Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

na sxu štartal z 10-60, prešaltal na 10-50 in čez čas ugotovil da mu najbolj ustreza 10-40..na naslednjem modelu. ps. oba modela se še vrtita, en ma preko 130kkm in brez posegov agregat, drugi pa en hud karambol in nekje okrog 30kkm.

...kako si ugotovil, kateri mu bolj ustreza? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, siks pravi:

...kako si ugotovil, kateri mu bolj ustreza? 

nič posebnega, mehkoba menjalnika, čuti se nekoliko pri elastičnosti, delovanju, samem zvok in prijaznost denarnici :P . Z vsemi olji je delal pa normalno.

ps. pa Tomaž je tako reku, in jaz se nisem bunil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Bostjan L pravi:

Jaz uporabljam že 100K+ kilometrov enako olje. Brez kakršnegakoli dolivanja olja na 10k interval.

Dobrega konja se ne menja :)

922549025_ScreenShot2020-08-01at11_13_47.thumb.png.a64761660e0195092d9698b66aa54249.png

a stelvio ima mokro sklopko ???:eek:  

nevada 750 ima v egregatu samo 1,8l olja .. poraba olja je kar konkretna a je bilo povedano od kar nekaj guzzi poznavalcev , da je to čisto narmalno : marčelo  "če ghrem jas do kopra jnu nazaj jema da gha dobi pou litra" ... od dolgoletnega lastnika guzzijev : ta agregat kuri olje do cca.30000km potem se umiri..

ima pa nabolj glup način preverjanja nivoja olja na celem svetu : za doma sta potrebni dve osebi - ena se vsede na motor , ki je na vzdožno ravni podlagi in ga drži v "vaservago" (livel) medtem ko druga odvije pokrovček na katerem je merilna paličica do te mere , da spet pade v začetek navoja.. pokrovček s paličico je povrh vsega pod kotom nekih 45 stopinj.. :slap:

za niveliranje uporabljava tako kocko  :  3D_vodna_tehtnic_4be551df82e4c_8.jpg

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 28. 7. 2020 ob 18:17, ups pravi:

Eno vprašanje - prejšnji lastnik je v CBR-ki 929 2001 občasno uporabljal (ne vem, kolikšno kilometrino je nardil s tem oljem, se je pa vozil na daljše relacije) Castrol Power 1 Racing 4T 5w-40 in ne 10W-40, kot je priporočilo proizvajalca. Zanima me, če se rabim sekirat zaradi prekomerne obrabe vitalnih delov v motorju zarad tega olja... Motorček sicer laufa dobro, ne vem pa, če se moram sekirat?! Sem klical tudi na servise zarad tega, eni mehaniki pravijo, da je priporočljivo odpret in pogledat stanje v drobovju, drugi pravijo, da ni potrebe po pretirani skrbi, samo ne priporočajo glih uporabo 5W-40. Trenutno je v motorju 10w-40, motor pa je bil letos že servisiran, zato ni potrebe po menjavi olja.

Prosim za mnenje koga, ki se na te zadeve spozna... Hvala!

Zakaj ga enostavno ne pokličeš in vprašaš?

Sicer ne vem, zakaj bi se s tem ukvarjal in sekiral... Mogoče je res samo napačno zabeležil, sploh če je na naslednjem servisnem listku ob menjavi olja zapisal 10W-40, torej ve, katero olje je priporočljivo za ta motor. Tud če je blo not olje različne gradacije od priporočenih tovarniških, ni šlo za neka ektremna odstopanja, mogoče bi bil problem pri 0W-30 ali kaj podobnega, kjer je olje res izredno tanko in primerno le za hladna območja, razlika med 5W-40 in 10W-40 ni tako zelo velika in je v tem, da je 5W res tanjše in bolje maže že ob samem zagonu motorja, vendar pri enem in drugem vrednost 40 pomeni, da tudi v vročih dneh mazavost zadostuje pri olju 5W, čeprav je 10W zarad debelejšega oljnega filma boljše kot 5W.

Kaj vse motoristi vlivajo v svoje motorje, ne bi verjel - Američani pogosto za svoje motocikle uporabljajo Shell Rotella T6, 5W-40, najcenejše olje, ki ga kupujejo na razprodajah v supermarketih, pa sploh ni namenjeno za uporabo v motociklih, ampak v dizel motorjih!??  Jaz osebno tega niti v sanjah ne bi dal v svoj motor, pa s tem oljem  motocikli delajo milje in milje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/2/2020 at 9:54 AM, thumper said:

a stelvio ima mokro sklopko ???:eek:  

nevada 750 ima v egregatu samo 1,8l olja .. poraba olja je kar konkretna a je bilo povedano od kar nekaj guzzi poznavalcev , da je to čisto narmalno : marčelo  "če ghrem jas do kopra jnu nazaj jema da gha dobi pou litra" ... od dolgoletnega lastnika guzzijev : ta agregat kuri olje do cca.30000km potem se umiri..

ima pa nabolj glup način preverjanja nivoja olja na celem svetu : za doma sta potrebni dve osebi - ena se vsede na motor , ki je na vzdožno ravni podlagi in ga drži v "vaservago" (livel) medtem ko druga odvije pokrovček na katerem je merilna paličica do te mere , da spet pade v začetek navoja.. pokrovček s paličico je povrh vsega pod kotom nekih 45 stopinj.. :slap:

za niveliranje uporabljava tako kocko  :  3D_vodna_tehtnic_4be551df82e4c_8.jpg

Moj Stelvio ima suho sklopko. 

Za preverjanje olja ga daš na centralno stojalo in izvlečeš palčko. Simpl. Ker je palčka pod kotom 45 stopinj lahko izbereš na kateri strani bo bolj točno merjenje olja v motorju :) :) 

Ali daš v motor s suho sklopko olje za motocikle ali avtomobile je  je vseeno. Guzzi predlaga motoristično olje Agip rajcig 10w60.

 

Jaz se držim starega reka oldtajmerjev;

Ta ki maže se tudi vozi ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Bostjan L pravi:

Za preverjanje olja ga daš na centralno stojalo in izvlečeš palčko. Simpl. Ker je palčka pod kotom 45 stopinj lahko izbereš na kateri strani bo bolj točno merjenje olja v motorju :) :) 

Ali daš v motor s suho sklopko olje za motocikle ali avtomobile je  je vseeno. Guzzi predlaga motoristično olje Agip rajcig 10w60.

 

Jaz se držim starega reka oldtajmerjev;

Ta ki maže se tudi vozi ;)

nevada anniversario nima centralnega stojala...

palčka je na navoj cca.1.5cm ali pa celo malo več (ni na izvlek kot pri avtu).. navodila so , da se meri tako , da odviješ palčko do konca (jaz jo obrišem) in daš nazaj ter zavrtiš kot pri odvijanju toliko , da pade v navoj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Moj taljanski polproizvod zahteva 5W-40, ko sem ga potegnil iz škatle sem zamenu za 15W-50, ( je prjatu reku ... ), a bo kej narobe  ???? ,   zdej  sem hudo zaskrbljen, naklepu  ene 48 000, pa ulovfavu ga nism, od novga kukr zmorem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Shillien pravi:

Za hondo cbr 600f4i

Motul 10w40 ali repsol 10w40? Ali je vseeno? Mogoče priporočate katero drugo?

 

Je kdo preizkusil 10w50 pri nas?

Repsol odsvetujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Postar34 pravi:

Repsol odsvetujem!

zakaj? kakšen specifičen neželjen dogodek?

Katera olja naj bi bila najbolša za motorje? prvič se sam lotevam servisa pa sem se odločil da glede na to da so cene med znamkami skoraj enake pač kupim kvalitetno olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvo sem se odločil, olje bo motul zdej se pa odločam in brskam po netu kaj bom nalil:

Motul 5100 ali 7100 ?  

Glede na to da je motor letnik 2002 in da olje menjam vsako leto ter ne delam veliko kilometrov sem zasledil da bi moralo biti 5100 pravilno, bom pa pred nakupom poiskal še kaj podatkov ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Lipstick said:

Moj taljanski polproizvod zahteva 5W-40, ko sem ga potegnil iz škatle sem zamenu za 15W-50, ( je prjatu reku ... ), a bo kej narobe  ???? ,   zdej  sem hudo zaskrbljen, naklepu  ene 48 000, pa ulovfavu ga nism, od novga kukr zmorem....

USE bo narobe :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Shillien pravi:

zakaj? kakšen specifičen neželjen dogodek?

Katera olja naj bi bila najbolša za motorje? prvič se sam lotevam servisa pa sem se odločil da glede na to da so cene med znamkami skoraj enake pač kupim kvalitetno olje.

Ja....pri Freudu....on noče več dajat not... pa ga dobi gratis....

Sam na SS uporabljal MOTUL...glede na letnik bi uporabo 5100...

Na zx6r l.99 mi drsela sklopka z 7100 in ko menjal za 5100 čudežno delala kot mora...na zx10r uporabljal AGIP  in menjaval na 3000km in blo vse top mi.....na R1 pa po spominu mislim 7100....

Na poštarju....mešam CASTROL ege 5-30 2dcl in 1l Castro 5-40....tak priporocu serviser iz Italije...ki rekel da to ali motul....

Nasplosno z motul top....

Popravljeno . Popravil Postar34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
On 8/2/2020 at 9:54 AM, thumper said:

ima pa nabolj glup način preverjanja nivoja olja na celem svetu :

Luigi: tienimi la mi birra (ce me ni google translate zajebu):

1918269817_Breznaslova.png.9678527636cc4d03c88cffbfe6a10082.png

 

pi es: ne, ni centralnega stojala. Dejansko mors po menjavi olja 20 min laufat masino (ali pa 15 km country road take me home) z neko augenmas kolicino olja.

 

On 8/15/2020 at 3:32 PM, RSV Mille said:

Kaj vse motoristi vlivajo v svoje motorje, ne bi verjel - Američani pogosto za svoje motocikle uporabljajo Shell Rotella T6, 5W-40, najcenejše olje, ki ga kupujejo na razprodajah v supermarketih, pa sploh ni namenjeno za uporabo v motociklih, ampak v dizel motorjih!??  Jaz osebno tega niti v sanjah ne bi dal v svoj motor, pa s tem oljem  motocikli delajo milje in milje.

Isto Anglezi pocno. So pa svetovni prvaki po defektih, problemih, odpovedih. No, svoje doda tudi to, da marsikateri motor je tam pod milim nebom pozimi in poleti.

Americane potem razumem, zakaj na avtih menjujejo olje na 3k milj, marsikateri enak avto pa se v EU servisira na 20k milj (vem, tud to ni ok)...

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
37 minutes ago, MiNa said:

Jebelaaa, sem mislil menjat olje v motorju...

Oil.JPG.2384c42695abef60fb64766deee4f332.JPG

a mislite, da sem dovolj "zategnil" vijak za izpist olja?

Premalo, a ne vidiš da je popustil :eek:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Aquila 125 cc, kakšno olje daste v chopper? 4R 10W-40 vem da mora bit, a meni ponujajo Putoline, s katerim pa,  berem,  niso zadovoljni uporabniki . Torej kaj? Glede da kilometrov ne delam velikih, krajše turice pretežno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo!

Pomotoma sem zmešal Motul 5100 10W40 in 15W50. S tem sem se tudi že vozil. Ali je bolje da vse skupaj zamenjam ali lahko pustim cel interval? Suzuki GSF 1250.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kje (najbolj ugodno) nabavljate Motorex olje?

Rabim točno power synt 4T 10-50, da naredim servis na 790ki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!