

Mejte se fajn, jaz pa sodelujem na mednarodni vaji reševalnih psov - kot voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jutri fantje ne pozabiti na osebno izkaznico in pa kak evro, haha.

Scarabeo

Lani sem imel osebno sabo, pa ni bilo ojrotov :blush: . Letos imam oboje :devil:

Iz CE bom štartal ob 12:00 tako da se vidimo na letališču.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva popoldne skoćila na luštno furco:

LJ-Medvode-Škofja Loka-Železniki-Soriška planina-Bohinjska Bistrica-Bohinj-Srednja vas-Bled-Begunje-Tržič-Brnik-Vodice-Skaručna-LJ

Štart ob 12:30, 197 km, povratek ob 18:30.

V Srednji vasi pri Bohinju sva se ustavila na pici. OGROMNOOO slastno pico sva dala na pol in še je nisva pojedla do konca. :whistle:

Fotografije lahko pogledate v mojem albumu. :photo:

Kako pa ste se imeli vi?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izlet po "koroški" v dobri družbi je uspel, bo treba še ponoviti :OK: . Vreme ter ceste super, na momente je malo nagajal veter ter celo nekaj snega se je dalo videti. Iz CE sem štartal ob 12:00 vrintev pa je bila ob 18:30. Kraje čez katere smo šli pa bolje da napiše kdo s "koroške" da se jaz kje ne zmotim.

Upam da bo slike kdo prilepil, meni nekako ne uspe :blush: .

Do naslednje vožnje LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep sončen dan nalašč za kakšno turo zato smo danes izbrali Avstrisko Koroško. Na letališču pri Slovenj Gradcu smo se zbrali ob 13h X RAIDER , SCARABEO 500 , SKUTERIST in OSTRŽEK Tomozuki pa se je opravičil za odsotnost. Pogrešali smo še ostale a vender za prvič v letošni sezoni je bilo kar zadovolno. Mislim da se v naslednji turi odeležimo v večjem številu najprimernejše pa mislim da bo po praznikih ko minejo vsi ti družinski načrti. Tudi jaz grem za 1. majske praznike z družino na obalo tak da sem odsoten pa koliko spremljam forum sem seznanjen da je za 1. veliko odsotnih. Za konec pa še nekaj današnijh fotk :BUA: L.P.[attachmentid=96041][attachmentid=96043][attachmentid=96044][attachmentid=96045][attachmentid=96046][attachmentid=96047]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=96051][attachmentid=96052][attachmentid=96053][attachmentid=96050]Na letališču v Slovenj Gradcu smo se zbrali ob 13h. Bili smo:Ostržek, X- Raider, Skuterist in jaz, ups- Scarabeo. Večina nas je imela s seboj še boljše polovice, da nas ni zeblo v hrbet, saj je na Golici temperatura bila 14 stopinj.

Pot je potekala od letališča preko Raven na Koroškem, Pliberka do Klopinskega jezera. Tam smo si privoščili postanek v bližnjem bifeju in si ogledali okolico. Pot smo nadaljevali skozi Felkemarkt do Lavaminda in na Golico, kjer smo si v svežem zraku privoščili vročo pravo kavo in nadaljevali proti Ebisvaldu in preko Radlpasa do Radelj. Zaradi slabega asfalta na naši strani nam je bilo v ovinkih malo vroče, zato smo šli na kepico sladoleda. Od tam pa preko Dravograda proti domu, ker še nisva imela dosti sva jo mahnila na pico k Velunu v Velenje in nato domov.

Še o vremenu, bilo je fantastično, le v okolici Pliberka je pihalo, da nas je malo gravitacija matrala. SUPER.

Škoda, da nas ni bilo več.

Scarabeo

post-12625-1177268454_thumb.jpg

post-12625-1177268598_thumb.jpg

post-12625-1177268668_thumb.jpg

post-12625-1177268727_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, lepe ture :OK: Mi je kar malo žal, da nisem šel zraven, vendar je punca izrazkla željo, da bi šla v Prekmurje in sem ji ustregel :) Šla sva najprej do Lenarta, od tam v Ptuj, potem do Jeruzalema, Ljutomer, Radenci, Cankova, Kuzma, ustavila pa sva se na Tromejniku, kjer imam sorodnike. Potem pa sva šla nazaj skozi Radgono. Tura je bila luštna, topla, cesta pa dokaj vredu za Slovenske podeželjske razmere. Motoristov je bilo en kup in vsaj polovica mi je (CELO) odzdravila nazaj :krneki: Mogoče zato, ker imam zgornji del kombinezona gor (ostanek od fotrove Ninje) :D

P.S.: Koroška divizija, kako se vam je zdela ta cesta? Je namreč moja priljubljena destinacija ;)

post-1649-1177269887_thumb.jpg

post-1649-1177269895_thumb.jpg

post-1649-1177269902_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri na na Vrhniki pa je bilo danes žegnanje motorjev. Prišlo jih je kar veliko, tako da je bil prostor pred farovžem skoraj premajhen.

[attachmentid=96092] [attachmentid=96093]

post-6273-1177290893_thumb.jpg

post-6273-1177290966_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 z mojo boljšo polovico pa sva se potepala po Prlekiji, skuterju in njegovim 150 ccm pa sva prizanesla z malo krajšo potjo od vas (ker sva ravno šla prvič na tak izlet in tudi sama nisva vedela kako bo izgledalo vse skupaj).

Šla sva iz Ptuja med vasicami do Cvena z vmesnim postankom na Gomili in ogledom okolice iz stolpa, ki je na vrhu hriba. V Cvenu sva preverila, če imajo pri njenem sošolcu doma res tako dobro tünko, kot mora bit in že na daleč videla novo halo podjetja Makoter... ne moreš spregledat zaradi kanarčaste fasade. Nadaljevala sva skozi Veržej in Hrastje-Moto do Sv. Jurija in s krajšim postankom ob Blaguškem jezeru prišla do Lenarta, da preveriva, če imajo v Agati res tako dobre pice, kot se hvalijo. Je treba priznat, da res niso švoh. Svoji Korošici sem na hitro še pokazal Svet trojico od bližje in ne samo iz avta pri 100 ali več km/h, potem pa sva počasi odrinila nazaj proti domu. Za nama je bilo 110 prijetnih km in še bolj prijetno popoldne, ki se je končalo z načrtovanjem naslednjega izleta in ugotovitvijo, da morava pretegniti tudi kolesa, ki ležijo v kleti in ne samo opazovat sveta iz najinega fotelja. Za vso pot sva porabila cca. 5 in pol ur, od tega sva tako "od oka" stala cca. 2 in pol urci.

Drugače pa... ko se voznik še malo navadi/nauči kako in kaj, bo ta igrčaka prav prijetna popestitev kakšnega vikenda, če bova pametno izbirala pot, saj se s takšno malo igračko in 2 na riti težko pelje več kot 90 km/h (potovalno 80-85 km/h) in si malce omejen z razdaljo, če hočeš bit nazaj doma do sončnega zahoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še par najinih.

Verjetno še malo pod vtisom prve skupne fure, a bilo je odlično.

Opis poti bi se glasil nekako takole: z malo treme spoznavanje udeležencev na letališču SG, smo "za moje pojme" bliskovito krenili skozi Slovenj Gradec, Ravne na Koroškem čez mejni prehod Holmec. V Avstriji je tempo malo popustil po čudovitem avstrijskem asfaltu smo se zapeljali skozi Pliberk do Škocjana in okrog Klopinskega jezera na prvi postanek ter okrepčilo. Pot nas je vodila do Velikovca in v prečudovitem vremenu ob reki Dravi do Laboda. Vspon proti jezeru na Golici, je sigurno za vsakega motorista nekaj posebnega. Ob jezeru na Golici se je prilegla kavica "hvala Scarabeo". Nato pa smo nadaljevali pot po prelepi razgibani cesti do Eibiswalda (žal ne poznam slovenskega imena). Na prelazu Radelj pa po par deset metrih pomisliš, da je nekaj z motorjem narobe, saj moraš pošteno zagrabiti belanco in s polno koncentracijo preko grbin, lukenj in vdolbin.

Nekje na pol poti med prehodom Radelj in Radljami, pa je nastal posnetek kjer z ženo občudujeva domišlijo ustvarjalca palčkove dežele, ali "smetišča malo drugače". :lol1: Po prima sladoledu v Radljah (za trgovskim domom) če koga pot zanese, malo je težko najti a se splača, pa nazaj v Dravograd, kjer smo si pomahali v slovo. :yea1:

Čudovit dan!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

smo "za moje pojme" bliskovito krenili skozi Slovenj Gradec, Ravne na Koroškem čez mejni prehod Holmec

...

Vspon proti jezeru na Golici, je sigurno za vsakega motorista nekaj posebnega

...

A potem ste ga v nedeljo žgal, al kako? Obrošeneni štenderji, izpuhi itd. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem ste ga v nedeljo žgal, al kako? Obrošeneni štenderji, izpuhi itd. :D

Jetman, X-raider drži tempo ki je pisan tebi na kožo :naughty: , jaz osebno pa bi delil mnenje Ostržka kilometer ali dva počasneje bi bil moj idealen tempo :blush: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, zanimivo :) Jaz sem tudi bolj hiter turer :krneki: To nedeljo, ki pride, boste doma (beri: pripravljeni na kakšno turo) ali greste na dopust?

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz osebno pa bi delil mnenje Ostržka kilometer ali dva počasneje bi bil moj idealen tempo :blush: .

LP

hihi... kar uživajte v tem tempu. ko se prisučete kaj bliže meni in zadenete na dan, ko bom imel čas, vam bom tkao zbijal tempo, da boste zaspali od dolgčasa... ker se moja boljša polovica skupinski vožnji za nič na svetu ne bo odpovedala, bo naša MAKSIMALNA hitrost 85 km/h... po števcu... Yiyingovem...

(nekaj mi pravi, da boste od tega posta naprej delali veeeeeelik krog okoli Ptuja in okolice :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(nekaj mi pravi, da boste od tega posta naprej delali veeeeeelik krog okoli Ptuja in okolice :naughty: )

...že od nekdaj, ne samo od sedaj naprej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja boljša polovica odrineva v petek pa do nedelje do Blatnega jezera,kjer bova poiskala prenočišče.V soboto na izlet v Budimpešto in nazaj do Blatnega j.V nedeljo pa povratek domov,ker igram v Toplicah v Čatežu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej! Jaz grem isto v petek na Balaton in potem do Budimpešte!!!

Na Balatonu spiva v novem gasthausu v Balatonfüredu (S. obala jezera), potem pa v soboto in do ponedeljka v Budimpešti, v penzionu 7 km SV iz centra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej! Jaz grem isto v petek na Balaton in potem do Budimpešte!!!

Na Balatonu spiva v novem gasthausu v Balatonfüredu (S. obala jezera), potem pa v soboto in do ponedeljka v Budimpešti, v penzionu 7 km SV iz centra.

Jetman dej me poklič na 041 281552

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!