Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Pa saj ni kandidatov :?

Jaz se opravičujem, da nisem med kandidati, ampak ta dva vikenda mam več kot dovolj mopeda... ta vikend je padel Novi Vinodolski, vikend, ki pride, pa me čaka Poreč :rolleyes: (mater je življenje lepo :OK: ) Moram dat mopedu še malo lufta ob teh naporih, saj jih ni najbolj navajen B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa ni več strah,da ne bi naredil letne norme v kilometrih,saj sva nadoknadila vse deževne vikende za nazaj.Zdaj pa imam zadnjo ( slike !!!!! ) gumo naprodaj. :whistle: :worship:

post-11781-1214746769_thumb.jpg

post-11781-1214746895_thumb.jpg

post-11781-1214747273_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil 605
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa ni več strah,da ne bi naredil letne norme v kilometrih,saj sva nadoknadila vse deževne vikende za nazaj.Zdaj pa imam zadnjo ( slike !!!!! ) gumo naprodaj. :whistle: :worship:

wooow, to pa ni kr neki. bravo. a je mozno se kako dodatno fotko videt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa ni več strah,da ne bi naredil letne norme v kilometrih,saj sva nadoknadila vse deževne vikende za nazaj.Zdaj pa imam zadnjo ( slike !!!!! ) gumo naprodaj. :whistle: :worship:

No, kot kaže si nazaj s dopusta :) .To pomeni da se lahko v "bližnji" prihodnosti nadejamo "kopanja" v kakšnem bljižnem AUT jezeru :hmm: B)

@Matica7 in @Symridea pa bo tudi treba malo opomnit da sta nekaj "dolžna".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa ni več strah,da ne bi naredil letne norme v kilometrih,saj sva nadoknadila vse deževne vikende za nazaj.Zdaj pa imam zadnjo ( slike !!!!! ) gumo naprodaj. :whistle: :worship:

Em... pa sem jaz mislil, da sem bogu jajca odgrznil, ker sem bil dva vikenda zapored do Kvarnerja in nazaj... amater.

Daj napiši kaj več... kolko km si prevozil? sam ali je bil ša kak moped s teboj? kje si se peljal; celo pot po magistrali ali kaj po notranjosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em... pa sem jaz mislil, da sem bogu jajca odgrznil, ker sem bil dva vikenda zapored do Kvarnerja in nazaj... amater.

Daj napiši kaj več... kolko km si prevozil? sam ali je bil ša kak moped s teboj? kje si se peljal; celo pot po magistrali ali kaj po notranjosti?

matic , sva midva bla skup na mp jelšane rupa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matic , sva midva bla skup na mp jelšane rupa ?

glede na moped, ki ga maš napisanega v profilu, sma bla, ja. pred nosom sem ti bremzal kot butel, ker mi je kar naenkrat ločilo table (rijeka/jelšane) za vstop na avtocesto; oprosti!

je pa svet mali, a? :OK:

pa še lepo priliko si mi dal, da sem svoji sopotnici v živo pokazal kateri motor bi v bistvu bil idealen za naju in dolžino mojih nog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v soboto napovedano lepo vreme me zanima če je kdo za "izlet". Zaenkrat sva dva iz CE, približna smer je CE-KR, potem pa še ni 100% določeno obstajajo dve varianti

1. iz KR (oziroma Kamnika) proti Železnikom in Tolminu do Loga pod Mangartom od tam naprej pa čez Treviso do Feistritz-a in nato naprej po Villacher Alpenstrasse do Villacha. Mogoče ogled okoliških znamenitosti ter nato pot domov v smeri Ferlacha, Bleiburga (če bo čas čez Golico) do Raven na Koroškem (oziroma Dravograda) ter vrnitev nazaj v CE.

2. iz KR proti Kranjski Gori nato pa proti Spittalu in Gmundu (muzej Porsche) ter do Malta Hochalmstraße, nato pa smer nazaj ni čisto definirana.

Če je kdo za se lahko pridruži. Ker se bo nabralo kar nekaj km, vožnja bo turistična (voznik začetnik :whistle: ) s postanki, je odhod iz CE predviden zgodaj :doze: med 6:00 in 7:00 uro (odvisno od petka :blush: ). Tako bo nekaj časa za oglede in :photo: .

Točno uro odhoda in mogoče točen potek :krneki: javim kasneje, oziroma če bi kdo šel zraven lahko tudi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v soboto napovedano lepo vreme me zanima če je kdo za "izlet". Zaenkrat sva dva iz CE, približna smer je CE-KR, potem pa še ni 100% določeno obstajajo dve varianti

1. iz KR (oziroma Kamnika) proti Železnikom in Tolminu do Loga pod Mangartom od tam naprej pa čez Treviso do Feistritz-a in nato naprej po Villacher Alpenstrasse do Villacha. Mogoče ogled okoliških znamenitosti ter nato pot domov v smeri Ferlacha, Bleiburga (če bo čas čez Golico) do Raven na Koroškem (oziroma Dravograda) ter vrnitev nazaj v CE.

2. iz KR proti Kranjski Gori nato pa proti Spittalu in Gmundu (muzej Porsche) ter do Malta Hochalmstraße, nato pa smer nazaj ni čisto definirana.

Če je kdo za se lahko pridruži. Ker se bo nabralo kar nekaj km, vožnja bo turistična (voznik začetnik :whistle: ) s postanki, je odhod iz CE predviden zgodaj :doze: med 6:00 in 7:00 uro (odvisno od petka :blush: ). Tako bo nekaj časa za oglede in :photo: .

Točno uro odhoda in mogoče točen potek :krneki: javim kasneje, oziroma če bi kdo šel zraven lahko tudi na PM.

joooj, to bo krasna tura. ampak na žalost jaz ne bom zraven. danes mi je na avtocesti preminul jermen. niti mesec ni od tega, ko so mi na uradnem servisu zagotovili, da je jermen cisto OK, da nima smisla menjati... :angry: , hvala AMZS-ju za prevoz... sedaj cakam na novega, tri dni pravijo, kar se iztece naslednji torek... torej naslednji vikend grem zraven, kamorkoli že. kolegica pravi, da je bla zadnji vikend v dolomitih, motor zraven motorja, drug kolega v provansi, ...

lp,kvant

Popravljeno . Popravil kvant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooj, to bo krasna tura. ampak na žalost jaz ne bom zraven. danes mi je na avtocesti preminul jermen. niti mesec ni od tega, ko so mi na uradnem servisu zagotovili, da je jermen cisto OK, da nima smisla menjati... :angry: , hvala AMZS-ju za prevoz... sedaj cakam na novega, tri dni pravijo, kar se iztece naslednji torek... torej naslednji vikend grem zraven, kamorkoli že. kolegica pravi, da je bla zadnji vikend v dolomitih, motor zraven motorja, drug kolega v provansi, ...

lp,kvant

jermen: 108 €

a pozna kdo cenejso možnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooj, to bo krasna tura. ampak na žalost jaz ne bom zraven. danes mi je na avtocesti preminul jermen. niti mesec ni od tega, ko so mi na uradnem servisu zagotovili, da je jermen cisto OK, da nima smisla menjati... :angry: , hvala AMZS-ju za prevoz... sedaj cakam na novega, tri dni pravijo, kar se iztece naslednji torek... torej naslednji vikend grem zraven, kamorkoli že. kolegica pravi, da je bla zadnji vikend v dolomitih, motor zraven motorja, drug kolega v provansi, ...

lp,kvant

Saj lahko gremo drug teden tudi kam :whistle: .

Za jutri pa - štart 6:30 v Žalcu (pri cerkvi), velja pa 2. varianta - smer Malta Hochalmstraße, v primeru da se kdo pridruži :hmm: .

(če ne pride kaj :alien1: vmes)

:topic: Za jermen pa poskusi pri prodajalcih "dodatne" opreme, npr Velenje Moto Mario itd. Mogoče bo kaj ceneje.

Vprašaj še @X-Raiderja kje on nabavlja dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
jermen: 108 €

a pozna kdo cenejso možnost?

80-100 € je normalna cena za jermen.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker se nihče ni javil sva s prijateljem štartala malo kasneje iz Šempetra. Vožnjo sva "začela" čez Tuhinjsko dolino v smeri Kranja in Lesc. Zaradi gradnje AC je stara cesta zaprta promet pa preusmerjen na traso AC, ker nisva bila sigurna kaj to pomeni sva "pobegnila" dol, malo zašla :blush:, popila dobro kavo ter od prijazne natakarice izvedela kako naprej (kraja se ne spomnim točno :hmm:, med Podnartom in Kamno Gorico),ter se nato preko Bleda, Gorja in Blejske Dobrave zapeljala do Jesenic in od tam naprej proti Kr. Gori. Nato čez "hribe" do Villacha, kjer sva našla pot do "Villacher Alpenstaße", ki sva jo pustila za kdaj drugič. Od Villacha do Spittala ni posebnosti, široka ter ravna cesta. V Spittalu sva rabila nekaj pomoči, ki se je iz kazala za napačno (usmerjena sva bila proti Velikemu Kleku), vendar prave poti po novih navodilih :blush: ni bilo težko najti in pred nama se je pojavilo mesto Gmund, ki je znano po Porschejevem muzeju in starem mestnem jedru. Od tu naprej ni bilo daleč do Malte in končnega cilja Malta Hochhalmstraße. Cesta je sicer plačljiva, vendar sem imel bonus ter tako "privarčeval" 3 EUR. Cesta je lepa ter zanimiva. Na nekaterih delih prevozna samo v "eno" smer zato imajo semaforje, ki izmenično spuščajo promet. Na vrhu pa se konča pri najvišje ležečem akumulacijskem jezeru (1933 m). Zaradi oblakov, ki so se nabirali sva prej kot načrtovano odrinila nazaj proti Gmundu in Spittalu. Zavila sva v smeri "Millstatter See-ja", ga "obvozila" ter nato preko Bad Kleinirchheim-a in Klagenfurta (v smeri Ljubelja) v manjšem kraju Ehrensdorf popila sok v "našem" gostišču s prelepim pogledom na gore v ozadju. Pot sva nadaljevala preko Ferlacha, Zell-a in Terkl-a do Sedla na Šajdi - Ojstrc. Cesta je sicer ožja, ponekod malo slabša, vendar pogled na pokrajino odtehta vse ostalo. Najbolj pa razveseli to da lahko pri vsaki hiši spregovoriš slovensko, oziroma vsaj nekaj slovenskih besed in tudi na pomoč pri iskanju "prave" ceste takoj priskočijo :yes: . Od tu naprej pa do "Železne Kaple" in preko Pavličevega sedla domov.

Rezime: lepa pot, nabralo se je 540km. Mogoče bi se bilo treba še malo "okopati" v kakšnem jezeru, ampak to ostaja izgovor za naslednje izlete.

Na ogled pa še nekaj fotografij.

post-4877-1215356158_thumb.jpg

post-4877-1215356173_thumb.jpg

post-4877-1215356194_thumb.jpg

post-4877-1215356224_thumb.jpg

post-4877-1215356240_thumb.jpg

post-4877-1215356257_thumb.jpg

post-4877-1215356283_thumb.jpg

post-4877-1215356298_thumb.jpg

post-4877-1215356324_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist. Če bi pa plaval v Klopainerškem ali Pirkdorfskem jezeru (v nedeljo), bi pa naletel na znano registracijo :whistle: Drugič pa le parkiraj in obleci kopalke. Avstrijke so prijazne punce :naughty: (razen onih na blagajnah - za kopanje v katerem koli jezeru je cena od 2 do 3,5 evra, je pa parkiranje zastonj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUU, lepa tura Skuterist. Jaz ravnokar zaključujem in se čez par dni odpravljam na potepanje na Hvar in nato V Črno Goro in po Bosni domov. Vsem skuteristom želim lep dopust in da varno prevozite čimveč kilometrov. Avgusta pa morda naredimo kako furo po SLoveniji.

Scarabeo 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist. Če bi pa plaval v Klopainerškem ali Pirkdorfskem jezeru (v nedeljo), bi pa naletel na znano registracijo :whistle: Drugič pa le parkiraj in obleci kopalke. Avstrijke so prijazne punce :naughty: (razen onih na blagajnah - za kopanje v katerem koli jezeru je cena od 2 do 3,5 evra, je pa parkiranje zastonj)

Saj je to še tudi v planu B) . Čakam na @605 če bo organiziral ogled jezer, drugače si ga bom moral sam :whistle:

@Matic7 kmalu se pozdravi, če ne bodo obresti :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimiva tura...pa še extremno daleč ni za vikend varjanto :rolleyes: upam da se vam bom lahko naslednjič pridružo :naughty:

Zanima me če šiba kdo v sredo proti obali natančneje proti Peljašcu al pa kam še bol na jug?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je to še tudi v planu B) . Čakam na @605 če bo organiziral ogled jezer, drugače si ga bom moral sam :whistle:

@Matic7 kmalu se pozdravi, če ne bodo obresti :drunk:

Bova najmanj dva.

Popravljeno . Popravil kvant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene, nazaj z morja. :)

V sredo še nič vedel, v petek bil že na morju... Lep teden je bil, škoda, da je konec.

Je kak izlet planiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je to še tudi v planu B) . Čakam na @605 če bo organiziral ogled jezer, drugače si ga bom moral sam :whistle:

@Matic7 kmalu se pozdravi, če ne bodo obresti :drunk:

Ker mi je šele v petek popoldne vulkanizer zamenjal gumo,se nisem prej javil za izlet.Super tura.Če ste ta vikend fraj,pa predlagam ( krajši izlet po avstrijskih "mlakah" ).Šli bi okrog Klopinskega jezera,mimo Vrbskega jazera do Osojskega jezera pri Beljaku,do Feldkirchna in pot nadaljevali do še enega jezera na višini 1780m(Turracher hohe).Spustili bi se na drugo stran do kraja Murau,pot nadaljevali do Judenburga,si ogledali ruševine nekdanje steze F1 "Zeltweg",mimo Wollfsberga ,nazaj v Slovenijo pa na Dravograd.Če je pa komu bliže na Ljubelj,bi se pa lahko dobili tudi v Celovcu. Pa še nekaj,,,,teden je hitro pri kraju.Začnite planirat soboto že danes. :naughty: :rolleyes: :whistle: :worship:

Pa še nasvet Maxisanu.Če greš na Pelješac z motorjem,zavij v Ploče in pojdi s trajekto v Trpanj.Malo se boš spočil od poti,pa še cena ni pretirana.38kun motor,30 kun oseba.To je to.

post-11781-1215439536_thumb.jpg

post-11781-1215439650_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je šele v petek popoldne vulkanizer zamenjal gumo,se nisem prej javil za izlet.Super tura.Če ste ta vikend fraj,pa predlagam ( krajši izlet po avstrijskih "mlakah" ).Šli bi okrog Klopinskega jezera,mimo Vrbskega jazera do Osojskega jezera pri Beljaku,do Feldkirchna in pot nadaljevali do še enega jezera na višini 1780m(Turracher hohe).Spustili bi se na drugo stran do kraja Murau,pot nadaljevali do Judenburga,si ogledali ruševine nekdanje steze F1 "Zeltweg",mimo Wollfsberga ,nazaj v Slovenijo pa na Dravograd.Če je pa komu bliže na Ljubelj,bi se pa lahko dobili tudi v Celovcu. Pa še nekaj,,,,teden je hitro pri kraju.Začnite planirat soboto že danes. :naughty: :rolleyes: :whistle: :worship:

kdaj in kje startamo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je šele v petek popoldne vulkanizer zamenjal gumo,se nisem prej javil za izlet.Super tura.Če ste ta vikend fraj,pa predlagam ( krajši izlet po avstrijskih "mlakah" ).Šli bi okrog Klopinskega jezera,mimo Vrbskega jazera do Osojskega jezera pri Beljaku,do Feldkirchna in pot nadaljevali do še enega jezera na višini 1780m(Turracher hohe).Spustili bi se na drugo stran do kraja Murau,pot nadaljevali do Judenburga,si ogledali ruševine nekdanje steze F1 "Zeltweg",mimo Wollfsberga ,nazaj v Slovenijo pa na Dravograd.Če je pa komu bliže na Ljubelj,bi se pa lahko dobili tudi v Celovcu. Pa še nekaj,,,,teden je hitro pri kraju.Začnite planirat soboto že danes. :naughty: :rolleyes: :whistle: :worship:

Če ne pride vmes :alien1: se vam pridružim, pod pogojem da bomo v kaki avstrijski "mlaki" malo namočili noge :whistle:

Čakam na kraj in uro odhoda, pa čimbolj zgodaj da ostane več časa za :beer2: in :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu...ta tura ko jo mate v planu je pa mega!!! Sam kaj ko sem na morju...če jo prevozite se priporočam za en potopis :naughty:

605, hvala za nasvet. Tud sam študiram v tej smeri da bom zajahal trajekt pa se prek peljal da se malo spočijem...za malo več info pa te bom nagnjavo po ZS :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je šele v petek popoldne vulkanizer zamenjal gumo,se nisem prej javil za izlet.Super tura.Če ste ta vikend fraj,pa predlagam ( krajši izlet po avstrijskih "mlakah" ).Šli bi okrog Klopinskega jezera,mimo Vrbskega jazera do Osojskega jezera pri Beljaku,do Feldkirchna in pot nadaljevali do še enega jezera na višini 1780m(Turracher hohe).Spustili bi se na drugo stran do kraja Murau,pot nadaljevali do Judenburga,si ogledali ruševine nekdanje steze F1 "Zeltweg",mimo Wollfsberga ,nazaj v Slovenijo pa na Dravograd.Če je pa komu bliže na Ljubelj,bi se pa lahko dobili tudi v Celovcu. Pa še nekaj,,,,teden je hitro pri kraju.Začnite planirat soboto že danes. :naughty: :rolleyes: :whistle: :worship:

605, cisto priblizen cas vracanja v SI me zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!