Skoči na vsebino

MAXIMALNA HITROST


AREA

Priporočene objave

Točnost števca se da zelo enostavno preverit s štoparico: Pri konstantni hitrosti (npr. 120 km/h po števcu) izmerimo čas med dvema kilometrskima tablama na AC, s pomočjo dobljenega časa izračunamo dejansko hitrost, razliko delimo s hitrostjo po števcu in dobimo % odstopanja.

pozdrav, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede števcev:

S svojo Astro sem se enkrat vozil mimo table ki so jo postavljali v bližini šol in podobno in ki ti pokaže koliko voziš. Sem bil presenečen ko je števec pri določenih hitrostih lagal tudi za več kot 20%. Pa mislim da pri drugih avtomobilih ni veliko drugače. Na radar mi pa na srečo še niso kalibrirali števca tok,tok, :D in si tega tudi ne želim. :evil:

Baje raste po eni skali, in sicer na začetku laže malo, potem pa vedno bolj. Drugače pa, vsi števci lažejo in to kar precej. Sploh, če gledaš tiste znake, ki ti povejo, kolko voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje sem bral,da bi naj stevci lahko kazali tocno hitrost (kalibracija) ali pa imeli odstopanje do 100 km/h max.5 %,cez pa max.8%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatek vzel iz Avtomagazina, ne vem katera števila: Škoda Octavia 1.8, po števcu 120km/h, realno 111.4 km/h. Edini avto, ki mu je kazalo MANJ kot je bilo realno je bil BMW 316 in sicer je vozil 50.2km/h, kazalo je 50.0 (mater so eni natančni :shock: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilski števci naj bi okoli 60, 70 kmh kazali točno od tu naprej pa več kot je realna hitrost ( eni več drugi manj ).

Je pa tko da more števec vedno kazati več ali enako kot je realna hitrost.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mislite da lahko po števcu komot vozim 140 in nebi smelo bit problemov?

Če maš spodoben avto gre komot tut več :)

Če misliš glede policajev pa bp 170 ( realna pod 160 ) in te verjetno niti ne ustavijo.

p.s. : seveda po AC da ti ne pride na pamet po kaki ulici voziti toliko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mislite da lahko po števcu komot vozim 140 in nebi smelo bit problemov?

Seveda, zakaj pa ne, itaq števci lažejo že pri 50 km/h, saj lahko peleš skoraj 60 pa vseeno ne boš delal prekrška... :roll:

Pri recimo 180 pa skorej vsakemu avtu števec laže za 10 ali več...

(razen pri kakšnih boljših avtih ki grejo tam do 250) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mislite da lahko po števcu komot vozim 140 in nebi smelo bit problemov?

Seveda, zakaj pa ne, itaq števci lažejo že pri 50 km/h, saj lahko peleš skoraj 60 pa vseeno ne boš delal prekrška... :roll:

Pri recimo 180 pa skorej vsakemu avtu števec laže za 10 ali več...

(razen pri kakšnih boljših avtih ki grejo tam do 250) :wink:

Pr bolših avtih števca sploh ne nucaš :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... :roll:

mogoče se delno strinjam s tabo, pol mi pa povej zakaj majo motorji števce, k so pa še večji strup in tam res nimaš cajta gledat tiste številke, ker ti zelo hitr kšno drevo pride nasprot :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjundaj akcent - avtocesta LJ - Logatec, 170 km/h

....pa telefon v desni roki, pa labello pearl shine v levi, pa neznansko privlačen tip v benflnu na prehitevalnem pasu, pa misli čist nekje drugje....

:lol: :lol: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ga dobila potem? ....ali vsaj njegovo reg.cifro zapisala?!  :lol:

Ma ne no.... sej pravm... misli čist drugje..... aaahhhh. 8)

Zagledala si ga in videla si princa na belem konju, mislim rečt, konja v belem BMW-ju? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ga dobila potem? ....ali vsaj njegovo reg.cifro zapisala?!  :lol:

Ma ne no.... sej pravm... misli čist drugje..... aaahhhh. 8)

Zagledala si ga in videla si princa na belem konju, mislim rečt, konja v belem BMW-ju? :wink:

NAROBE : samo okoliščine sem opisala.... maksimalna hitrost in zraven še vse prej naštete dejavnosti... :arrow: se pravi, da če ne bi telefonirala, labbelčkala itd.... (da se spet ne bo kdo obesu ravno ta tistega ubogega tipčka v benflnu), bi bila lahko moja maksimalna hitrost še bistveno večja :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAROBE : samo okoliščine sem opisala.... maksimalna hitrost in zraven še vse prej naštete dejavnosti... :arrow:  se pravi, da če ne bi telefonirala, labbelčkala itd.... (da se spet ne bo kdo  obesu ravno ta tistega ubogega tipčka v benflnu), bi bila lahko moja maksimalna hitrost še bistveno večja :shock:  :shock:

se bomo obesili pa na "dejavnosti"..... a poznas tisti plakat ob AC,ko tip kadi,jé & pije,v roki drzi se telefon na plakatu pa pise: "kdo pa vozi?" :shock: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAROBE : samo okoliščine sem opisala.... maksimalna hitrost in zraven še vse prej naštete dejavnosti... :arrow:  se pravi, da če ne bi telefonirala, labbelčkala itd.... (da se spet ne bo kdo  obesu ravno ta tistega ubogega tipčka v benflnu), bi bila lahko moja maksimalna hitrost še bistveno večja :shock:  :shock:

se bomo obesili pa na "dejavnosti"..... a poznas tisti plakat ob AC,ko tip kadi,jé & pije,v roki drzi se telefon na plakatu pa pise: "kdo pa vozi?" :shock: :roll:

Kesam se :cry: :cry: :cry:

p.sp.

Lepo, da te skrbi zame. :oops: :? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAROBE : samo okoliščine sem opisala.... maksimalna hitrost in zraven še vse prej naštete dejavnosti... :arrow:  se pravi, da če ne bi telefonirala, labbelčkala itd.... (da se spet ne bo kdo  obesu ravno ta tistega ubogega tipčka v benflnu), bi bila lahko moja maksimalna hitrost še bistveno večja :shock:  :shock:

se bomo obesili pa na "dejavnosti"..... a poznas tisti plakat ob AC,ko tip kadi,jé & pije,v roki drzi se telefon na plakatu pa pise: "kdo pa vozi?" :shock: :roll:

Kesam se :cry: :cry: :cry:

p.sp.

Lepo, da te skrbi zame. :oops: :? :lol:

sicer sem imel v mislih bolj lastno prezivetje - kolikokrat me je ze izsilil(a)/skoraj povozil(a)/skoraj spregledal(a) taksen/a (tulifensminkaglavnikkhamburgermobiincikzavolanompress) - a naj ti bo. :roll: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa bom še jaz svojo revščino dodal ...

P911: kot sopotnik 270km/h

M3: kot sopotnik 250 (elektr.blokada)

Renault 5: kot voznik heheheh 185 in to ful doline :))

Clio 1.4: kot voznik 190 opet dolina u iber ... ne boste verjel - ista dolina :)

Audi 1.8T menjan čip 193KM (fotrov): Višnja Gora - Grosuplje (beri dolina!) 250 po števcu, M+S pnevmatike, mehko podvozje ... letel k svina, kolega je moral na števc gledat, ni blo cajta ... pogledam obratomer .... aua cist v rdečem ... nisem več ponovil...

Audi 2.5 TDI 180KM( fotr): 240 pa saj to ni res že spet ista dolina :))

Audi S4: 250 ravnina, sopotnik

Renault Sport Spider: 230 (blokada) kot sopotnik

Clio 2.0 RS: voznik - 220+ kolk točn se pa ne spomnim (občutek pa senzacionalen)

drugace pa na avtocesti vozim 120-130 btw. - miren voznik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!